Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam do sprzedania grzejniki aluminiowe Alice 500 w bardzo atrakcyjnej cenie 240 zł zestaw ( 10 elementów)+ koszty przesyłki. Grzejniki otrzymałam w ramach rozliczeń finansowych. Są w 100% oryginalne.

Dane Techniczne ( 1 żeberka ): Wysokość: 585 mm; Szerokość: 80 mm;Głębokość: 95 mm;Rozstaw podłączeń: 500 mm;Moc cieplna elementu dla T = 60°C: 157,5 W;Temperatura robocza: 95°C;Maksymalne dopuszczalne ciśnienie robocze: 0,6 MPa;Pojemność: 0,456 L

;Waga elementu: 1,7 kG; Gwarancja producenta: 10 LAT

 

Posiadam 42 zestawy 10 elementowe

 

Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny 0 509 448 729

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę.

 

 

Jakie systemy docieplń polecacie, tzn jakich producentów ??

 

Tomek - tak się składa ze u siebie każdą ścianę mam w innym :) - nie pytaj dlaczego :)

To co wiem i moge polecić to:

 

Kerakoll - nr 1 - bezsprzecznie - wydajniejszy niż Greinplast a robi sie nim malina

Greinplast - nr 2 - powiedzmy OK

Weber-Teranova - szkoda słów - podaruj sobie ten system

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... słupków drewnianych i siatki????

 

Odkupie z czystą przyjemnością...

 

Pozdrwiam...

Zaly

czy siatka 2 m wysokości interesuje Cie równiez ?

(natomiast nie mam pojęcia ile mb jest w rolce)

czy stemple jako słupki wchodziłyby by w gre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie Grupo!

 

no to mamy upał i w sumie cieszę się że w tym tygodniu na budowie spokój bo jakbym wylał płytę w ten upał to podlewanko non stop kolor :D

zanabyłem impregnat do więźby i mam zamiar może w sobotę się za to zabrać.

już kupiłem ale zapytam: czy NW tytana to dobry jest? bo właśnie na taki koncentrat się zdecydowałem.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj mija 10 tygodni od pierwszego wbicia łopaty :) Murarze zakończyli prace, wymurowali wszystkie ściany. Jutro pracowity dzień - do wykonania schody zewnętrzne i taras, a dekarze zaczną układać dachóweczke :)

 

@hunk1 za 2-3 tygodnie postaram się wpaść do Ciebie, czekam aż się pojawisz na skype. Gratuluje postępów :)

 

Ja stosowałem boramon c30, taki mi dekarze doradzili. Drewno było "niby" impregnowane zanurzeniowo w tartaku, ale ta impregnacja cieniutka im wyszła. Część moczyliśmy w zrobionej wanience, a reszta była pędzlem malowana jak już wieźba stała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Donano,

Wielkie gratulacje. czyli tak jak mowilam - pedzisz jak burza. na skype probuje Cie łapac, ale chyba cos sie mijamy. Jak ja jestem to ty szary )niedostepny) :)

15 jade na wakacje wiec albo przed albo zaprasam poczatkiem sierpnbia i podeslij zdjecia.

 

 

Co do impregnacji to ja mialam Fobos jakis tez od ognia. Ale teraz to juz nazwy nie pamietam.

A teraz ja mam pytanie - czy system prfili do scian gipsowych stella jest ok? A i płyty norgips?

 

Mam troche gwoździ za poół ceny - 300, 150, 100 i wkrety farmerskie czarne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 metry jak najbardziej - wazne zeby moj piesek tego nie przeskoczyl..:)

 

Co do stempli - jesli mogą byc wykorzystywane jako słupki do ogordzenia jak najbardziej... - jestem poczatkujacym "muratoforumowiczem" więc wybaczcie "dziwne" pytania...

 

a jakiej wielkosci są te stemple???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich!

 

listek:

mi dekarz zwrócił uwagę żeby nie był impregnat solnym ; chodzi o to żeby nie powodował parując korozji blachy na dachu, tym bardziej że u mnie nie będzie foli paraprzepuszczalnej pod blachą.

idąc za jego radą dokonałem wyboru, czy słusznego ? mam nadzieję że tak. ja się na tym zbytnio nie znam więc na jakiejś opinii muszę się oprzeć.

 

no to mamy przerwę w tropiku...

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dekarz zwrócił uwagę żeby nie był impregnat solnym ; chodzi o to żeby nie powodował parując korozji blachy na dachu, tym bardziej że u mnie nie będzie foli paraprzepuszczalnej pod blachą.

o tym nie słyszałem.

Ja będę dawał folie wysokoparoprzepuszczalną. Za radą Sebo najprawdopodobniej z Marmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza- jak zawsze dzieki za uznanie:) - pozdrawiam Cie serdecznie. No zbrojenie samemu ok - szolowanie - cięzka sprawa - zalewanie da się zrobić. Robota w pojedynke to chyba Brzoza kara za wiare we własne umiejętności:) i możliwości - ale jedno jest pewne nikt nie zrobi Ci lepiej niż Ty sam:) - ale wszystko ma sówj koniec i nadchodzi czas że zygać się chce robota w pojedynkę:) - ale recepta jest prosta - kilka tygodni/miesięcy przerwy i wena przychodzi sama:)

 

Ja kurde miałem jutro kłaśc juz wreszcie tynk na mojej elewacji - wszystko przygotowane i doopa pogoda dała ciała.

 

Listek - co do impregnatu do więźby. Dekarz Bogusa z całym szacunkiem dla jego wielkiej wiedzy i umiejętności - takie mam małe pytanie - co za opary - skąd opary - jakie opary.

Nikogo nie obrażając i nie ujmując mu nic - więzba siedzi otoczona:

- od spodu wełną mineralna paroizoalcją z boku wełną mineralną - od góry wysokoprzepuszczalna membrana dachowa. Tak to sie dzis robi w większości budynków jednorodzinnych.

Zatem majac paroizolację (wg mądrych tego świata) paroizolacja powinna jedynie trafiac w pomieszczenia mokre - my dajemy ją na całym dachu - ile tej pary przejdzie i wsiąknie a potem odparuje i doprowadzi do skorodowania blachy.

CO za tym idzie - teoria istnie szalona (więxba tak czy inaczej jest zaimpregnowana przed pokryciem) i najczęsciej dosycha w ciągu najblizszych 2-3 miesięcy, potem membrana łaty i kontrłaty blache (ta z kolei jest dokładnie wentylowana) i nie ma możłiwości by od impregnatu więxby dachowej skorodowała nam blacha.

Blacha nie ma mozliwości skorodowania od rodzaju zastosowanego impregnatu - szybciej od:

- złej jakości blachy (made in UA)

- starej blachy (była ofoliowana - "folia przystygła" i została zmyta złym rodzajem czyściwa - wygląda ślicznie ale po kilku latach daje się we znaki korozja własnie.

- źle ciąta blacha (kątówki na dachu nie widzimy:))

Co do rodzaju impregnatu ja uzyłem http://www.e-dach.pl/1278_6360.htm jestem zadowolony z jego efektów - jako że dach u mnie leciwy i zab czasu oraz szkodniki zaczeł sie nim interesowałc to jego skutecznośc zostła naocznie stwierdzona ścielac na stropie plage martwych truposzów. iwężba odzyła i ma się całkiem dobrze.

Moja Marma 3-wartwowa tez ma sie dobrze - przez 2 lata jeszcze nie zostła przykryta od spodu niczym i jeszcze sobie poczeka troche:)

Dobra juz nie przynudzam - myslę że moje wytłumaczenie rozjasniło troszkę sprawe a wybór jak zawsze nalezy do Inwestora:)

 

Pozdrawiam

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jedno jest pewne nikt nie zrobi Ci lepiej niż Ty sam:) - ale wszystko ma sówj koniec i nadchodzi czas że zygać się chce robota w pojedynkę:) - ale recepta jest prosta - kilka tygodni/miesięcy przerwy i wena przychodzi sama:) ....

Sebo świetnie uchwyciłes sedno, nic dodac - nic ująć :)

sa chwile - jak dziś kiedy praca jest przyjemnością (+20 *C, wiaterek i nie ma potrzeby sie spieszyc)

ale jak betonujesz przy upale i beton Ci wiąze w taczkach po 10 min i oblepia scianki betoniarki a Ty muszisz przy rozpalonej scianie szybko go wyrobic

to bywa, ze żygać sie chce ... :D

 

pozdrówka dla Ciebie i rodzinki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo8877 napisał:

Nikogo nie obrażając i nie ujmując mu nic - więzba siedzi otoczona:

- od spodu wełną mineralna paroizoalcją z boku wełną mineralną - od góry wysokoprzepuszczalna membrana dachowa. Tak to sie dzis robi w większości budynków jednorodzinnych.

Zatem majac paroizolację (wg mądrych tego świata) paroizolacja powinna jedynie trafiac w pomieszczenia mokre - my dajemy ją na całym dachu - ile tej pary przejdzie i wsiąknie a potem odparuje i doprowadzi do skorodowania blachy.

 

masz rację tylko że jak wcześniej napisałem u mnie nie będzie gk, wełny i paraizolacyjnej folii; u mnie będzie drugi betonowy strop docieplony styropianem i zaciągnięty klejem i nic więcej. nad tym wszystkim więźba i blacha. i to nieco wg dekarza zmienia postać rzeczy. bo gdyby było tak jak piszesz to wg dekarza nie ma zanczenia żadne parowanie. i kto ma racje? ja sie za bardzo nie znam...

 

mam jeszcze jedno pytanie :

jak to jest z tą twardą wełną co się stosuje na docieplenie ścian zewnętrznych, czy jak mam dać 12 cm styropianu to i wełny 12cm czy wełny mniej? chodzi o to że ta wełna jest ponad 2 x droższa od styropianu /m2.

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!!!

Nie było nie tutaj 2 tygodnie - urlopowaliśmy się!! Niestety, dzisiaj rano nastąpił brutalny powrót do normalności (14stopni było w Barwinku brrrrrr....) po ponad 30-stu trudno się było nie "zgęsioskórzyć" :lol:

Sebo!

Trza mi kostkę - handlujesz takowym towarem? Trza mi coś w okolicach 20m kw - w końcu musimy naszm dziewczynom basen postawić na jakimś prostym podłożu :p

Pozdrowienia dla wszystkich budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...