Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ah jeszcze jedno ktoś pisał że ma okna Avante ,jak się spisują? Sami nie wiemy czy brać DAKO czy Avante?

 

Ja mam,ale nie mam porownania z innymi oknami .Mam natomiast zastrzezenia do pana ktory mi je sprzedawal.Zapewnial mnie,ze czegos sie nie da,potem cala historia ze niby znalazl kogos co to zrabi za doplata,a w sumie i tak jest zle.Braklo im przy montarzu klamek,zle policzyli hamulce i takie tam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podkarpacian

 

tu stary (dobry?) MonteChristo

Jak to przyjemnie zerknac od czasu do czasu na podkarpackie (TYLKO!!!) forum i poczytac jak to "se" ludzie spelniaja powoli marzenia o wlsnych czterech sciankach.

Trzymam kciuki za wszystkich rozpoczynajacych jak i rowniez bedacych w trakcie budowy.

Sluze rowniez od czasu-do-czasu drobna rada (jezeli takowa bedzie pozadana?) wynikajaca z juz 3.5 rocznego doswiadczenia budujacego

 

OSOWA: podziwiam twoje wnetrza - bardzo reprezentacyjne! i sprawiaja wrazenie ogromnych, czy mozna gdzies obejrzec fotki twojego domku z zewnatrz?

 

Pozdrawiam wszystkich "starych" i nowych gosci podkarpackiego forum

 

 

MonteChristo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z Was orientuje się gdzie w chwili obecnej można najtaniej kupić drut i deski, będę wdzięczny za pomoc.

Aha i jeszcze jedna prośba, może znajdzie się ktoś, kto już nie potrzebuje blaszaka na budowie chętnie odkupiłbym taki używany.

 

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to mamy już zalany strop nad poddaszem, dobrze że nikomu nic się nie stało- lanie skosów na 45 stopniach dachu nie jest lekkie.

teraz czekamy na cieśli- mają się pojawić początkiem przyszłego tygodnia.

pogoda dopisała aż zanadto- dużo trzeba polewać.

życzę wszystkim dużo słońca i owocnego budowania.

musimy się zdecydować na okna, mamy dobre doświadczenia z firmą pamoplast- być może ponownie skorzystamy z ich oferty. co myślicie o oknie nieotwieranym w jadalni ? rozmiar okna to 170x180cm.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon,

 

jestes jak zwykle bardzo hojny w komplementach na temat naszego domku i bardzo to z twojej strony mile.

ale przedewszystkim dziekuje raz jeszcze za twoje wsparcie i wieloktotna juz pomoc w poradach i blyskawicznych odpowiedziach.

 

wielkie dzieki za uznanie

 

i szkoda tylko ze jeszcze musimy troche pokonczyc i nie mozemy jeszcze sie oficjalnie wprowadzic

 

do Brzozy:

 

i Ty Brzoza Witaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzien sie spi .... w taki upał :D

ale fakt faktem człowiek w upał leniwieje /odwrotnie do węży, które upał uaktywnia/

widac Bogus, ze nadrabiasz straty czasowe po deszczach - odwazne decyzje

przy długim dniu jaki jeszcze mamy - robota ubywa

w jesieni ... na skracającym sie dniu wieksze efekty daje praca przy żarówce i wewnątrz

tak trzymaj ! :wink:

 

a ogólnie w przyrodzie - zaczeły sie żniwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, nie śpię, czytam...

Nawet prace polowe odprawiam - trawkę skosiłam w pon/wtorek, wczoraj plewiłam truskawki - morderstwo, uwierzcie. I na noc do roboty...Dzisiaj muszę skończyć te cholerne truskawki i znowu kosiarą przejechać, bo weekend zapowiada się mokry i znowu mi za dużo trawsko urośnie :evil:

Brzoza!

Jakie masz te kotki? kolorystycznie mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę!!!

 

Tym razem pozdrawiam z... łóżka. Leżę i odpoczywam po operacji kolana (rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego) którą robiłem w Szpitalu Św. Rodziny w Rudnej. Muszę Wam napisać że mamy na Podkarpaciu szpital na europejskim poziomie! Budynek, sprzęt, obsługa wszystko super i w moim przypadku wszystko refundowane przez NFZ!

 

A przed operacją udało mi się uruchomić w chałupie wentylację mechaniczną i nawet działa!!! :) Więcej w dzienniku.

Teraz siłą rzeczy prace budowlane zostały wstrzymane.

 

Ooooo, Schetyna kasę rozdaje na Podkarpaciu! :o

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

brzoza! dzieki za otuchę !

cieśle działają, rzeźbią krokwie i płatwie, heblują...dziś sam musiałem zdecydować się na kolor krokwi i podbitki- wybrałem cedr z palety drewnochronu, ciekawe co na to żona? :D

w przyszłym tygodniu mają wejść murarze . mam pytanie: jaka grubość styropianu na kominie ponad poddaszem ?

pozdrawiam wszystkich z nadzieją na pogodę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieśle działają, rzeźbią krokwie i płatwie, heblują...

U mnie za rzeźbienie ja sie zabrałem. Wyrzynarka, strug i dysk :lol:

 

jaka grubość styropianu na kominie ponad poddaszem ?

Ja u siebie nie robię kominów klinkierowych i na całości daję 4cm bo taki mam. Murarze mówili, że dobrze by było 5cm, ale jak nie mam to i 4 będzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru loty były biało szare ...

truskawki i trawa - powiem tak, mam zaległości ...

Pędzelito mój kolega miał syna w tym samym szpitalu /Szpitalu Św. Rodziny w Rudnej/ z podobną dolegliwością

i opinia ta sama - to szital na najwyższym poziomie ... od szpitali w powiatowych miasteczkach dzieli go epoka

szybkiego powrotu do zdrowia życzę !

Bogus uważam tak jak Listek, 4- 5 cm i wtedy komin utrzymuje kształt i ładniej lezy w bryle domu /oblepiony grubszym styropianem robi sie klockowaty i nie przypomina tego z dzięciecych rysunków/

 

miłego dnia dla Wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...