Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam Grupę!

 

Baru!

chodzi ci pewnie o firmę zofbet ze świlczy... poszukaj niedawno na grupie podkarpackiej ktoś pisał o niej. ja osobiście nie miałem z nimi kontaktu jednak opini najlepszej nie mają. ja brałem z dikerchoffa i raz z cisu - mogę te betoniarnie z czystym sumieniem polecić- betonu starczyło, punktualni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę podkarpacką.

 

Od dłuższego czasu was podczytuje - tak dokładnie od listopada zeszłego roku kiedy zaczęliśmy myśleć o budowie. Działkę mamy - przepisana na męża w tym roku, plan wybraliśmy i zaczęliśmy działać. Niestety na Warunki Zabudowy - czekaliśmy 5 miesięcy.

 

Wczoraj zamówiliśmy projekt. I szukamy na gwałtu rety architekta - aby nam projekt odpowiednio do warunków dostosował.

Czy ktoś mógłby mi swojego polecić? O ile oczywiście wart polecenie - bo niestety wszyscy znajomi którzy budują swoich odradzają.

 

Dziękuję za pomoc - i mam nadzieje że na przyjęcie do grupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

Baru!

chodzi ci pewnie o firmę zofbet ze świlczy... poszukaj niedawno na grupie podkarpackiej ktoś pisał o niej. ja osobiście nie miałem z nimi kontaktu jednak opini najlepszej nie mają. ja brałem z dikerchoffa i raz z cisu - mogę te betoniarnie z czystym sumieniem polecić- betonu starczyło, punktualni.

Dzięki! Dawaj namiary na oba dwa :lol: i pisz ceny od razu, z pompą mi potrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza nawet nie przypominaj, czy Wy też macie wrażenie, że Lato zawsze mija najszybciej??!! Echhh ...

Vickey ...zaczyna sie czas wakacyjnych rozstań ...

na gg córy widnieje napis "moje serce rozdarte na kawałki" ... :)

ale

kazdy kto lubi winogrona, jabłka i pomidory ... /a teraz to ich sezon/ może sie do do woli rozkoszowac i opychac sie tak, ze az sok po brodzie kapie ... :wink:

mozna sobie zapalic juz ognisko /omijając przepisy unijne - oczywiście / - upiec ziemniaki i kukurydze ...

mozna posiedziec wieczorami patrząc w niebo, w skrzące sie wyjątkowo gwiazdy ...

mozna posłuchac koncertu koników polnych ...

( urodziłem sie /mniej wiecej/ o takiej porze)

kiedy wszystkiego jest do syta

lubie to poźne lato przeplecione z zaczątkami jesieni ...

mimo, ze przypomina o tym - ze to juz koniec wakacji ...

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bogus33 dzieki za rady odnosnie wybierania - juz nam troszke ruszyło do przodu.

Mamy juz tynk elewacyjny - wyszedł rewelacyjnie. Niestety zdjecia sa w komorce meza wiec jak tylko wgra do kompa do wstawie.

Niestety po wyliczeniach pana w sklepie i po zkonczonym tynkowaniu zostalo ok. 5 wiader po 25 kg. Tynk jest rewelacyjny - silikonowy Caparola baranek 1.5 - kolor Savanne 16 - taki bardzo jasny krem - taka ilosc powinna wystarczyc na ok 40 metrow jakby ktos chcial na jakis garaz to prosze o konakt. Mozna go zawsze pomalowac na inny farba silikonowa.

Weszli dzis tez moi wykonczeniowcy - robia poddasze welna 15+5 i płyty karto gips - ktos tu pytal o ceny - 30 pln za metr kwadratowy

Co do innych cen:

- wylewki 10 pln robocizna + 1 pln za metr ułożenia styropianu + materiały

- tynk gipsowy z agregatu 22 pln za metr - z gruntowaniem, szpaletami okien, materiałem, narożnikami.

Te ceny sa z kwietnia i maja. Nie wiem jak jest teraz.

Pozdrawiam A co do wakacji - nie załamujcie mnie mam jeszcze tylko tydzien wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza - buduję się kilkaset metrów od Krosna.

Kurcze - za wylewki - 10 zł ? To rozumien sama robocizna ?

U mnie robocizna z materiałem oraz styropianem (ok. 8 cm) - 62 zł.

Czyżby materiały były aż tak drogie ? Podłóg mam 280 metrów.

Trochę mnie zwaliła cena 17 tys. Ale nie mam jeszcze rozbicia ile za materiał

a ile za robociznę.

 

Czy cena za tynki wewn. gipsowe Baumit maszynowe wraz z gruntowaniem i narożnikami 26 zł (rob + mater.) to dobra cena ? Wydaje mi się że tu jest Ok.

 

Interesuje mnie koszt ocieplenia poddasza i GK. Ile za robociznę i ile materiał ?

Hunk1 - policz proszę łączny koszt i podziel się.

Ta pozycja z kosztorysu też mnie załamała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReniaS budujesz wiec w okolicy protoplasty naszej grupy - Wojtka Mnicha i Długiego - miejsce OK :)

wylewka wydaje mi sie drogo ... moze pod wylewke dają jakiś amerykański styropian i dlatego tak drogo ... :roll:

 

witaj Robson74, beton robie w betoniarce

a stal kupowałem na wiosne - i pewno cena juz nieaktualna

 

p.s. medali następnych nadal niet ...

ale za to działacze działają ... Jerzy Sudoł miał podawac kobietom wode /które biegły w maratonie/ ale tak sie schlał, ze nieprzytomnego podniesli z trawy Chińscy wolontariusze i odnieśli do polskiej wioski olimpijskiej ...

rosa juz osiadała na trawie i jakby nie oni byłby sie biedak przeziębił ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Zalogowałem się na forum. Grupa podkarpacka.

Szukam w dobrej cenie drutu zbrojeniowego 12''. CZy możecie mi podpowiedzieć gdzie szukać??

Z góry dziękuję, bodobnie sprawa wygląda z betonem. :D

Witaj kolejny desperacie :lol: :wink:

 

Kilka postów powyżej na takie samo pytanie odpowiedział mi kruszon:

"Ja jestem świeżo po zakupie. Najtaniej wyjdzie w Centrostalu na Boya-Żeleńskiego, za 12 płaciłem coś koło 35 zł za sztukę 12-metrową."

Natomiast dampel służył mi taką radą odnośnie betonu:

" Witam wszystkich, widziałam ze ktos poszukiwał cen betonu to donoszę ze płacilismy niedawno bo ze 2 tyg temu za B20 z kubik 285zł juz z pompą z Trans-bet z Lubziny... dojezdzają bez problemu wszedzie."

Pytałam u mnie we wsi :wink: - za kubik chcą 315zł - zdziercy :evil:. Pamiętam, że jak budowaliśmy się to z tej naszej miejscowej betoniarni nie opłacało się brać - zamawialiśmy w dickerhoffie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

namiar na DYCKERHOFF: 017 8516236 cena 300pln/m3 b20 z pompą po negocjacjach (wcześniej 290pln) - kierowcy płacisz na kp a faktura pocztą do domu.

 

Robson74 witaj w Grupie!

co do ceny stali to podobno ma, miała spadać...ja kupowałem i dokupowałem w restalu .

 

co do projektanta to swojego nie polecam ...

 

a u mnie dalej męczymy docieplenie poddasza - 12cm styropianu + klej i siatka...

wiecie jakie upalne mamy lato na południowym skosie w dzień taki jak dziś? :evil:

 

chyba zdecydujemy się na blachodachówkę balex metal. najgorsze że nie mam kiedy pojechać zamówić okien...

 

niedługo targi poczekamy więc z bramą i drzwiami...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za polecenia - dotyczy architekta.

 

Projektantkę mam za to bardzo dobrą - super dziewczyna. Już zaczęliśmy z nią współpracować aby troszkę wygląd wnętrza domku zmienić.

 

Wczoraj w ramach przypływu energii wpadliśmy na nasza świeżo skoszoną łączkę i paliczkami zaznaczyliśmy plan naszego przyszłego domku - strasznie duży sie wydaje.

 

A w sprawie lata - jestem jeszcze przed urlopem :) chyba ostatnim przed zakończeniem budowy.

 

Pozdrawiam i udanego pod względem pogodowo-budowlanym weekendu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witaj Avlin, my też dopiero będziemy budować. Mamy już działkę i projekt u architekta. Nasz dom będzie drewniany z bali prostokątnych. Architekta do adaptacji polecili nam w fabryce domów w Komańczy, że zna ich projekty. Sama nie wiem co o tym architekcie myśleć. Byliśmy u niego dwa razy, rozmawialiśmy o projekcie, ale nie o wszystkim się pamiętało, wiadomo jak to jest. Miał dzwonić w sprawach niejasnych - nie dzwonił ani razu. Po miesiącu przysłał wstępną wersję - bardzo ogólnikowa, np. ścianka kolankowa podniesiona o 1,2m - co drastycznie zmieniłoby wygląd domu, więc się nie zgodziłam. Drugą wersję ma przysłać w sierpniu - czekamy. Tak bardzo nam się nie spieszy, bo w sprawie przyłączy będziemy rozmawiać w październiku, więc projekt zagospodarowania działki i tak musiałby poczekać. Chodzi mi o to, że facet zapomni szczegółów, które były ustnie przekazane; no bo ja mam wszystko w głowie, w wyobraźni chodzę sobie po pokojach itp. :lol: Wstęp do obsesji???

Avlin, a po co ci architekt i projektant? Myślałam,że to to samo

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dzis nareszcie skonczylismy impregnowac drzewo na dach, udalo sie bo jutro ma padac popoludniu :)

 

jutro zrobimy nad drzewem prowizoryczne zadaszenie zeby na nie nie padalo,

 

rozwiazanie z podlewaniem stropu okazalo sie idealne, chowaja sie przy tym stare metody stania i lania z weza lub jakiejs sikawki ( jutro zrobie fotke i wstawie), polecam rozwiazanie z spryskiwaczem do trawy, sprawdza sie super,

 

w przyszlym tygodniu ekipa przychodzi murowac juz pod dach i potem robota zatrzymuje sie na poltora miesiaca gdyz czas spowrotem wyjechac do pracy :(, pozostalo mi poltora tygodnia wakacji, po powrocie w polowie pazdziernika ekipa wroci i mam nadzieje ze do konca roku przed zima wyrobia sie i przykryja mi domek, wowczas plan na ten rok zostanie osiagniety,

 

jutro wrzuce jakas fotke a teraz juz znikam do żonki

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gosia,

też mieliśmy plany aby budować drewniany, potem szkieletowy - ale jak porównaliśmy ceny to wyszło nam prawie na to samo. Tzn niewiele taniej - więc stanęło na tradycyjnym murowańcu.

Co do projektantki - dziewczyna robi nam zmiany wew w domu dodaje jedno okno, podnosi ściankę kolankową o cegłę - jednak zmiany te trzeba nanieść na projekt - a ona uprawnień nie ma. Robi nam dom po to aby uniknąć sytuacji - 1 dom budujesz dla wroga, 2 dla przyjaciela a dopiero 3 dla siebie. :)

 

Projektantka tylko projektuje - architekt wprowadza w życie dziwne pomysły projektanta. I z architektem pożegnam się najprawdopodobniej po naniesieniu wszystkich zmian na projekt. A z projektantką będę się widzieć do momentu wykonania kostki brukowej wokół domu (o ile będzie mnie na nią stać). Czyli pewnie przez najbliższe 10 lat :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim subiektywnym odczuciu dom drewniany jest ciepły i ma fajną atmosferę, choć rzeczywiście cenowo porównywalny do murowańców. Natomiast fundamenty tutaj, na nizinach, są trzy razy tańsze niż w górach. Nasze będą kosztowały jakieś 50 tys, bo spory stok, glina warstwami z zwietrzałym łupkiem. A skoro kopiemy na 1,80 to w przyziemiu będzie garaż.

Dla nas to bardzo trudna decyzja - zbliżamy się do emerytury i postanowiliśmy pomyśleć o sobie, zrealizować marzenia. Jedni podróżują po świecie, inni budują dom w górach - to sprawa indywidualnych wyborów.

Projektowaniem wnętrza i otoczenia zajmuję się sama. Z internetu, z Muratora i z książek można się wszystkiego dowiedzieć; a forum to kopalnia wiadomości, szczególnych, bo sprawdzonych.

 

Jeszcze raz spytam: inspektora nadzoru inwestorskiego miał ktoś?

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gosia,

też mieliśmy plany aby budować drewniany, potem szkieletowy - ale jak porównaliśmy ceny to wyszło nam prawie na to samo. Tzn niewiele taniej - więc stanęło na tradycyjnym murowańcu.

Co do projektantki - dziewczyna robi nam zmiany wew w domu dodaje jedno okno, podnosi ściankę kolankową o cegłę - jednak zmiany te trzeba nanieść na projekt - a ona uprawnień nie ma. Robi nam dom po to aby uniknąć sytuacji - 1 dom budujesz dla wroga, 2 dla przyjaciela a dopiero 3 dla siebie. :)

 

Projektantka tylko projektuje - architekt wprowadza w życie dziwne pomysły projektanta. I z architektem pożegnam się najprawdopodobniej po naniesieniu wszystkich zmian na projekt. A z projektantką będę się widzieć do momentu wykonania kostki brukowej wokół domu (o ile będzie mnie na nią stać). Czyli pewnie przez najbliższe 10 lat :))

 

Coś mi tu nie gra.

Architekt może projektować nowy budynek jak i nanosić zmiany w gotowym.

Rozmumem że Twoja projektantka to osoba która pracuje u jakiegoś architekta i dopiero zdobywa praktykę potrzebną do uzyskania uprawnień. I potrzebuje kogoś kto zaparafuje to co ona zrobi i z jakiegoś powodu nie chce aby robił to jej szef.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...