Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Czyli jesteśmy na tym samym etapie :) Co planujesz jeszcze w tym roku wykonać??

 

Przykrycie to jest cel minimum :D

 

A co potem czas pokaże. Fajnie by było gdybym zrobił płytę i postawił ścianki działowe oraz okna. Całą zime mógłbym robic sobie instalacje

 

Niestety co do klinkieru Ci nie pomogę. Spróbuj zadzwonic do Instalatora w Przeworsku

 

Ps ja klinkier przemyślałem i zrezygnowałem. Ocieplan styropianem 4cm i na to ty.nk akrylowy taki jak na elewację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jesteśmy na tym samym etapie :) Co planujesz jeszcze w tym roku wykonać??

 

Przykrycie to jest cel minimum :D

 

A co potem czas pokaże. Fajnie by było gdybym zrobił płytę i postawił ścianki działowe oraz okna. Całą zime mógłbym robic sobie instalacje

 

Ja też mam podobny zamiar: pokrycie, płyta i ścianki działowe, okna a od października. Nie wiem tylko czy wskazane jest robić w listopadzie tynki lub posadzki :-? A w tzw. międzyczasie robię ogrodzenie, bo niestety (albo stety) sąsiadów blisko nie mam i przed wstawieniem okien i włożeniem instalacji chciałbym trochę teren zabezpieczyć.

 

Ps ja klinkier przemyślałem i zrezygnowałem. Ocieplan styropianem 4cm i na to ty.nk akrylowy taki jak na elewację

 

Trochę dałeś mi tym do myślenia. Zastanawiam się czy "komin z tynkiem" nie będzie bardziej brudził się, biorąc pod uwagę ogrzewanie węglowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps ja klinkier przemyślałem i zrezygnowałem. Ocieplan styropianem 4cm i na to ty.nk akrylowy taki jak na elewację

 

Trochę dałeś mi tym do myślenia. Zastanawiam się czy "komin z tynkiem" nie będzie bardziej brudził się, biorąc pod uwagę ogrzewanie węglowe?

 

Ja planuję gaz bo mam na działce.

Jak zakręca kurek to wtedy mam miejsce na wybudowanie małego pomieszczenia w garazu (7mx4,1m) i wstawienie komina i pieca węglowego.

Poza tym akryl mozna umyć. Klinkier tez sie obrudzi.

Jeśli klinkier to najlepiej pełna cegła a nie dziurawka bo potem problemy. Pełna masakrycznie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na dzień dzisiejszy planujemy gaz + solary. Ogólnie koncepcja nam cały czas sie dopiero kształtuje.

 

Ja juz przechodziłem chyba wszystkie etapy (no moze oprócz pompy ciepła)

:lol:

Miałem robic GWC żwirowy + rekuperator -> zostały na dzień dzisiejszy okna a nawiewnikami higrosterowalnymi.

Miał byc kominek z PW, ale za duzo zabawy z zabezpieczeniem, brudna szybą, itp -> został sam kominem powietrzny.

Miały być solary, ale czekam na obnizki cen. Instalacje sobie podciągne pod solary na dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My myślimy zrobić kominek z PW i tu pytanie do Listka cóż to za skomplikowane zabezpieczenia :), zastanawiamy się też nad solarami bo to jednak świetna sprawa.

A co myślicie o gazie?? Wszyscy moi znajomi, którzy tak dogrzewają swoje domy są bardzo zadowoleni, mówią, że to strasznie wygodny sposób no i podobno wcale nie wychodzi tak drogo (mi jednak ciężko w to uwierzyć, wszędzie bębnią, że gaz taki droooogi). No cóż tej zimy będziemy mieli okazję się przekonać niedawno wprowadziliśmy się do mieszkania gdzie mamy właśnie ogrzewanie gazowe :) Hmmm no zobaczymy, dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My myślimy zrobić kominek z PW i tu pytanie do Listka cóż to za skomplikowane zabezpieczenia :),

Normalny układ otwarty. Trzeba zastosowac naczynie przelewowe/wzbiorcze (czy jak tam zwał), dodatkowo ups jak zabraknie prundu bo zagotujesz wode na płaszczu, dodatkowe pompki, bo na grawitacyjnym to raczej nie bedzie zbyt dobrze działac (ale tutaj moge sie mylić). Odpływ do kanalizacji w razie awarii, żeby nie zalało pomieszczeń.

Mnie najbardziej zraziła brudna szyba :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mzastanawiamy się też nad solarami bo to jednak świetna sprawa.

Powiem Ci tak, ja tez sie napaliłem na solary, ale jest małe ale.

Najwięcej ciepłej wody masz w lecie, kiedy jet gorąco to raczej bierzesz chłodniejszą kąpiel :lol: , no chyba że masz basen.

W zimie znowu sprawnośc solarów mniejsza, no chyba ze próżniowe, ale te znowu droższe. Cała zabawa dla 2-4 osobowej rodziny to ok 10 kPLN (solary, plus instalacja, najlepiej jakis zbiornik min 300l biwalentny, zeby te wode gromadził).

Ktos na forum to liczył. Okres zwrotu to mniej wiecej zywotnośc solarów :(

Jesli unia zmusi rząd/gminy do dopłat do odnawialnych źródeł energi i cena zestawu spadnie do ok 5 kPLN to sam sobie założe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na dzień dzisiejszy planujemy gaz + solary. Ogólnie koncepcja nam cały czas sie dopiero kształtuje.

 

Ja juz przechodziłem chyba wszystkie etapy (no moze oprócz pompy ciepła)

:lol:

Miałem robic GWC żwirowy + rekuperator -> zostały na dzień dzisiejszy okna a nawiewnikami higrosterowalnymi.

Miał byc kominek z PW, ale za duzo zabawy z zabezpieczeniem, brudna szybą, itp -> został sam kominem powietrzny.

Miały być solary, ale czekam na obnizki cen. Instalacje sobie podciągne pod solary na dach

 

:) Ja podobnie, z tym że w trakcie cięcia kosztów zrezygnowałem także z kominka (tylko przewód dymowy zostanie :) ). Zrezygnowałem też z POŚ.

 

Instalacja do soloarów to dobry pomysł... Listek - ostatnio sporo mi mieszasz (w sensie pozytywnym) - Dzięki ! I klinkier też mi znalazłeś - jest w Instalatorze mniej więcej taki jak szukam, ale tak jak pisałeś pełna cegła klinkierowa jest odstraszająco droga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podoba mi się twój domek, a szczególnie te "podcienia" przed wejściem. Widzę że dałeś troche roboty cieśli z tymi zakończeniami krokwii :lol:

 

Dzięki.

Najlepsze jest to, że dach robie sam z wujkami samoukami :lol: Jestem bardzo zadowolony. Dokładnie i zrobione tak jak ja chcę, a nie jak jest majstrom wygodnie.

Co do rzeźbienia, to moja "ręczna " robota :lol:

Szablon, wyrzynarka i szlifierka kątowa z dyskiem i paierem "40" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podoba mi się twój domek, a szczególnie te "podcienia" przed wejściem. Widzę że dałeś troche roboty cieśli z tymi zakończeniami krokwii :lol:

 

Dzięki.

Najlepsze jest to, że dach robie sam z wujkami samoukami :lol: Jestem bardzo zadowolony. Dokładnie i zrobione tak jak ja chcę, a nie jak jest majstrom wygodnie.

Co do rzeźbienia, to moja "ręczna " robota :lol:

Szablon, wyrzynarka i szlifierka kątowa z dyskiem i paierem "40" :wink:

 

Nooo gratulacje! mi też już poszło trochę tarcz papieru 40 i 24 :) Na dachach się nie znam, choć aktywnie uczestnicze w budowie mojego. Ale zastanawia mnie jedna rzecz - mianowicie nie widzę na zdjęciach pomiędzy dachem nad garażem a resztą domu krokwi koszowej ... u mnie takowa jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanawia mnie jedna rzecz - mianowicie nie widzę na zdjęciach pomiędzy dachem nad garażem a resztą domu krokwi koszowej ... u mnie takowa jest :)

 

U mnie tez bedzie tylko troche poźniej :lol:

Kosz bedzie wykonany z desek "32" i oparty na sąsiednich krokwiach (garazowej i domowej). W projekcie krokiew ta nie jest cała tylko złozona z kawałków. Nie wiem jak i to wytłumaczyć :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam głupie pytanie ale sie pogubiłam delikatnie mówiąc.

 

Mam działkę, do niej posiadam świeżutkie - jeszcze nie podbite warunki zabudowy. Uprawomocnią sie może 5 września. Zamówiony, czekający już na odbiór projekt domu.

Warunki przyłączy również posiadam wydane - do warunków zabudowy potrzebne były.

Również zmiany dotyczące projektu - będę miała niedługo. Musze delikatnie przesunąć komin, dorobić okno poza tym wewnętrzne przesunięcia sianek działowych i kilka dodatkowych otworów w ścianie nośnej (czyli drzwi).

I stąd pytanie - czy teraz mam iść do architekta z projektem? Czy najpierw badanie geotechniczne gruntu??

 

Jak na mój gust najpierw geotechniczne + Mapa do celów projektowych a dopiero wtedy architekt?

 

Chyba że coś jeszcze ominęłam.

 

Proszę o korekte jeżeli tak. Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...