Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam Grupę!

 

co tu tak cicho?

truteen: jeżeli to dom z archonu to porównaj czy schody nie są kopią schodów z antonówek wersja G, bo jeżeli tak to nie będą z byt wygodne...lepiej porozmawiaj z porjektantem przy adaptacji czy da się z nimi coś zrobić...

 

 

dzisiaj był owocny dzień : skończyliśmy malować podbitkę i pocięliśmy łaty i je zaimpregnowali. po niedzieli wracają cieśle.

co do okien o których już tu wspominałem i radziłem się to zwyciężyła opcja niedzielonych.

pozdrawiam i miłego wypoczynku życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru po ile kupowałas stemple ? i czy były to z pierwszej ręki z lasu ?

czy z drugej - od kogoś ?

czy są okorowane ?

a ja uporałem sie z dachem - zostało mi rynny założyc

 

 

polityka szaleńców moze doprowadzic do tego, ze nie wiadomo czy nam Rosjanie gazu nie przykręcą - moze warto warto będzie pomyslec zakup kotła na zapas ... z dolnym spalaniem

uzytkuje ktoś z Was "seko" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, szukam drzewa na balustrady, elementy tarasu i ogrodzenia, najlepiej jakiegoś wykonawcy lub firmy sprzedającej deski, tralki lub gotowe elementy. Szukam też pomysłu na "skład dzrewa i mały magazynek", bo nie wiem z czego to zrobić, żeby jakos to wyglądało, a nie kosztowalo majątku...

ps. i jeszcze jakieś szkółki leśnej, sprawdzonej szukam

nasz gacek... czasami bywa ich nawet 3, ale nie wiem czy to powód do cieszenia sie...

http://i33.tinypic.com/2nhf2vn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek I napisz ile stempli Ci zostało i jaka cena Cię interesuje, byłabym zainteresowana :) pozdrawiam :)

własnie, ostatnio jakby wzrosło zainteresowanie stemplami :)

 

witajcie Marcos i Konisko

nie widziałem domu w werbenach, strop wybrałem inny

 

dziś wywiad z byłym premierem

 

http://www.dziennik.pl/opinie/article230458/Marcinkiewicz_Mam_nadzieje_ze_Kaczynski_przegra_wybory.html

 

 

miłego dnia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My tez jesteśmy na etapie wybierania stropu.

Jeszcze troszkę czasu mamy ale podobno te gotowe stropy trzeba wcześniej zamówić. Nie wiemy jaki jeszcze zrobimy czy wylewany czy któryś z tych ceramicznych???

Pracownik BOZ zrobił nam wycenę na strop ceramiczny 16 tyś.

Kolejna wycenę robi nam jakąś firma z Lutoryża zarazie tam mieli najtańsze materiały, zobaczymy???

Dokładnie nie wiem bo zajmuje się tym mój mężczyzna :D

Fachowcy namawiają nas na zwykły twierdza ze jest tańszy, a na czasie nie zaoszczędzimy wiele???

Nie znalazłam jeszcze inf. na forum o waszych stropach.

Również proszę o waszą opinie.

:D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru po ile kupowałas stemple ? i czy były to z pierwszej ręki z lasu ?

czy z drugej - od kogoś ?

czy są okorowane ?

Kupowałam po 4zł, nie z lasu - ta ekipa, która robiłą u mnie - pomagała przez dwa dni innym i to włąśnie na tamtej budowie facetowi już ściągali szalunek i zaoytali czy by nie sprzedał; część jest okorowana, część nie.

Ja mam strop fert - belki i pustaki kupowaliśmy z leiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałabym zapytać doświadczonych forumowiczów jak to w końcu jest z izolacją fundamentów. Tyle się naczytałam, że zgłupiałam.

 

Przy wysokim stanie wód gruntowych, glinie z warstwami łupka, dużym spadku terenu chciałabym wykorzystać przyziemie na piwnicę - pomieszczenie gospodarcze.

1. Czy jest sens impregnować fundamenty dysperbitem, czy izobudem skoro one i tak przepuszczają wodę?

2. Czy warto tam kłaść folię kubełkową, jeżeli woda i tak podsiąknie od dołu?

3. Czy zostawić te fundamenty w wilgoci, wzmocnić je tylko preparatami wodoszczelnymi, jakimiś dodatkami do betonu, a skupić się na izolacji poziomej i pionowej piwnicy?

4. Gdzie położyć drenaż? Na poziomie ławy fundamentowej, czy podłogi piwnicy od strony skarpy, gdzie będzie zasypana na całej wysokości?

 

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nalepiej opłacało sie kupic same pustaki stropowe, z drutu zrobic beleczki na budowie, ułozyc i zalac

 

Witam !

 

Pewnie tak bedzie najtaniej ale czas mnie troche pili. Na polowe pazdziernika mam umowionych gosci na dach a w tym tygodniu dopiero wyleje strop na piwnica (co prawda zelbetowy). Zostanie parter i wlasnie rzuce pewnie terive z keramzytu. Mi wycenili z transportem na spory parterowy dom w granicach 15 tys (transport w tym 2,3 tys). Co do kosztow, to jak sie zsumuje wszystko to cena wychodzi podobna terivy jak zelbetu - ja mialem deski swoje wiec koszt o deski mniejszy. Fakt ze na zbrojenie nie zalowalem (ale bez przesady).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałabym zapytać doświadczonych forumowiczów ...

 

ja tam sie nie znam, ale zamówiłbym beton wodoszczelny /a darował sobie folie i inne mazidła/

drenaz o ile wogóle bym robił - to na wys. posadzki

ale zanaczam - ja sie nie znam ...

szukam drzewa olchowego, ma ktoś jakieś namiary?

jesli chodzi o drzewo - mam /rosnie i moze byc wycięte/

... część jest okorowana, część nie ...

dzięki Baru

okorowane sa w moim typie :)

tylko ten transport ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...