Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kruszon11,

widziałam dziś Twój domek.

Jest co podziwiać i jest czego zazdrościć.

Gratulacje. Miejsce fajne - nie za ciasno i nie za odległo od cywilizacji.

 

Witajcie,

 

gdzie w okolicach Rzeszowa kupić sadzonki drzew owocowych?

 

Pozdrawiam z Chmielnika

 

Owocowych nie mamy, ale po inne drzewa i krzewy zapraszamy do Borku Starego k. Sklepu GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to czekamy na tynkarzy, domek schnie. zabieramy się za odprowadzenie wody z rynien do studni retencyjnej- tak ją szumnie nazwałem- , zakończyłem nakładanie siatki i kleju na styropian na ścianie fund., jeszcze dysperbit i zasypujemy.

 

pozdrawiam z życzeniami pogody.

 

co do wkładów kominowych pod kocioł gazowy to w polmadzie w rudnej prowadzą LUMO- taki właśnie mam. jednak końcówkę dorabiałem w zakładzie blacharskim w stobiernej - zaraz na początku wsi za jasionką, po prawej stronie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szukam niedrogiej stali w na Podkarpaciu. W moich okolicach (Strzyżów, Frysztak) niestety dość drogo jak narazie (fi 12 = 3300, fi 6 = 3500).

 

Może ktoś w ostatnim czasie kupował stal i/lub zna namiar na niedrogi składzik gdzie mógłbym zakupić coś taniej ;-) Wiem że ostatnio ceny stali mocno spadły (spadki hurtowe w ciągu ostatniego tygodnia to nawet 100 zł) dlatego rozglądam się teraz aby coś zaoszczędzić...

 

Z góry dzięki za pomoc :-)

 

Mam namiary na ceny stali sprzed tygodnia w Dębicy:

 

firma CMB na ul. Drogowców

- fi 12 = 2800 zł

- fi 6 = 2800 zł (ale jej wtedy nie było na składzie)

 

oraz Destal ul. Transportowców (podaję tel.: 014 - 670 87 65)

- fi 12 = 2 540 zł

- fi 6 = 3 650 zł (i była na składzie)

 

Pozdrawiam i jednocześnie zapisuję się do Waszej grupy chociaż podczytuję Was już od roku. Zaczynam budowę wiosną 2009 r i mam nadzieję, że pójdzie pełną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto(ś) budował piwnicę z bloczków a nie szalował?

 

Co niczego nie podejrzewający inwestor wiedzieć powinien o tej technologii?

 

 

Witam wszystkich forowiczów tych starych i nowych, i nie o wiek mi chodzi.

Gratuluję samozaparcia wszystkim początkującym.

 

a nawiązując do pytania; ja mam piwnicę z bloczków, jestem zadowolony; ale czy zrobilbym tak przy następnej budowie ?? nie umiem odpowiedzieć. napewno ściana z bloczków wymaga obustronnego tynkowania i jest ogolnie bardziej pracochłonna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich prosze o malutka pomoc czy jest ktos z grupy Podkarpackiej kto buduje lub wybudował dom według projestu GRANAT właśnie stoimy z mezem przed podjeciem decyzji jaki domek wybrac bardzo zainteresował nas właśnie projekt granat, ale jak kazdy chcielibysmy najpierw zobaczyc ten domek na własne oczy my jestesmy dokładnie z Przemyśla i była bym bardzo wdzieczna jesli ktos zechce pokazac nam swoj domek właśnie według tego projektu. Dziekujemy i Pozdrawiamy Monika i Łukasz :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za wszystkie wypowiedzi w sprawie kondensatow. Zdecydowalismy sie na Junkers - jednofunkcyjny z zasobnikiem mamy do tego jeszcze kominek z pw. Mam nadzieje ze bedzie dobrze. POdobno maja dobry serwis i moj gosc od spraw hydrauliczno - grzewczych mowi ze jest dobry.

U nas duzo sie dzieje - robia nam ogrodzenie (przy tym kłótnie z sasiadem) i szpachluja nam w srodku. W tym tygodniu zaczna klasc plytki w lazience a za tydzien wjedzie kostka. Byle do stycznia :)

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gypsy74 potrzebuję się poradzić w sprawie wyboru systemu co i c.w. do swojego domu. Gaz będzie na 100% (jedno wygodne źródło grzania trzeba mieć). Pozostaje kwestia źródła taniego - czy kominek z płaszczem wodnym, czy z DGP? Może jakiś piec na inne "wynalazki"? (jakby co to stawiam piwo :D )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę!

 

chyba widać piękną jesienną pogodę na forum - nikt z grupy nie ma czasu, każdy się spieszy przed zimą...

my też; porządkujemy działkę- wychodzi pośpiech i brak czasu by sprzątać na bieżąco, do tego kilka nieprzemyślanych decyzji i przekładamy niektóre rzeczy drugi raz, byle zdążyć, chcemy jeszcze koparkę w tym roku wpuścić do akcji i wyrównać teren, no i obsypać fundament. no i czekamy na tynkowników.

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba widać piękną jesienną pogodę na forum - nikt z grupy nie ma czasu, każdy się spieszy przed zimą...

my też; porządkujemy działkę- wychodzi pośpiech i brak czasu by sprzątać na bieżąco, do tego kilka nieprzemyślanych decyzji i przekładamy niektóre rzeczy drugi raz, byle zdążyć, chcemy jeszcze koparkę w tym roku wpuścić do akcji i wyrównać teren, no i obsypać fundament. no i czekamy na tynkowników.

pozdrawiam wszystkich.

:) My się zastanawiamy właśnie czy startować do banków w tym roku, czy robić sobie nadzieje na to że coś się uda pobudować przez późną jesień-zimę. Narazie w tym tygodniu mają nam ścianki fundamentowe murować.

O i tu mam pytanie. Sciany pomaluję dysperbitem (ławy wczoraj smarowałem kolejny raz) ocieplenie dam ze styroduru, no i to muszę tynkować? Myślałem żeby dać folię i zasypać ale spotkałem się z opinią o tym żeby dodatkowo to zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i tu mam pytanie. Sciany pomaluję dysperbitem (ławy wczoraj smarowałem kolejny raz) ocieplenie dam ze styroduru, no i to muszę tynkować? Myślałem żeby dać folię i zasypać ale spotkałem się z opinią o tym żeby dodatkowo to zabezpieczyć.

:) witam.

A ja spotkalam sie z opinia :wink: ,ze wszelkie zabezpieczenia typu np.siatka z klejem i tynk " nabieraja" wilgoci a to jest raczej niekonieczne i sama folia kubelkowa wystarczy.

 

Piekny czas na budowanie...Zycze postepow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gypsy74 potrzebuję się poradzić w sprawie wyboru systemu co i c.w. do swojego domu. Gaz będzie na 100% (jedno wygodne źródło grzania trzeba mieć). Pozostaje kwestia źródła taniego - czy kominek z płaszczem wodnym, czy z DGP? Może jakiś piec na inne "wynalazki"? (jakby co to stawiam piwo :D )

 

Witam...

 

gaz, oczywiscie, wygoda....

co do kominkow, ja osobiscie nie jestem zwolennikiem ogrzewania pomieszczen rozgrzanym powietrzem... po pierwsze, koszty zwiazane z rozprowadzeniem "dosc sporych" kanalow wentylacyjnych, po drugie, cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu jest wysoka a co za tym idze kurz unosil bedzie sie po calym mieszkaniu, pozatym pomieszczenia typu WC oraz kuchania, nie nadaje sie na takie ogrzewanie ze wagledu na przenoszone "zapachy" i wreszcie co najwazniejsze przy kazdym wylocie powietrza "deflektorze" widoczne beda smugi na scianie, a to niezbyt ladnie wyglada. Jednym z lnajlepszych rozwiazan jest, tak jak wspomniales kominek z plaszczem wodnym -0 zasada dzialania jak w kotle tylko ze jeszcze masz atrakcje wizualna, podlaczasz płaszcz wodny do instalacji co i ogrzewasz pomieszczenia poprzez zamontowane grzejniki... prosto i wygodnie...

Ogrzewanie tego typu jest bardzo efektywne, praktycznie ogrzewasz caly dom poprzez kominek.

Jesli chodzi o alternatywe dla tego rozwiazania to niestety nadal najtanszy jest kociol weglowy... rozne wersje, od "normalnego" czyli ile wrzucisz tyle masz ciepla poprzez kotly ze sterowaniem (wentylator, sterownik elektroniczny zamontowany na kotle) do kotłow na wegiel sortymentu mial z komora zasypowa i podajnikiem slimakowym (te kotly kosztuja nawet do 5 - 6 tys. zl) ale co za tym idzie wygoda, zasypujesz komore raz na 2-4 dni, nie musisz biegac codziennie dwa razy i "dokladac" do pieca :):).

Oczywiscie, sa jeszcze wersje kotłow na owies, slome i zrebki drewna, ale zasada wyglada podobnie... non stop trzeba chodzic i dokladac.

Pompa ciepla.... hmmmmm zalezy jaki system, jesli bedzie to wodny (rury rozprowadzane w gruncie jak wezownica do odwiertow w przypadku malej powierzchni dzialki to koszty od 15-20 do 50 000,00 zł ale za to pozniej prawie za darmo :):) - "tylko" koszt energi elektrycznej. Pompy ciepla powietrzne - dokladniej - "lodowka" z agregatem na zewnatrz, po pierwwsze glosna pracuja, pobieraj sporo pradu i pracuja do -15oC - DeDietrich wprowadza na rynek pompe ciepla powietrzna do -20oC...

 

A co do oszczednosci, to warto pomyslec o rekuperatorze np. firmy DOSPEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...