Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moskit!

Zaplecze kulturalno-spokojne hehehehe! Dobre! Wieś i tyle :lol: Jak do sklepu muszę samochodem jechać - znaczy wieś!!

A Głuchów to faktycznie baaardzo spokojne, pod warunkiem, że nie masz działki przy samej E4

PS. Nasza chatka stoi na drodze z Łańcuta na Sokołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupe w Nowym Roczku :)

 

widzę tu sporo 'ziomali' z dawnych rodzinnych stron :) ale do rzeczy:

 

Czy ktoś zna i poleca jakaś betoniarnię jak najbliżej Czarnej, Ustrzyk Dolnych/Górnych ? Bo jak patrze w sieci to widze to dość czarno. Ledwo jedną w Uhercach znalazłem....

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betoniarnia

 

http://szczegoly.pkt.pl/darjan_beton_pompa_transport_1c42a59582dc7a80b4de67a54f331490.html

 

 

Ukraińcy nie moga juz kraść gazu, Żydzi moga za to swobodnie eksterminowac Arabów i opowiadac światu dyrdymały, ze w strefie Gazy nie ma katastrofy humanitarnej, Bush /na wylocie/ - jeszcze kąsa - popiera zamordyzm

 

a u nas zima za oknem i biało - a w domach cieplutko i sielsko ...

i jak mawiał Czepiec w Weselu

" ...Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betoniarnia

 

http://szczegoly.pkt.pl/darjan_beton_pompa_transport_1c42a59582dc7a80b4de67a54f331490.html

 

 

Ukraińcy nie moga juz kraść gazu, Żydzi moga za to swobodnie eksterminowac Arabów i opowiadac światu dyrdymały, ze w strefie Gazy nie ma katastrofy humanitarnej, Bush /na wylocie/ - jeszcze kąsa - popiera zamordyzm

 

a u nas zima za oknem i biało - a w domach cieplutko i sielsko ...

i jak mawiał Czepiec w Weselu

" ...Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna ..."

 

dzięki serdeczne. Hoczew przez Czarna ma bliżej faktycznie. :)

 

apropos polityki. Zawsze trwala walka o strefy wplywów, rowniez Polscy żołnierze jeździli bronic amerykanskiej strefy wydobycia ropy naftowej pod pozorami humanitaryzmu wobec swiata ktorego regul nei rozumiemy...

Jestem tutaj sceptykiem wielkim. Jedyne co mozna powiedziec to to ze źle usadowiono kiedys Panstwo Izrael. Dzisiaj widac ze to sie nie sprawdzilo. Ale nie mam pojecia czy by sie dalo lepiej. Betlejem jest wazne dla wszystkich.

A co to Arabów i Żydów :) są siebie warci i zawsze będą sobie podsycać płomyczek w swoim wojennym tygielku. Tak już było jest i będzie. Do pierwszej zamykającej temat eksplozji nuklearnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A co to Arabów i Żydów :) są siebie warci i zawsze będą sobie podsycać płomyczek w swoim wojennym tygielku. Tak już było jest i będzie. Do pierwszej zamykającej temat eksplozji nuklearnej.

 

chyba masz racje ...

ja jednak liczyłem, ze Żydzi którzy sami przeszli holocaust dwa razy sie zastanowią zanim zaczną wyrzynac inny naród ...

eksplozja atomowa powinna uspokoic i jednych i drugich ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. mają swój tygielek i się w nim w pewnym momencie restartną.

Holocaust nauczył ich tylko tego że są narodem niezniszczalnym :) Maja tez duze zaplecze (poparcie) wiec nie przejmują sie.

 

Przypomina mi sie jedna historia. W pewnym miejscu ktore znam pewien człowiek buduje taki drewniany pensjonat z mniejszymi domkami itp... I dla uroku tego czegoś rozebrał i pozwoził z położonej kilka km dalej górki wszystkie piwnice po jednej z niewielu tam starej wsi. Byl ślad starej przedwojennej wsi - teraz juz nie ma nic. Ale gość ma kamienie na wejściach do tych turystycznych chałup i ma ładnie. Polak. bardzo polskie nazwisko :). Po prostu metoda - bierz i nie pytaj. Zagarniaj co sie da i ile sie da, i nei zwracaj uwagi na nic. Ekspansja :) I co gorsza, jesli tego nie będziesz stosować - nie przetrwasz. Takie są niestety wnioski z tego co się wokoło dzieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzozo, skad wlaściwie jesteś? z tą betoniarnią to zaskoczyło mnie :) myslalem że tamtego rejonu nikt nie zna...

 

Marekmarian

mieszkam sporo kilometrów od tamtej betoniarni ale miałem okazje byc kilka razy w Hoczwi :)

mają dość nowoczesny wezeł i kilka samochodów - gruszek /o róznej ładowności/ sprzet i tabor nowy i nowoczesny

firma wygląda na dość mobilną i dobrze zarządzaną

cen tamtejszych nie znam

/w tej chwili przypomina mi sie ze w poblizu tego wezła betoniarskiego robiliśmy latem zdjęcie bocianowi który w dziobie trzymał węża :)/

 

co do ekspansywności /pazerności/ niektórych nacji czy ludzi - weszło im to w krew niestety ...

jak taki człowiek /naród/ kogoś nie napadnie, nie wywoła wojny albo nie okradnie - chory chodzi ...

aby zyc musi z drugiego krwi utoczyc ... jak wampir

 

 

pozdrówka

miło sie z Toba rozmawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdłuż drogi krajowej nr 4 są dobre warunki do budowy elektrowni wiatrowych. Ponadto ich powstawanie w tamtym miejscu nie zagraża przelatującym ptakom. Wiedzą o tym przedsiębiorcy, którzy postanowili wykorzystać wiejące w tym regionie wiatry.

 

W gminie wiejskiej Łańcut mają stanąć 23 wiatraki, wykorzystujące wiatr do produkcji energii elektrycznej. Wiatraki staną w Kosinie, Soninie, Wysokiej oraz po jednym w Albigowej i Rogoźnie. Będą miały po 87 metrów wysokości, a ich moc to 2,5 megawata.

 

- Mamy już zgodę na wyłączenie gruntów, na których staną, z działalności rolniczej - mówi Halina Szpunar, zastępca wójta. - Pierwotnie wiatraki miały stać 300 metrów od zabudowań, ale ostatecznie będą odsunięte o dodatkowe 100 metrów. W pobliżu wiatraków nie można stawiać domów mieszkalnych.

 

 

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/news/w-lancucie-bedzie-prawie-jak-w-holandii,1239315

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listek chociaż żeby sytego było dla nas troszkę taniej. A tu na pewno nie będzie.

Farmy wiatrowe będzie stawiała zagraniczna firma, a my za to zapłacimy i jeszcze odkupimy !!!! A taka firma dostaje dotacje z UE na ekologiczne produkcje takich farm energetycznych a nasi osły płacą za to. To się nazywa indukcja o gól no rozwojowa naszych kochanych(tffuuu)urzędników !!!!!!

Takie są realia

Mam pytanie co za ustawa ma wejść, ze nowe budynki będą charakteryzowane kategoriami A do G słyszał ktoś !!!!! bo ja troszeczkę hehe :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też składam szczere zyczenia noworoczne - oby nam sie lepiej budowało i ... mieszkało.

My przy dobrych wiatrach wchodzimy w lutym. Zostało cyklinowanie, schody i malowanie. Niestety nie mam czasu uaktualniac dziennika budowy :cry:

Pocieszajacy jest fakt ze kto zbiera faktury na 22 % moze sobie zgromadzic ładna sumke - nam wyszlo tak na ogrodzenie :lol: Minus jest taki ze maja poł roku na wypłate kaski.

Pozdrawiam wszystkich 'nowych' Bobów Budowniczych a i Marty też :lol: (dla wtajemniczonych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdłuż drogi krajowej nr 4 są dobre warunki do budowy elektrowni wiatrowych. Ponadto ich powstawanie w tamtym miejscu nie zagraża przelatującym ptakom. Wiedzą o tym przedsiębiorcy, którzy postanowili wykorzystać wiejące w tym regionie wiatry.

 

W gminie wiejskiej Łańcut mają stanąć 23 wiatraki, wykorzystujące wiatr do produkcji energii elektrycznej. Wiatraki staną w Kosinie, Soninie, Wysokiej oraz po jednym w Albigowej i Rogoźnie. Będą miały po 87 metrów wysokości, a ich moc to 2,5 megawata.

 

- Mamy już zgodę na wyłączenie gruntów, na których staną, z działalności rolniczej - mówi Halina Szpunar, zastępca wójta. - Pierwotnie wiatraki miały stać 300 metrów od zabudowań, ale ostatecznie będą odsunięte o dodatkowe 100 metrów. W pobliżu wiatraków nie można stawiać domów mieszkalnych.

 

 

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/news/w-lancucie-bedzie-prawie-jak-w-holandii,1239315

 

Fajnie , podłaczę sie do tego koło Soniny :D :D :D

 

A tak na poważnie ma ktoś namiary na gościa/firmę wykonujacą sieci kanalizacyjne/wodociągowe ( solidnie bez zdzierstwa ). Mam juz warunki techniczne i muszę podciągnąć ok. 110 metrów w Łańcucie. Czy ktoś robił kanalize ostatnio, ile płaciliscie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie :-)

Na wstępie najszczersze życzenia z okazji Nowego Roku, niech się mury pną do góry :lol:

A teraz do rzeczy...

Sporo czytałem na temat zalet i wad ogrzewania podłogowego. Wiem, zalet i wad ma tyle samo co zwolenników i przeciwników. Chciałbym zapytać tych forumowiczów którzy posiadają ten typ ogrzewania jakie jest ich zdanie na ten temat. Czytałem, że jest ekonomiczniejsze, choć zdaję sobie sprawę że nie są to jakieś olbrzymie kwoty. Jednak w połączeniu z estetyką i komfortem to już coś.

Proszę o konstruktywne uwagi osób które ten typ ogrzewania zastosowali w swoich domach.

Będę wdzięczny za każdą cenną uwagę i spostrzeżenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsystkich "nowych" i "starych" w Nowym Roku życze wszelkiej pomyślności, w tym też budowlanej.

 

 

Chciałbym zapytać tych forumowiczów którzy posiadają ten typ ogrzewania jakie jest ich zdanie na ten temat.
Mamy ogrzewanie podłogowo-grzejnikowe, mniej więcej po 50% powierzchni. Kocioł gazowy Vaillanta, kotłownia wg. schematu Vaillanta - dwa obiegi (5 pętli podłogowych i 5 grzejników). Sterowanie pogodowe. Użytkujemy to od 2006 roku.

 

Odczucia subiektywne: jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie dostrzegamy ŻADNYCH minusów takiego rozwiązania.

 

Koszty eksploatacji: w 2008 roku za gaz, który u nas służy tylko do ogrzewania i cwu, płaciliśmy średnio 238 zł/miesiac (taryfa W-3). Dom parterowy, ogrzewana powierzchnia 110 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum!!

 

Razem z mężem przymierzamy się do budowy: http://www.dobredomy.pl/?id_project=51. Naszym dylematem jest jaki materiał wybrać na ściany aby uzyskać jak najlepsze parametry (jak najmniejszy współczynnik przenikania ciepła), oczywiście ponosząc rozsądne koszty. Zastanawiamy się nad YTONGiem....

 

 

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i propozycje, szczególnie od osób, które budowały w technologii YTONG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i propozycje, szczególnie od osób, które budowały w technologii YTONG.

 

A Witamy.

 

Buduj z najtanszego materiału na ściany zewnetrzne (suporek, ceramika)+ ocieplenie (min12cm). taka ścian bedzie miła lepszą izolacyjnośc niz najlepszy Ytong (1 warstwowa). Ewentualnie ściana 3 warstwowa.

 

Twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupe w Nowym Roczku :)

 

widzę tu sporo 'ziomali' z dawnych rodzinnych stron :) ale do rzeczy:

 

Czy ktoś zna i poleca jakaś betoniarnię jak najbliżej Czarnej, Ustrzyk Dolnych/Górnych ? Bo jak patrze w sieci to widze to dość czarno. Ledwo jedną w Uhercach znalazłem....

 

pozdrawiam

Marek

 

Witam grupę :D

Nie wiem jakie mają ceny, ale na pewno bliżej niż z Hoczwi do Czarnej.

http://www.rejman.sanok.pl/

Mają betoniarnię w Sanoku i w Ustrzykach Dolnych.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...