Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a jak u Was kochana grupo z grypką ?

jesteście w trakcie? kończycie chorowac? czy sie dopiero przymierzacie ?

 

Hej

Właśnie wydobyłam się z łóżka po tygodniowej chorobie. Było jednak ciężko.

...

dokładnie

trzyma i nie puszcza :(

mimo to szacuje, ze jestem gdzies w okolicy połmetka

u mnie raczej wysuszony nosek, gorączka i suchy kaszel /wczesniej troche przeszarżowałem z ... pewnymi czynnosciami na zewnatrz - pomagając sie zagnieździć wirusowi

WITAM WSZYSTKICH

 

czy ktos sie orjetuje jakie sa ceny wykonania ogrodzenia z siatki powlekanej bez podmorowki ok 80 m robocizna + material w okolicy rzeszowa

 

z gory dzieki

Oba

w mojej okolicy tego typu prace łatwiej wykonac w dniówce /tzn. panowie z doskoku wolą nie wchodzic w układ ze ładują sie w "temat" gdzie trzeba tydzień czy miesiąc zapieprzac bez kasy i ryzykowac na końcu, ze inwestor i tak na koniec cos wynajdzie i z umówionej kwoty obetnie jakas część .../

wiec umawiaja sie na mniejsze pieniądze ale płatne co dzień

nie znam ceny za całość - ale mysle ze powinienes jednak dopowiedziec o jakie słupki chodzi

inna bowiem będzie cena za wsadzenie w ziemie słupka drewnianego

a inna za metalowego oblanego betonem ...

A mój syn skończyl dzisiaj 10 lat!!!!!! :D :D :D :D :D :D

 

gratulacje !:)

Koziorożec czy Wodnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wczoraj podczas dyskusji rodzinnych cała rodzina zachęcał nas abyśmy już teraz kupowali materiały na budowę - tzn. POROTHERM 30

Co radzicie czekać na wiosnę i kupić dopiero przed samą budową ??

Może macie jakieś namiary na tanią hurtownie z tymi pustakami?

Ech......... jeszcze nie zaczęliśmy budowy a już mnie głowa boli na samą myśl ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę.

Siedze na delegacji i mi sie nudzi :lol:

a mecz oglądałeś ?

piłka ręczna

z Norwegami

pare sekund przed końcem remis 30 :30

i w ostatniej sekundzie bramka !

 

dla naszych :p

jesteśmy w czwórce najlepszych ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym ostrzec wszystkich przed panem Grzegorzem Kosmalą z okolic Brzozowa ktory podaje się za osobę świadczącą usługi w zakresie studniarstwa.Otóż ten pan po wykopaniu kilku metrów dziury na mojej działce,pobraniu zadatku i sporej kwoty pieniedzy na kupno kręgów betonowych delikatnie mówiąc ulotnił się .Nie odpowiada na moje telefony a gdy uda mi się do niego dodzwonić z zastrzeżonego numeru zachowuje sie bardzo chamsko i wulgarnie.Dlatego przestrzegam wszystkich przed wdaniem się w jakąkolwiek współpracę z tym oto psedostudniarzem.Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie się podzielę wiedzą na temat tego pana.Mój email [email protected] A tak swoją drogą czy ktoś miał jakąś przygodę z tym panem (niekoniecznie tak niemiłą jak ja)lub temu podobne przypadki i jak rozwiązaliście takie problemy.Czekam na opinie.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas dyskusji rodzinnych cała rodzina zachęcał nas abyśmy już teraz kupowali materiały na budowę - tzn. POROTHERM 30

Co radzicie czekać na wiosnę i kupić dopiero przed samą budową ??

Może macie jakieś namiary na tanią hurtownie z tymi pustakami?

Ech......... jeszcze nie zaczęliśmy budowy a już mnie głowa boli na samą myśl ...

 

Jak się trafi okazja to kupować.

Z tymi cenami bywa różnie. Ja jestem przed zakupem wkładu kominkowego, nastawiłem się na Tarnavvę. W ciągu tygodnia poszła w górę o 1 000 PLN.... Ceny z allegro. I teraz żałuję, że nie kupiłem w ubiegłym tygodniu, kiedy 16kW kosztował 3100 - 3300, a teraz w okolicach 4500.... Jaki to sens....

A tak a propos, wiecie kto w Rzeszowie lub okolicach sprzedaje Tarnavvy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwoniłam wszystkie hurtownie w Rzeszowie i okolicach i najtaniej znalazłam po 5 zł z dostawa i rozładunkiem :)

Znajomy który robi kosztorysy ofertowe do przetargów opowiadał iż firmy ostatnio biorą pustaki z Mielca więc po poszukiwaniach znaleźliśmy takie coś :) http://www.allegro.pl/item536235150_pustak_ceramiczny_porotherm_30_p_w_c_brutto_transp.html

Dzwoniłam tam i gość mi mówi iz zamówienia składamy telefonicznie - umawiamy się na dostawę na dany dzień - on przyjeżdża z pustakami i fakturąa my z gotówką. Przy dowozie do Rzeszowa pustak wychodzi po 4,05 zł z dostawą i rozładunkiem więc 95 gr zysku na jednym pustaków ;/ Strach nas troche bierze ale chyba się zdecydujemy ....

Rozmawiam z kilkoma znajomą pracującą w przetargach :) i z jej informacji pustaki od marca pójdą w górę ze względu na podwyżkę cen prądu :(

Tak więc w lutym musimy sfinalizować zakup pustaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy ktoś miał jakąś przygodę z tym panem (niekoniecznie tak niemiłą jak ja)lub temu podobne przypadki i jak rozwiązaliście takie problemy.Czekam na opinie.

_________________

miałem podobną przygode

potrzebowałem wtedy przyłacz elektryczny na działke

... i okazja

zjawił sie pan który miał "różne układy" i zobowiązał, ze prąd na działke mi doprowadzi /nawet bez pozwolenia na budowe/

umowe podpisalismy przy swiadkach, podbił swoją pieczatke, wziął zaliczke

i zapadła cisza

w zwiazku z tym ze mi sie nie spieszyło i był to okres wwczesnowiosenny ok 3 miesiecy nic nie robiłem

nastepnie próbowałem dzwonic - cisza

wtedy juz nie czekałem - zwóciłem sie do prokuratury /ale nie była to prokuratura własciwa mojemu miejscu zamieszkania - dlatego Pani prokurator wysłuchała mnie uwaznie i podpowiedziała kilka czynności jakie dobrze byłoby abym sie pofatygował zanim zwróce sie z oficjalnym pismem/

zwróciłem sie do Cechu który wydał mu zaswiadczenie do posługiwania sie pieczątką

tam poinformowano mnie ze pieczatki tej uzywa nieprawnie bo po skargach innych ludzi cofnieto mu uprawnienia ...

zwróciłem sie do jego byłego zakładu pracy i tam "pusciłem wici" ze jesli gość nie zjawi sie w ciagu tygodnia u mnie z zaliczka albo słupem

oddaje sprawe prokuraturze

po 3 dniach gośc sie pojawił, przywiózł słupa i wstawił oraz miał papier który mnie interesował ...tzn mogłem sobie na szczerym polu zainstalowac skrzynke budowlaną ... :D

i to mi wystarczyło - to było więcej warte niz zaliczka :p

odpusciłem czynności prawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy budowniczy. Mam pytanie może wyda wam się głupie ale zaryzykuję. Chcielibyśmy z mężem wybudować dom. Mamy działkę wszystkie pozwolenia. Niestety nie mamy własnych oszczędności. wiem że trochę późno ale zaczynamy się martwić czy brać kredyt czy warto itd. Mamy też mieszkanie które zostało kupione trzy lata temu za grosze w porównaniu z dzisiejszymi cenami. Jeśli jest jakaś osoba na forum która buduje z samego kredytu i niewielkiego wkładu własnego proszę o radę. Mamy dwójkę dzieci. Mieszkanko ma 43 m. Sama nie wiem co mamy robić. Bardzo proszę o radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ba oczywiście, że widziałem. Stałem z wrażenia przez te ostatnie 15 sek :D

 

trzeba przyznac, ze choć nie jestem jakimś super kibicem szczypiornistów - to w tym meczu /który ciagle przegrywali/ cisnienie mi podniosło :)

do tej pory nasi zawodnicy miewali na ogół pecha /obojetne czy to piłkarze, pływacy czy skoczkowie/

teraz niesamowite szczęście

ale w przerwie tych ostatnich sekundach kiedy to trener norweski wziął czas dla swoich

Wenta spokojnie tłumaczył naszym

"macie 15 sek a to jest bardzo duzo ... Norwedzy sciagną bramkarza ...a wtedy nalezy odebrać im piłke i dalekim rzutem do pustej bramki rzucic "

i to co Wenta powiedział sprawdziło sie w 101 % !!! :D

 

elka83 jesli dobrze zrozumiałem Twoje pytanie - to: czy brać kredyt i czy warto brac ?

 

jesli kredyt zagwarantuje Ci to ze w nieodległej perspektywie /1- 2 lata/ wybudujesz dom i będziesz miała srodki aby ten kredyt spłacic

to mysle ze warto

natomiast jesli nie ma gwarancji, ze wprowadzisz sie szybko

albo nie będzie Cie stac na spłate rat - nie warto

 

zaznaczam ze w sprawie kredytu jestem dyletantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy ktoś miał jakąś przygodę z tym panem (niekoniecznie tak niemiłą jak ja)lub temu podobne przypadki i jak rozwiązaliście takie problemy.Czekam na opinie.

_________________

miałem podobną przygode

potrzebowałem wtedy przyłacz elektryczny na działke

... i okazja

Brzoza dzieki bardzo za odpowiedz widze jestes niezawodny.Ja mam problem o tyle wiekszy,że nie mam zadnego papiera na to ze gosc otrzymal kase tym bardziej ze dawal to moj szwagier,gdyz mnie nie ma na miejscu.Ale moj tesc i tesciowa moga to potwierdzic gdyz widzieli te sytuacje.Nie wiem czy prawnie mam jakies szanse i nie wiem co zrobic aby go chociaz troche postraszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy budowniczy. Mam pytanie może wyda wam się głupie ale zaryzykuję. Chcielibyśmy z mężem wybudować dom. Mamy działkę wszystkie pozwolenia. Niestety nie mamy własnych oszczędności. wiem że trochę późno ale zaczynamy się martwić czy brać kredyt czy warto itd. Mamy też mieszkanie które zostało kupione trzy lata temu za grosze w porównaniu z dzisiejszymi cenami. Jeśli jest jakaś osoba na forum która buduje z samego kredytu i niewielkiego wkładu własnego proszę o radę. Mamy dwójkę dzieci. Mieszkanko ma 43 m. Sama nie wiem co mamy robić. Bardzo proszę o radę.

 

Działka i mieszkanie, czyli Wasza własność to spore zabezpieczenie kredytu, traktowana przez banki jako wkład własny. Moja rada, brać. Sam buduję z kredytu, nawet działkę kupiłem na kredyt.

Natomiast inną sprawą jest Wasza zdolność kredytowa, ale w to już nie będę wnikał. Najlepiej pójść do jednego/kilku banków sprawdzić zdolność, możliwość wzięcia kredytu. Zawsze po wybudowaniu domu można albo sprzedać mieszkanie i spłacić przynajmniej część tego kredytu (co w rozmowie z bankiem możecie zasugerować), albo mieszkanie wynajmować i z tego spłacać częściowo raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

pewnie tego typu pytanie przewinelo sie już tysiąc razy,ale na tym forum jestem nowa,wiec mam nadzieje,że pomożecie!

 

Szukam dobrych fachowców od elewacji,którzy np.poradza sobie dobrze z ramkami wokół okien z płytek klinkierowych lub kamienia!

 

http://www.dobredomy.pl/?id_project=34 to mój projekt,sami widzicie ile tu precyzyjnej roboty do wykonania!

 

Z góry dzieki! Ale fajnie ,ze podkarpacie takie aktywne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...