Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... co zrobic aby go chociaz troche postraszyc.

nie wiem o jaka kwota chodzi ale zdaje sie policja przy drobnych kwotach nie chce sie takimi sprawami zajmoiwac

natomiast od jakiegoś "progu" zajmuje sie wyłudzeniami z urzędu

jesli ten gość oszukał nie tylko Ciebie - wtedy prokuratura sie nim zajmie

mozesz spróbowac porozmawiac z dyżurnym - jak oni to widzą ...

 

wczorajsza zielona trawka znikła dziiejszej nocy pod gruba poducha sniegu

i znów niskazitelna bliel, az po horyzont ...

 

p.s. szukam kurtki na wacie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy budowniczy. Mam pytanie może wyda wam się głupie ale zaryzykuję. Chcielibyśmy z mężem wybudować dom. Mamy działkę wszystkie pozwolenia. Niestety nie mamy własnych oszczędności. wiem że trochę późno ale zaczynamy się martwić czy brać kredyt czy warto itd. Mamy też mieszkanie które zostało kupione trzy lata temu za grosze w porównaniu z dzisiejszymi cenami. Jeśli jest jakaś osoba na forum która buduje z samego kredytu i niewielkiego wkładu własnego proszę o radę. Mamy dwójkę dzieci. Mieszkanko ma 43 m. Sama nie wiem co mamy robić. Bardzo proszę o radę.

 

Mam podobną sytuację, tylko już podjęliśmy pewne decydujące kroki: sprzedaliśmy mieszkanie na ubiegłych wakacjach - kiedy ceny były "na górce". Wprowadziliśmy się do rodziców. Mieliśmy opcję - gdyby nas nie przyjęli - wynajęlibyśmy mieszkanie. Zaczęliśmy budować z pieniędzy, które dostaliśmy za mieszkanie (są już fundamenty), a potem ewentualnie dobierzemy trochę kredytu, żeby się wprowadzić. Banki patrzą przychylniejszym okiem, kiedy budowa jest już na jakimś etapie.

Musimy się wyrobić w 2 latach z wydaniem pieniędzy ze sprzedaży mieszkania, bo było zakupione ok. 3 lata temu. Jeśli tego nie zrobimy to Skarbowy obciąży nas podatkiem.

Też mamy dwójkę dzieci , nasze mieszkanie miało podobną wielkość jak Wasze. Też zastanawiamy się czy damy radę . Pensyjki mamy państwowe, więc nie ma za co szaleć, ale......każda droga zaczyna się od postawienia pierwszego kroku. Myśmy go postawili i teraz skupiamy się tylko na celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - moja budowa to okolice łancuta :wink:

bardzo ładna okolica, bardzo ładna :)

pewno dlatego tak duzo osób /piszących na forum/ tu buduje

Jest to łacznie 3800zl

sporo

ja bym to jednak zgłosił na policje /gość wyłudził sporą kwote obiecując zakup betonów - a mozliwe ze w ten sposób załatwił kilka osób .../

spróbuj w powiatowej komendzie - tam maja wiecej danych i więcej czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - moja budowa to okolice łancuta :wink:

bardzo ładna okolica, bardzo ładna :)

pewno dlatego tak duzo osób /piszących na forum/ tu buduje

Jest to łacznie 3800zl

sporo

ja bym to jednak zgłosił na policje /gość wyłudził sporą kwote obiecując zakup betonów - a mozliwe ze w ten sposób załatwił kilka osób .../

spróbuj w powiatowej komendzie - tam maja wiecej danych i więcej czasu

 

Jeśli moge doradzić ( a trochę się na tym znam :wink: ) to skieruj pismo do prokuratury właściwej dla miejsca zamieszkania tego naciagacza. Pismo powinno być formalnym zawiadomieniem o podejrzenniu popelnienia przestępstwa wyłudzenia. Opisz całe zdarzenie, zachowanie oszusta i nie zapomnij dopisać "... z okoliczności sprawy wynika, iż podejrzany w chwili pobierania zaliczki (itd. jak tam było ) działał z zamiarem niewywiązania się z umowy i wyłudzenia kwoty ..." Przy takiej kwocie przydzielony do sprawy prokurator rad nie rad wyda postanowienie o zleceniu czynności wyjasniających najblizszej komendzie kochanej policji. Tylko wtedy policjanci ruszą 4 litery. Jak się udasz najpierw na komendę to spiszą protokół i na 99% nic więcej nie zrobią. No chyba, że trafisz na młodego jeszcze ambitnego policjanta :D

 

P.s. tez się buduję w Łańcucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym żeby wygrali choc bedzie trudniej niż w fazie grupowej.

 

Dylemat kibica sportowego - w tym samym czasie jest mecz siatkówki kobiet druzyn z gornej półki - i badz tu madry i połącz to jak tylko najlepiej sie da.

 

Co do siatkówki - to grywam sobie tak co tydzien i ostatnio sie połamałam. Przez 4 dni na prochach a tu czeka sprzatanie całego domku. Malarze koncza w piatek - tak przynajmniej mówia. Zostały poprawki parkietu - nie pisalam chyba ale cos bylo z lakierem nie tak i pozostawały takie kryształki trzeba to polerowac i jeszcze raz lakier. Nie wiem jak to pogodzimy bo w czwartek montuja kuchnie - juz sie nie moge doczekac - moje królestwo :)

MIłej niedzieli życze

Hurra Ferie sie zaczęły !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

do meczu podchodzę z małymi emocjami, jakby nie ranga i Nasi na boisku to bym nawet nie zwrócił uwagi; podwyższone ciśnienie od sportu czeka mnie dopiero od końca marca- wtedy rusza cyrk królewskiej F1- jestem znacznie dłużej kibicem tej dyscypliny niż okres występów Kubicy... :D - ja pamiętam takich mistrzów jak A. Senna :( jeszcze czy A. Prost.

 

a budowa?

harmonogram jest, wykonawcy wstępnie umówieni, tzn wiedzą że mają u nas robić tylko ostateczny termin wymaga dogrania, budżet mniej więcej dopięty. czekamy na hydraulika bo od c. o. zaczynamy roboty. takie drobne trwają w wolnych chwilach cały czas.

 

co do oszustów:

nigdy nie płacimy wykonawcą przed zakończeniem roboty, w przypadku robót długotrwałych i kosztownych etapami dzielonymi logicznie tak aby tworzyły odrębne całości. nigdy nie dajemy zaliczek na materiał- uczciwi fachowcy zwykle biorę na dokument "wz" u dostawców bez płacenia - płacą później lub sam inwestor.

 

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam meble kuchenne, z racji oszczędności fronty będą z MDF'u.

Proponują mi fronty z Golmebu lub z BRW? Wiecie coś na ten temat? które trwalsze?

 

Cześć Grześku.

Frontów z Golmebu nie znam.

Co do BRW są mieszane uczucia na forum. Ja sam mam kilka kompletów mebli z BRW i jest zadowolony. W nowym domu tez najprawdopodobniej będzie przynajmniej częśc mebli z tej firmy. Za tą cenę nie wiem czy lepsze kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe Podkarpacka !

 

 

zaczynamy z dniem dzisiejszym...(tz.uprawomocnilo sie pozwolenie)

 

 

..heh...patrze na te dwa slowa :"dzis zaczynamy" i nie moge w to uwierzyc ...jednak sie udalo...udalo sie zwalczyc idiotyczna biurokracje...idiotycznego "stwora" namietnie utrudniajacego zycie nam...

 

pozdrawiam wszystkich i zycze jak najmniej klopotow a jak najwiecej usmiechu

 

 

taki off top...poszukuje ekipe zdolna postawic ogrodzenie pelne o dl.160m i wys 2 m.z elementow budowlanych laczonych na zaprawie klinkierowej..termin-koniec marca...p.w.mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe Podkarpacka !

 

 

zaczynamy z dniem dzisiejszym...(tz.uprawomocnilo sie pozwolenie)

 

 

..heh...patrze na te dwa slowa :"dzis zaczynamy" i nie moge w to uwierzyc ...jednak sie udalo...udalo sie zwalczyc idiotyczna biurokracje...idiotycznego "stwora" namietnie utrudniajacego zycie nam...

 

pozdrawiam wszystkich i zycze jak najmniej klopotow a jak najwiecej usmiechu

 

 

taki off top...poszukuje ekipe zdolna postawic ogrodzenie pelne o dl.160m i wys 2 m.z elementow budowlanych laczonych na zaprawie klinkierowej..termin-koniec marca...p.w.mile widziane

 

Witamy kolejnych Straceńców :lol:

 

 

Co do biurokracji- u mnie nie było aż tak źle. Udało sie wszystko po dobroci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe Podkarpacka !

 

 

zaczynamy z dniem dzisiejszym...(tz.uprawomocnilo sie pozwolenie)

 

 

..heh...patrze na te dwa slowa :"dzis zaczynamy" i nie moge w to uwierzyc ...jednak sie udalo...udalo sie zwalczyc idiotyczna biurokracje...idiotycznego "stwora" namietnie utrudniajacego zycie nam...

 

pozdrawiam wszystkich i zycze jak najmniej klopotow a jak najwiecej usmiechu

 

 

taki off top...poszukuje ekipe zdolna postawic ogrodzenie pelne o dl.160m i wys 2 m.z elementow budowlanych laczonych na zaprawie klinkierowej..termin-koniec marca...p.w.mile widziane

 

Witamy kolejnych Straceńców :lol:

 

 

Co do biurokracji- u mnie nie było aż tak źle. Udało sie wszystko po dobroci :wink:

 

A gdzie stanie Wasz domek - podaj region przyszłej budowy może znajdziesz sąsiadó :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...