Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Elcia, budujesz za gotówke czy na kredyt ?

 

Za gotówkę ze sprzedaży mieszkania. Sprzedaliśmy go na wakacjach, gdy ceny były "na górce". Teraz mieszkamy u moich rodziców. Sam rozumiesz jak nam się śpieszy.... hi, hi, hi. Zobaczymy ile nam się uda zrobić za to co mamy, a na resztę chcemy dobrać kredyt.

Teraz mam ambitny plan zgłębienia tematu wentylacji mechanicznej "tymi ręcami robionej". Głowa mi pęka! :lol: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszytskich troche siedzialem na forum ale tu jestem pierwszy raz buduje sie kolo rzeszowa dokladnie za boguchwala mam juz fundamenty w kwietniu chce postawic sciany strop i potem dach w lecie macie jakies namiaty na ludzi do tego jak narazie na sciany chce dac porotherm 25 cm mam dylemat ze stropem w planie mam teriva ale budowlancy co mi robili fundament i moz ewezme ich do reszty chca robic lany strop moz ekto sie orientuje jak to wychodzi finansowo prosze o rady dzikuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich troche siedzialem na forum ale tu jestem pierwszy raz buduje sie kolo rzeszowa dokladnie za boguchwala mam juz fundamenty w kwietniu chce postawic sciany strop i potem dach w lecie macie jakies namiaty na ludzi do tego jak narazie na sciany chce dac porotherm 25 cm mam dylemat ze stropem w planie mam teriva ale budowlancy co mi robili fundament i moz ewezme ich do reszty chca robic lany strop moz ekto sie orientuje jak to wychodzi finansowo prosze o rady dzikuje

 

Ekspertami nie jesteśmy ale długo mieliśmy ten sam problem co Ty :)

Nasz gość od budowlanki nie przekonywał nas na lany - powiedział krótko co chcecie to Wam zrobię (wybieramy jak w projekcie aby nie było problemów)- ale śmieszy mnie czasem troska murarza o Twoja/Naszą kieszeń... coś to podejrzane ......

 

Teriwa jest grubsza. Potrzebujesz na nią gary i belki (wypożyczenie kosztuje). Do tego zbrojenie i beton. Zbrojenia znacznie mniej, niż w lanym (a stal jest droga) zaś betonu powiedzmy 1/2 - 2/3 tego co w lanym. Potrzebujesz też mniej desek i stempli (tak o połowę). Czyli różnica w kosztach, jeżeli jest to niewielka na korzyść lanego. Teriwa jest podobno cichsza. Na pewno grubsza :) Poza tym strop lany musi swoje odstać a na teriwie można było zacząć górę po kilku dniach.

 

Poza tym jeśli już chcesz lany to - tylko w przypadku gdy murarz ma uprawnienia konstruktora i zaprojektuje nowy (lany) strop + zagwarantuje Ci najlepiej piśmie, że wykona go za xxzł (materiał w tej cenie) i to xx < od stropu teriva to można by ostrożnie w to wejść...

 

Pozdrawiam i życzę celnego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Potrzebuję zrobić audyt energetyczny. Może ktoś ma namiary na kogoś kto robi sprawnie i niezbyt drogo.

Audyt jest teraz potrzebny do zgłoszenia zakończenia budowy domu.

 

Druga sprawa to potrzebuje kogoś do zrobienia ogrodzenia. Ogrodzenie miałoby być z siatki oraz cześć z elementów kutych.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Potrzebuję zrobić audyt energetyczny. Może ktoś ma namiary na kogoś kto robi sprawnie i niezbyt drogo.

Audyt jest teraz potrzebny do zgłoszenia zakończenia budowy domu.

 

Druga sprawa to potrzebuje kogoś do zrobienia ogrodzenia. Ogrodzenie miałoby być z siatki oraz cześć z elementów kutych.

 

Pozdrawiam

Wojtek

 

2 miesiące temu sąsiedzi mający dom obok naszej działki robili ogrodzenie tu http://www.domin.itl.pl/bramy-ogrodzenia.html i byli bardzo zadowoleni i polecali ich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chca robic lany strop moz ekto sie orientuje jak to wychodzi finansowo prosze o rady dzikuje

 

witaj Piotr00

 

aby porównac stropy finansowo trzeba znac grubośc stropu zelbetowego, a co za tym idzie ilośc zuzytego betonu

 

np jeden inwestor kupił projekt gdzie sa ogromne przestrzenie bez podparcia /w tym wypadku strop musi byc gruby/

inny chciał skromniej - wystarczy mu rozpietośc miedzy scianami np 3,5 m

w tym wypadku strop moze byc cieńszy

przy stropie teriwa nie ma to wiekszego znaczenia /belki ciut droższe ale nadlewka stropu taka sama 2- 3 cm

a przy wylewanym ma to znaczenie spore bo 5 czy 10 m3 betonu to konkretna kwota pieniędzy

 

podobnie ze stalą - ktos ma rozdmuchany projekt - to jest w stanie utopic 13 ton zbrojenia w dom /tak jak niedawno ktoś sie tym pochwalił na forum /

inny zrobi dom zuzywając tylko 2- 2,5 tony zbrojenia

 

przy stropie teriwa ma to mniejsze znaczenie

przy zelbetowym - wieksze

 

ktos ma własny las i deski w groszowych cenach albo ekipa dysponuje stemplami i je wypozyczy - to bedzie inna kwota

ktoś inny musi zapłacic pełna cene za szalunki a nie ma komu desek odsprzedac - tylko je pali /tez takie przypadki opisuja na forum .../

i znów dwie diametralnie rózne kwoty wyjdą

te niuanse mogą powodowac ze albo stropy wyjda w podobnej cenie albo róznica na korzyść jednego okaze sie ogromna

 

porównanie typu "u mnie wyszło taniej takie rozwiazanie to i u ciebie musi wyjśc taniej " jest mylne

chcąc znac konkrety muszisz znac ilości i ceny materiałów robocizny i sprzetu dla obu wersji i obie wersje porównać

 

w moim przypadku opłacała sie metoda kombinowana tzn. kupowałem same gary /pustaki stropowe/ a belki wraz wieńcami i nadlewka wylewałem na mokro

opłacało mi sie to dlatego ze belki stropu były stosunkowo drogie a ja dysponowałem siłą robocza która takie same belki potrafiła zazbroic "za grosze"

na budowie

ale komus innemu to sie niekoniecznie opłaci gdy zapłaci ekipie która wie jak mozna "skroic" inwestora za kazde kiwniecie palcem

 

budujesz w kierunku na Niechobrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no wlasnie moja ekipa chce robic lany nie chca robic terivy nie wiem czego ale z fundamentem tez tak bylo radzili zeby zrobic lany przypuszczam ze to daltego z egoscie sa juz starej daty i nie uznja innych wynalazkow umnie rozpietosci sa max ponad 4 m domek jest maly wiec nie wiem co robic w sumie jak w tej samej cenie mam do wyboru strop lany chca robic samemu wszytsko a cena juz ustalona wiec nei sadze z ezejda z ceny na koszt terivy desek troche mam z szalunkow po funadamentach wiec troche by pasowlao dokupic i tyle ale porozmiawiam z architektem czy moge zmienic strop cyz nie bedzie problemu jesli tak bede chyab pzrekonywal ich do terivy jednak wiecie wogle jakie sa ceny za robocinze bo mi krzykneli ponad 5 tys za podciagniecie pierwszej kondygnacji czyli kominy schodu itd wszytsko do stropu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... umnie rozpietosci sa max ponad 4 m domek jest maly wiec nie wiem co robic ...

powiem tak

gdyby koszty obu stropów były zblizone /a w tym wypadku jest to mozliwe/ - wybrał bym monolit

/ze wzgledu na to ze solidniejszy i znika obawa ze sufit sie będzie zarysowywał /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze chciałabym się pochwalić naszym domkiem a tak naprawdę projektem tego domku. Może znajdzie się ktoś kto ma podobny?

http://www.domek.net.pl/index.php?p=domek&id=16

Zastosowaliśmy oczywiście pewne zmiany takie jak na dole będzie jeden salon a przed domem nie będzie samego daszka tylko ganeczek. Chętnie zapoznam się z jakimiś sugestiami. strasznie wam wszystkim zazdroszczę bo już coś macie. Już nie mogę się doczeka rozpoczęcia budowy. Ciągle wymyślam coś nowego i tak w kółko. Mam nadzieję że to normalny objawjavascript:emoticon(':lol:')

 

 

Do zukow2 : mam nadzieję że wiadomość dotarła. Gdzie będzie wasza budowa? My mamy działeczkę na trasie do Medyki. Za Płytami Pilśniowymi. Jaki domek budujecie? Pozdrawiamy cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny domeczek.

Macie wjazd na działkę od północy? To projekt idealny na taką działkę.

Trzeba by było pomyśleć wtedy o lekkim zadaszeniu okien południowych lub zamontowaniu rolet, żeby nie roztopić się w lecie z gorąca.

 

Nie likwidowałabym tego pokoju na dole, ale to zależy od ilości domowników i waszych przyzwyczajeń (mógłby tam być pokój do pracy o ile jest taki potrzebny).

 

Usunęłabym okna dachowe, bo są okna w ścianach szczytowych i to w każdym pomieszczeniu na górze! O, macie nawet doświetlenie klatki schodowej takim małym okienkiem! To już wszystkie okna dachowe bym usunęła!

 

Kombinuję jeszcze nad tymi schodami na górę..... gdyby odwrócić ich bieg, to w przedsionku zyskujesz trochę miejsca pod schodami na jakąś szafę wnękową lub buciarkę. Przedsioneczek jest bardzo mały wiec warto powalczyć o każdy centymetr do zagospodarowania. wtedy łatwo opanować dzieciarnię i nauczyć ich porządku.

 

Jednym słowem projekt bardzo mi się podoba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elciu1. Dzięki za odpowiedz. Widzisz wszystko to co zaznaczyłaś mamy naniesione w projekcie tylko nie umiałam skopiować naszego planu po adaptacji:( A więc mamy zadaszenie do salonu bo mamy większy taras. schody pójdą odwrotnie a pod nimi będzie taki wkop w ziemię i tam będzie mała spiżarka. Okien dachowych nie chcemy likwidować. W największej sypialni na górze zrobimy podział aby zmieścić malutki gabinecik dla nas. A i najważniejsze ten domek będzie na naszej działce w odbiciu lustrzanym. Postaram się wysłać nowy projekt na twoją skrzynkę. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............

Audyt jest teraz potrzebny do zgłoszenia zakończenia budowy domu.

Taki drobiazg,ale audyt to chyba nie.Swiadectwo jakies energetyczne-to troche co innego.

 

Pozatym witam serdecznie Starych :wink: forumowiczow i tych wszystkich,z ktorymi jeszcze nie mialam okazji sie przywitac .Młodym zycze wytrwalosci :D .

 

I jeszcze moje pytanie: czy ktos z Was uzytkuje POŚ bez drenazu ??A moze ma SPRAWDZONE info od wszystkich krewnych i znajomych o dobrej oczyszczalni i solidnym sprzedawcy z podkarpackiego? Bylabym wdzieczna.

Pozdrawiam,milego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym (moje zdanie) dobzre zrobic certyfikat znaim sie dom postawi bo przeciez potem ciezko zmienic izolacje wpodlodze czy sposub wykonania i ustawienia budynku ja z racji tego ze znam sie an tym mam mozliwosc wybudowania w klasie jakeis chce wiec zorientujcie sie najpierw co i jakich matetrialow uzyc bo potem bedzie ciezko i bardziej kosztownie podniec klase budynku zwruccie uwage na ustawienie budynku wzgledem stron swiata i ulozenia pokoi zanim wybierzecie projekt na swoja dzialke to od czego tzreba zaczac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...