Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

RS,

nie jestem w stanie wymyślić żadnego sposobu na unieruchomienie żony poza...... kilkoma dużymi lampkami koniaku. Ja na pewno byłabym unieruchomiona na kilka godzin. Staram się takich stanów unikać, ale niektórym to się zdarza, najlepiej jak w domu, bo wtedy do łóżka blisko. Można przeleżeć nieruchomo do rana, jak była porządna dawka. :D :D :D

 

AnetaS,

ja dzisiaj dowiedziałam się od pani z urzędu, że jest dużo uwag do mojego projektu. Sporządzono postanowienie, trzeba będzie pogonić znowu projektanta do poprawek. Byłam pewna, że pozwolenie idzie już pocztą, a tu kolejna niespodzianka. Papiery złożyłam 30 stycznia !!!!! :( :evil: :(

 

Dziekuję wszystkim panom za piękne kwiaty i życzenia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzęki Słwek za podpowiedź podłogówki. Brałam pod uwagę, tym bardziej, że mozna walnąc od razu płytki :)) Ale jednak jakoś salon wydaje mi sie jakis publiczny z płytkami, a drewienko cieplutkie ;)

 

Renia, jak nie masz poumawianych na termin fachmanów, to ty górą.

Urząd ma 2 m-ce na wydanie pozwolenia. Może Tobie sie uda wydrzeć od nich odszkodowanie???? Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszku Alez Ty wyprzystojniałeś ,chyba nikt Ci tego jeszcze nie mówił :wink: i wskoczyleś w garniturek ,ale dlaczego nam tak wygrażasz?

 

Dla Wszystkich Chlopcow za wczorajszy dzień DUZO BUZIACZKOW To sie mile odbierało

Anika Gdzie płytka ,nie moge sie doczekac. A tak wogole to mam jakies wredne dni.Wrrrrrrrr zła jakas jestem na wszystko i bez powodu wrrrr.

:oops: Pozdrowka dla Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Przede wszystkim buziaczki dla wszystkich facetów za wczorajsze życzenia.

Anetko: nie załamuj się. RS ma rację: będziesz żyła z sąsiadem, a nie z jego działką. A dobry sąsiad to naprawdę podstawa. Ja wszystkie potwierdzenia załatwiłam na piechotę, przy pogaduszkach w ciągu jednego dnia. Butelka to jest bardzo dobry argument :p A jeszcze wypita na dobry początek sąsiedztwa czyni prawie cuda.Ale podstawa: na spotkanie muszisz być przygotowana merytorycznie. Musisz wiedzieć, co Ci się należy.O, przypomniało mi się coś: jeden podpis (najważniejszej działki, przez którą szły wszystkie przyłącza) zdobyłam oddając kawałek działki - pas półmetrowej szerokości. Różnicy wielkiej mi to nie zrobiło, a opinię mam najlepszej baby pod słońcem :wink: A i jeszcze jedno: wytłumacz sąsiadowi, że teraz takie czasy nastały, że urzędy - czyniąc oszczędności - pozatrudniały na prace interwencyjne ludzi, którzy osobiści dostarczają poczte do domów. Wychodzi im to taniej. Stąd wynika roznoszenie potwierdzeń przez zainteresowanych. A on i tak ma dwa tygodnie na złożenie protestu - czy papierek dostanie pocztą, czy posłańcem - nie stanowi różnicy.

Renia: urząd ma wprawdzie 2 miesiące na wydanie pozwolenia, ale jak dokumenty nie były kompletne lub były konieczne poprawki, termin biegnie od nowa. Na tym właśnie polega załatwianie spraw w urzędzie przez kilka miesięcy :cry: . U mnie wszystko razem trwało 6 tygodni. Metoda: znalezienie faceta w urzędzie i udawanie bezradnej blondynki :wink: .

Tampiko: :oops: Zapomniałam!!! Ale na usprawiedliwienie: właśnie zaniosłam koledze płytkę i przykazałam mu, żeby dostarczył Ci ją dziś do sklepu, bo inaczej poleci najpierw moja głowa, ale w następnej kolejności jego!

 

Miłego dnia i topniejącego śniegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny (Aneto,Reniu, Tatanko)

nie pękajcie, samo życie a z urzędami jeszcze nikt nie wygrał taka to siła

rada jak pani w okienku to ja w garniturek i z uśmiechem, grzeczniutko ( z czekoladką) i bajerek ale pani tu zapracowana lub coś podobnego

jak facet to wysyłam małżela a ta udaje słodką idiotkę mruga oczkami i grzecniutko prosi

przeważnie działało :p

jak nie :( to się wkur... i zjeba... na całego :evil: , nie pomagało ale ja odreagowałem. to tyle

RS

jak nie imadełko to może futerko takie prawdziwe sobowolowe, przyniesiesz założysz i napewno znieruchomieje, masz chwilę czasu, tylko spiesz się bo na krótko :D :D :D

wiesz ja to mam i tak lepiej niż Ty bo żonę mam na codzień a inspekcja jest tylko w niedzielę :wink:

 

Tampiko na Ciebie żawsze można liczyć jako jedyna zauważyłaś jaki jestem przystojny :wink:

a ten paluszek to opuchnięty jak mi inspekcja w imadło i trach "za wolno robisz" trach :cry:

(takie z nas lwy) :D :) :lol:

 

Rs

to są

dalej jest jeszcze gorzej, sprawy papierkowe są do pokonania
święte słowa niestety :-? (ale otucha) :D :p

 

Tatanka przemyśl jeszcze raz tę podłogówkę to dobra sprawa a płtyki są tak cudne i nie tuzinkowe że drewno wyda Ci się takie banalne, pochodź po sklepach :o wychodzą na wierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatanko ja wstawiłem okna przed tynkami wewn. i drżałem o nie przez ok. 2 tygodnie. Po zrobieniu szpaletów trudniej jest je zdemontować bo nie widać kotew. Nasłuchałem się różnych opowieści jak to okna kradną itp. No ale co zrobić. Czasami musimy podjąć ryzyko bo by nic człowiek nie zrobił ze strachu. Teraz mam podobnie bo założyłem grzejniki.

Anetko może sąsiad miał jakiś trudny dzień. Spróbuj jeszcze raz. Tylko staraj się grzecznie. Tak jak napisali poprzednicy z sąsiadami trzeba żyć w zgodzie. Mam kolegę, który wybudował wspaniały, duży dom ale jak jak podczas jednej z wizyt zobaczyłem jak się kłóci z sąsiadami to wolę spokój, swój mały domek w polach i Kółko Rolnicze za sąsiada :D

Reniu z tym terminem na wydanie pozwolenia jest tak jak pisze Anika.

Aniko ja chyba też przyślę posłańca po tę płytkę bo ja nie dam rady.

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS,Januszku ! Poprawiło mi sie :lol: jak Was czytam.Co do tego bociana to musze wam powiedziec , ze chyba juz nic nie zdziała :D zeby nie wiem jaki miał dziób :lol:

Dziewczęta Bez flaszeczki wypitej z sąsiadem sie nie obejdzie :lol: .Ja narazie nie mam problemów z sasiadami ale juz sie podlizuje :lol: Przez ulice mam sołtysa, ostrzygł moje wierzby i wziął sobie drewno. Hojna jestem, niech pozna jakich ma wspaniałych sasiadów :wink: A ja sobie i tak odbije :D okna i grzejniczki schowam u niego w stodole hahaha /zawsze to urzędnik admninistracji państwowej :wink: napewno nic nie zginie :lol: /W pogotowiu stoi tez taka maciorka Smirnoffa 4 literki z pipą :D jakby sie jakis upierdliwiec trafił, to mu sie z pipy poleje hahahaaha.Poniewaz jako pierwsi dostalismy pozwolenie na budowe na całym tym osiedlu więc nikt mi sie nie wpierniczał a i budynek usytuowałam tak,żeby inni musieli się do mnie dostosowac, działka jest narożna więc tylko jeden sasiad,ulica,droga i gminna łąka z tyłu. Moje chłopy to przemysleli :lol:

Anika !Mam super projekt na regał murowany,napewno Ci sie podoba :o Można zrobić też takie wnęki na pierdułki.

Czytam duzo prasy budowlanej /pożyczam sobie ze sklepu :lol: / i mam pomysły na wiele ciekawych rozwiazań. Np w łazience pod skosami a nad roznymi rurami mozna zrobic superowe podswietlane wneki na reczniki, płyny d/kąp.

Zainteresowanym udzielam porad za flaszke oczywiscie :D

RS Chyba musze sie skontaktowac z Twoja inspekcją :D jej pewnie to sie spodoba :wink: :D :D

 

Tatanka napisała

Poza tym łażę do banków w wiadomych celach, jakoś mówią, żem biedna

Moj małz tez łazi i już prawie wyłaził :D

Tatanka ! o /papierowym/ bogactwie trzeba pomyślec rok przed łazeniem :lol:

Gdybym był bogaty.......

Zapytania i uwagi prosze kierować na ...Priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj piszę już na spokojnie. Sąsiad nie jest taki zły, myślę że z nim można się porozumieć. Pismo oddałam do Starostwa. Dzisiaj zostało wysłane. Czas pokaże co będzie.

Januszek co do urzędów nie mam zastrzeżeń. Pan w Starostwie jest bardzo miły. W trakcie rozmowy okazało się, że mamy takie samo wykształcenie. Jestem pod wielkim wrażeniem tego człowieka.

Jak do tej pory najwięcej nerwów kosztował mnie projektant, który wykonywał adaptację.

Z prawem budowlanym staram się być na bieżąco prywatnie i zawodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tampiko! Ja mam taką łazieneczkę ze skosikami i jakaś wizja zagospodarowania tegoż baardzo by mnie uradowała.

A tak w kwestii formalnej: flaszeczka jakiej pojemności i maści? :p

 

A kredycik mamy już załatwiony. Sprwadźcie MultiBank - tam dostaliśmy bez problemu i nawet nie chcieli znać rozmiarów naszego obuwia, kołnierzyka mego ślubnego i innych takich... :wink: A w innych bankach nawet to było za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tampiko. Jestem niezwykle zainteresowana ładną i niedrogą zabudową wnęk :) tudzież kuchni

Nie wiem czy właściwie Anika miałaś na spotkaniu tę gazetę z murowana kuchnią, czy tez o niej zapomnieliśmy?

Daj namiara jak dostąc te płytkę :))

greg Ja jeszcze niestety tnę okna na etapie projektowym :) :(

A więc jest to i dobrze i źle

 

Topiące sie, wieczorne pozdrówka :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rańca !

Widzę, że jestem dziś pierwsza.

Dział Porad otworzę wieczorkiem :lol: .Nie wiem czy będę umiała to opisać słowami i kreskami :lol: ale może sie uda. Flaszeczki zbierajcie i odstawiajcie, przydadzą się na spotkanie naszej paki :lol:

Barurzuć procencikiem dla ciekawości.

Wtajemniczonym donoszę, że autko jeżdzi, ale dzwon był niezły.Pewnie Zygmunta by za to kupił :wink: /prawie 30 kPLN/

Miłego dnia życzę pierwszej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tampiko to super że autko jeżdzi,ale gdybym ja miał 30kpln to bym się pytał ile rzeszów kosztuje, bo wartość mojego autka waha się około 1kpln :D :lol: :p

to siadaj w te swoje autko i przyjedź na niwę (z fachową prasą tą z półeczkami) ja zabezpieczę resztę :wink:

dzięki Janonku za emblemacik a co do futerek to o innych myślałem całkiem mniejszych :oops: :wink:

tatanko26 ja tę gazetkę aniki miałem na spotkaniu ale byłem tak oszołomiony ze zapomniałem o niej :( :cry:

tampiko nie mów nam że dziób bociana już na ciebie nie działa bo już całkiem sie na tobie zawiodę. :oops: :D :D :D

jak to miło że jest ten dzień nastepny przeważnie okazuje się zę lepszy od poprzedniego prawda aneto :) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...