Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam Grupę!

 

widzę że humor dopisuje, trzeba by chyba zobaczyć czy domek ma się dobrze...sam tak tam stoi. :D

 

widzę że jakaś taka giełda się tworzy...

no to mam przedłużacz do sprzedania, gruby, siłowy, tak ze 40-50mb. cała budowa na nim szła, wisiał, lał po nim deszcz i wszystko działało.

z wtyczkami, bliższe szczegóły na priv.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam w końcu wyjść z ukrycia Ponieważ zarejestrowałam się jeszcze w 2007 roku, ale jakoś tak tylko w sferze planów o domku pozostawałam. Nie było o czym pisać, za to aktywnie przeglądałam forum :)Nadszedł czas czynów

Oczywiście nie mogę się niczym w kwestii budowy jeszcze pochwalić, poza tym, że jutro jadę z mężem klepnąć działeczkę )

A plany mamy wielkie- chcemy wyjść z 31 metrowego mieszkania i wybudować dla naszej rodzinki (2+1) niewielki domek, choć w porównaniu z tą klitką w której się teraz gnieździmy będzie to chata że ho ho !!! Całe 117 m użytkowych !!!!

To LMP 51 od Lipińskich.

http://projekty.dom.pl/lp_lmp_51.htm?gclid=CKzJmujMiZkCFQNOtAod8h1nmg

Jestem z Rzeszowa, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa będzie w bliskiej odległości od granic miasta, czyli zwyczajnie na wsi

Pozdrawiam wszystkich budujących i marzycieli o budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktos mi powie jak to wkoncu jest z tym przylaczem gazu ?? dzis bylem w ZG i wyszedlem jeszcze glupszy niz przyszedlem, koles spoko poinformowal mnie o wszystkim ale w taki sposob ze nie wiedzialem wogole co do mnie mowi, tak wszystko zagmatwał ze nic z tego nie zrozumialem,

 

powiedzial mi ze ZG zrobi przylacz ale ze odrazu musze zrobic przylacz wew domu, dziwi mnie to troche bo przeciez wiele osob ma przylacz do domu i pozniej nic, albo stoi sama skrzynka z gazem na granicy a nawet jeszcze nie ma domu,

 

bardzo bylbym wdzieczny za pomoc bo chcialbym zabrac sie za ten gaz

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktos mi powie jak to wkoncu jest z tym przylaczem gazu ?? dzis bylem w ZG i wyszedlem jeszcze glupszy niz przyszedlem, koles spoko poinformowal mnie o wszystkim ale w taki sposob ze nie wiedzialem wogole co do mnie mowi, tak wszystko zagmatwał ze nic z tego nie zrozumialem,

 

powiedzial mi ze ZG zrobi przylacz ale ze odrazu musze zrobic przylacz wew domu, dziwi mnie to troche bo przeciez wiele osob ma przylacz do domu i pozniej nic, albo stoi sama skrzynka z gazem na granicy a nawet jeszcze nie ma domu,

 

bardzo bylbym wdzieczny za pomoc bo chcialbym zabrac sie za ten gaz

 

pozdrawiam

DAFIT

 

Z tego co czytałem u nich na stronie to tak własnie jest. Chcą, aby była wykonana instalacja wewnetrzna w domu i poza domem do licznika. Wydaje mi się,że chodzi o bezpieczeństwo (szczelnośc całej instalacji).

 

Czy piec juz tez musi być?

Sam bedę to w najblizszym czasie to samo co Ty przerabiał. Dobrze, że tylko mam do licznika 5mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktos mi powie jak to wkoncu jest z tym przylaczem gazu ?? dzis bylem w ZG i wyszedlem jeszcze glupszy niz przyszedlem, koles spoko poinformowal mnie o wszystkim ale w taki sposob ze nie wiedzialem wogole co do mnie mowi, tak wszystko zagmatwał ze nic z tego nie zrozumialem,

 

powiedzial mi ze ZG zrobi przylacz ale ze odrazu musze zrobic przylacz wew domu, dziwi mnie to troche bo przeciez wiele osob ma przylacz do domu i pozniej nic, albo stoi sama skrzynka z gazem na granicy a nawet jeszcze nie ma domu,

 

bardzo bylbym wdzieczny za pomoc bo chcialbym zabrac sie za ten gaz

 

pozdrawiam

DAFIT

 

Z tego co czytałem u nich na stronie to tak własnie jest. Chcą, aby była wykonana instalacja wewnetrzna w domu i poza domem do licznika. Wydaje mi się,że chodzi o bezpieczeństwo (szczelnośc całej instalacji).

 

Czy piec juz tez musi być?

Sam bedę to w najblizszym czasie to samo co Ty przerabiał. Dobrze, że tylko mam do licznika 5mb.

 

no to jak to jest jak czasem na dzialkach widac skrzynke na gaz a wogole nie ma jeszcze budynku ani nic,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno miałam z tym wszystkim do czynienia.

NIe pamietam tego czy chcieli zeby byla juz instalacja, bo u mnie juz byla i skrzynka czekala sobie na podłączenie zewnetrzne. Przy wstepnej umowie zaznaczaja ze musisz brac gaz do konca roku. Jak papaiery sa ok to z projektu wyliczaja ile trzeba zapłacic. Maja ekipy ktore startuja w przetargach i ten kto wygra kontaktuje sie w sprawie wykonania instalacji. Potem jak juz zrobiony jest odbior gazowy i kominiarski, i jest co najmniej jedno urzadzenie gazowe przyłączone to wtedy sklada sie dokumenty tym razem w Nowym budynku gazowni (tym zielonym) i czeka na licznik - to robia ekspresowo w kilka dni.

My wlasnie dostalismy pierwszy rachunek za gaz - 950. Piec chodzil 2 miesiace na minimum, ale dom duzy. Pocieszam sie ze niedługo sie wprowadzimy i bedziemy sobie grzac kominkiem z pw. no i ze juz niedługo wiosna ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół kotłowni wykafelkowane - jak na pierwszy raz to chyba wychodzi nieźle. Robota czasochłonna ale satysfakcji kupa. Decyzja podjęta: płytki w łazienkach położę samodzielnie.

 

O to już wiem kogo będę gnębiła o wiedzę teoretyczną jak dojdę do tego etapu :D

 

Proszę bardzo - obym tylko zdążył się wyspecjalizować :) Z każdym dniem idzie lepiej.

Niezły pomysł podsunęła koleżanka wiolasz - filmiki na youtube - coś znalazłem i po obejrzeniu kilka praktycznych rozwiązań się pojawiło.

Dzięki za pomysł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj gosja- powodzenia w sfinalizowaniu zakupu działki

/jak kupisz - napisz gdzie to :)/

... dziwi mnie to troche bo przeciez wiele osob ma przylacz do domu i pozniej nic, albo stoi sama skrzynka z gazem na granicy a nawet jeszcze nie ma domu ...

Dafid - gazownicy to takie same sępy jak ci od energetyki ...

/byłes moze pod RZE jaka elewacje teraz robią ? widziałes te zaszklone halogeny umieszczone w chodniku co ok 1 m ? przy ich budynkach ... gdyby mogli to złote klamki by sobie w drzwiach załozyli ! :evil: - bo klient płaci !/

z gazownikami jest tak samo ... oni chca brac "opłate abonamentową"

 

stąd ta "troska" abyś wziął choc jeden litr gazu na miesiąc ...a oni juz Cie wtedy odpowiednio skasują ... abonamentem

 

p.s.

w domu rodzinnym mam taka skrzynke na zewnatrz, z której nie biore gazu

i juz sępy - gazownicy chodzili i próbowali straszyć, ze odetna gaz bo im się nie opłaca ...

(ciekawe co sie im nie opłaca - jesli te rury i skrzynki mieszkańcy własnym sumptem sobie zainstalowali a musieli je przekazać - za darmo !)

a oni ani palcem nie kiwneli od 15 lat - od kiedy tę siec dostali gratis!!!

pensje sobie tylko podnosza i coraz droższymi samochodami jeżdżą -im życ nie umierac /w kryzysie/ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam Wszystkich.

To moze tak:wiekszosc odniosla sie do sprawy psa .Moze juz emocje opadly,ale ja nie czytuje codziennie wiec pewnie wyskocze jak Filip z konopi z tym.I pewnie czesc mnie pobilaby gdybym nie schowala sie za monitorem.

Mysle,ze te wymagania jakie postawil Marzacy O Psie sa jak najbardziej do pogodzenia! Z jednym bym tylko uwazala-z agresja.Pies jak zywa istota czasem moze sie zdenerwowac BARDZO i dobrze miec na oku dzieci bawiace sie z psem,szczegulnie duzym.Pomijam co moze byc przyczyna.

Uwazam,ze psy moga mieszkac w budach,biegac po ogrodzie,szczekac na obcych dla ostrzezenia i bawic sie z dziecmi i nawet wcale nie wchodzic do domu i byc swietnymi kompanami,przyjaciolmi .Trzeba tylko popatrzec na psa jak na psa i traktowac jak psa.Znaczy dbac,karmic i poswiecic mu troche czasu.Zdrowy rozsadek,troche wiedzy o psiej psychice i rozsadne proporcje.ot co.Jaki pies do bloku a jaki do ogrodu to wszystko zalezy od temperamentu pana i psa.Sa na ten temat specjalne fora,ale tam czasem pisuja dziwni ludzie :wink: rozne dziwne zeczy .

Gdzies spotkalam sie z twierdzeniem,ze najwiekszym,najbardziej rozpowszechnionym pasozytem czlowieka jest wlasnie pies! dlaczego?? :D

 

Nawet na forum budowlanym najwieksze emocje wywoluja tematy psow.Forum przycicha? Pies uratuje forum! :D

Pozdrawiam budujacych!

 

Budujaca.....stajnie! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłes moze pod RZE jaka elewacje teraz robią ? widziałes te zaszklone halogeny umieszczone w chodniku co ok 1 m ? przy ich budynkach ... gdyby mogli to złote klamki by sobie w drzwiach załozyli ! :evil:

Oj złote klamki to 'małe piwo' przy tym co ogólnie mają zamiar zrobić ;)

 

Pochwale się bo komuś muszę :) Zaczęli u nas szalowanie stropu :D teraz czekamy na "pewną pogodę" żeby nie mroziło co by wylać strop.

A w ogródku cała masa śnieżyczek przebiśniegów się pojawiła - wiosna drodzy państwo, a przynajmniej przedwiośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Budowa w Sędziszowie Młp. Rozglądam się za drewnem na więźbę. Slyszalem, ze niektorzy zamawiają drewno z okolic Zamościa, Lubaczowa (Oleszyce), Bieszczad itp. Cenowo korzystnie i lepsza jakość drewna niż u nas. Jodła lub sosna. Czy może ktos polecić. Jak wygląda sprawa transportu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAFIT co do przyłączy to mała u nas robić firma z Błazowej KLIMA ale ostatecznie byli bardzo zajęci i podali nam telefon do jakiejś innej firmy z RZESZOWA. Jak uda mi się skontaktować z mężem to napisze numer na forum puki co daje namiar na firmę KLIMA

"KLIMA" Kruczek J. Woźniak T Spółka Jawna; 36-030 Błażowa, ul. Witosa 4a

Telefon: (017) 229-03-33l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...