Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale po dzisiejszej wizji lokalnej działki ( był architekt z budowlańcem - ustaliliśmy strony świata :D :D ) już wiemy co chcemy budować.Ma to być

Wiera 2 z Horyzontu z niewielkimi modyfikacjami.Tak że pierwszą ważną decyzję mamy z głowy :D :D

Pozdrawiam.

 

Ja buduje też z horyzonty, ale Asię :D

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=15&a=16&sid=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do Wojan: Widzę że drążysz temat fajnie.

Ty masz już jakieś papiery?

 

Ano drążę ... :D bo jak się powiedziało A to ... itd :D

A z papierów to mam na razie mapkę,wypisy i wyrysy do celów projektowych :D ,miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i na razie tyle.

Ale po dzisiejszej wizji lokalnej działki ( był architekt z budowlańcem - ustaliliśmy strony świata :D :D ) już wiemy co chcemy budować.Ma to być

Wiera 2 z Horyzontu z niewielkimi modyfikacjami.Tak że pierwszą ważną decyzję mamy z głowy :D :D

Pozdrawiam.

 

Dawno, dawno temu ............. chciałam Wierę (pierwsza wersja projektu) jeśli chcesz ją zobaczysz to stoi w Błażowej w zielonej oprawie tynku i ceglastej dachówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojan widziisz Twój dom ma już etykietkę "pokręcony"cha cha Ja myślę że wygląda oryginalnie ale nie wiem czy bym sobie taki zbudowała. :D Powiem Ci że upiedliwe jest to czekanie na te papiery dlatego ja wyluzowałam i zastanawiam się gdzie pojechać na wakacje już niedługo tylko 3 miesiące :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że upiedliwe jest to czekanie na te papiery dlatego ja wyluzowałam i zastanawiam się gdzie pojechać na wakacje już niedługo tylko 3 miesiące :D

 

Ja się staram trzymać luz cały czas :D :D wakacje zaplanowałem juz w listopadzie :D a Tobie radzę pomyśleć np. o Chorwacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Grupo!

 

wojan- gratuluję odwagi- ciekawy dom. i okazały. no i kosztowny w budowie.

najważniejsze to realizować marzenia- to sól życia.

 

no i się pochwalę! co prawda wylewek nie mamy jeszcze ale kupiliśmy kolejną glazurę: tym razem do górnej łazienki- będzie utrzymana w tonacji biało - brązowej, z przewagą zdecydowaną białego. to decyzja żony , ja się w takie sprawy nie mieszam. :D

 

kurde , popatrzcie za okno jak jeszcze nie śpicie, zawieja śnieżna. :evil:

zaczyna mnie ta zima irytować...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. a wroce do sprawy dachu - my mamy antracyt ciemny, jedyny taki w okolicy wiec łatwo trafic,

Co do betonu to Wam chyba nie pomoge - ja brałam w Zof becie ale pozniej chodzily niemile komentarze na ich temat.

Projekt Wiera rzeczywiscie pokrecony - wydaje mi sie ze stoi w Boguchwale kierunek na Mogielnice. My tez mamy projekt z tego biura tylko bardzo przerobiony - Akacja II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam ostatnie wyceny domu - i w sumie nie wiemy co zrobić - czytaj która ekipę wybrać. kilka już odrzuciliśmy nad tymi sie zastanawiamy. Projekt sułtan 2g z pracowni Dominanta.

1 wycena - robocizna 25 tyś za fundamenty oraz + 50 zł m2 dachu bez rynien (dach skromny wielospadowy - 320 m 2).

2 - za stan surowy otwarty 237 tyś - nic nas nie interesuje - wszystko przywożą swoje. Podlega jeszcze negocjacji

3 - stan surowy otwarty - 215 tyś. Również nic nas nie interesuje - dajemy specyfikę materiałowa i pilnujemy aby zrobili z tego co maja wyznaczone.

Domy budowane przez 2 ostatnich widzieliśmy - naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić

I widzę że czeka mnie pracowite popołudnie - muszę skalkulować poszczególne wyceny i porównać do tej pierwszej - gdzie mam podana tylko koszty robocizny.

Dobrze że pogoda nie budowlana to czas mnie nie goni i mam go troszkę na podjęcie decyzji.

Pewnie rok temu bym nie miała problemu - brałabym ekipę, taką która ma czas - a teraz wszyscy praktycznie wolni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budujący :)

Widzę, że czekających na prawdziwą wiosnę jest coraz więcej. My nie możemy wejść na działkę, bo nie dość, że jest mokro, to nawet śnieg nie zdążył stopnieć - KOSZMAR!

A jeśli komuś marzą się brzózki to akurat mamy na zbyciu jakieś 200 sztuk :) Tylko, że trzeba je sobie przyjechać i wykopać (mają od 3- 7 lat). Bo w przyszłym tygodniu już nieodwołalnie je wycinamy - co za dużo to nie zdrowo. Jak je jesienią wycinaliśmy wydawało się, że takie spustoszenie zrobiliśmy, a tu jak przyszło co do czego to trzeba jeszcze raz tyle wyciąć (ale takie są skutki pozostawienia samosiejki brzozowej na 40 arach przylegających do lasu przez jakieś 10 lat). A w końcu kolektory muszą mieć dostęp do światła, a dach też nie powinien być zbyt zacieniony, bo się zazieleni :)

A mam jeszcze prośbę, jakby ktoś miał namiar na dobra ekipę do układania dachówki ceramicznej to proszę o namiary. POzdrawiam wszystkich i życzę anielskiej cierpliwości dla tej kapryśnej pogody :) K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zacytować klasyka : " i cały misterny plan w p....u " :evil:

Pokręconej Wiery nie będzie.Dlaczego ?

Po szczegółowej analizie mapki działki okazało się,że w jej pobliżu biegnie gazociąg :o ,który ma piętnastometrową strefę buforową i w związku z tym 9,5 metrowy pas mojej działki praktycznie nie jest mój :evil: bo nic tam nie mogę wybudować :evil: Sprzedawca gruntu - czyli miasto - olał kupującego - czyli mnie :D i nic na ten temat nawet nie pisnął przy przetargu :evil: Na Wierę brakuje miejsca. :(

Całe szczęście został mi jeszcze pas ziemi, na którym coś sensownego się zmieści :D

Tak że zasuwam w net przeglądać projekty ....

Tyle wiadomości na dziś :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedzelito - mieszkasz juz?

 

Jeszcze nie - walka trwa. :) Obecnie malują dół i kończą układanie płytek w przedpokoju i wiatrołapie. Mam nadzieję w kwietniu się przeprowadzić ale co z tego wyjdzie to zobaczym.

 

Pedzelito, a gdzieś Ty był- jak Cie nie było ... ?

 

Forum przeglądałem ale na pisanie nie było czasu - wykończeniówka to ciężki fizycznie i kasowo okres w życiu inwestora. ;) Zresztą komu ja to piszę. :)

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...