Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie .

Pedzelito dobrze ze do nas wróciłeś , może byś zapytał kolegę z lotnią czy nad Budziwojem nie lata :D . Widzę ,że sąsiadowi nie udało się przykryć domku na zimę , cały czas trwają u niego prace czy odpuścił sobie na razie.

 

TERAZ do Wszystkich ktoś może już z mieszkających wypowiedział by się jakie są realia przeprowadzki do domu ( nie koniecznie wykończonego na zicher

). w tym momencie zacząłem OC i ma to trwać tydzień . Wylewki będę chciał zrobić przed samymi Świętami albo tuż po.

bogus33 ty jesteś chyba na podobnym etapie kiedy myślisz się przeprowadzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do Amator 33:

ja też jestem amator a raczej amatorka :lol: W listopadzie kupiłam działkę 13 arów w Jaksmanicach ze wszystkimi mediami. Z bloku na działkę bez korków jest 10 min a z pracy mam 7 min. Na początku Jaksmanic od strony Krównik. Na Lipowicy były działki ładne i owszem ale ceny były chore :evil: Ja mam to samo za cenę 3 razy mniejszą tylko troszkę dalej. Na jakim jesteś etapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kolega latał na motolotni nad moją okolicą - Kielanówka / Racławówka. Zobaczcie efekty:

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

 

A na drugim zdjęciu w lewym górnym rogu widać moje przyszłe miejsce zamieszkania :)

 

Pedzelito my od poniedziałku do piątku w drodze do/z Rzeszowa koło twojego niewielkiego domku przejeżdżamy :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Amator 33:

ja też jestem amator a raczej amatorka :lol: W listopadzie kupiłam działkę 13 arów w Jaksmanicach ze wszystkimi mediami. Z bloku na działkę bez korków jest 10 min a z pracy mam 7 min. Na początku Jaksmanic od strony Krównik. Na Lipowicy były działki ładne i owszem ale ceny były chore :evil: Ja mam to samo za cenę 3 razy mniejszą tylko troszkę dalej. Na jakim jesteś etapie?

 

Ja też amatorka :)

Działke kupiliśmy w wakacje, ale musieliśmy odpuscić na troche dom bo urodziło nam się dziecko wiec raczej w tym roku nie zaczniemy budowy. Najwczesniej w przyszłym roku. Ciagle zastanawiamy się nad projektem - nr 1 to M44 Muratora wersja lustrzana, nr 2 to Almatea II z dobre domy... Ale ten M44 jest troche za duzy, nie moglibysmy skorzystać z tego kredytu dla młodych malżeństw. inaczej juz bysmy się zdecydowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

oglądaliście GP Australii? kurde, niezły wyścig, szkoda Roberta, był tak blisko - jednak faktem jest że ten tor nie jest szczęśliwy dla niego. a mogło być tak dobrze.

 

wojtek l

jeżeli byśmy bardzo się sprężyli to myślę, że lipiec - wrzesień jest możliwy. jednak nie śpieszy nam się i sądzę że będzie to późna jesień, lub nawet zima. a może nawet wiosna? - sami jeszcze nie wiemy- zależy jak to "logistycznie" rozegramy.

trochę szkoda nam miasta- ja od urodzenia mam zawsze wszędzie 5 min. jednak dom ma swoje zalety i jest większy niż mieszkanie- a na działkę "wszędzie 5 min. " nie był nas stać. pozostaje otwarta kwestia gdzie do przedszkola wozić juniora- blisko domu, blisko pracy, czy też blisko dziadków....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

nigdy nie byłem zwolennikiem zatrudnienia Leo Beenhakkera

uwazam, ze ten trener /kosztujacy niemałe pieniadze/ to zgrana karta

 

nie wnióśł nowego /nowoczesnego/ stylu do naszej reprezentacji

nie wykorzystuje predyspozycji graczy, olewa temat składając wszystko na karb złych polskich piłkarzy

 

uwazam, ze majac takich a nie innych piłkarzy mozna z nich stworzyc drużyne, która ma jakiś własny styl, zas tereaz odnosze wrazenie ze Polacy graja tak jakby walili głową w mur ... bez pomyślunku na przeprowadzenie ataku,

chcąc wygrywac - trzeba atakowac

a jesli trener wystawia do ataku tylko jednego gracza ...

 

Leo ma jakąs niezrozumiałą dla nikogo koncepcje - ni to obrona wyniku ni to atak jednym graczem

za to przejawia wielka dume i ostro reaguje na słowa krytyki

ktoś podpisał z nim beznadziejny kontrakt / który skutkowałby płaceniem kar w razie zerwania - jak sie domyśłam/ i chyba mało powiązany z wynikami ...

wiec to pajacowanie trwa - on udaje ze mu zalezy

a PZPN robi dobra mina do złej gry - bo sfrajerował sie podpisujac kontrakt z gościem któremu polska reprezentacja wisi jak kilo kitu ...

 

do Wojtek

da sie mieszkac w niewykończonym całkiem domu, ale nie mając przeszpachlowanych scian czy ułozonych posadzek trzeba sie liczyc z tym, ze piach i kurz sie nosi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała podpowiedz co do projektu

szukaj taki, który bedzie miał kuchnie od wschodu / aby np. poźniej nie zadawc pytań typu "czy kuchnia moze byc od południa" / jak niektóre Panie z tego forum, które juz kupiły projekt a poźniej konstatuja ze projekt niby dobry tylko strony świata wypadałoby przestawic ... albo droge zamiast od południa przeniść na połnoc, itp.

 

Mam pytanie odnosnie tej kuchni od wschodu. Przy moim położeniu działki w stosunku do stron świata albo bede miala kuchnie od wschodu, albo kuchnię obok wejscia do domu z widokiem na strone od wejścia ale wtedy to bedzie od zachodu.

 

Może pokaze na projekcie

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_557_6.jpg

Zeby kuchnia była od wschodu, musiałaby znajdować sie gdzie w oryginalnym projekcie jest gabinet. To jak lepiej? Zostawić tam gdzie jest czy zrobic tam gdzie gabinet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ja odpowiem troche wymijająco ...

zasada doboru projektu powinno byc taka - szukamy domu który będzie miał wejście /garaz/ na wprost /od strony drogi/, kuchnie najlepiej od wschodu czy połnocnego wschodu /aby wtedy kiedy gotujemy latem nie dostawac przez okna dodatkowej porcji ciepła i aby masło lezace na stole nie spływało na posadzke po ceracie

kotłownie od najmniej eksponowanej strony /jesli palimy drewnem i mamy miec w poblizu drzwi skład opału/

pokój w którym najdłużej przebywamy /salon/ ustawiony mniej wiecej na godzine 11 stą itp

i projekt jaki nam sie z tego wyłoni jest sprawa wtórną - czyli elewacja wychodzi nam sama !

 

a obserwuje trend zupełnie odwrotny z zasadami tj.

przyszły /na ogół niedoświadczony/ inwestor zaczyna szukanie od elewacji ...

bo mu sie dom z zewnatrz ! podoba ...

 

i przenosi dom z innej bajki do siebie na działke ...

kiedy tam /w innej bajce/ dom pasował ... u nas niekoniecznie ten dom juz pasuje ...

i zaczyna sie kombinowanie z architektem

ze pasowało by kotłowne dac tu, salon tam, kotłownie gdzie indziej, łazienke powiekszyc, schody wydłużyc , drzwi przenieść, okno zamurowac

 

przy takiej masie projektów mozna dobrac opitimum dla siebie ...

a elewacja jest dla sąsiadów ... czy ona musi sie im podobac ... ?

p.s.

jest to ogólna uwaga do wszystkich którzy wybieraja projekt - a nie do konkretnej osoby i wynika z tego co nieraz poczytuje na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PedzelitoWidzę ,że sąsiadowi nie udało się przykryć domku na zimę , cały czas trwają u niego prace czy odpuścił sobie na razie.

 

Cześć!

 

No tak, na zime nie przykrył chałupki ale teraz goni z robotami straszliwie! Chałupa już przykryta, wytynkowana, instalacje wod-kan i elektryczna gotowe!

 

A na drugim zdjęciu w lewym górnym rogu widać moje przyszłe miejsce zamieszkania :)

Pedzelito my od poniedziałku do piątku w drodze do/z Rzeszowa koło twojego niewielkiego domku przejeżdżamy :)

Pozdrawiam :)

 

Miałem nadzieje że jakiś forumowicz odnajdzie swoją działkę/dom na tych zdjęciach. Witam sąsiadów!!!

Pomachajcie czasem (jak będę na dachu siedział). ;)

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojan!

Muszę zacytować klasyka : " i cały misterny plan w p....u "

Pokręconej Wiery nie będzie.Dlaczego ?

Po szczegółowej analizie mapki działki okazało się,że w jej pobliżu biegnie gazociąg ,który ma piętnastometrową strefę buforową i w związku z tym 9,5 metrowy pas mojej działki praktycznie nie jest mój bo nic tam nie mogę wybudować Sprzedawca gruntu - czyli miasto - olał kupującego - czyli mnie i nic na ten temat nawet nie pisnął przy przetargu Na Wierę brakuje miejsca.

Całe szczęście został mi jeszcze pas ziemi, na którym coś sensownego się zmieści

A jak to qr... jest możliwe, że miasto nie raczyło poinformować osoby biorące udział w przetargu, że ta działka jest "niepełnosprawna" ;-)? Czy kupowaliście ją jako rolną czy jako budowlaną? W bambola Was zrobili i tyle - moim zdaniem oczywiście.

 

 

Brzoza!

Masz rację z tymi stronami świata. Dawno, dawno temu, jak mi nawet przez łeb nie przemknęła jak burza myśl, że kiedyś wybudujemy dom :lol: - koleżanka wybierająca projekt powiedziała mi o tych zasadach. I jakoś to mi w pamięci zostało.

Wybierając projekt miałam dodatkowo utrudnione zadanie, bo mamy wjazd na działkę od południa, na dodatek te strony świata...

Ale znalazłam!! Przewalając tony gazet - bo zapomnijcie jeszcze 8 lat temu o internecie i projektach w nim - znalazłam. W kuchni mam dwa okna: od pn-wsch i pd-wsch - więc mi nie przygrzewa w lecie, salon zajmuje całą lewą stronę domu czyli mam w nim okna od pd, pd-zach i wyjście na taras od pn-zach. Czyli chyba tak, jak to powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie na gwałt :D

Gdzie w Rzeszowie tanio kupic profile narozne do tynków CW.

dziekuje na odp

 

Sprawdź w Bimacie - http://www.bimat.pl/

Jak kupowałem to mieli najtaniej.

 

Dzięki :D

 

Ceny maja troszkę niższe jak w Technidzie. W marketach drożej conajmniej o 1zł. Gdzie ten kryzys?

Ma ktoś jeszcze jakies namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

gdzie w rzeszowie / okolicach mozna kupic tuje ?? chodzi mi o jakies male sadzonki do 35 cm, chcialbym posadzic troche teraz zeby spokojnie sobie juz rosly i mozecie mi napisac jeszcze jakie robi sie odstepy pomiedzy drzewkami, jaki rodzaj kupic ?? czy trzeba jakos specjalnie podloze przygotowywac, czy lepiej sadzic w doniczkach czy same korzenie zakopywac

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to qr... jest możliwe, że miasto nie raczyło poinformować osoby biorące udział w przetargu, że ta działka jest "niepełnosprawna" ;-)? Czy kupowaliście ją jako rolną czy jako budowlaną? W bambola Was zrobili i tyle - moim zdaniem oczywiście.

 

Działka była kupowana jako budowlana.I zgadzam się z Tobą co do tego bambola :D :D

Jednak nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło. :D Znalazłem już pasujący do działki projekt,(będzie znacznie tańszy niż poprzedni :D ), dzisiaj dogadałem się z architektem,papiery do szambonurków,gazowników i prądowców złożone, tak że na razie mam luz- czekam na decyzje,a pan architekt pracuje nad projektem.

 

Witam Wszystkich właśnie pan Starosta Przemyski zawiadamia mnie że nie ma nic przeciw żeby wójt gminy dał mi te warunki WZ to tak w uproszczonym skrócie :) Może wreszcie dostanę do ręki te WZ do jasnej ciasnej.........Dzisiaj mija dokładnie 3 miesiące od złożenia wniosku :evil:

 

No to teraz Derbi przed tobą najprzyjemniejszy moment - znalezienie projektu spełniajacego wszystkie zastrzeżenia warunków zabudowy no i oczywiście nie powodujacego konieczności przestawiania stron świata :D :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...