Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

do Wojan: :) Ja warunki zabudowy na tę działkę mam gdyż poprzedni właściciel działki postarał się o nie w gminie :) ale ja musiałam mieć WZ na swoje nazwisko i kazali składać wniosek od nowa. Projekt swoich WZ też przeczytałam jota w jotę to samo tylko inne nazwisko :lol: zajęło im to tzn zajmuje im to kilka miesięcy

Szlag człowieka może...................

Dlatego projekt mogłam już kupić wcześniej mój wybrany dom to dom w tamaryszkach z Archonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

gdzie w rzeszowie / okolicach mozna kupic tuje ?? chodzi mi o jakies male sadzonki do 35 cm, chcialbym posadzic troche teraz zeby spokojnie sobie juz rosly i mozecie mi napisac jeszcze jakie robi sie odstepy pomiedzy drzewkami, jaki rodzaj kupic ?? czy trzeba jakos specjalnie podloze przygotowywac, czy lepiej sadzic w doniczkach czy same korzenie zakopywac

 

pozdrawiam

DAFIT

 

 

Wiem że miał je gość w szkółce w Tyczynie - Janusz Dziak - jadąc w stronę Kielnarowej za Bimatem tel. 017 2293770

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie sadzonek tuj, to tez mialem polecic Tyczyn,ale juz to zrobiono,jeszcze duzy wybor ma Grzesiu Tomaka z Trzebowniska, tel.)17 7713030., albo kilkadziesiat metrow obok pan Fabian Tomaka,tez Trzebownisko. A jesli chodzi o odstepy, to zalezy jaka kupisz,bo jest wiele odmian,o roznej sile wzrostu. Ale typowa zywoplotowke, to tak co 1.50m sie sadzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie sadzonek tuj, to tez mialem polecic Tyczyn,ale juz to zrobiono,jeszcze duzy wybor ma Grzesiu Tomaka z Trzebowniska, tel.)17 7713030., albo kilkadziesiat metrow obok pan Fabian Tomaka,tez Trzebownisko. A jesli chodzi o odstepy, to zalezy jaka kupisz,bo jest wiele odmian,o roznej sile wzrostu. Ale typowa zywoplotowke, to tak co 1.50m sie sadzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimber 20:

Baru ma rację! Sadzić trzeba co 70-80 cm.

A co do odmian: najszlachetniejszy ale i najdroższy z żywotników zachodnich (tzw. tuji) to Smaragd - nie brunatnieje na zimę. Ja mam 'Fastigiatę - jest rochę tańsza i też bardzo mało brunatnieje.

Najbardziej popularny i chyba najtańszy to Brabant. Rośnie szybko ale moim zdaniem jest brzydki: rzadki i wiechowaty pokrój. Szarzeje na zime.

Niezależnie od tego co będziesz kupował - lepiej jest kupić w doniczkach niz w siatce. Kupując w doniczce wyjmij tuję z doniczki i popatrz na korzenie - powinny byc jasne, białawe a nie ciemnobrązowe. Ciemnobrazowe to duza szansa że są przemarznięte.

Zywotniki wymagają ziemi kwaśnej. Dobrze byłoby sadzic je w takowej lub w tzw. doniczce ziemnej, czyli dać im troche ziemi do iglaków. Sadzić raczej głębiej, niz płycej tj. przykryć bryłe korzeniowa kilkucentymetrową warstwą ziemi.

Dobrze byłoby wyściółkowac np. korą, by zwiększyc zdolnośc trzymania wilgoci w glebie.

Nie nawozić po posadzeniu!!!

Podlewać, szczególnie przez pierwszy okres!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wracając do tych tui to ja kupowałem w Lubeni kierunek na siedliska. ładne były takie po 35-40 cm. takie mnie interesowały ma też mniejsze, wiem że jeździłem chwile za tymi krzakami i kupiłem je ponad 1zł taniej niż w Tyczynie. ja sadziłem o ile się nie mylę to co 60 cm. ale to dlatego że chce zrobić ładny żywopłot z tui no i chyba 50 cm. od ogrodzenia .. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze. Piękna pogoda wreszcie za oknem!!!!! Mam prośbę zastanawiamy się z mężem nad zlikwidowaniem jednego okna w kuchni od strony zachodniej zostło by tylko od północy tym samym zdobylibyśmy więcej miejsca na zastosowanie szafek. co o tym myslicie. Proszę o radę Zaznaczam że projekt który załączam będziemy budować z odbiciem lustrzanym.

 

 

http://www.domek.net.pl/index.php?p=domek&id=16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze. Piękna pogoda wreszcie za oknem!!!!! Mam prośbę zastanawiamy się z mężem nad zlikwidowaniem jednego okna w kuchni od strony zachodniej zostło by tylko od północy tym samym zdobylibyśmy więcej miejsca na zastosowanie szafek. co o tym myslicie. Proszę o radę Zaznaczam że projekt który załączam będziemy budować z odbiciem lustrzanym.

 

 

http://www.domek.net.pl/index.php?p=domek&id=16

 

Trzeba rozważyć co dla was ważniejsze,

ew. plusy

- więcej miejsca w kuchni,

- mniejsze straty ciepła przez okno,

czy minusy

- mniej naturalnego światła w kuchni

- zaburzony układ okien na ścianie zewnętrznej budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dzieki za pomoc w sprawie drzewek napewno sie przydadza,

 

co do ziemi dzwonilem dzis wlasnie tam na strazacka, rafalr82 ma racje trzeba miec swoj transport i koparke, gosciu o jakosci ziemi powiedzial mi cyt: " ziemia taka o jak to z wykopu " nie wiem jak to zinterpretowac, jest jej tam mase takze chyba dla kazdego wystarczy,

 

gdyby ktos byl tam ogladac napiszcie jaka jest jakosc tej ziemi,

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moz emi wyjasnic jak przylaczyc prad na dzialke bo w rejonie jakos kazdy sie rozmija i trudno sie domyslec o co im chodzi na chwile obenca na mojej dzielce stoi skrzynka i chce tam miec prad na budowe wiec co mam zrobic teraz zamowic elektryka zeby pzrygotowal wszytsko czy wziac licznik i zrobic wsyztskow tej skzrynce czy co bo rejon kazee mi podpisaywac umowe ale wczesniej dac im protokol ale jakos to bzrmi dziwnie a licznik kto mi da oni bez umowy jak to wogle wyglada i kosztuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...