Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy ktos moz emi wyjasnic jak przylaczyc prad na dzialke bo w rejonie jakos kazdy sie rozmija i trudno sie domyslec o co im chodzi na chwile obenca na mojej dzielce stoi skrzynka i chce tam miec prad na budowe wiec co mam zrobic teraz zamowic elektryka zeby pzrygotowal wszytsko czy wziac licznik i zrobic wsyztskow tej skzrynce czy co bo rejon kazee mi podpisaywac umowe ale wczesniej dac im protokol ale jakos to bzrmi dziwnie a licznik kto mi da oni bez umowy jak to wogle wyglada i kosztuje

 

Nie wiem czy to Ci coś pomoże, ale opiszę swoją sytuację. Skrzynkę na działce mam od tygodnia. Założył mi ją miły pan elektryk z mojej miejscowości. Wziął ode mnie warunki przyłączenia do sieci, które załatwiłam kilka miesięcy wcześniej w energetyce i to wraz z protokołem ma zawieźć do energetyki. Mi kazał czekać na telefon, gdzie podam mu brakujące dane, typu pesel i co tam jeszcze bedzie trzeba. A potem przyjeżdżają elektrycy i zamontują mi licznik, podpiszę umowę i zapłacę odpowiednią kwotę. Pan który zamontował mi skrzynkę i załatwia wszystkie formalności zażyczył sobie 1500zł. Do tego dojdzie jeszcze opłata za przyłączenie tylko nie wiem ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kurde nie bardzo wiem bo ja mam skrzynke jzu dlugo na dzialce warunki pzrylaczeni tez wiec teraz nie wiem kto ma mi ten licznik zalozyc bo oczywiscie kase chce kazdy ale nie am chetnych do zalozenia wiec mam sobie wynajac kogos zeby licznik zalozyl zglupialem juz tyle wersji slysze a nie wiem co ja mam zrobi konkretnie skad mam lcznik wziac zeby mi elektryk zalozyl zrejony a jelsi to musz ewczesniej umowe podpisac mozg wyprany najgozrej ze oni mi tam za kazdym razem inaczej mowia sami nie wiedza chyba ze postawili skzrynke szok bo nie ja a moz ejakies namiary do tego pana co robi ten pzrylacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik podepną elektrycy z ZE /licznik jest ich własnością/ i o podpięcie zgłaszasz sam w ZE

podepna też linki na słupie /za to płaciłem bodajże 83 zł/

jesli skrzynka jest kompletna /z tablica licznikową, bezpiecznikami itp./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok

ale po koleji jaki dokumenty teraz potzrebuje zeby podpisac umowe pozwolenie na budowe odpis z ksiegi i tyle bo gosc mi truje cos o protokole wiec mowi mu jaki z zcego nic nie zrobilem chce zaczac jest tu jakis blad na lini ja chce to ruszyc i miec prad proste pytanie mam sobie wsyztsko porobic sam i wtedy isc z wszytskim podpisac umowe czy jak i oni wteyd pzryjade wsadza licznik podepna link i bedzie wszytsko bo cos tez gosc gadal ze oni nic nie bede robic tylko kas echca za to czego nie robia ja mam zaplaciciz za to i sobie sam zrobic wiec dopuki nie zapytalem 2 razy bylo dlamnie jasne z kazdym kolejnym razem coraz gozrej sie dogadac i zroumiec jak to wlasciwie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszce jedno byl kto tam tam ruszyc sparwe i kazali mi przyniesc protokol ale ja mowei na to ze jaki z czego ja chce sie dowiedziec co am teraz robic a oni ze przyniesc dokumenty no i badz tu mondry jakie dokumenty co mam zrobic kkopac row i ciagnac kabel do slupa czy mam juz wogle nic rozb co chcesz a ja nie mam pojecia nwet w polsc enie mieszkam nie ma pojecia co oni zrobili czy tylko skzrynke czy jest juz poloczenia gotowe samie nie wiedza i oczekuja ode mnie ze ja wiem ja wiem tylko z ena zdjeciu stoji skrzynka i tyle i dzownie 10 razy z zapytaniem co amm robic dalej :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wogle to co ja mamz robic skoro oni zakldaaja licznik wlzoyc 2 gniazdka i tyle i za to mam dac 1 tys zlotych dodtakowo kompletny balagan i za licznik i umowe ponad tys dalej ?

moze podpowie Ci ktos kto to robił ostatnio

ja robiłem dawno i wyglądało to tak

zwróciłem sie z pismem o prąd na działce

dostałem tzw "warunki"

zrobiłem skrzynke wg nich i zgłosiłem w ZE o podłączenie prądu i założenie licznika, przyjechali, podłączyli, zapłaciłem - finisz

 

moze napisz krótko /bo trudno sie domyslic z tego tekstu/ na kogo są wydane warunki i czy masz wyposażoną skrzynke zgodnie z tymi warunkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia dostalem pismo z warunkami skrzynke ktos postawil nie ja moze sasiad ktory ciagnol do siebi zrobi od razu cos wspominal nic wiecje nie wiem burdel w ze jest co chiwle ktos inny odbiera i mowi swoja historie wiec wyslalem teraz pismo chche miec to na pismie bo w ten sposob nigdy nie bedzie jak tzrab a tak choc bedzie poteirdzenia tych glupot co mi wciskaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Piotr00 najpierw dowiedz sie jaka jest dokladnie sytuacja jezeli chodzi o papiery, ta skrzynke masz u siebie na dzialce / w ogrodzeniu ??

 

aby podlaczyli ci licznik musisz miec protokół odbioru przyłącza ktory robi firma ktora wygra przetarg, papiery otrzymujesz wtedy kiedy energetyk odbierze robote firmy ktora wygra przetarg, pozniej dostajesz wszystkie papiery i idziesz z nimi do energetyka placisz oplate za przylacz i z tymi wszystkimi papierami idziesz do innego pokoju podpisac umowe na licznik i dostawe pradu, tam sie nie placi nic ani za umowe ani za licznik,

 

jezeli chodzi o korzystanie z tego to nie wiem jak tam u ciebie bo ja robilem prad jak juz stal budynek i odrazu od skrzynki podciagneli mi wszystko do domu do skrzynki i pozniej w garazu zrobili mi mase i gniazdko,

 

ale jak juz bedziesz mial licznik to musisz na wlasna reke sprowadzic osobe ktora ci od niego pociagnie kabel i bedziesz mogl uzywac

 

napisz jeszcze gdzie byles w zakladzie cos sie dowiadywac ??

 

ja z pradem walczylem ponad rok i w marcu nareszcie mi podlaczyli i wszystko jest ok wiec jeszcze pamietam to wszystko, jak juz bedziesz wiedzial jak tam sprawa wyglada to pisz to napewno cos zaradzimy

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale po co pzretarg na zrobienie instalacji policznikowej pzzrecierz to moj dodatkowy wydatek i chyab moja sparwa kto mi to zrobi zeby tylko dal mi protokol nie rozumie dalej po co pzretrag na to to chyab moje pieniadze i moj wybor ZE wezmie swoje dzilke i zalozy licznik czyba nie

 

masz zrobiony przylacz od slupa do skrzynki ?? jezeli tak to musisz miec z tego przylaczenia protokół odbioru i wszystkie te papiery a troche tego jest,

 

skoro masz skrzynke na dzialce to powinienes cos takiego miec,

 

jak masz te wszystkie papiery to bierzesz je i idziesz podpisac umowe na licznik, a pozniej szukasz sobie kogos kto zrobi ci wyjscie policznikowe abys mogl korzystac z pradu i to wszystko

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

widać że pogoda się zrobiła śliczna---grupa spadła na drugą stronę :o

 

Piotr00!

sądzę że grupa ci nie pomoże. musisz jednak sam się za tym ruszyć. wspominasz że sąsiad podłączał prąd- może ta skrzynka na twoim terenie to ZK3 a nie skrzynka o jakiej myślisz? jak brzoza pisze, musisz znaleźć dokumenty skąd się wzięła ta skrzynka i czy jest to tylko skrzynka czy też jest do niej wykonany przyłącz ale nie odebrany. a tak w ogóle to od kiedy pojawiła się ta skrzynka?

 

teraz się chwalę: mamy wylewki. chłopaki się postarali, ładnie wyszło.

wczoraj dzień gospodarczy- wycinanie drzewek i porządki. niestety, chyba bałagan skończy się dopiero po zakończeni budowy- po jakimś czasie :evil:

 

mam pytanie: biały montaż idzie po płytkach czy przed?

pozdrawiam wszystkich i życzę udanego końca weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy ktos wie dlaczego mam biale wykwity na wewnatrz w piwnicy sciany zrobione z bloczka betonowego przez zime byla zalana plyta nad piwnica sciany sa mimo tego ze byly z zewnatrz zabezpieczone czarna mazia i styrodurem i zasypane mokre czy cos moglo zostac wykonane nie tak? ze sciany sa mokre i gdzie niegdzie sa takie biale wykwity na cemencie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich właśnie pan Starosta Przemyski zawiadamia mnie że nie ma nic przeciw żeby wójt gminy dał mi te warunki WZ to tak w uproszczonym skrócie :) Może wreszcie dostanę do ręki te WZ do jasnej ciasnej.........Dzisiaj mija dokładnie 3 miesiące od złożenia wniosku :evil:

 

Witam forumowiczów, mam pytanie do derbi co u nas w Przemyślu dokładnie potrzeba do warunków zabudowy(papierologia) i gdzie to załatwiać ułatwiłoby mi to wycieczki po urzędach. Po necie patrzyłem ale co kraj to obyczaj, a chciałbym załatwić to jedną wizytą (składanie papierów) i jakie zapotrzebowanie na prąd i wodę wpisywałaś

z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich właśnie pan Starosta Przemyski zawiadamia mnie że nie ma nic przeciw żeby wójt gminy dał mi te warunki WZ to tak w uproszczonym skrócie :) Może wreszcie dostanę do ręki te WZ do jasnej ciasnej.........Dzisiaj mija dokładnie 3 miesiące od złożenia wniosku :evil:

 

Witam forumowiczów, mam pytanie do derbi co u nas w Przemyślu dokładnie potrzeba do warunków zabudowy(papierologia) i gdzie to załatwiać ułatwiłoby mi to wycieczki po urzędach. Po necie patrzyłem ale co kraj to obyczaj, a chciałbym załatwić to jedną wizytą (składanie papierów) i jakie zapotrzebowanie na prąd i wodę wpisywałaś

z góry dzięki za odpowiedz

Jeżeli chodzi o prąd udajesz się na ul Sportową i tam uprzejmy pan pomaga wypełnić wniosek ja wystąpiłam o warunki o prąd budowlany i równocześnie o prąd do budynku mieszkalnego (Moc umowna 9 kW a moc przyłączeniowa 16kW). W elektrowni potrzebna jest mapa sytuacyjno - wysokościowa. Jeżeli chodzi o wodę gdyż ja buduję się w Jaksmanicach gm. Medyka i do nich zwracałam się o warunki przyłącza wody i kanalizacji i też była potrzebna mapa wysokościowa. W zakładzie gazowym (Rogozińskego 40) wypełnia się wniosek

na miejscu i też potrzebna ta sama mapa. Wszystkie warunki przyłącza mediów były do 2 tygod, ja ciągle czekam na WZ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...