Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam takie pytanie czy ktos wie dlaczego mam biale wykwity na wewnatrz w piwnicy sciany zrobione z bloczka betonowego przez zime byla zalana plyta nad piwnica sciany sa mimo tego ze byly z zewnatrz zabezpieczone czarna mazia i styrodurem i zasypane mokre czy cos moglo zostac wykonane nie tak? ze sciany sa mokre i gdzie niegdzie sa takie biale wykwity na cemencie?

 

mialem tak samo ale na zew sciankach fundamentow gdy poraz drugi robilem ocieplenie fundamentow, podlewajac slepa wylewke a pozniej strop woda przedostawala sie do wew i przesaczala sie na zew fundamentow

 

 

 

Może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić jeżeli właściciel działki od którego elektrownia określiła mi warunki techniczne podłączenia prądu odmawia mi zgody na takie podłączenie? Co dalej w takiej sytuacji?

 

w takiej sytuacji albo musisz sie dogadac z sasiadem albo poszukac innego miejsca do przylaczenia do pradu,

 

u mnie wczoraj przylaczyli mi kanalizacje i wode do budynku a korzystajac z ladnej pogody robie dalej pozadki i sprzatam po zimie, troche jeszcze tego zostalo

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić jeżeli właściciel działki od którego elektrownia określiła mi warunki techniczne podłączenia prądu odmawia mi zgody na takie podłączenie? Co dalej w takiej sytuacji?

 

No to masz problem . Prawdopodobnie będziesz musiała odpalić pewną kwotę właścicielowi działki.Szkoda tracić czas . Spytaj się go wprost- ile cię to będzie kosztowało? Elektrownia w żaden sposób go nie zmusi,że ci ma dać wejśc na teren swojej działki.

Jest to praktyka często stosowana, niestety. Ja też musiałam zapłacić.

Najlepiej dogadać się przed wyrobieniem papierów,wtedy projektant wie skąd rysować przyłącz.Zresztą musisz mieć podpis sąsiada,że się zgadza na wejście na swój teren.

Oby zawolał jak najmniej

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić jeżeli właściciel działki od którego elektrownia określiła mi warunki techniczne podłączenia prądu odmawia mi zgody na takie podłączenie? Co dalej w takiej sytuacji?

 

No to masz problem . Prawdopodobnie będziesz musiała odpalić pewną kwotę właścicielowi działki.Szkoda tracić czas . Spytaj się go wprost- ile cię to będzie kosztowało? Elektrownia w żaden sposób go nie zmusi,że ci ma dać wejśc na teren swojej działki.

Jest to praktyka często stosowana, niestety. Ja też musiałam zapłacić.

Najlepiej dogadać się przed wyrobieniem papierów,wtedy projektant wie skąd rysować przyłącz.Zresztą musisz mieć podpis sąsiada,że się zgadza na wejście na swój teren.

Oby zawolał jak najmniej

Powodzonka

Dzięki za podpowiedź zobaczymy jakiś nieprzystępny ten mój sąsiad :evil: Sam tyle co się wybudował i wprowadził od 3 miesięcy i nie zależy mu na dobrosąsiedzkich kontaktach dziwne :cry: Ja mam zasadę że zawsze trzeba być człowiekiem jak na razie wychodzę na tym dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić jeżeli właściciel działki od którego elektrownia określiła mi warunki techniczne podłączenia prądu odmawia mi zgody na takie podłączenie? Co dalej w takiej sytuacji?

Ooooo ZABIĆ sąsiada!!! :wink:

A tak naprawdę - znam ten ból.

Nasz sąsiad - śp już z resztą - najpierw podpisał papiery, że się zgadza, a jak przyjechał gość, który wygrał przetarg - stwierdził, że się nie zgadza. I już!!

I nie było na dziada siły!! Chcieliśmy mu zapłacić - nie chciał, nie chciał nawet z nami rozmawiać dlaczego zmienił zdanie!! :evil:

Rok mi zeszło, zanim załatwiłam wszystkie papiery od nowa i nam ten prąd pociągnęli z innego słupa.

Uzbroiliśmy przy okazji w prąd działkę sąsiadowi przed nami, którą potem sprzedał. Na szczęście nabywca jest normalny, nasze dzieci bawią się razem godzinami, a my czasem coś spożyjemy przy sobocie. Więc przynajmniej nie żal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga grupo.

będę po świętach zaczynał robić drenaż - nie u mnie. potrzebuje wszystkie informacje na ten temat ,plus wszystko o ociepleniu fundamentów krok po kroku co i jak czy ktoś z was posiada takie informacje???. pozdrawiam :D

 

witam

 

napisz najpierw jakie informacje potrzebujesz to moze cos pomoge bo jedno i drugie robilem sam u siebie

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo ZABIĆ sąsiada!!! :wink:

A tak naprawdę - znam ten ból.

Nasz sąsiad - śp już z resztą - najpierw podpisał papiery, że się zgadza, a jak przyjechał gość, który wygrał przetarg - stwierdził, że się nie zgadza. I już!!

I nie było na dziada siły!! Chcieliśmy mu zapłacić - nie chciał, nie chciał nawet z nami rozmawiać dlaczego zmienił zdanie!! :evil:

Rok mi zeszło, zanim załatwiłam wszystkie papiery od nowa i nam ten prąd pociągnęli z innego słupa.

Uzbroiliśmy przy okazji w prąd działkę sąsiadowi przed nami, którą potem sprzedał. Na szczęście nabywca jest normalny, nasze dzieci bawią się razem godzinami, a my czasem coś spożyjemy przy sobocie. Więc przynajmniej nie żal :D

Skąd tylu niedobrych ludzi a podobno 92% Polaków to katolicy!!! Jakoś nie widać żeby miłość bliźniego była im bliska :roll: Jakoś mi tak raźniej jak słyszę że inni mieli podobne przejścia. Ale jest dzisiaj pozytywna też informacja jest MAPA hurra. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie elektrycznym ... :D

Dostałem dzisiaj decyzję z elektrowni - mogę się podłączać :D :D

Wszystko zrobią sami - projekt, kabel , zamontują licznik :o

Hm ... daleko nie mają - słup stoi po drugiej stronie ulicy - jakieś 12 m.

Patrząc na to co pisze Derbi to myślę sobie - szczęśliwy ze mnie człowiek :D :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie elektrycznym ... :D

Dostałem dzisiaj decyzję z elektrowni - mogę się podłączać :D :D

Wszystko zrobią sami - projekt, kabel , zamontują licznik :o

Hm ... daleko nie mają - słup stoi po drugiej stronie ulicy - jakieś 12 m.

Patrząc na to co pisze Derbi to myślę sobie - szczęśliwy ze mnie człowiek :D :D

Pozdrawiam.

Wojan ja też mogłam zrobić tak jak Ty ale tą drogą elektrownia ma 12 miesięcy na wykonanie przyłącza :evil: i o czas tu chodzi :) Ja mam alternatywne wyjście = inny słup ale skrzynka sąsiada jest najbliżej :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ostatnio kupował piasek, potrzebuję kopany, może ktoś z Was orientuję się gdzie można tanio kupić

 

Kopany to znaczy taki czysty do murowania? Ja płaciłam 450 zł za wywrotkę (ok.10 kubików). Jeśli cię to interesuje podam namiary na pv.

 

Moja ekipa ruszyła z kopyta. W środę będzie zalewanie stropu monolitycznego. Ależ się cieszymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryka ciag dalszy wykonalem kolejny telefon w rzeszowie na 8 marca i zgadnijcie wraca wersja pierwsza czyli spiewka od nowa ta sama kaza pzryjsc podpisac umowe wiec 100000 raz mowie ze juz bylem i kazaliscie mi pzrynies dokumenty od elektyka ktorch nie mam bo nic nie jest zrobione ale nic mam pzryjsc podpisac umowe hihi tak bylo ostatnio wiec na dzailce mam kabel i skrzynke tylko nic wiecej pytam ich wiec kto to zrobil oni jakby nie bardzo wiedza ze to oni zrobili wiec prosze 10000 raz zeby sobie sprwadzili co jest an dzialce i nie daloo rady nie moga nie wiedza wiec od nowa spiewka nawet juz listownie mam pisma jedno zapzrecza drugiemu jendo kaze isc podpisac umowe i zrobic przylacz ide wiec i dalej ale tzreba elektyka zeby zrobil pzrylacz wiec 1000 raz mowie wiem o tym i mowie ze nie mam przylacz policznikowego ale oni dalej wiec ja znowu do elektryka z pytaniem tego samego zreszta co podlacza to smao na dzilakach obok wiec zna sie an tym ale oczywiscie zostal podsumowany pzrez niemilego pana w ZE ze jest dupa itd i ze oni wiedza lepiej problem w tym ze juz nie licze ile razy dzownilem i ile wersji podaj mi za kadym telefonem wiec chyba komuna w Polsce nie minela Ona jest i rosnie w sile TO JEST HORROR ku przestrodze BANDA IDIOTOW i jeszce musimy za to blazenade placic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie czy sciany piwnicy ocieplone styrodurem - spoiny pomiedzy plytami styroduru powinny byc czyms wypelnione a jak tak to czym bo odkopalem w dwoch miejscach moje sciany piwnic i widze ze szczeliny pomidzy plytami sa na grubosc kciuka wiec mysle o tym ze wykonawca bedzie musial odkopac caly dom raz jeszcze i uszczelnic te wszystkie spoiny a ponadto przy zasypywaniu wrzucal potluczone pustaki i pokaleczyly one styrodur na scianach ,, czy ja za duzo wymagam czy tak nie powinno byc i powinienem zadac odkopania scian piwnicy i naprawienia wszystkiego i uszczelnienia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie czy sciany piwnicy ocieplone styrodurem - spoiny pomiedzy plytami styroduru powinny byc czyms wypelnione a jak tak to czym bo odkopalem w dwoch miejscach moje sciany piwnic i widze ze szczeliny pomidzy plytami sa na grubosc kciuka wiec mysle o tym ze wykonawca bedzie musial odkopac caly dom raz jeszcze i uszczelnic te wszystkie spoiny a ponadto przy zasypywaniu wrzucal potluczone pustaki i pokaleczyly one styrodur na scianach ,, czy ja za duzo wymagam czy tak nie powinno byc i powinienem zadac odkopania scian piwnicy i naprawienia wszystkiego i uszczelnienia??

 

mialem dokladnie taka sama sytuacje, tylko ze u mnie nie byly duze szczeliny pomiedzy plytami tylko po przylepieniu styrodulu nie zostal on odrazu zasypany, bylo to w lecie przyszly upaly i wszystko sie odkleilo, zebym tego nie zauwazyl zamowili koparke i dopiero wtedy zasypali wszystko, szkoda tylko ze bylo juz za pozno, wszystko odlazilo pozniej jeszcze nie przykryli tego niczym i tyle zaprawy tam nalecialo ze mozna bylo kilkanascie wiaderek uzbierac,

 

postawilem sprawe jasno szefowi ekipy, odliczamy kase za spaprana robote, wyliczylem wszystko nowy material koparka do odkopania i ponownego zasypania fundamentow i robocizna i postanowilem zrobic to sam,

podpisalismy aneks do umowy zeby wszystko bylo na papierze

 

tak wygladal fundament po odkopaniu i sciagnieciu starego styrodulu

http://images44.fotosik.pl/100/204767605c9f03e7med.jpg

 

a tak wygladał fundament ktory sam ocieplilem

 

http://images37.fotosik.pl/96/631868aff9bd4981med.jpg

 

zadnych szczelin

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...