Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Listku drogi - na podkarpaciu 80% stropów to jednokierunki

ja do tej pory widziałem tylko dwukierunkowe, ale może mało widziałem :oops:

 

- a co szkodzi (zbrojenie co 12cm po krótszej długości pomieszczenia) cegła i nadbeton ????

Zasada stropów jednokierunkowych jest taka że porostu powierzchnia musi być bardziej posztkowana ścianami nośnymi. Dla jednokieunków to max 6m ale wiąże sie to oczywiście z "pogrubieniem zbrojenia - dlatego też kiedyś stosowało się conajmniej 2 ściany nośne wewnątrz budynku - coby te rozpiętości zeszły do 4,5 - 5 m

 

Sebo8877

 

W moim przypadku cegła by nie weszła fi 12 co 9 cm, rozpiętośc ok 5,8m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak racja przyzwyczjenie majstrów raz a po drugie zasze coś zostaje i jest czegoś więcej a cegły na budowie zawsze się walały - kiedyś jednak za czasów stosowania powszechnie cegły w stropie cegła była tańsza o połowe bo i produkowano ja na placu budowy niejednokrotnie samemu...

 

Cichszy - dźwięki powietrzne lepiej tłumi materaiłał o mniejszej gęstości...

Przed materiałowymi dźwiękami strop zabezpiecza ostatecznie najsensowniej wykładzina dywanowa :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

marcos3!

 

co do cegły dziurawki w stropie...

ja zastosowałem obydwa rozwiązania; między parterem a poddaszem mam monolit bo: dokładniej można go za wibrować niż "ceglany", bo jest "mocniejszy", bo nie jest droższy jak nie tańszy (w owym czasie cegła była po 90gr, a beton b20 + pompa po 290pln).

natomiast skośny nad poddaszem mam z cegłą bo: zostało jej trochę , bo jest lżejszy i łatwiej go wykonać przy kącie dachu 45 stopni (beton tak nie "jedzie").

sadzę za kolegami , że dawanie cegły trudno dziś obronić jako lepsze rozwiązanie,

jednak pamiętaj, jakichkolwiek byś używał argumentów starych majstrów nie przekonasz, są jak żona- wie lepiej :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to masz jeszcze wczoraj śliczny biały domek znowu się zmienia, zaczyna być gliniasto szary- ekipa chowa w tych szarościach siatkę... :D

w środku też się dzieje, mamy już zabudowane oba okna dachowe...straszne kominy wyszły z tych okien: ok. 50cm głębokości, dobrze że tylko 2 szt. takich mamy.

co do składów z klinkierem: BOZ, RCMB, PCMB. w tym ostatnim najlepiej pytać bo może nie być widać a mają i jeszcze okazyjną cene zaproponują.

nie wiedziałem że nie każdy skład czy market prowadzi sopro. a właśnie taki klej preferuje nasz pan glazurnik. w dobrej cenie jakby ktoś pytał jest w RCMB: 373 - 20pln, 450- 45pln.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to masz jeszcze wczoraj śliczny biały domek znowu się zmienia, zaczyna być gliniasto szary- ekipa chowa w tych szarościach siatkę... :D

w środku też się dzieje, mamy już zabudowane oba okna dachowe...straszne kominy wyszły z tych okien: ok. 50cm głębokości, dobrze że tylko 2 szt. takich mamy.

co do składów z klinkierem: BOZ, RCMB, PCMB. w tym ostatnim najlepiej pytać bo może nie być widać a mają i jeszcze okazyjną cene zaproponują.

nie wiedziałem że nie każdy skład czy market prowadzi sopro. a właśnie taki klej preferuje nasz pan glazurnik. w dobrej cenie jakby ktoś pytał jest w RCMB: 373 - 20pln, 450- 45pln.

 

pozdrawiam!

 

Sopro = DANEX

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PCMB nie byłem (gdzie to jest :oops: ) a do RCMB sie wybieram.

Szukałem w Danexie, Bozie.

Są płytki, ale nie takie jakie kce.

Chce z wiekszym okapem ale brąz mat, a są tylko z połyskiem.

 

np.

http://allegro.pl/item641633196_parapet_parapety_klinkier_plytki_najwyzsza_jakosc.html

 

takie były u Ciebie Sebo (brązowe ryflowane, idealne, ale gdyby były w macie)

http://allegro.pl/item621561949_plytki_ksztalki_na_parapet_parapety_z_klinkieru.html

 

MOże gdzieś Wam się takie płytki w oczy

 

Jak nic nie znajde to bedzie to brąz natura

http://www.klinkierprzysucha.pl/?page[0]=parapety

 

 

MOże gdzieś Wam się takie płytki w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...