Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gorzej z czasem . Mam wrażenie, że my (mam na myśli kobiety) mamy trudniej. Was Panowie nie obchodzi przynajmniej gotowanie i sprzątanie. A to też, w międzyczasie, trzeba zrobić. Dziewczyny - jak godzicie to wszystko?

 

Ja już nic nie godzę, nie sprzątam, prawie że nie gotuję, do domu przychodzę się tylko przespać. Jutro w sobotę też idę do pracy. W niedzielę zawsze robię obiad na trzy dni do przodu: jedzą kotlety pod rząd, albo pierogi pod rząd, albo bigos pod rząd przez 3 dni, w środę słyszę marudzenie, że nie ma już nic, a ty wracasz tak późno i nic ci się nie chce ugotować. A prawda jest taka, że mi się już nie chce żyć, do domu wracają moje zwłoki. W wakacje mam luz, więc może jakoś doczekam do tych wakacji....

Qrcze, nie stać mnie na pomoc domową, wyjściem byłoby nauczyć domowników gotowania, ale oni wolą paść z głodu niż mieszać w garnku. :cry:

Może znacie jakiś sposób na leniuchów, to oni mi powinni wieczorem postawić gorące danie pod nos !!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anika !Cud dziewczynka :o Widzę,że lato już czujesz-i ta kiecuszka taka zwiewna i spineczka we włoskach śliczna :lol: Ty nam tu całe forum uwiedziesz :D z takim wyglądem.

Dziewczyny Ja już od 14 lat nie miałam dnia urlopu , ani jednego dnia zwolnienia :cry: chodzę jak woda na kołach. Zadnej wolnej soboty-sama się na to skazałam :cry: .Sprzątanie ? :lol: znam miejsca strategiczne i tam sprzątam :lol: a reszta :o lepiej nie mówić. Jak słyszę "żono koszule sie kończą" to mnie "terebi" :D . Nie wspomnę o gotowaniu . i dietach meskich do któych ja muszę się dostosować-koszmar. Albo zamiast dziekuję "......znowu te schabowe ?, ...kiedy się ten bigos skończy?, .....wiesz że ruskich nie lubię, ....placki bym zjadł. Wrrrr - mam tego serdecznie dość. Tak wygląda życie kobiety pracujacej.

Reniu ! Kobiety do sprzatania :o ? Już to przerabiałam i nie chcę wiecej. Ani pieniedzy-ani sprzątania. One przychodzą do pracy odpocząć :lol:

Wiosna idzie! Dziewczyny okna brudne, moze w ramach relaksu ..... :lol:

A ja jak zwykle do pracy /ale dzisiaj krócej /

Miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Postanowilem tutaj napisac i jezeli mnie nie wygonicie to sie dolacze :lol:

 

Narazie zalatwiamy dokumenty i innych architektow ale mam nadzieje ze w lecie zacznie sie tak na powaznie.

 

Gdyby ktos mial ochote to prosze o uwagi na temat projektu http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23375 bo mozemy jeszcze cos poprzerabiac.

 

(dzieki AnetaS - skorzystamy z twojej porady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Filips !

Gdyby ktos mial ochote to prosze o uwagi na temat projektu

Domek ładny i duży. Brak mi garderoby.Niezbyt ustawny salon. Wolałabym mieć spiżarkę "pod reka" tzn wejście z kuchni. Dużo kominów, a każdy komin to spora kasa. Myślę że drogi w realizacji ale jak to nasz kolega mówi "opinia jak d....a ,każdy ma inną :lol: "

Pochwal się jeszcze gdzie ten domeczek będzie budowany. Witaj w naszej "pace"-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Mialem poczekac na wiecej opini ale to wolno idzie :(

 

Mam zamiar wprowadzic kilka zmian, miedzy innymi te o ktorych mowil tampiko ale na przyklad o nieustawnym salonie nie pomyslalem :x , piszcie jezeli macie cos do powiedzenia bo jak to mowia co dwie glowy to nie jedna :lol:

Rysunek ze zmianami jest widoczny tutaj (spizarka i kotlownia beda razem) - dzieki

 

Zapomnialbym - budowac bedziemy w Rudnej kolo Rzeszowa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc filips :p

Napisałem już jeden post ale mi wcięło :(

Więc teraz krótko. Super chatka, pełny wypas, ładny detal architektoniczny, nie tania :wink: ale Ty na pewno wiesz na ilę Cię stać.

Pierwsze co "rzuciło" mi się na oczy to mała liczba łazienek, ale widzę że dorzuciłeś jedną w adaptacji. Zmieniłeś kilkoro drzwi na moje ulubione przesuwne za co Tobie chwała.

Więcej nie wymądrzam się bo nie znam waszych preferencji i upodobań (a nawet liczby domowników).

To tak na gorąco postaram się coś wypatrzyć :wink: :lol:

Póki co pozdrawiam i powodzenia życzę.

 

Większej ilości komentarzy doczekasz się od jutrzejszej I zmiany.

 

PS

W niezłą paczkę sie bracie wpakowałeś :wink: :lol: :lol: stąd już niema wyjścia :lol: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Pozdrawiam wszystkich na cały robotliwy tydzień.

 

FILIPS - witam serdecznie w przeróbce architektonicznej domu ci nie będę pomagał bo nie ta branża i nie jestem człowiekiem co wie wszystko - zgadzam się ze Sławkiem co do drzwi przesuwnych to jest rzecz, która rozwiązuje dużo przestrzennych spraw.

Mogę ci pomóc w instalacjacj wodnych i ogrzewania bo to robię zawodowo, ale jeszcze nie czas chyba o tym rozmawiać .

 

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Grupowicze.

Jakoś ostatnio mało mam czasu aby z Wami pogawędzić :(

Aniko dziękuję za płytkę ze zdjęciami. Widzę, że Wy też cieszycie się z nadchodzącej wiosny. Anika rozdaje całuski :)

Ja zwykle o tej porze trochę łapię doła bo moją działkę zalewa błotnista maź i dojechać ciężko. Mój samochód wygląda jak po rajdzie terenowym.

Witaj Filips. Kawał domu budujesz. Doradzał nie będę bo jestem w tym kiepski. Zważ na uwagi poprzedników bo oni na tym się znają. Ja wiem tylko, że teraz to starałbym się wygospodarować przy każdym pokoju garderobę no i przy sypalni małżeńskiej łazienkę. Tak jak pisała Tampiko spiżarnia też jest potrzebna. W ogóle jak najwięcej pomieszczeń gospodarczych.

Poradźcie mi proszę jak wysuszyć dom przed układaniem parkietu. Wstępnie jestem umówiony, że przyjdą układać za 2 tygodnie ale po pomiarze wilgotności wylewki wyszło, że przekracza normę 2-3 razy :(. Podniosłem tempereturę w pomieszczeniach. Jak jestem na miejscu to wietrzę (niestety nie jest to często). Wylewki robione były rok temu. Teraz tym malowaniem dołożyłem trochę wilgoci. Można coś jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce, + 10 st. - czegóż trzeba więcej (oprócz urlopu, oczywiście?) :D :D :D :D

 

Witajcie cieplutko,

nie lubię poniedziałków - zacznę je lubić od przyszłego tygodnia. Dopiero teraz zrobiłam sobie kaweczkę i moge poczytać chwileczkę Forum - poniedziałek!!

Witaj filips:D Miło, że do nas dołączyłeś. Projekt - ładniuśki. Przeróbki wyszły Ci fajne. Salon masz piękny, ale rzeczywiście nieustawny. Zlikwidowałabym wykusz obok kominka (zostawiłabym jedynie wąskie, długie okno z prawej strony) i jest świetny kąt na kanapy. Zamiast kominka ustawiłabym kozę, natomiast sam kominek wybudowałabym w sypialni (CUGO!!!). To tylko takie luźniutkie uwagi :oops:. I mój charakter w całej okazałości: przerabiać, przerabiać, przerabiać....

 

Tampiko: mam nadzieję, że humor Ci się powoli poprawia. Drzewka sadź na działce - "S@motność..." wyleci Ci z głowy :wink: Czuję lato, czuję. Depresję odpędzam od siebie jak mogę. W ramach odpędzania rozwalałam w sobotę ziemię na działce i ani rączką, ani nóżką...

A w ogóle, dziewczyny, myslałam, że sypniecie mi radami, jak wydłużyć dobę przynajmniej do 36 godzin, tudzież pomysłami na pożywne jednodaniowe obiadki (coby wmówić, że są dwa dania :p ), a tymczasem okazuje się, że problem nierozwiązywalny! Renia - damy se radę!!

Janon, Ty mi nie siej dywersji ideologicznej gadką, że gotujesz obiadki. Ja już pogodziłam się z faktem, że faceci pichcić lubią, natomiast od codzienności - wara. Fajny ten net - prawda? Se wyszłam zwiewna i powabna.... :p

 

Brzoza: chromonikiel - be?? A co zrobić z tym gazem i tymi różnymi takimi, co osadzają się przy spalaniu drewna?? Januszek mówi, że komin rozwala. To co w zamian?

 

RS - będę kaczeńce przesadzała lada moment!!! Ha!!! O ile znajdę to miejsce, gdzie w ubiegłym roku rosły. Powsadzałam wprawdzie jakieś różne zaznacznikowe patyki, ale znając życie i partię, dawno ich już nie ma. Postanowiłam ogród urządzać tam, gdzie buldożery nie docierają. Nie damy się!!

 

 

 

Miłego dnia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza: ja wiem, że to tylko spostrzeżenia, ale komin już wymurowany, rurę tylko trzeba wsadzić. Na kształtki już za późno. Stąd lekka panika w moim głosie :-? Ale już jest zrobione, najwyżej będziemy wydzierać :p Nie ma problemu :lol:

 

Greg: bardzo proszę (za płytkę) :D A nie możnaby jakoś potraktować tych wylewek ciepłym powietrzem :oops: ? No wiesz, takimi dmuchawami? może troszkę się przyśpieszy proces schnięcia? Widziałam suszenie płyt g-k, szybciutko to szło.

 

RS: a wygląd kominka? To jest dopiero problem. Podobają mi się zupełnie płaskie, typowe angielskie kominki. Ja mam dodatkowy problem, bo kominek stoi na ścianie z cegły i nie mogę zbytnio nabadziarzyć kolorków, bo oczopląs gotowy. A poza tym schowany jest pod spocznikiem od schodów, który będzie obłożony dębem. Na razie pomysł mam na prawdziwe kafle - ale jak to będzie? Zobaczymy. Na pewno jak będzie zrobiony, to wpadnie mo do głowy inny pomysł. Spoko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek jak poniedziałek. Miałem dzisiaj jechać do Wrocławia okazało się, że muszę być w Lublinie. Wrócę w piątek. A kiedy wietrzyć dom?

Aniko Ty już ogród urządzasz, kwiaty, drzewka fajnie.... a ja to tylko na razie myślę żeby dom skończyć. Kiedy obejście doprowadzę do jakiegoś normalnego stanu to nie wiem :( Mam opracowany patent na poruszanie się i dojście do działki. Zakłada się reklamówkę na buty i idzie. Potem się ją ściaga i mamy bucik czysty :)

Myślę posadzić kilka brzózek tylko kiedy? Podobno najlepiej sadzić takie do 1m wysokości i właśnie w marcu (brzoza jak myślisz ;)).

Mam wkład ze stali nierdzewnej w kominie od kotła gazowego i fakt przy wietrze pięknie gra. Ale na szczęście słychać go tylko w kotłowni. Pozostałe kominy mam murowane i nie grają :)

RS mam już kominek zrobiony jak byś chciał coś podglądnąć to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...