Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co jest lepsze i jak to kosztowo wychodzi, strop karton gips czy wylewane skosy na poddaszu. Teraz dużo osób robi wylewane.

Przyłączam się do pytania. Może jakieś zdjęcia da ktoś. Mam zamiar robić strop na poddaszu. Jakoś mnie nie przekonują te poddasza z płytami gipsowymi na stelażach.

 

Dołączam do grupy podkarpackiej, właściwie mieszkam w Lubelskim, ale 5 km, no i mam podkarpackie, więc zaglądam i tu i tu. Pozdrawiam

 

No niezle podobna okolica, podobne myslenie i podobny czas reakcji!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co jest lepsze i jak to kosztowo wychodzi, strop karton gips czy wylewane skosy na poddaszu. Teraz dużo osób robi wylewane.

Przyłączam się do pytania. Może jakieś zdjęcia da ktoś. Mam zamiar robić strop na poddaszu. Jakoś mnie nie przekonują te poddasza z płytami gipsowymi na stelażach.

 

Dołączam do grupy podkarpackiej, właściwie mieszkam w Lubelskim, ale 5 km, no i mam podkarpackie, więc zaglądam i tu i tu. Pozdrawiam

 

No niezle podobna okolica, podobne myslenie i podobny czas reakcji!

Pozdrawiam.

 

:D stolica wikliny, to domyślam się ,że okolice Niska- Rudnik nad Sanem. ja mieszkam 5 km do Biłgoraja.

 

Co do stropu, to po rozmowie z majstrem zrozumiałem, że będzie murowany z połówek pustaków czy jakoś tak, chyba nie wylewany. Przepraszam, ale jestem laikiem jeśli chodzi o budowlankę, no i się uczę, czytam, a przy budowie będzie mi pomagał, tata, już ma 2 budowy za sobą, tylko 20 lat wcześniej, a trochę się pozmieniało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze i jak to kosztowo wychodzi, strop karton gips czy wylewane skosy na poddaszu. Teraz dużo osób robi wylewane.

witam wszystkich

co do kosztów - u mnie zelbetowy był tani z kilku powodów

/wymienie trzy, choć było więcej/

- szalunek wykorzystany maksymalnie /do trzech płyt i fundamentu te same deski/

- zbrojenie - jako główne miałem zaprojektowane fi 8 /które jest niesamowicie wydajne czyli mało kg duzo mb/

- grubośc płyty /robiłem cienka, coś ok 6 cm/ czyli ~ 10 m3 betonu na cały strop

bardzo ładnie opisali i obfotografowali swoje płyty _Beti_ i Pawel Siara

jak dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze i jak to kosztowo wychodzi, strop karton gips czy wylewane skosy na poddaszu. Teraz dużo osób robi wylewane.

witam wszystkich

co do kosztów - u mnie zelbetowy był tani z kilku powodów

/wymienie trzy, choć było więcej/

- szalunek wykorzystany maksymalnie /do trzech płyt i fundamentu te same deski/

- zbrojenie - jako główne miałem zaprojektowane fi 8 /które jest niesamowicie wydajne czyli mało kg duzo mb/

- grubośc płyty /robiłem cienka, coś ok 6 cm/ czyli ~ 10 m3 betonu na cały strop

bardzo ładnie opisali i obfotografowali swoje płyty _Beti_ i Pawel Siara

jak dobrze pamietam

 

Dzieki brzoza, wychodzi na to ze wszyscy ktorzy maja ten strop to chwala(no moze pomijajac koszty).Beti z mezem wykonala kawal dobrej roboty ale Pawla Siary to nie odnalazlem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki brzoza, wychodzi na to ze wszyscy ktorzy maja ten strop to chwala(no moze pomijajac koszty).Beti z mezem wykonala kawal dobrej roboty ale Pawla Siary to nie odnalazlem :(

przy nicku jest jeszcze 74, o którym zapomniałem

znalazłem Ci konkretny temat z Pawłem- Poddasze z żelbetowym stropem i skosami

http://img187.imageshack.us/img187/694/obraz0667hc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............................................................

dampel,mam okna avante.nie mam jednak porownania z innymi.mam jednak zastrzezenia do sprzedawcy.nie wiem,od kogo chcesz je kupic.moze reszta na priv,zeby nieslusznie kogos nie pograzyc .

............

 

Witam budujacych! :)

Słuchajcie,niedlugo po napisaniu przezemnie tego postu odezwal sie do mnie Producent z prosba o wyjasnienie a chwile po tym Sprzedawca z naszego regionu.Wyglada na to,ze ta nasza pisanina nie pozostaje tylko czczym gadaniem(przynajmniej czasami :wink: ). Tu wielki ukłon w strone okien AVANTE

 

pozdrawiam !

 

a! no i jeszcze pytanie.Kto sie orientuje,gdzie w regionie mozna zakupic szczelne zbiorniki na szanba ? duze zbiorniki-okolo 10 metrow szesciennych.pilne dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a! no i jeszcze pytanie.Kto sie orientuje,gdzie w regionie mozna zakupic szczelne zbiorniki na szanba ? duze zbiorniki-okolo 10 metrow szesciennych.pilne dla mnie.

 

kupowałem szczelne betonowe w firmie Mag-Bet (http://www.szamba.net/) z okolic Radomia. Zamówiłem telefonicznie, przywieźli, zamontowali w przygotowany dół, wzięli kasę i pojechali... Wychodziło taniej z transportem niż z bliższych lokalizacji. Tam wogóle jest jakieś zagłębie szamb betonowych, chyba kilkanaście firm jest w okolicy, które takie szamba robią. A szambo chyba niezłe: beton zbrojony, wibrowany, z dodatkiem wodoszczelnym. Wykuć dziurę na przyłącz było bardzo trudno - młot udarowy się musiał ostro grzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te osoby są solidne - to bym nie powiedziała - TERAZ bym nie powiedziała. Jak nam wiercili /jesień 2002/ - byłam zadowolona bardzo.

Gość się nazywa Deręgowski, firma jest z Grabownicy koło Brzozowa.

Niestety mogę napisać dokładnie tak jak Baru.

 

Wierciliśmy studnie w 2005 roku i na początku wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Marzy mi się kominek z płaszczem wodnym, wiem że są o nich osobne wątki. Umówiliśmy się z firmą, którą polecił mi sąsiad. Mam już

wkład - od dwu tygodni szczerzy się w saloniku,

ogromny 500 l bufor na wodę w garażu - z którego kapie sobie woda, a komary to uwielbiają,

acha i mam jeszcze esy-floresy w kotłowni z rur - wcale nie przy ścianach i suficie.

Mówię wam instalacja artystyczna wykonana przez ... hydraulika. :-?

Bardzo chciałabym się już obudzić z tego koszmarnego snu, zwłaszcza, że długo zbierałam na ten kominek :cry:

Robota miała trwać 7 dni, trwała dwa tygodnie, jest nieskończona i nie wiadomo, kiedy firma wróci, żeby skończyć.

 

Kiedy pisałam do Was ostatnio pozdrowienia z domku, byłam na początku urlopu, pełna optymizmu, mimo, że usypiałam córeczkę, a Pan kuł za ścianą ...

Nikt nie lubi poprawiać po innych, ale boję się wpuścić tę firmę do salonu, jeśli w ogóle zamierzają przyjść.

 

Teraz po prostu nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

kilka dni mnie nie było ...

 

jak tam budowniczowie? na sąsiedniej działce widzę fundament rośnie...powodzenia życzę.

 

a my mamy już balustrady nie tylko skończone ale i pomalowane na kolor podbitki i dachu. przy jasnej elewacji i białej stolarce dopełnia to całości. na szczęście jest to jedna z tych rzeczy co wyglada tak jak ją widzieliśmy 2 lata temu czyli jak posiadaliśmy już ten kawałek ziemi...

 

niestety, wciąż czekamy na płytki na schody zewnętrzne...ale mamy już początek armatury- wanna przyjechała.

 

krystalizuje się tez temat podjazdu - będzie na 80% w tej jesieni...

 

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te osoby są solidne - to bym nie powiedziała - TERAZ bym nie powiedziała. Jak nam wiercili /jesień 2002/ - byłam zadowolona bardzo.

Gość się nazywa Deręgowski, firma jest z Grabownicy koło Brzozowa.

Niestety mogę napisać dokładnie tak jak Baru.

 

Wierciliśmy studnie w 2005 roku i na początku wszystko ok.

Mi wiercili dwa miesiace temu i na dzien dzisiejszy jest ok ale co bede mowil za kilka lat nie wiem.Cena 250 metr z materialem rura pcv 110 plus 70 zl za metr rury oslonowej.TEL0134395900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dołączyć do grupy :roll:

 

Buduje dom w Sędziszowie i tam będę mieszkał .

 

A teraz chciałbym się trochę zareklamować Zajmuję się układaniem płytek już 10 lat robię dokładnie i solidnie daje gwarancje na wykonane prace.Gdyby ktoś potrzebował dobrego płytkarza to się polecam ale dopiero w przyszłym roku tak koło kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...