Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ciao 8)

 

No i sie porobilo, nie moge sie polapac. Witam wszystkich serdecznie :p

 

tampiko - na pizze zapraszam do Rzymu bo sam zrobic nie potrafie - spaghetti to co innego ale dopiero w lecie :(

Spizarke na pewno zrobimy choc bedzie mala a kominkow szukam :evil: z tymi wukuszami to bedziemy musieli cos zrobic ale to dopiero jak bede wiedzial dokladnie jaka duza jest dzialka. Bo to jest tak ze mamy dzialke ale nie wiadomo dokladnie jaka jest szeroka i musimy czekac jeszcze kilka dni na mapke bo geodeta sie spoznia :roll: potem sie pomysli.

 

baru - z tym amerblokiem to jest ciezko cos znalesc w internecie a ja jestem daleko :x BOZ to chyba jakas hurtownia ale nie wiem jaka. Na szczescie jest mama (tesciowa) ktora szuka wszystkiego na miejscu wiec to tylko kwestia czasu :lol:

 

Janon - dzialke mamy pod scosem wiec poludnie wychodzi od strony naroznika pomiedzy scianami sypialni. Ja rano chce widziec slonko a po poludnio bedzie slonko w salonie 8)

 

AnetaS - przykro mi :( wstawie zdjecie o mniejszej rozdzielczosci bo chyba przesadzilem.

 

RS - moze widziales gdzies w internecie cos podobnego do twoich planow bo to pomaga, jezeli bedziesz mial jakis rysunek to chetnie ci podpowiem bo w kominkach jest jeden problem - rozne materialy maja rozna rozszezalnosc i jezeli nie masz tego gdzie zgubic to potem sie rysuje. Oczywiscie jezeli chcesz to z przyjemnoscia :lol:

 

Anika - z tym kominkiem to twoj pomysl ale chyba fajny, a w ogole to widze ze ty tu robisz za architekta i cale szczescie :wink:

Jezeli chodzi o technologie to w zasadzie jest jeszcze gozej niz zle!!!!

Wedlog projektu mam max + ocieplenie, potem sie naczytalem o BK, potem poczytalem o silikatach i na koncu zrobimy tak jak chce Aska = 29cm max+ociepleni+cegielka z biala lupana (moze z Lezajska???) tak zeby nie bylo tynkow. poza tym to juz caly glupi jestem i tyle.

 

Na dzisiaj koniec bo musze jeszcze dopisac cos do naszych stron

 

Dla wszystkich - widzialem kilka mapek w roznych grupach jezeli chcecie to nie mam zadnego problemu z opublikowaniem takiej mapki pod nazwa np. "podkarpacie.tk" - mam do dyspozycji serwer bez ograniczen.

 

Dobranoc wszystkim i kolorowych snow :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodacy witam nowych i dotychczasowych, bo nie napiszę przecież starych

 

Filips, tyż piknie masz ustawioną działeczkę prawie jak ja :D

 

Tampiko, o qrde balance zakląłem szpetnie po francusku nie ma czasu trza bigosu nagotować i schłodzić kwaterkę jakiejś siwuchy, abo 2 ... abo 4 :lol: :lol: :lol: no to do smacznego :wink:

 

i na tym koniec bo strasznie się mozole nad umową z moim wykonawcą :x

 

proszę o krytyczne uwagi do tego ultra streszczenia robót, szczególnie w temacie ocieplenia, na dodatkowe pytania chętnie odpowiem:

Budynek oddany "pod klucz" będzie następująco wykończony:

Z zewnątrz:na mury U-220 na 25 cm ocieplenie (styropian 12 cm /dać 15cm?/), strop żelbetowy, tynk mineralny typu „ATLAS” ”Greinplast”, okna i drzwi balkonowe PCV typu „Plustek”, dachówka ceramiczna typu „Wiekor”, obróbki blacharskie i parapety podokienne ceramiczne, rynny i rury spustowe PCV Wawin, ocieplone kominy, cokół z płytek klinkierowych, brama garażowa uchylna Horman, betonowe schody wejściowe i taras, splantowany teren działki.

Wewnątrz: ściany działowe, górny strop ocieplony wełna 20 cm /dać 25cm?/-płyty gipsowo-kartonowe, tynki gipsowe maszynowe wstępnie malowane na biało, kamionkowy wkład kominowy, instalacje wewnętrzne: elektryczna, gazowa, wodna-kanalizacyjna PCV. Centralne ogrzewanie w miedzi, grzejniki panelowe typu „ PURMO”, drzwi wewnętrzne typu „POLSKONE”, schody betonowe wewnętrzne, ostateczne wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :p

Przepraszam, że niema mnie na forum :( ale sezon się zaczął :wink: :D

 

do Aniki:już wróciłem (szczęśliwie przejechałem 1342+1342km)

Na dodatek mój szef zafundował nam przelot i jeden dzień w Londynie.

Więc tych kilometrów było więcej :lol: ale tych w samolocie nie liczę (1 godzina)

Ładne to "miasteczko" byłem tam pierwszy raz ale 1 dzień to za mało żeby je zwiedzić :(

 

do filipsa

Silikaty z Leżajska przywoził i sprzedawał mi facet 10% poniżej cennika była to cena u mnie na budowie. Niestety niema HDS i rozładowywać trzeba było ręcznie.

 

 

Kończe bo się spoźnię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam milutko w naszej pace Crazy Ivan i Xrrr82

 

No wreszcie mam ziomala :lol: i to jeszcze w dodatku sąsiad -cześć Ryniu powiększyłeś tym samym skład ORGANIZACJI :D

 

Filips Dzięki za zaproszenie, do Rzymu na pizze sie nie wybieram ale na twoją stronke zaglądałam :D i muszę przyznać że interesująca.

Filips

Dla wszystkich - widzialem kilka mapek w roznych grupach jezeli chcecie to nie mam zadnego problemu z opublikowaniem takiej mapki pod nazwa np. "podkarpacie.tk" -
Swietny pomysł, jestem za.

 

Brzoza !

Naprawdę jesteś fachura . Dawaj , jestem jaka jestem :D :D trudno uchacha.

 

 

Sławek napisał

Już napewno się spóźnię

Ja pewnie też :lol: a tyle jeszcze mam do napisania...... może wieczorkiem. Pa ORGANIZACJO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloczki fundamentowe to chyba lepiej z Cisu (tańsze niż z Prefabetu) są w RCMB na przykład.

Cześć.

Nooo, Sławku, są tańsze, ale trzeba je zalewać betonem!! I chyba na dodatek zbrojonko dawać (choć tutaj bym se głowy obciąć nie dała).

Tak więc reasumując - na mój gust oczywiście się nie opłaca. A ile szybciej taka ścianka rośnie. A czas - jak wiadomo - na wagę złota.

 

Filips:

BOZ to takie duże coś, jeden jest na Energetycznej - boczna Przemysłowej - i tam jest budowlanka cała (trochę wykończeniówki też) i na Geodetów - płytki, umywalki i inne takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE !

 

DO WSZYSTKICH - widzę że ruch okropny na budowach jeśli chodzi o materiały budowlane nie wiem czy kogoś to zainteresuje ale mam znajomego gościa ze Stalowej Woli , któremu robiłem ogrzewanie nadmuchowe a on ma hurtownię Porotherma i takich tam rzeczy - mam nadzieję że nie przekręciłem nazwy bo na murach kiepsko się znam ale jakby co to mogę da namiary.

 

CRAZY IVAN I RYCHU XRRR 82 - witajcie nowi budowniczowie oby wam zapału wystarczyło a rząd polski był wam łaskawy i przychylny.

Jakby trzeba było porady w sprawie ogrzewania zawsze do usług.

 

BRZOZA - prośba jak dostać się do twojej strony - proszę o adres wczoraj miałem klienta - kibica z Lublina przyjechał w sprawie nadmuchu i mówił że nam strzepią majteczki haha - powiedziałem że trzepaczka chodzi w obie strony - pośmialiśmy się ostro.

 

Pozdrawiam wszystkich gorąco WOJTEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Janon nie wykluczone, że się kiedyś spotkamy na trasie. Jakie regiony Polski zwiedzasz? Ja od roku regularnie jeżdżę w Lubelskie (Lublin, Radzyń Podlaski, Chełm) ew. Warszawa.

Wy tu sobie o bigosikach, bitkach itp. a ja właśnie mam zatrucie po tym żarciu barowym. W ogóle często po powrocie mam problemy żołądkowe :(

Anika ja porządnego PCta nie mam w domu bo zresztą nie miałbym go gdzie postawić. Ale jak się przeprowadzę to będzie w każdym pokoju i w piwnicy :D Mam laptoka ale stary już i wykorzystuję go jako maszynę do pisania. Dostęp do sieci jak widać mam nawet podczas wyjazdów tylko z czasem gorzej. Pisałem już kiedyś, że u nas każy ma swoje Forum: ja Muratora a Agnieszka E-dziecko. Obecnie nie za bardzo ma kiedy udzielać się na obu. Po powrocie do pracy na pewno to się zmieni :)

Filips ja kupowałem bloczki fundamentowe w Kielnarowej. Firma się nazywa Budwa. Brałem ich sporo bo budowałem z nich piwnicę. Facet dowoził na zamówienie i kiprował na miejscu - nie było problemów. Cena była konkurencyjna do tych wszystkich w Bozie i RCMB. Murarze nie narzekali na ich jakość a jedynie na ciężar. 1 taki pustak na ściany zewnętrzne ważył 48kg :o . Ale tam są różne.

Pozdrówka

 

P.S. A Januszek zaciorał się całkiem w błocie na Niwie bo nic nie pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

Witajcie !

 

Pozdrawiam wszystkich na cały robotliwy tydzień.

 

FILIPS - witam serdecznie w przeróbce architektonicznej domu ci nie będę pomagał bo nie ta branża i nie jestem człowiekiem co wie wszystko - zgadzam się ze Sławkiem co do drzwi przesuwnych to jest rzecz, która rozwiązuje dużo przestrzennych spraw.

Mogę ci pomóc w instalacjacj wodnych i ogrzewania bo to robię zawodowo, ale jeszcze nie czas chyba o tym rozmawiać .

 

Wojtek.

 

No tak i myslalem ze za wczesnie ale potem obejzalem strone twojej firmy i tak sobie pomyslalem ze moze nie tak calkiem. W domu mam zamiar rozwiazac problem wentylacji z zastosowaniem recuperatora i GWC ale mam klopoty ze znalezieniem kogos kto moze to zaprojektowac - pisalem do dwoch firm ale oni to robia zawsze w czasie budowy a mi sie wydaje ze to taka prowizorka. Chcialbym miec wyliczone dane co do wielkosci GWC i inne na temat recuperatora. Nie wiem czy moge o tym tutaj pisac bo to praca wiec moze zabronione ale jakby co to na priwie pewnie mozna sie dogadac.

 

Za godzinke wysle post z adresem mapki i potem jezeli ktos chce to bedziemy dopisywac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Poczytalem troszke (DZIEKI) i wysylam Mame na objazd po hurtowniach bo teraz taka moda zeby kupic wszystko co sie da przed WATEM. Szkoda ze nie mam pieniazkow bo pewnie cos w tym jest :-?

 

Zrobilem taka mapke ale nie wiem czy dobrze, popatrzcie bo ja mam bardzo szybkie polaczenie i potem tak wychodzi ze ja cos zrobie a inni nie moga tego ogladac :cry: mapka - podkarpacie.tk tak czy owak zawsze mozna poprawic, no i musicie wysylac dane bo jak nie to sam tam zostane a to pewnie potrwa jeszcze pare lat :cry: :( :cry:

 

Pozdrowki dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloczki fundamentowe to chyba lepiej z Cisu (tańsze niż z Prefabetu) są w RCMB na przykład.

Cześć.

Nooo, Sławku, są tańsze, ale trzeba je zalewać betonem!! I chyba na dodatek zbrojonko dawać (choć tutaj bym se głowy obciąć nie dała).

Tak więc reasumując - na mój gust oczywiście się nie opłaca. A ile szybciej taka ścianka rośnie. A czas - jak wiadomo - na wagę złota

 

Witaj

Ja miałem na myśli zwykłe bloczki a nie szalunkowe.

Bo jak zapewne wiesz są dwa rodzaje (i Prefabet i Cis je produkują) zwykłe i szalunkowe. Zasypywać i dozbrajać należy tylko te szalunkowe

Ze zwykłymi jest tylko jeden problem są pieruńsko ciężkie (około 48 kg ja już napisał greg bloczek 30*24*50cm) :lol: ale to nie problem inwestora :wink:

 

Witam wszystkich "młodszych" (choć nie wiele) stażem forumowiczów

crazy ivan xrrr82 i stokrotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za mile slowo:)

W przyszlym tygodniu ruszam z koksem...........ale jaja...........ciekawe jak wszystko sie pouklada.....:)

Dlaczego te budowy nas tak podniecaja???:)

Dzis zona sie mnie pyta: " ty jeszcze pamietasz o seksie ? "............dobre nie:)

 

Zyczę powodzenia i ....zazdroszczę ŻONY :oops: :lol:

Moja Małżela nie zadała mi jeszcze takiego pytania ani razu :o :(

a jestem już 13 lat szczęśliwym :wink: małżonkiem :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

Witaj

Ja miałem na myśli zwykłe bloczki a nie szalunkowe.

Bo jak zapewne wiesz są dwa rodzaje (i Prefabet i Cis je produkują) zwykłe i szalunkowe. Zasypywać i dozbrajać należy tylko te szalunkowe

Ze zwykłymi jest tylko jeden problem są pieruńsko ciężkie (około 48 kg ja już napisał greg bloczek 30*24*50cm) :lol: ale to nie problem inwestora :wink:

 

Witam wszystkich "młodszych" (choć nie wiele) stażem forumowiczów

crazy ivan xrrr82 i stokrotkę

 

Jezeli sie nie myle to Cis powinien byc przy drodze z Rzeszowa do Lublina w Zalezu ? Jezeli tak to nawet byloby bardzo wygodnie bo blisko do Rudnej. Z ta waga to jestem ciut jakby przerazony bo bedzie to dotyczylo rowniez mnie :cry: :( :cry: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...