Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam Grupę!

 

szczególnie dziubek12!

 

co do rozrzutu w cenie wykonania: najlepiej zrób własny kosztorys- tylko nie hura optymistyczny, dodaj do niego jakieś 15%...

z tego co przeglądałem projekty w necie i kosztorysy to między różnymi pracowniami przy porównywalnych domach są spore różnice. sama robocizna różni się regionami dość znacznie.

 

pozdrawiam.

 

a na moim małym froncie: wykończeniówka mozolnie posuwa się do przodu. czekamy na ekipę od kostki- mam nadzieję że pogoda będzie oki. w najbliższym czasie będzie u nas podłączona kanalizacja- w sumie wszystko jest gotowe, tylko włączyć do sieci, zapłacić i podpisać umowę.

 

życząc pogody i owocnego budowania- pozdrawiam i powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako codziennie zaglądająca, ale niewiele pisząca, też postanowiłam podciągnąć wyżej

pokazując moją izolację na żelbetowych skosach nad poddaszem.

 

 

http://i38.tinypic.com/332b6ab.jpg

 

 

To pierwsze 10 cm kładzione po 5, ponieważ skosy niezbyt równe, kolejne 10 położone już w całości.

Na tym położyłam wylewkę 4 cm. Wszystko zmieściło się pod krokwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to kanalizację już mamy- czyli domek w pełni uzbrojony w media.!

sobota zeszła nam na pracach ogrodowych- wykopywaliśmy jabłonki które nadal obrażone nie rodzą...pozostałe 4 szt. ocalały do zbiorów; muszą zrobić miejsce nowym nasadzeniom... :D - tak tak, planujemy miniwarzywniak i minisad :o

 

a grupa widzę zapracowana mocno, niemal nikt nie pisze.

powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miął do czynienia z wełną kamienną?

 

Drewno na więźbę... jak zabezpieczyć jeśli ma być widoczne od poddasza znaczy żeby się niezdrowych substancji nie nawdychać.

Woskiem pszczelim na ciepło? Pastą do podłóg? proszę się nie śmiać! Wolałabym nie wdychać tej chem, którą impregnuje się drewno. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Wosk pszczeli łączony na ciepło z terpentyną.

O paście do podłóg do takich zastosowań osobiście nie słyszałem....

Możesz jeszcze środkami na bazie oleju lnianego - czymś takim mam zaimpregnowany dom.

Jeśli łazienka na poddaszu i w niej również widoczne będzie drewno, możesz zastosować np. olej duński.

 

Robactwo bardzo lubi lniany olej. To jak masło do bułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miął do czynienia z wełną kamienną?

 

Drewno na więźbę... jak zabezpieczyć jeśli ma być widoczne od poddasza znaczy żeby się niezdrowych substancji nie nawdychać.

Woskiem pszczelim na ciepło? Pastą do podłóg? proszę się nie śmiać! Wolałabym nie wdychać tej chem, którą impregnuje się drewno. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Wosk pszczeli łączony na ciepło z terpentyną.

O paście do podłóg do takich zastosowań osobiście nie słyszałem....

Możesz jeszcze środkami na bazie oleju lnianego - czymś takim mam zaimpregnowany dom.

Jeśli łazienka na poddaszu i w niej również widoczne będzie drewno, możesz zastosować np. olej duński.

 

Robactwo bardzo lubi lniany olej. To jak masło do bułki.

 

Jakoś nie mam robactwa.... Przynajmniej nie tyle więcej co zwykle na wsi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miął do czynienia z wełną kamienną?

 

Drewno na więźbę... jak zabezpieczyć jeśli ma być widoczne od poddasza znaczy żeby się niezdrowych substancji nie nawdychać.

Woskiem pszczelim na ciepło? Pastą do podłóg? proszę się nie śmiać! Wolałabym nie wdychać tej chem, którą impregnuje się drewno. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Wosk pszczeli łączony na ciepło z terpentyną.

O paście do podłóg do takich zastosowań osobiście nie słyszałem....

Możesz jeszcze środkami na bazie oleju lnianego - czymś takim mam zaimpregnowany dom.

Jeśli łazienka na poddaszu i w niej również widoczne będzie drewno, możesz zastosować np. olej duński.

 

Robactwo bardzo lubi lniany olej. To jak masło do bułki.

 

Jakoś nie mam robactwa.... Przynajmniej nie tyle więcej co zwykle na wsi....

 

znaczy był czymś przyprawiony. I dobrze. Albo syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje koparko-ładowarki o pojemności łyżki 2-3 kubiki. Może ktoś korzystał z usług takiej koparki. Większość koparek ma małą pojemność łyżki tj. 1 kubik. Ja potrzebuję jak największej bo mam dużo ziemi do rozwiezienia po działce oi nie chce żeby mała koparka bawiła się z tym tydz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

obawiam sie ze będziesz miała kłopot z taką pojemnościa łyzki koparki ...

/nie piszesz ile tej ziemi i na jakim obszarze trzeba rozplanowac, jest już na hałdzie czy będzie dowozona sysytematycznie itp./

ale jesli jej jest /względnie/ mało moze wystarczy spycharka gąsienicowa - DT - 75, rumun czy Mazurek

jesli faktycznie duzo - Staliniec, Hervester czy Catepillar ... ?

 

np. D-6

http://budowa.com.pl/photoOffer/big/388708_big.jpg

 

lub dużą /ale o połowe mniejsza niz chcesz/ koparke maja tu

 

http://www.favore.pl/38869_spychacz-caterpillar-d4-rzeszow-cala-polska.html

 

Koparka gąsienicowa 27 ton, Cat 322 łyżka 1,6m³

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje koparko-ładowarki o pojemności łyżki 2-3 kubiki. Może ktoś korzystał z usług takiej koparki. Większość koparek ma małą pojemność łyżki tj. 1 kubik. Ja potrzebuję jak największej bo mam dużo ziemi do rozwiezienia po działce oi nie chce żeby mała koparka bawiła się z tym tydz.

 

Nie wiem dokładnie jaką dużą łyżkę ma ale nam rozgarniał 40 aut Pan Waldek Płonka - tel 606169741

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zapracowaną Grupę!

 

jolla25! - policz dokładnie czy opłaci ci sie taka duza maszyna. czy cena przerzutu i cena np za godz. będzie skompensowana przez skrócenie czasu pracy...

 

a my wycięliśmy sosnę o której pisałem- może i nie była urodziwa w ostatnim okresie ale jakoś się do niej przyzwyczaiłem i trochę łyso bez niej ale się przyzwyczaję. coraz mniej widać robotę a coraz dłużej schodzi. no i czekamy na fachowców od kostki i na parkieciarzy żeby dokończyli co zaczęli, czyli cyklinowanie, lakierowanie...

 

pozdrawiam wszystkich życząc pogody jak najdłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Byłam na koncercie- rewelacja !!!! Pozdrawiam Grupę

prawda ? :D

gdyby porównać to co pokazała Madonna /jakies cwiczenia gimnastyczne za cięzkie pieniądze, oległości na lotnisku były takie, ze nawet cwiczenia były słabo widoczne :wink: /

a co zagrał Nazareth /koncert darmowy dla mieszkańców Rzeszowa - okolic/

to kolosalna róznica na korzyść zespołu szkockiego

 

pochłodniało i zrobiło sie mniej sympatrycznie / a do wczoraj mieliśmy praktycznie lato .../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...