Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam w ten deszczowy wieczór!

jak wam idzie moi drodzy budowanie?

pragnę się pochwalić że dziś zrobiliśmy wielki krok w kierunku wykończenia schodów; pan stolarz zamontował trepy, teraz poczekamy na pana płytkarza żeby przykleił podstopnice, potem wróci pan stolarz i olistewkuje, potem panowie od parkietu polakierują razem z parkietem a w międzyczasie po cyklinowaniu a przed lakierowaniem parkietu pan stolarz zamontuje balustradę...

skomplikowane nie? niestety żona się uparła że podstopnice/czółka schodów nie mogą być drewniane więc będą z płytek i jeszcze pan stoarz i parkieciarze to dwie różne ekipy...

a na brukarzy wciąż czekamy :evil: - jak mówi moja żona : jak nie zobaczy ułożonej tej cholernej kostki to w nią nie uwierzy... :evil:

a i jeszcze czekamy na stolarza od mebli kuchennych- zrobił wycenę, my ją klepnęliśmy i teraz ma przyjechać na ostateczny pomiar no i nie przyjezdza...

 

pozdrawiam wszystkich życząc pogody tej na dworze i ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Miło mi zobaczyć, że grupa podkarpacka tak prężnie działa. Postaram się i ja wnieść conieco od siebie. Jestem na etapie urzeczywistniania idei - czyli robę plany. Działeczkę mam cudną i mam nadzieję, że i cudny domek na niej stanie ;]

Chciałbym na wstępie jeszcze podziękować Kolezance wiolasz za dotychczas udzieloną pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp3s

witam i miłego budowania życzę.

bogus33

a może trochę go przyśpieszycie? np. umawiając się z konkurencją - mojego pana od mebli kuchennych i szaf wnękowych mogę z czystym sumieniem polecić, ładnie dobiera szczegóły - mój mąż uparł się na okleinę drewnianą i wybrał śliczny egzotyk ja się bałam a wyszło ślicznie. Z tego co się zorientowałam, to u niego robią okleinowanie frontów wszyscy okoliczni stolarze. Park maszynowy ma imponujący.

Ale w razie czego nie jestem spokrewniona ani na etacie :lol: Po prostu lubię jak mnie dopieszczają - a tam dopieszczają - nad szafą debatowaliśmy pewnie ze dwie godziny, aż w końcu dobraliśmy szczegóły.

A tak przy okazji kto Wam kładzie kostkę? No i za ile - nas to czeka na wiosnę, więc chiałabym się przygotować - może uda się kupić taniej jak spanie śnieg? Jak myślicie? Ktoś ma dobre doświadczenia? Pozdrawiam Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrobiło się cieplej. Zabieramy się za układanie wełny na poddaszu. Najpierw 1000 spraw zanim zacznie się układanie (obcięcie za wysokich ścianek działowych, wymyślenie sposobu na dosztukowanie kabla uciętego w ferworze pracy szlifierką kątową, budowa rusztowania na klatce schodowej, by można było dostać się do tej części dachu, godziny spędzone na forum i wczytywanie się w zasady układania wełny oraz konstrukcji stelaży pod k/g :o ). Jak jeszcze poczytam o tym, że może mnie potem gryźć i kłóć..... brrrr, czuję respekt przed tym etapem budowy.

 

Mam pytanie

Kiedy zrobili nam wylewki, to kazali je przez tydzień podlewać. Dosyć się do tego przyłożyliśmy i efekt jest taki, że nadal mamy wilgotno i nawet wilgoć ta wyszła tak ok. 15 cm na ściany z gazobetonu. Wietrzymy, nawet kupiliśmy kozę i wieczorami w niej przepalamy.

Martwię się, czy zdąży wszystko wyschnąć przed zimą. Mogę coś jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mówi o kawie ?

Brzoza - kawa dla gości zawsze jest - obecnie arabika z Etiopii, a ja gustuje w herbatkach np. roibos manhattan albo owocowy "ogród miłości" :wink:

Czasem lubię w wielkim kubku sobie taka owocówkę zaparzyć, a potem wyjadać owoce - wieczorem przy naszym wielkim stole w jadalni - jak już maluchy wreszcie zasną... Oj jak mi wtedy błogo... Szkoda, że to się tak rzadko zdarza.... ale tym lepiej smakuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu... :D

 

z kaw lubie cronat gold

a herbata Earl Grey i mieta pieprzowa własna :)

do herbat sok malinowy

i koniecznie gorące !

/letnich i zimny nie lubie - wiem, ze "pański piesek" jestem .../

 

dzis pogoda barowa to sobie mozemy pogadac o smakach

 

co nie ...? :wink:

 

 

a dzieki deszczykowi mozna sobie odpocząc i oddac się marzeniom ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dedek76 za namiary:)

nam w sumie az tak bardzo sie nei spieszy bo na wiosne ruszamy wiec do tego momentu mozemy czekac. nie pamietasz ile brali za metr odwiertu ??[/quo

 

 

Metr odwiertu to 250 zł. wraz z materiałem.

 

250 za metr odwiertu? trochę chyba drogo. jak wystawiłem ze 2 miesiące temu ogłoszenie na getup.pl, to zgłosił sie do mnie gośc z głębinówką za jakieś 120/m, z materiałem oczywiściwe. Tylko, że wtedy chciałem studnię kopaną. Teraz "odmieniło mi sie" i szukam namiarów na gościa. Jak znajdę to wam dam.

Słyszałem ostatnio, że w Rzeszowie szaleją i żądają na studnie pozwolenia na budowę (niezgodnie zresztą z Prawem Budowlanym, gdzie wymaga się tylko zgloszenia). Tak mówił mi mój kierownik ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza, no Cronat pewnie by się znalazł też - mój tata tez ją lubi :wink:

A Earl Grey tez lubię gorącą :lol:

Z malinowym sokiem trochę gorzej w tym roku, bo nie zdążyliśmy zrobić - dysponuję jedynie truskawkowym :roll:

Ale ten truskawkowy jak się otworzy słoiczek lub butelkę taki aromat daje, że się faktycznie można oddać marzeniom.... co by zaplanować na przyszłe lato :p

A swoją drogą - nasze brzózki biedne nie mogą się podnieść po ostatnim śniegu, były przygięte do ziemi i mieliśmy tunel śniegowych brzóz.

Pozdrawiam i życzę z całego serca wszystkim budującym powrotu jesieni złotej, bez łez :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

 

no to odnotowaliśmy znaczący postęp prac w naszym domku; kostka sie układa, podstopnice na schodach wewnętrznych zamontowane...w tym tygodniu mamy mieć gotowe parkiety. a potem wietrzenie, palenie, wietrzenie , palenie i malowanie i przeprowadzka- w sumie coraz bliżej ale raczej nie w 2009 roku

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :lol:

 

 

Na wstępie kilka słów o sobie - Przywiało mnie z Małopolski na Podkarpacie parę lat temu i tak mi się spodobało że postanowiłem zostać na stałe :). Z Żonką dorośliśmy do decyzji że na stancji już nam się nie chce mieszkać , a własne mieszkanie to troszkę mało swobody. Długo się nie zastanawiając została podjęta decyzja DoM. Na działkę trafiliśmy w bajecznym miejscu Woliczka (gm. Świlcza), 15min autem i jestem w centrum Rzeszowa. Z projektem domu to już tak łatwo nam nie poszło, zawsze czegoś brakowało w projekcie ZAWSZE!!!!!, ale doszliśmy z Żonką do kompromisu i wybraliśmy projekt Weda http://pprojekt.pl/projekt506-weda.html . Przystępując do spraw papierkowych nie spodziewałem się że pojawią mi się pierwsze siwe włosy na głowie przez sąsiadów i nie tylko!!!!!!!!!!!! - na chwilę obecna jestem już na końcówce i do 2 tygodni będzie wszystko pozałatwiane Dziękuje pani Zofio!!. I nawet nie wiem kiedy ale stałem się Zielonym Bobem budowniczym który z łopatą, taczkami itp. raczej nie miał do czynienia…………………………….

Kończąc dodam że większa część materiałów zwieziona jest na działkę i jak pogoda pozwoli to jeszcze w tym pięknym 2009r rozpocznie się BUDOWA (obiecałem sobie że ……na ……. stanie to zacznę w tym roku)

 

Pozdrawiam

 

 

 

PS. Proszę o wyrozumiałość jak będę zadawał banalne pytania!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A Earl Grey tez lubię gorącą :lol:

Z malinowym sokiem trochę gorzej w tym roku, bo nie zdążyliśmy zrobić - dysponuję jedynie truskawkowym :roll: ...

 

Kasiu :D

jesli kiedyś sie umówimy na herbate - to ja deklaruje do niej sok malinowy :D

 

 

co do ostatniej sniezycy - to u mnie tak połozyło pod cięzarem sniegu leszczyne /taka z dużymi ziarnami/, która nie zdążyła zrzucić liści

a w tym tygodniu zapowiadane są śnieg z deszczem ...

 

 

witam wszystkich budujących dołaczających do grupy podkarpackiej i zyczę miłego budowania ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...