Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witajcie nowi i starzy :))

Tyle piszecie, ze nie zawsze jestem w stanie przeczytać wszystko...

Cos Anice sukienka nie wiewa, Renia chyba korzenie w pracy zapuściła, Tampiko pewnie sie urwała na pizze do Włoch, Brzoza listki na wiosne szykuje do wypuszczania, RSa odtopiło i pewnie buszuje za upierdliwymi sarenkami, co mu drzewka obgryzły .... a januszek?.... greg? Babis?

Nie ma co wiosna ....... wszystkim brakuje czasu.

Gadam w skrócie co u mnie.

W piątek mam miec wypisana decyzję na pozwolenie.

Materiał na ściany kupiony, stal; zaliczkowane : okna, dachówka,i ...piec.

 

Potrzebuję dorady na temat o rozprowadzeniu ciepła z kominka, czy będzie mozliwość grawitacynie? czy muszę dołożyć nawiew.

Panowie, ci co mają , i ci co zawodowo sie zajmują... plizz :D :D :D

 

Pozdrawiam ciepło wiosennie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Organizacjo :lol:

Szczególnie serdecznie pragnę powitać nowego jej członka, a to Ryśka, znanego jako xrrr82. Szczególnie za to, iż Tampiko będzie miała kogoś obok siebie, ilekroć będzie miała ochotę chwycić za młot i rozwalać mury. Tak się przemawia, nie?

Filips: rany, ja nie za architekta 8) , wnioski twórcze tylko zgłaszam. Inna sprawa to ta, że takie kominki naprawdę są fajniuśkie Mądra ta Twoja Aśka :D . Technologię wybrała bezblędnie. Ciężko Ci będzie sterować budową zza granic, ale skoro teściową masz operatywną, to rewelka. Mówią, że gdzie diabeł nie może… :p Bierz się za mapę. W Twoje ręce… Ja to Boguchwała. Na mapie jest przynajmniej dwa skrzyżowania…

:wink: Sławku, witaj. No to kawałek Cię nie było. Zaczęła się robota, fakt. Tylko u Ciebie na budowie też? I co, spóźniłeś się wczoraj??

Tampiko: co to miało być: jestem, jaka jestem? I bardzo dobrze, że taka jesteś :lol: . Co by było, gdybyś była inna??? Nie wyobrażam sobie.

Brzoza: wiesz co, całkiem fajnie, że te zdjęcia to taki mały formacik. Może co niektórych (a w zasadzie co niektórego) nie otwierać :-? ? Co Ty na?

Greg: aha. W takim razie robię piwnicę. Też chcę mieć w niej PC-ta. A co? Myślisz, że jak Aga wróci do pracy będzie miała więcej czasu? A ukrywanie się przed szefem :wink: ? To może zająć kupę czasu. Widzisz? Ja wczoraj zupełnie nie miałam jak się odezwać. Dzisiaj pogubiłam się w postach i pewno coś tu namieszam. Dlaczego nie odbierasz poczty??? :-? Jak wylewka?

Cześć Stokrotka. Trzymam kciuki za dobre powroty.

Tatanka: kiecka mi nie powiewa, bo się zaplątała. Życie, ech życie…

Janon: brzmi dla mnie dobrze. Ale nie jestem fachowiec. No i jeszcze kwestia ceny za to wszystko…

 

Brzoza zajęty czynieniem stronki z imprezy, rozumiem, że mało się odzywa. Ale mam nadzieję, że Januszek nie zaciorał się na amen. Tydzień już będzie, jak go nie ma

 

Tampiko: dzięki, dotarły do mnie kserokopie. Faktycznie, rewelacja. Obiecaną sprawę rzuciłam do załatwienia na quorum. Mama nadzieję, że dzisiaj już coś będę wiedziała.

A w ogóle uściski dla wszystkich. :D :D Cudny dzień się zaczyna. Przynajmniej pogoda dopisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filips dopisz i mnie proszę. Tylko tak jak w przypadku Tatanki26 nie ma mojej wsi - Przybyszówka. Tylko zaznacz mnie nie przy drodze E4 tylko tej na Zgłobień :) Będzie to gdzieś w połowie linii między Tobą a AnetąS. Aaaaaaa byłbym zapomniał możesz dopisać tam również Stokrotkę :) Z góry dzięki

Filips bliżej jest również zakład produkujący bloczki betonowe w Świlczy (bliżej Rudnej) a właściwie między Świlczą a Przybyszówką. Na początku tam zamówiłem. Umówiłem się z gościem na dostawę w konkretnym dniu a on przywiózł tylko jeden samochód. A ja miałem umówionych ludzi do rozładunku :evil: Teraz widzę, że lepiej, że tak się stało bo tamten drugi producent nie bał się kiprować bloczków.

Xrrr82 pamiętam, że w tym gorącym okresie też mi żona takie pytania zadawała :oops:

Tatanka26 u mnie jeśli chodzi o DGP to sprawa jest prosta. Kominek jest bezpośrednio pod dwoma sypialniami na górze a do trzeciej doprowadziłem kanałem prostokątnym w wylewce o długości ok 1,3m więc oczywiście mam rozprowadzenie grawitacyjne. Tutaj chyba głównie chodzi o odcinki poziome - jeśli są dłuższe niż 3m to grawitacyjnie może nie wsytarczyć. Chcociaż poczytaj dziennik am'a u niego w tak dużym domu działa grawitacyjnie.

Anika u mnie piwnica to będzie mój azyl. :lol: Na dzień dzisiejszy jest najlepiej wyończoną kondygnacją. W kotłowni położyłem płytki a w pozostałej części są wykładziny i regały oraz drzwi wewnętrzne. Wszystko z odzysku ale ok :) Nie wiem co z wylewką :( Jak wyjeżdżałem to zostawiłem uchylone okna na poddaszu, ustawiłem temperaturę na 20 stopni. Wrócę dopiero jutro. W sobotę będę intensywnie wietrzył.

Januszek co Ci się stało? :o :o

 

Pozdrawiam z pięknego Chełma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza ten tekst :lol: :lol: :lol: Mam dwoje dzieci ale na razie sprawdza się :wink: :D

Jasne, że kolega powinien znaleźć się na mapie.

 

W poniedziałek zamówiłem drzwi wewnętrzne u stolarza. Nijak nie mogłem dojść ładu przy drzwiach standardowych :-? Jedne za niskie drugie za wąskie. Będę miał zrobione na wymiar i to drewniane a nie jakieś plastiki czy okleiny w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zamówiłem drzwi wewnętrzne u stolarza. Nijak nie mogłem dojść ładu przy drzwiach standardowych Jedne za niskie drugie za wąskie. Będę miał zrobione na wymiar i to drewniane a nie jakieś plastiki czy okleiny w podobnej cenie.

 

to tak jak ja tylko że ja zamówiłem jeszczew grudniu

a teraz niektóre są jeszcze nie wykonane :evil:

mam tylko nadzieję że nie zamówiłeś u tego samego stolarza co ja bo będziesz wiedział co mi się stało. :cry:

 

filips witaj sąsiedzie.

moja budowa to niva pod głogowem. (dopisz mnie)

i ratuj bo mam problem z kominem? duuży problem :cry:

 

wojtku

i Ty mnie ratuj bo problem z podłączeniem zbiornika też okrutny :evil:

 

Tampiko już dłużej nie mogę go chować, ten mój mały już odskubał kilka dachówek, najbardziej smakuje mu to biale, a miał być na centralnym miejscu na kominku. :-?

 

Aniko

pomocy w projekcie kuchni i kominka

 

a mój małżel wcale nie pyta o :oops: tylko bierze kiedy chce,

i na dodatek nie możemy dojśc do porozumienia co do płytek w holu

chyba się rozwiodę :cry:

 

Witam wszystkich nowych i starych

i pomóżcie bo się rozklejam :cry:

 

alem się wypłakał idę cioroć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE !

 

CRAZY IVAN - koszt ogrzewania nadmuchowego jest porównywalny do ceny dobrze zrobionego centralnego ale koszt eksploatacji jest przynajmniej z 25% niższy i możliwości nadmuchu są większe - jak chcesz coś dokładniej to możesz napisać zadzwonić do mnie nie ma problemu-postaram się pomóc.

 

FILIPS - masz rację jak nie zaprojektowac to przynajmniej zrobić koncepcję i żeby wiadomo było co i jak .

 

JANUSZEK - w czym masz problem z tym zbiornikiem może uda mi się pomóc.

 

BRZOZA - mam nadzieję że strzepiemy im majteczki bo jak nie to do trzepania zostaną mi dywany na swięta haha.

 

RS - z moich danych wynika że kot teoretycznie nie może być w ciąży tylko kotka a u nie powinna trwać tyle co potrzeba nie ma znaczenia ilość ojców haha.

 

WSZYSTKIE BUDUJĄCE NASZE DZIEWCZYNY - nie wkładajcie całego serca w budowy i tak robicie to najlepiej.

 

Pozdrawiam gorąco bo zaraz mam wizytę producenta grzejników żeliwnych - rynek ich potrzebuje i muszę coś mieć w ofercie a potem tylko jazda w teren.

 

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS: narysowałam kominek. Tylko scan wychodzi fatalnie. Nie bardzo wiem, jak go poprawić. Chyba pociągnę jakimś ciemnym flamastrem, może będzie lepiej, ale to jutro, bo dziś nie mam kiedy i wyślę Ci na priv.

Ciąża kocia :lol: :lol: :lol: ? 60 - 62 dni. Jak to początek, można jeszcze działać :-? Czyżbyś miał zamiar zostać dziadkiem????? :lol: :lol: :lol: Uprzedzając późniejsze pytania: mam już kota. Nawet dwa - jednego w głowie.

 

Grześ: namiary na stolarza :) . Też już wiem, że drzwi typowe nie pójdą. Nie rozumiem dlaczego, ponieważ wymiary są niby typowe :-? Tylko nie wiem jeszcze, jakie drzewo chcę mieć. Jak dotąd bezbłędnie wybieram w sklepach to najdroższe. Można sosnę zrobić na dęba? Tak byłoby najlepiej. Dęba będzie dużo w chałupie.

 

Januszek: cała jestem Twoja. W czym mogę pomóc?

Płytki? Nie ma sprawy, dajcie gres. Bez fugi prawie. Albo rzućcie monetę. Albo niech maluch zadecyduje :D

Komin najlepiej rozbierz. Trudno, trochę roboty, ale zrobisz tak jak trzeba. Najwyżej nie otynkujesz, tylko od razu ładnie układaj cegłę i będziesz miał ceglaną ścianę. Zaimpregnujesz i masz bajer.

A podłącz Ci nie wychodzi? Wyjdzie niedługo. Przecież wydawało się, że w ogóle zbiornik nie wejdzie, a wszedł. Już sukces, nie musicie kicać górą i jest co podłączać :wink: .

Małżel nie pyta? I bardzo dobrze. Może jeszcze chcielibyście, coby podanie pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS: podchowaj, podchowaj. Kole maja on może być jeszcze ślepy. Chyba, że rozwiązanie tuż, tuż, wtedy Januszek nasz będzie miał kole maja. A wiesz, może dwa kotki? Są takie zabawne, kiedy walczą, jedzą razem, przytulają się we śnie :D

I naprawdę głaskanie to najlepszy sposób na odreagowanie stresu. Bo koty w ogóle działają antystresowo (no, chyba że są ciężarne :wink: ). Januszek, a jeszcze weź pod uwagę, że jak ten komin nie będzie funkcjonował, to taki kotek będzie grzał Ci brzuszek. Albo stópki, albo...

A co taki kot zje? Tyle co kot napłakał :lol:

Wiecie co? Ogłaszam konkurs na imię dla kota Januszka. Co Wy na to?

Rafał, może przeniesiemy ten Dzień Januszka z 10 marca na 1 maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...