Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

czy mozecie mi podpowiedziec z jakiego materiału teraz najlepiej wykonac instalacje wody wew budynku ?? moja ekipa doradzała mi zrobic to z miedzi ale znajomi ktorzy ostatnio robili takie instalacje mowia ze nie ma po co wydawac wiecej kasy i zrobic to w plastiku. tylko wiem ze mozna robic plastik na zaciski albo zgrzewac laczenia,

 

doradzcie co w tym przypadku bedzie najlepszym rozwiazaniem ??

 

pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie wyboru okien. Spotkałem się z pochlebnymi recenzjami na temat okien Jezierski (salon na Hetmańskiej). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą? Zgóry dziękuję za odpowiedź

 

Cześć, właśnie zamówiłem u nich na profilu Premium Ultra z pakietem 4/16/4/16. W tej cenie dają najwiecej na rynku. Jakość, estetyka okien b.dobra. Ludzie na Hetmańskiej normalni można ponegocjować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy mozecie mi podpowiedziec z jakiego materiału teraz najlepiej wykonac instalacje wody wew budynku ?? moja ekipa doradzała mi zrobic to z miedzi ...

robiłem w miedzi dlatego, ze miedź ma własności bakteriobójcze. ma działanie dezynfekujące, zapobiega zakażeniom

http://www.startwent.com.pl/folder/woda_bakteriobojcza.pdf

http://deedeeart.pl/2008/09/17/miedz-szlachetny-material/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do budowy domu z ceramiki najprawdopodobnie z hadykowki. Może ktoś z podkarpacia budował tak samo wykorzystując cegły ceramiczne. Teraz na rynku taki duży wybór i trudno stwierdzić co jest najlepsze.Liczę, że na formum uda mi sie coś więcej dowiedzie na ten temat. proszę o jakieś sugestie i opienie. Nie koniecznie muszą dotyczyć cegły ceramicznej Hadykówka, chętnie skorzystam z innych podpowiedxi jeśli okażą się interesujące. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

a RESOVIA WYGRAŁA!!!

 

DAFIT!

co do inst. wodnej to mam robione w plastiku, zgrzewanym, rury zielone dostępne w NOVEXIE na Okulickiego- na takich robi mój hydraulik więc takie mam.

 

b.susz!

witam! też budowaliśmy z ceramiki, dlatego że ...może że jestem tradycjonalistą?, no i większość pustaków mieliśmy w prezencie!

 

Justin!

my mamy system rynnowy Galeco. metalowy, pod kolor blachodachówki. niewiele o nim mogę powiedzieć gdyż mamy go dopiero od roku- jak na razie jest oki. nasz dekarz go polecił i on ma o tym systemie jak najlepsze zdanie. jedynie co mogę powiedzieć negatywnego to nie przekonała mnie budowa i wygląd studzienki rury spustowej- dlatego kupiliśmy marleja...

jeżeli chodzi o rozstrzygnięcie pcv/stal... mnie do stali przekonało to że producenci pcv co jakiś czas triumfalnie obwieszczają że :" to teraz panie nowe pcv i nie odbarwia się" - i zawsze i wciąż pracują nad technologią by się nie odbarwiało. jednak musisz wybrać sam, gdyż coś sensownego można pwiedzieć dopiero po kilku/kilkunastu latach użytkowania, gdyż sądzę że te kilka lat każda wytrzyma pod warunkiem prawidłowego montażu.

 

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do rynien to my mamy Galeco - plastikowe. Sa na dachu drugi rok i na razie super - sa czarne i jeszcze nie wyblakły :)

Co do systemów alarmowych, moj maz sam troche poczytal po czym zakupił wszystko co potrzeba w konsultacji z gosciem ktory montuje i wszystko zgrywa do kupy. Jak chcesz namiar to podesle na priv tylko prosze przypomnij mi bo meza nie ma a ja takich kontaktów nie posiadam (ja sie zajmowałam budowa domu) a maz cała elektronika.

 

Co do walki tygodnia to rzeczywiscie nie było na co czekac.

Brrr ale zimno sie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrr ale zimno sie zrobiło

 

 

nop...

zima..kurdeeee...

u mnie 60 st - piec..podlogowka wyrabia na ustawionych 17 st ...ilosc spalonego opalu na dobe - ok 25 kg...uff...

 

dom nie docieplony a sciana (na razie 1-w)..to 24cm ...

 

oczywiscie wylewki po ok3 tyg dramatycznie zawinely rogi...;) echhh gdyby nie TO forum to bym wykonawce "zarznal" :D

 

dramaty w wyborze plytek..koszmary przy doborze mebli ....ale wiecie....??

 

ZAJEFAJNIE MIEC TAKIE STRESY :D :D :D ....

 

 

zolc mnie tylko zalewa bo "jade" na pzedlurzaczach od sasiada bo monopolista w dostawie energii mnie olal..

 

12 stycznia tego roku wplacilem 1-sza rate...do dzis nawet nie ma projektu nawet ..i co ja im moge?? pomozcie radami jakos ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...