Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, poszukuje namiarów na dobrego i taniego architekta do adaptacji projektu http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-poziomkach/m400ba34e51481 jestem na etapie załatwiania WZ jak się nie wystraszę tej całej biurokracji to będę zaczynał walkę z wiatrakami, a jak mnie ceny przerażą to chyba pozostanie mieszkanie w bloku.

Budować będę w okolicach Przemyśla

Jestem z Przemyśla. Ruszam na wiosnę z fundamentami. Mam świetnego architekta, który jest jednocześnie kierownikiem budowy mojego domu. Ale nie jest tani, za to perfekcyjny. Jeżeli mogę się wtrącić co do projektu. Znam ten dom (pana dom) w realu. Jest naprawdę mały. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały to on jest co za tym idzie tańszy w budowie i wykańczaniu i tak 2x większy niż aktualne mieszkanie w bloku, co do kierownika to będę miał "na papierku" a gorszego do pilnowania jak ja to nie ma taką mam pracę codziennie. Jak ktoś się zna na rys. technicznym i ma trochę wiedzy + chęci do doszkolenia to pseudo majster nie wciśnie ciemnoty. co do adaptacji projektu ile płaciliście za małe przeróbki (dodanie balkonu, zlikwidowanie okien dachowych, podniesienie ścianki kolankowej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Potrzebuję namiary na sprwdzone firmy zajmujące sie wierceniem bądz kopaniem studni z Podkarpacia będe wdzieczny za opinie w tym temacie

 

 

 

 

U mnie urodził się temat kopania studni...koparką. Warunkiem jest oczywiście przyzwoita głębokość spodziewanej wody. U mnie ok. 6 m - "koparkowy" stwierdził, że da radę.

Temat o tyle warty zainteresowania, że zwykły kopacz wycenił mi na 1,500 zł, a koparka liczone jest 80zł/h. Zakłada , że będzie kopał kilka godzin. Myślę, że warto tym się zainteresować. Oczywiście osadzanie kręgów w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na ludziom na sarny nie wolno polowac

wilkom wolno ...

 

naprawdę? ...

zwykłym śmiertelnikom nie wolno ...

wybrańcom czyli tzw. myśliwym wolno ... ale nie zawsze /mają jakieś pory wyznaczone i nie wolno im ile chcą, tylko tyle ile władza zwierzchnia w Warsiewie im łaskawie zezwoli .../

 

Trochę mitów się tu przewija....

Polować w Polsce może KAŻDY.

To kwestia wstąpienia do koła łowieckiego, zdania egzaminów, zakupu broni itd.

W kołach łowieckich spotyka się praktycznie wszystkie grupy zawodowe.

Co do ilości (i struktury wiekowo-płciowej), to nie decyduje o tym aż Warszawa.... Sprawy rozgrywają się nieco niżej :) Stosownie od ilości zwierzyny w łowisku ( w lesie, czy na polu) i jej struktury płciowej (ile samców, samic, młodych) podejmuje się decyzje o odstrzałach. Kryterium jest pozostawienie takiej ilości zwierzyny, która nie będzie wyrządzać szkód w środowisko (czytaj: uprawach leśnych i rolnych). Tak z grubsza to wygląda..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - macie jakieś doświadczenia w budowie tarasu z drewna? Myślę o dębie, albo modrzewiu. Na otwartej przestrzeni, nie przykryty oczywiście.
na pewno na betonowych filarach i kilku milimetrowe szpary między dechami żeby woda mogła swobodnie spływać + dobra konserwacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały to on jest co za tym idzie tańszy w budowie i wykańczaniu i tak 2x większy niż aktualne mieszkanie w bloku, co do kierownika to będę miał "na papierku" a gorszego do pilnowania jak ja to nie ma taką mam pracę codziennie. Jak ktoś się zna na rys. technicznym i ma trochę wiedzy + chęci do doszkolenia to pseudo majster nie wciśnie ciemnoty. co do adaptacji projektu ile płaciliście za małe przeróbki (dodanie balkonu, zlikwidowanie okien dachowych, podniesienie ścianki kolankowej)

Jeżeli masz czas na stanie nad majstrami to możesz sobie na to pozwolić, żeby mieć kierownika na papierku. Ja uważam, że sprawdzona ekipa i dobry kierownik budowy to podstawa. Ja muszę zarabiać na dom więc nie dysponuję aż tak dużą ilością czasu żeby majstrów na każdym kroku pilnować. Każdy w tej sprawie ma inną teorię. Mój architekt praktycznie załatwiał za mnie pozwolenie od początku do końca, więc cena za adaptację to nie tylko za przeróbki itd. Zapłaciłam 3 k i miałam wszystko zrobione. Trwało to 2 miesiące. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Potrzebuję namiary na sprwdzone firmy zajmujące sie wierceniem bądz kopaniem studni z Podkarpacia będe wdzieczny za opinie w tym temacie

 

 

 

 

Firma Algeo z Grabownicy u mnie wiercili,wszystko ok.Tel.0134395900

Przepraszam, ale będę złośliwa...

A kiedy wiercili? Czy dzwoniłeś juz do nich z jakiąś sprawą serwisową?

U nas wiercili w 2002r - wtedy tez ich wychwalałam, schody zaczęły się jak przyszło do - nie tyle co poprawek, ale trzeba było przyjechać i coś posprawdzać. Owszem, przyjechali, ale czas reakcji mieli powalający - min. kilka tygodni. I to tylko dlatego, że dzwoniłam codziennie. Jak dzwoniłam od przypadku do przypadku czyli raz na tydzień, raz na 10 dni - padł rekord - od końca kwietnia do pierwszych przymrozków na przełomie października/listopada.

Kiedyś ich polecałam, ale teraz - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...