Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie podczas wizyt na budowie znajomych ci co coś budowali to pochwalą a ci co nic nie zrobili to krytykują.

 

W zupełności masz rację, najbardziej krytykują ci, którzy nie zrobili wiele w swoim życiu, następnie ci, którzy juz zrobili i dokonali innych wyborów, więc zadają pytania w stylu:

- dlaczego zrobiłaś tak i tak, teraz się robi inaczej,

- dlaczego wybrałaś takie drogie rozwiązanie, można było dużo taniej,

- dlaczego tutaj jest ściana, trzeba było ją przesunąć itp.

- ja na twoim miejscu zrobiłbym to inaczej itp.

 

To wkurza, bo każdy z nas ma inny styl życia, inny gust i wybory których dokonuje idealnie pasują do jego osobowości czy stylu życia. Tymczasem oglądając cudze wnętrza przymierzamy je do siebie (albo raczej siebie do tych wnętrz) i nijak nam nie pasują. Ja się łapię na tym, że jak jestem u kogoś w domu to z reguły nic mi nie pasuje, ale o tym nie mówię, bo zdaję sobie sprawę, że musi to pasować domownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Współczuję Ci Reniu, bo ja nie raz musiałam podejmować decyzje opierając się na różnych doradach i poradach, które w sumie przeczyły sobie, nie mając przecież o tym pojęcia. A tu przydałoby się i materiały dobre i technologię właściwą wybrać, a jeszcze fajnie byłoby nie zapłacić za to wielkiej góry pieniędzy... I tak sobie dalej te decyzje podejmuję. Teraz np. rozwalam temat ogrzewania podłogowego. Jedni mówią, że tylko plastik, inni - tylko miedź. A ty bądź mądry i pisz wiersze

 

Muszę Ci powiedzieć, że nieraz w wyborach zdaję się na intuicję i podświadomość, czasem znowu przemawiają takie fakty jak - dobra jakość czy dobra cena, parametry techniczne itp.

Przeczytałam swego czasu książkę na temat podświadomości - Joseph Murphy "Potęga podświadomości" (polecam). Był taki okres, kiedy były modne takie tematy i pojawiło się dużo tytułów na rynku księgarskim, przeczytałam kilka pozycji.

Nie sądziłam, że dzięki podświadomości można uzyskać tak wiele, że można się jej radzić.

Równiez życzę trafnych wyborów i powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo, ze pomieszczenia ze skosami to raczej teoretyczne pomieszczenia ... bo nawet wstawieni tam wersalki grozi uderzeniem sie w głowe przy wstawaniu ...:D

wraca jak bumerang pomysł ze w skosach sprawdzą sie garderoby ...

to beda takie duze szafy - przechowalnie ...na razie taki mam pomysł ...

a jesli sie znudza .. utwardze gruzem z garderobioanych scianek droge ...

(bo tak jak babis rozpracowuje teraz temat "droga" ...) :D

wiec moze boazeria brzozowa ... jako wykończenie ... i nie wyrzucą ... :? :roll: :roll: :wink: :lol:

 

 

Chyba nie mam za grosz wyobraźni, skoro do tej pory nie wymyśliłam garderób w skosach.

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor!

Nie będę się powtarzać, wszyscy ci to już powiedzieli, że domek jest cool. A ja bym tylko chciała wiedzieć, jak ci się taki porządek udało zachować na tej działce??

Bo u mnie to tragedia!

A na dodatek po wczorajszym deszczu dziś ok. 19-tej zakopał się star z piachem :o . Ale dzielnie se gość poradził, podypując sobie owego piachu tu i ówdzie.

Rury kanalizacyjne położone, ręce mi odpadają, plecy też jakoś ciężko chodzą... cóż, piasek mokry był, a trza go było trochę wrzucić w te wykopy (woda w nich stała dziś z rana jak przyjechałam z ekipą).

Spadam na zasłużony odpoczynek, pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie Inwestorzy

 

filips ciekaw jestem jak tam u Ciebie sprawa z wentylacją, czy mój namiar się sprawdził :roll: czy znalazłeś coś lepszego :wink:

 

Gregor domek jak ta lala :roll: :oops:

 

http://www.nev.pl/grafika/gify/postacie/paniusia.gif

 

Januszek a ja się cieszę tak, że się nacieszyć nie mogę :D

taki ten Rzeszówek malutki... 8)

 

ja dalej kombinuję, a ostatnio doszedłem do wniosku że żaluzje zewnętrzne są be /chyba kiepsko się sprawdzają na codzień/ i obciąłem je z planu, będą jakieś fikuśne ale wewnętrzne i szybki P2 z ciekawszymi okuciami i jakiś alarm przed złodziejami i akwizytorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Organizacjo !

 

Trochę mało mnie na forum bo ciągle gdzieś jeżdzę.

 

GREG - co z nowości w Poznaniu dużo solarów technologie połączeń na zaciski do instalacji c.o. i wody choć to już miałem wcześniej, duo nierdzewki we wszystkim to jest rury, zasobniki, coraz więcej grzania ciepłym powietrzem.

 

ANIKA - co do podłogówki ja zawsze robię w dobrym plastiku ale miedzią też robią.

 

Narazie tyle bo ja już wylatuję na budowę.

 

Pozdrowionka dla wszystkich cięko budujcych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie po goralsku :lol:

 

Filips poczekamy i te dwa latka na Twoj domek fajnie ze Ci sie moj podoba, a co to jest Cazz..... :roll:

Renia to sie zgadza robota jest bardzo starannie zrobiona, tylko takich wykonawcow szukalem i bede szukal co robia czysto

Baru pozadek sie wzial z tego ze ciagle cos z tamtad wywozilem do domu rodzicow, az stwierdzilem ze tylko domek zostal :roll:

i ja tez sie raz zakopalem moim osobowym autkiem w ulewny deszcz, nic przyjemnego :cry:

Janon to porownanie mnie oniesmiela :oops: jak widzisz

bardzo ladne ............. :wink:

Wojtek wpadne do Ciebie do sklepu i na budowe zobaczymy jak sobie radzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Janon , z wentylacja narazie nic nie wychodzi bo wyslalem maile ale nie mam odpowiedzi :roll: , widocznie teraz wszyscy maja duzo pracy. W tym tygodniu bede uzgadnial wszystkie drobiazgi z architektem wiec przygotuje wszystko wedlog tego co wiem a potem jak bede w Polsce to sie zobaczy :lol:

 

Gregor456 - jeszcze raz gratulacje, caz... to znaczy, hmmm...... no wiesz..... - no jakby ci tutaj powiedziec, hmmmm......... - nie moge tego napisac :) :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy :)

chylę czoło, ze tak dawno nie pisałam, a nawet nie czatałam........ :(

Miło mi bardzo, ze o mnie jeszcze nie zapomnieliście :))

Renia tez sie odezwała, brawo !

A gdzie Tampiko?

Anika, usciski dla ciebie podwójne.

Januszek, ostatnio zdarzało mi sie jeździć Mondeem, ale czymże ci sie naraziłam??? powiedz, plizzzzz....

moze jakoś chociaż pozwolisz sie wytłumaczyć???

Gregor :o kopara mi opadła JJJJAAAAA Cie, ale chata.......

A teraz co u mnie.

A więc...........................Jeszcze nie ma tygodnia jak:

wysypana została droga dojazdowa pieknym gruzikiem spod Lakierka,

przewieziona piekna lodóweczka od znajomych, jako przebieralnia, magazyn i co tak kto chce

wykopany, zaszalowany i.... dzis zalany piekny fundamencik :oops: :D :D :D :D

Tyle (tylko) udało sie nam zrobic.

Niestety pogoda padła.

Ale to na przerwę technologiczno - swiąteczną. Po świetach pan od Aniki kopie wodę.

Powiedzcie na jakie materiały już teraz jest 22 % VATu.

Kto jest jeszcze prezed więżbą, niech nie zapomni, ze gwoździe to tez stal i to też juz duzo zdrożało :( :evil:

Bardzo gorąco Was pozdrawiam w ten wiosenno - wstrętno deszczowy wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Janon , z wentylacja narazie nic nie wychodzi bo wyslalem maile ale nie mam odpowiedzi :roll: , widocznie teraz wszyscy maja duzo pracy. :lol: :

 

ta :( a ileż to roboty odpowiedzieć :-? jest mi łyso za tego gościa i tyle

 

Tatanka przerwa technologiczno - swiąteczna przyda się nam wszystkim napewno :wink: :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatanka, to ja już rozumiem, dlaczego Ty nie masz kiedy nawet do nas zaglądnąć. Wybaczam Ci (tym bardziej, że te uściski... :wink: )

Słuchaj link rewelacyjny. Płakałam ze śmiechu, czytając. Zapowiada się niezwykle interesująco :wink:

 

RS - może zostaw ten styropian (ryflowany, zresztą) na majówkę? W try miga uwiniemy się i z głowy. A tak, to rąsie będą Cię bolały...

 

Januszek: jakby Tobie, tradycujnie, co roku wylewali kubeł (albo i dwa) na głowę i w tych mokrych ubrankach miałbyś wracać do domeczku, to nie wiem, czy tak lubiłbyś polewanie. W każdym razie, w tym roku chyba nie będzie tradycyjnego spaceru na działeczkę :-?

 

To all:

 

Ponieważ mam tak wspaniałego szefa, że do pracy jutro nie idę, więc dzisiaj życzę Wam cudnych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych spokoju, zrozumienia, miłości i radości w serduchach. Takich, co to dają energię na działania budowlane aż do Bożego Narodzenia.

 

Do napisania po Świętach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszyscy powiązanych z organizacją i chciałbym wam wszystkim życzyć zdrowej kiełbasy w sobotę ( oczywiście cudzej z koszyka - swoją zachować do domu) . W Niedzielę najedzcie się tak mocno po poście coby w poniedziałek wodą popijać.

Poza tym świętujcie bez umiaru i polewajcie się do ostatniej nitki bo tak obyczaje każą.

 

BRZOZA - może spotkamy się w poniedziałek na meczu.

 

PS. Ja biorę doświęcenia tylko jedną pisankę ale za to na cały koszyk od strusia - nie wiem jak księżulo zareaguje.

 

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkanoc przyszla a wiec i ja Wam zycze:

 

zeby smialy sie pisanki

usmiechaly sie baranki

mokry smingus zraszal skronie

duzo szczescia sypiac w dlonie

 

oraz

 

zeby domki sie same cudownie po nocach budowaly

i hurtownie materialy za darmo rozdawaly :wink: :wink: :wink:

 

http://i.sms.at/fun/specials/ostern/mms_3.gifhttp://i.sms.at/fun/specials/ostern/mms_7.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...