Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A dla mnie dzisiaj luxy świeciły podwójnie

widziałem dwa słoneczka i wcale nie byłem napity :oops:

:p :p :P :p

 

stół mówisz, taki drewniany, ech zazdrościć

a masz co na ten stół, :wink: bo musimy przetestować 8)

:p :p :p

 

o rany .. dwa słoneczka ... jak to mozliwe :-? ? januszek...

na stól mam .... obrus na razie ... :oops: bo i stół wyimaginowany na razie :lol:

ale musowo go zwilzyc zeby mu sie nogi nie rozeschły ... :wink: :D :lol:

maj sie zbliza ...http://oskar.ii.uni.wroc.pl/majowka03/58.jpg

a w maju majówki ..., krajobrazy podgórskie, ... pifko... :wink:

 

brzoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Januszek, dwa słoneczka????

 

Brzoza: no własnie, majówka się zbliża. Mamy zaproszenie od rs na działkę na majówkę. Trzebaby się zorganizować. 1 maja tuż, tuż...

Kotecek miał być wręczany Januszkowi (miałby trzy słoneczka :D ) i takie tam...

 

aaaaaaaa, nie potrzebuję już tych z akcentem. Urząd uległ :D

 

Miłego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich razem i każdego z osobna.

 

Widzę że na budowach u was same drzewniane cudeńka się robią

a to parkiety , mozaiki, stoły, będzie co podziwiać.

 

BRZOZA - dwa słońca to jeszcze nic w środę nad stadionem o 20 były 4 słońca to dopiero odlot. Dzisiaj bez słońca jedziemy z Lublinem.

Mam nadzieję że przy jednym wiosennym słońcu damy radę Lublinowi bo jak nie to będzie krucho z nami.

 

Pozdrawiam was wszystkich i uciekam kręcić rurki haha, bo do maja coraz mniej czasu.

Niestety VAT 22% to pewne i tylko 7% zostanie na robociznę.

 

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

No i sie porobilo, nie pisalem bo jestem zly jak pijany pies na kota - obcieli mi dwa metry z dzialki (a i tak byla juz mala) i teraz domek jest za szeroki :evil: :evil: :evil:

 

Wczesniej dostalismy wszystkie inne papierki i to byl ostatni (i najwazniejszy) - architekt popatrzyl, policzyl i mowi: ten domek tam nie wejdzie :evil: :x :evil:

 

Obok dzialki mamy taka drozke i musimu sie od niej odsunac o 6 metrow. Mama pojechala teraz do Gminy sie targowac ale chyba nic to nie da, pozyjemy - zobaczymy

 

Pozdrowienia dla wszystkich - dzieki za zyczenia :) :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, gdzie u mnie do parkietów, luster w łazienkach???

Wczoraj ciorałam okrutnie zasypując własnymi rencami - i łopatą oczywiście - wykop pod kanalizację. I tak sobie w skrytości ducha o tych waszych krasnoludkach myślałam...

Dziś ma być skończone układanie rur kanalizacyjnych w domu, woda doprowadzona i w przyszłym tygodniu zalewamy po raz pierwszy :lol:

Mówię o ślepej wylewce oczywiście, żeby nie było :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie faktycznie porobiło :(

domku nie da się zmniejszyć, przesunąć, okna zamurować, albo ja wiem co? :-?

może do tego urzędu wysłać ekipę z tym akcentem wschodnim

taką dużurną powinnismy mieć jako organizacja 8) :wink:

są jacyś ochotnicy ? (ja mogę być szefem jako bezwzględny wysoki brunet, nadaję się do tego) :p :p :p

Baru ani sie obejżysz i już firanki będziesz wieszać, zobaczysz, ech te nasze kobiety co my by bez nich zrobili, i dołek zasypią i płytki wybiorą,

i :oops: :oops:

a swoją drogą takiego dyżurnego krasnala powinniśmy mieć jako organizacja 8) :wink: są jacyś ochotnicy? (ja mogę.....

chyba się powtarzam :-?

:p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru, dziewczyno, ponieważ ja jestem mniej więcej na tym samym etapie co i Ty (no ja już zalałam :oops: ) to mogę Ci powiedzieć, że za parę tygodni będziemy sobie oglądały te parkiety i lustra. Chociaż w tajemnicy Ci powiem (Panowie, nie słuchać), że ja to już i płytki mam wybrane i podłogi prawie zamówione... :oops: o lustrach nie wspomnę. A tak w ogóle, to wielkie dzięki, porozglądałam się dookoła i rzeczywiście udało mi się przyoszczędzić :D .

Zgłaszam się na ochotnika do grupy wsparcia z akcentem. W końcu jeden sukces mam już za sobą, a jeszcze jak ten nasz ulubiony wysoki brunet nami pokieruje, to zobaczycie 8)

Filips - mogę Ci tylko mocno powspółczuwać. A dużo Ci brakuje, coby ten Twój domeczek się zmieścił? Może nikt nie będzie mierzył :oops: ??

Januszek: widzisz, co Wy byście bez nas zrobili? Bardzo się cieszę, że dużo możesz... :lol: :D :) :p :wink: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filips

Obok dzialki mamy taka drozke i musimu sie od niej odsunac o 6 metrow

ooo, a dlaczego aż 6?? Bo normalnie to 4m przecież do granicy jak ściana z oknami jest. A może w Rudnej to inne prawo budowlane mają??

A tak w ogóle to w której Rudnej będziesz się budował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Witam wszystkich, nic nie pisze bo mam taki paskudny humor ze szkoda gadac. Te panienki z urzedu mocno mnie zdenerwowaly. Nasza dzialeczka nie jest duza wiec bylo wszystko tak na "styk" a teraz obcieli mi te dwa metry i coz, trzeba kombinowac. Dzialka jest na rogu i od krawedzi jednej drogi (powiatowej)musze sie odsunac o 10 m a od drugiej(gminnej) 6 metrow, ta droga gminna praktycznie dochodzi do granicy dzialki wiec to tak jakby sie ta dzialka zwezila. Poza tym dali mi (nieprzekraczalny)limit 12 metrow elewacji frontowej i to tez mi troszke przeszkadza. Nasz projekt mialem troszke zwezac aby nie miec problemow z tymi ustawowymi czterema metrami ale to bylo okolo 40 cm teraz musialbym zwezic o ponad dwa metry wiec dam sobie spokuj. Szukamy innego projektu ale to i tak byl wielki cud ze znalezlismu cos co sie wszystkim podobalo - poza tym to wiecie jak to jest, Asia juz mierzyla ile firanek i parkietu bedzie a teraz trzeba wszystko zmieniac.

 

Troszke sie rozpisalem - reszte mozecie poczytac na naszej stronie.

 

Dobranoc i kolorowych snow :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaj
WITAM WSZYSTKICH. Daaaawno mnie tu nie było, no cóż brak czasu i dostępu do kompa z netem. Sami wiecie jak to jest budowa-praca, praca-budowa.... ale, ... Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłych, wiosennych chwil spędzonych oczywiście na Waszych działeczkach. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, gdzie u mnie do parkietów, luster w łazienkach???

Wczoraj ciorałam okrutnie zasypując własnymi rencami - i łopatą oczywiście - wykop pod kanalizację. I tak sobie w skrytości ducha o tych waszych krasnoludkach myślałam...

Dziś ma być skończone układanie rur kanalizacyjnych w domu, woda doprowadzona i w przyszłym tygodniu zalewamy po raz pierwszy :lol:

Mówię o ślepej wylewce oczywiście, żeby nie było :p

 

Baru ... mimo. ze to "ślepa" - weź posadzkarza z choć prowizoryczną szlauchwagą i ustal poziomy (bo przy własciwej wylewce wychadzą często jaja jak balony ... )

a ten zasypany "własnymi rencami" dołek jak nie ubiłas ... to polej woda ...

a mi nasuwa sie pytanie o kanalize ... jak macie w łazienkach wpiete wanny ?

przelew i do kratki ?

czy wpiete "na ostro " i bez kratki ściekowej ?

 

BRZOZA - dwa słońca to jeszcze nic w środę nad stadionem o 20 były 4 słońca to dopiero odlot. Dzisiaj bez słońca jedziemy z Lublinem.

Mam nadzieję że przy jednym wiosennym słońcu damy radę Lublinowi bo jak nie to będzie krucho z nami.

 

po wypadku Maćka - moja mina kibica zrzedła bardzo ...

i coś mi sie widzi ...

echhhh,

może jednak Słońce zaświeci nad Rzeszowem jak za dawnych lat ...

moze rosnie nam juz jakiś junior, dzieki któremu zaswieci pełnym blaskiem ...

:D

czy my kibice powinniśmy zadbać o narybek ...jak myslisz Wojku ... mamy szanse na juniora ? :wink:

 

p.s.

 

a Gołota własnie remis ... hmmm :-?

 

 

Brzoza: no własnie, majówka się zbliża. Mamy zaproszenie od rs na działkę na majówkę. Trzebaby się zorganizować. 1 maja tuż, tuż...

Kotecek miał być wręczany Januszkowi (miałby trzy słoneczka :D ) i takie tam...

 

aaaaaaaa, nie potrzebuję już tych z akcentem. Urząd uległ :D

 

 

Ciao 8)

 

Witam wszystkich, nic nie pisze bo mam taki paskudny humor ze szkoda gadac. Te panienki z urzedu mocno mnie zdenerwowaly.

 

 

urzedy i urzednicy dali mi popalic równo ... dlatego też jak słysze urząd robie sie wrrr ...

miałem kilka lat opóźnienia zanim przekonałem urzad ze cześc mojej działki znajduje się poza strefą ujeć studni artezyjskich ... do dziś studnie jak stały tak stoja a wode mamy z ujecia wody z innej miejsowosci ...

ale sednem sprawy było ze urzednicy pisali ze "pana działka znajduje sie w strefie ..."

ja odpisywałem , że "cześć mojej działki znajduje sie w strefie ... "

nie docierało to do urzednika za cholere ... miał swoje klapki na oczach jak koń dorozkarski i było "nie bo nie !"

 

filips... współczuje ...

czesto przepis egzekwuje sie bezdusznie obojetne czy ma uzasadnienie czy tylko aby zachowac "litere prawa"

"...ech żizń ... bez wodki nie rozbieriosz ..." mawiali doswiadczeni Rosjanie ... spróbuj moz tak ... :wink:

jak nie wybierzesz innego projektu to "odetnij" garaże i wybuduj je jako wolnostojace a domek " obróć" o 90 * w projekcie ...

 

ciekawe Aniko czy u kotki RS'a nastapiło szczęsliwe rowiazanie ...

januszek z pewnoscia juz sie nie moze doczekac ... :wink:

 

kaj ... a co Ty tak nie mozesz dospać rano ...:roll:

pewno zonka Cie wybudziła ze snu ... co ...? :-? :oops: :wink:

no i co tam u Ciebie na budowie ? pochwal sie troszke postępami i wpadaj czesciej ...:D

 

ale sliczny dziś poranek ... deszczowy ... rozmarzony .... zielony ...

 

brzoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

 

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Nie dosc , że sie wstydam to jeszcze mi łyso :lol: .Zaniedbuje Was :lol: ale czytam namietnie :D :D

Króciutko sprawozdanie:

Rowy kopią pod przyłącza i sie przeciskają :lol: :lol: pod drogą.

Moja firma buduje mi dom :lol: narazie zatrudniam jednego fachure /ma facet szczescie :lol: /ale jest alfa i omega, człowieczek od wszystkiego :lol: /Szwagier :lol: /.Kupilam mu blache,katowniki i pospawal ogromniasta bude 6 x 3 m. czyli siedzibe firmy :lol: :lol:

Qrna firma bedzie sie rozwijac mysle przejac budowe calego osiedla :lol:

Samochodzik sobie wyremontowalam, przeciez trzeba czyms dowozic trunki. Kolorek wozu jak muchomorek :lol: zeby mnie juz z daleka widziała załoga :lol: . i pomyslec ze rodzina chciala ten woz oddac na zlom :lol: a tu takie cacko wyszlo. Czyli ogolnie mowiac firma sie rozwija.

A inwestor czyli ja i moj maz wydreptuja sciezki po bankach gdzieby tu cos lepszego wykombinowac.

Ciekawe czy beda mieli kasiure zeby firmy nie rozlozyc na lopatki :lol:

 

Filips !

Nie badz zalamany. Jak bedziesz mial projekt obcinaj co sie daje, schody, tarasy, garaz, tak zeby na planie zagospodarowania było cacy.

Pozniej to wszystko mozna dokleic, nawet jak bedziesz mial na budowie kontrole to w koncu jest jeszcze siła przekonywania :lol: :lol:

 

A wogole to jest cudownie, WIOSNA kochani.

Czy Wy myślicie o majowce? bo mi sie chce piknego pikniku :lol: :lol:

http://jarnet2.opalnet.pl/images/a_blum50.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza!

mimo. ze to "ślepa" - weź posadzkarza z choć prowizoryczną szlauchwagą i ustal poziomy (bo przy własciwej wylewce wychadzą często jaja jak balony ... )

- no też właśnie dlatego biorę tego fachmana polecanego przez Januszka. Co się gość nachrumkał, że on tylko właściwe, że taka sama robota, a pieniądze mniejsze, itp... Ale w końcu jesteśmy umówieni na piątek.

a ten zasypany "własnymi rencami" dołek jak nie ubiłas ... to polej woda
- no to było tak: najpierw piaseczek, skwapliwie udeptywany przez moje stópki, potem trochę ziemi - solidnie polanej deszczykiem i dopiero te moje wypociny... Również polane deszczykiem. Ale może to za mało? Mam jeszcze lać? W końcu wodę mam swoją, to co mi tam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Dzieki za slowa otuchy - tak kombinujemy czy aby nie zlikwidowac wykuszy po obu stronach ale potem zostaje problem z balkonami, jezeli sie nie myle to one moga zachodzic na strefe "zakazana" nie wiecej niz 50cm wiec co z nich zostanie???

 

Juz caly glupi jestem :roll: :o :-?

 

A poza tym to widze ze tam u Was nareszcie sie ocieplilo i wszyscy siedza na budowach - fajnie macie , tez bym tak chcial.

Powodzenia i ladnej pogody :) :D :lol: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zaczęło się. Jeszcze troszkę i moja budowa wyjdzie z ziemi. Ławy fundamentowe już są.

Wszystko idzie pięknie.

Tylko czasem pogoda nie sprzyja.

(Jak geodeci tyczyli budynek - padał deszcz.

Jak miał przyjechać beton na ławy - padał deszcz)

Zobaczymy jak będzie dalej.

 

Filips może da się uzyskać pisemną zgodę od zarządcy drogi na zmniejszenie odległości (chodzi o te 6 m). I wtedy Twój domek zmieści się.

Zarządcą drogi jest Gmina.

Jak byłam w Starostwie o podbicie dziennika budowy, uprawomocnienie decyzji i zgłoszenie budowy do nadzoru budowlanego, to toczono rozmowę na ten temat.

Może da się coś zrobić.

Czasami wydają takie odstępstwa. :)

Zapytać zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Milusińscy :D

Qrcze, to Forum to jednak jakiś narkotyk szemrany. Kilka dni mnie nie było, a dzisiaj nie mogłam się doczekać aż wykonam szybko najpilniejsze obowiązki, jedną baaardzo przyjemną czynność i cak, na Forum.

Oj, widzę, że dzieje się, dzieje.

Tampiko, witaj wśród żywych. Teraz, jak masz już swoje cudeńko czerwone na chodzie (czy raczej jeździe) brakło pretekstów do przyjazdu do nas. Kiedy więc można się Ciebie spodziewać?

Szkoda, że wszyscy już budujemy, mielibyśmy z głowy ekipe wykonawczą. I to z rachunkiem :wink:

 

Anetko, musisz mi napisac dokładnie, gdzie ta Twoja działka, przyjadę Cię odwiedzić. Uskuteczniam wyprawy rowerowe po okolicy i już do Ciebie dojadę. Pierwsze wyjazdy kończyły się rozpaczliwym telefonem pod jakąś góreczka do mojego męża: "Minioooooooo, przyjedź po mnieeeeeee :cry: ". A teraz - spoko. A z mojej działki do Twojej to bardzo bliziutko.

 

RS: jak tam Twoja kotka, styropian ryflowany i hustawka w ogrodzie?

 

Filips: brzoza ma świetny pomysł. A później się zobaczy... :wink:

 

Wczoraj rozmawiałam z jednym takim Panem z branży, który twierdzi, że w maju materiały stanieją!!! Podobno tak zostały wyśrubowane ceny od ubiegłego roku, że wiele z nich poleci. Gdyby tak było, to życie mam uratowane. Puszczam mieszkanie i właśnie w maju (na przekór wszystkiemu i wszystkim) ruszam już bardzo pełną parą, a nie półgwizdkiem, jak to było do tej pory.

 

Miłego dnia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...