Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

RS: Ty chłopie to myślisz, ja Ci to mówię! Coś mi się wydaje, że w końcu trzeba będzie wybrać Prezesa Organizacji 8) I ja mam nawet kandydata!

 

No tak, ale ze mnie gapa. Nie dopisałem ....

Powinno być:

Jeden dla wszystkich, wszyscy dla jednego.

I wyszło, że mam aspiracje na Prezesa ......... :oops:

 

Może by tak wybrać matkę chrzestną lub ojca ORGANIZACJI.

Jakieś składki , statut, ................ :roll:

 

RS wiesz przeciez, że Anika ma talenty i jak Ona cos wymyśli - to jest to zawsze strzał w dziesiątke ... :D:D:D nawet nie próbuj oponować ...

acha ...chyba nie wyciołeś Tych brzóz ...? :wink:

 

 

 

Brzoza wszystkiego najlepszego z okazji imienin dużo zdrowia, radości i pogodnych, słonecznych dni oraz spełnienia marzeń.

 

Kochana Organizacjo już kombinuję co tu zrobić, aby na czerwcówkę nie spóźnić się. :-? Zobaczymy czas pokaże.

 

Renia popieram Cię całkowicie "Niech się W-wie schowają ze swoimi spotkaniami" Podkarpacie ma swój czar i urok. I tu najwspanialszych ludzi się spotyka.

 

 

Myśle, że cytrynowkę z Wami wypije, podobno cytryny mają duzo witaminy C..........a ja dbam o zdrowie :wink:

 

Brzoza

 

Mieć swoje miejsce na ziemi , swój własny kąt ,

gdzie jest spokojnie i bezpiecznie ,

znać ludzi dobrych i życzliwych ,

słuchać serca , podziwiać wschody i zachody słońca

- oto prawdziwe szczęście.

niczego więcej Ci nie życzę.

 

 

a spotkanie chcialbym zorganizowac 20-go lipca (slodkosci i weselna do uporu zagwarantowana) do tego bedzie jeszcze cos wazniejszego dla mnie, czego jeszcze nie zdradze, a co chyba brzoza wie ...

 

 

 

wiem ...wiem ... :D:D:D cha cha cha

i juz Ci gratuluję :D:D:D

Wszyscy jesteście Kochani ... dziękuję za życzenia

Gregor pieknie napisała tampiko

o poznaniu ludzi życzliwych ...

znalezieniu tego swojego miejsca na ziemi ... skąd oglada sie wschody i zachody Słońca ...

a Anetka

Podkarpacie ma swój czar i urok. I tu najwspanialszych ludzi się spotyka....

 

i tak jest ...

tu sie czuje sympatie i tu biją Wielkie Serducha

a Twoje motto Grześku ... "...to nie sztuka wybudowac nowy dom, ale sztuka jest mu nadac dusze ..." też to mówi

- nie blichtr ... i połysk ... nas wyróżnia ...

a to, że kresowiacy maja szczere dusze ...

tampiko i Anetko i kochana Organizacjo ... szkoda, ze w czerwcu jeszcze bez Grześka ...

ale wypijemy ... wychylimy za Niego toast ...cytrynówką ? :roll: 8) :wink:

 

acha ..Gregor ... ja chyba czuje jakie wrażenie zrobisz na Paniach z naszej Grupy jak Ciebie zobacza ... na zywo .... :wink::lol:

 

do miłego... :D:D:D

 

 

 

kurczę rozrastamy się w potęgę. Niech się W-wie schowają ze swoimi spotkaniami (może mnie nie wykasują), ja myślę, że do naszej ORGANIZACJI, to się żadna inna nie umywa.

Gdzie jest taki klimat, taka chęć do spotkań, do żartów, do wzajemnej pomocy ?

Powinniśmy dostać jakąś nagrodę albo co ?

 

 

Renia... - juz masz !!! ...zaklepane ... obiecane .... mmmasz na bank ...

 

 

NAGRODA !!! NAGRODA !!! PROSIMY O ADRES ...

 

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie.

Widzę, że podpadłem ORGANIZACJI ale proszę o wyrozumiałość. Koniecznie chcę dotrzymać terminu przeprowadzki i teraz to jest da mnie najważniejsza sprawa. Miałem w planie dłuższy urlop w maju aby trochę roboty podgonić ale dostanę tylko 2 dni i w czerwcu tydzień. W sobotę kiedy była majówka kopałem szmbo do wieczora (mieli też przyjść cyklinować parkiet ale nie ma ich do dziś :evil: ) Z dziećmi nie było już sensu jechać a zostawić pod opiekę nie było komu :( Taki już los. Wiele imprez, wycieczek itp. omija nas. Ale to taki okres w życiu człowieka i tak musi być. Mam nadzieję, że uda mi się spotkać z Wami na czerwcówce.

Brzoza najlepsze życzenia ode mnie :)

No to Grześki z jakiego znaku jesteście? Bo jak z byka to chyba też wypada złożyć wam życzenia imieninowe :)

Renia, AnetaS cieszę się, że zaczęły się już na poważnie Wasze budowy i że wszystko idzie gładko. Oby tak do końca :)

Piękne teksty piszecie.........

Pozdrowionka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałki powinny być wolne od pracy. Chyba zgłoszę to jako wolny wniosek w Sejmie. Jak w posły pójdę :wink:

 

Oj dużo się działo w ciągu weekendu, pewno nie zdążę skomentować wszystkich postów, ale króciutko: Gregor 456 - pamięć mam dobrą, nie zapisuję. A jeszcze jak ktoś obieca coś miłego... :p

 

Brzoza - pytając czyś majowy miałam na myśli imieniony. Taż wiem, żeś Panna :wink:

 

Tampiko: Babo! toś pięknie wystąpiła. Podpisać się tylko i tyle. I życzyć sobie, coby tak było.

 

Greg: wszyscy rozumiemy Twoje rozterki: spotkanie z grupą, czy przeprowadzka. Teraz masz dłuuugi termin i myślę, że już uda się to jakoś pogodzić. dzieciaki bierz ze sobą, dopóki nie zasną, ciotki będą je bawić :wink:

 

Reniu: cieszę się, że posłuchałaś Brzozy. Bardzo, bardzo się cieszę. Trzymam kciuki za ciąg dalszy. I pomyśl jeszcze o tej Pani :wink:

 

Uściski dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

:D Udało mi się znaleść przepis na słynną już Cytrynówkę :wink: , może się komuś przyda :roll:

 

Cytrynówka

 

Składniki:

1. 1/2 BUTELKI SPIRYTUSU;

2. SZKLANKA CUKRU;

3. 2 SZKLANKI WODY;

4. 1 SZKLANKA SOKU Z CYTRYNY

 

 

Sposób wykonania:

Cytryny zaparzyć gorącą wodą, obrać ze skórki i wycisnąć z nich sok.

Skórki ( z 2 cytryn posiekać na drobne kawałeczki).

Do garnuszka wrzucić posiekane skórki, wlać wodę i wsypać cukier - zagotować ( 5 minut ).

Ostudzić, zalać spirytusem i wlać to do butelki, włącznie ze skórkami.

Po 24 h odcedzić i pić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek ja w sprawie montowania drzwi jeszcze. Pisałeś, że montowałeś na samej piance. A te Twoje drzwi mają próg? W piątek przywiózł mi stolarz drzwi, zapomniał o kluczach do nich i musiałem się już włamywać wytrychem :) W sobotę zamontowałem 4 sztuki na dole. Tylko, że ja montuję je po posadzkach i na dole ościeżnicę nic nie trzyma. Na samej piance chyba nie wystarczy :-? Może spróbuję schować dyble pod uszczelką.... chociaż widziałem u kolegi podobne drzwi na samej piance ale on jeszcze nie mieszka.

Ja robiłem cytrynówkę (a właściwie kawo-cytrynówkę) w ten sposób, że nabijałem cytrynę 40-stoma ziarnkami kawy i zalewałem ją 0,5 litra czystej wódki. Odstawiłem na tydzień a potem do butelki i zbutelki do..... kieliszka :) Oryginalny smak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg

i dalej

z kielszka do ... mniam mniam

a z tą kawą to naprawdę dobry pomysł też lubię z taka nutką kawusi

jeżeli chodzi o drzwi ja też montowałem po wylewkach, bez progów,

i wierz mi sama pianka, a jedne drzwi (te od zbiornika :p :p :p )

musiałem jeszcze raz wyrwać, nawet jak przeciąłem piankę dalej siedziały mocno.

sama pianka, tylko zrób sobie takie rozpórki dołem i w środku bo pianka lubi wypchnąć. dobrze ustaw i o nic się nie martw dołem ościeżnica nie jest obciążona niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjjj .... George.... dobrze że Jesteś ..... bo trudno to wytłumaczyc ze TY - i Greg i Gregor456!!!! ...choć ... (jak Wam cos powiem ... to .... (sorry ...ale sie usmiejecie )

- zdaje sie że WY we trzech macie ten sam znak zodiaku ... !!!!! cha cha cha

- reszta grupy ciagle mnie pyta który to Greg .... prosze ...wyjasnijacie ze WAS trzech :D:D:D

brzoza

 

oj Brzoza czy i Ty byłeś na tej libacji bezemnie ???? :cry: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George:

 

ta piąta flaszka to była dopiero 1/3 imprezy :wink: żałuj, żałuj :p

Zakoduj sobie 26 czerwca i nie kombinuj. Myślę, że najwyższy czas, żebyś w końcu do nas doszlusował. Od pierwszej flaszeczki (cytrynówki lub teqilli) będziemy gadać razem :wink:

Poza tym wiesz, Organizacja 8) już zaczyna działać. A jeżeli masz jakieś wątpliwości, to zapytaj Janona - też migał się od majówki :p Ale argumenty przyjął i na czerwcówkę już znalazł przepis na cytrynówkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde! Nie było mnie kilka dni, a tu tyyyle czytania!

Brzoza - najserdeczniejsze!!!

Organizacja, widzę, czuwa nad całokształtem naszej grupy. I dobrze, bo ktos musi w końcu, nie?

Terminy muszę zapisać: 26.06 u Januszka, a 20.07 u Gregora - czy mi się źle wydaje, czy to wtorek jest?? Bo jak się nie mylę to ...co będzie ze środą??? Kacowe trza będzie brać? Niech szanowna organizacja zadecyduje i przedstwi swoje zdanie na ww temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeszów, dnia 2004-05-10

 

Forum MURATORA

Grupa Podkarpacka

 

Szanowna Organizacjo,

Niniejszym zwracam się z uprzejmą prośbą o przesunięcie narady powyższego FORUM, z terminu 26.06.2004 na np.19 lub 12.06.2004 lub jeszcze wcześniejszy, mianowicie 5.06.2004.

Prośbę swą motywuję tym, że data 26.06.2004 jest datą odległą od 1.05.2004 o 2 miesiace kalendrzowe, a jeśli mamy do pażdziernika b.r. odwiedzić prawie wszystkie istniejące place budów w terminach comiesięcznych, nie zdąrzymy tego uczynić.

Niestety, ani dokumentacja fotograficzna, ani sprawozdania ustne z poszczególnych odcinków przeprowadzonych robót, nie oddadzą w pełni doznanych wrażeń estetycznych oraz nie spełnią warunków poznawczo-naukowych. Sytuacja taka moze zaistnieć, jeśli Szanowna Organizacja nie weźmie pod uwagę przyspieszenia terminu sympozjum. Wówczas niektórzy aktywiści naszego sojuszu, będą zmuszeni do zwoływania plenum w okresie zimowym i poniesienia dodatkowych kosztów w postaci t.zw. " gorących zup z wkładką mięsną" w terenie lub organizowania kongresu w lokalach państwowych. Skrócenie odstępów pomiędzy naszymi kongresami, spowoduje zwiedzenie większej ilości poznanych obiektów, a przez to podniesienie naszych kwalifikacji na niwie szeroko rozumianego budownictwa.

Jedynie inspekcja osobista, penetracja poszczególnych obiektów budowlanych i budowli, tudzież wrażenia kulinarne pozwolą w dogodnym czasie wszystkim uczestnikom w/w Forum na doświadczenia i wyciąganie osobistych wniosków z błędów popełnionych przez pozostałych aktywistów Podkarpackiego Forum oraz oraz na kopiowanie metod i materiałów użytych i używanych w budownictwie indywidualnym.

Dlatego jeszcze raz uprzejmie proszę o wzięcie pod uwagę wniosku i przychylne ustosunkowanie się do mojej prośby.

 

Z poważaniem

Tatanka26

 

(podpis nieczytelny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HHAA

Jak nie pisałam, to nie pisałam...

 

Brzoza - najserdeczności imienionowe.

Brytana skrobnęłam za uchem od Ciebie :) Prosił o przekazanie skrobniecia :) :D

Renia gratulacje, ze jesteś zadowolona z siebie. Tak trzymaj!

RS, czy rośliny już powstali z udeptania przez nas? I czy kocica wróciła?

Grześki, zdradźcie w końcu na forum, coście za gagatki i jaki Wasz znak!

Anika, mam nadzieję, ze Twój piesek nie został kontuzjowany?

 

Tak żeście zabajerowali mnie tymi murowanymi kuchniami, ze pewnie wizytówką każdego podkarpatczyka będą murowane półki :)

Witam setnego Tomka i siedemdziesiątą siódmą Anetę;)

 

Chłodno pachnące, majowe pozdrówka dla wszystkich :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię Grzegorz po grecku brzmiało Gregorios, co znaczy ''czujny, czuwający''. Grzesie to osoby ambitne, często przekonane, że mają przed sobą specjalne zadanie w życiu - czy nawet misję - do wypełnienia. Zazwyczaj uważają, że nikt ich wyręczyć nie może, że są nie do zastąpienia. Wielu jest tytanami pracy i dochodzą do dużych osiągnięć w wybranej dziedzinie, ale w parze z tym idą pewne wady. Mają też wrodzone zamiłowanie do autoreklamy, zwracają na siebie uwagę i zwykle stają na czele zgromadzeń. Życie u boku Grzegorza jest z pewnością ciekawe, pełne przygód i nieoczekiwanych zmian losu, ale z drugiej strony trzeba znosić to, iż jego decyzje są nieobliczalne i wynikają z jemu tylko znanej logiki. Z tego wynika, że wielu Grzegorzów robi karierę w społeczeństwie - chociaż źle znoszą sytuacje, gdzie trzeba coś udawać i mamić rozmówców pozorami, nierealnymi obietnicami. Nie pozwala im na to wrodzona rzetelność.

.

Tyle na temat Grzesiow ...........ktorych u nas urodzaj..........juz nie wiem

jak to rozszyfrowac..........moze to j.w pomoze:))

 

A ja teraz jak w ukropie..........buuummmm sie zaczął :)):))

kopareczka, stal, bloczki Ytong, :lol: ..............no przeciez wiecie ...........co Wam bede truć :lol:

Pozdrawiam...........z Zadupia :lol:

 

Ale tego sobie nie odpuszcze.............a masz Rafalku jeszcze Ty :lol: :lol: :lol: Rafał Imieniny: 24 Stycznia, 29 Września, 24 Października

Dużo czytają, stałe się uczą i nie wystarcza im jedna zawodowa specjalność. Znają masy informacji; można powiedzieć, że mają encyklopedyczne umysły. Żyją blisko przyrody i z zamiłowaniem pracują w zawodach, które wymagają stałego kontaktu z naturą. Lubią ogrody i hodowanie zwierząt. Często też jakby pamiętali o czynach archanioła zajmują się leczeniem i mają zdolności uzdrowicieli; fascynuje ich astrologia i inne sposoby zaglądania w przyszłość. Nieobce są im talenty artystyczne, z malarstwem na czele. Typowy Rafał jest łagodny i ma pokojowe usposobienie; woli stosować dyplomację niż stawiać sprawy na ostrzu noża. Mimo to wie, czego chce, pamięta o swoich zasadach i nie daje się wodzić za nos. Nie leży w jego naturze pośpiech; umie czekać na odpowiedni moment. Ufa swojemu przeznaczeniu, że zawsze zdąży z tym, co ma w życiu do zrobienia. Rafałowie rozumieją dusze kobiet i dzieci i chętnie otaczają się liczną rodziną.

 

Innym razem reszta :lol: :lol: .....tylko nie wszystkie imiona Wasze znam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, proszę :D ... I Tatanka i Tampiko.... fajnie, że jesteście :D

Przeczytałam list otwarty Tatanki26 do Organizacji 8) Widzę tu mądrość życiową (nie napiszę przecież, że chęć imprezową :p ). Nie wiem, jak Organizacja 8) odniesie się do niego (mam nadzieję, że tyż listem otwartym odpowie), ale dorzucę propozycję. Myślę, że powitanie wakacji u Januszka - to pomysł dobry i mógłby zostać i impreza mogłaby się tak zwać. Natomiast "czerwcówke" może ktoś w tzw. międzyczasie zorganizuje? Nie to, żebym nachalna była :wink: ale Baru! może cóś pomyślisz? Nie będzie zmiany planów :wink:

Ale cóż, zobaczym jak Organizacja 8) się ustosunkuje.

 

Tatanka: moja blondynka cała. Twarda jest (po mamusi :wink: ). Darek wozi gazetę dla Ciebie w samochodzie. Ponieważ doniosły mi służby organizacyjne 8) że bywasz w jego okolicy mogłabyś sobie wziąć :D

 

Gregor 456 - ten przepis od myśliwego :o Robi wrażenie. Mówisz, że wtorek :-? Niby te urlopy na żądanie funkcjonują, niby wakacje, ale może jednak walniesz piąteczek? Torty rewelacyjnie się mrożą (to tylko tak, gwoli pomocy w rozmyślaniach) :wink:

 

Renia: czekamy na ciąg dalszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze,

wystosowałam list otwarty do organizacji, ponieważ 26.06 są imieniny mojego małżela, na które przyjedzie nasz cichy kredytodawca (wójek) i przesunąć tej imprezy nie mogę, ale jakoś beze mnie się obejdzie. Januszka zinspekcjuję w dogodnym dla niego terminie :D :D :D

 

A na dobry dzień rzucam Wam kawała:

 

Mlody ksiadz po lekcji religii skarzy sie przelozonemu, ze nie rozumie mlodzieży:

-Tak dziwnie mówia: spoko, nara.

Na to ksiadz przelożony:

- Ksiadz jest mlody, a niedzisiejszy, spoko to spokojnie, nara to narazie itp.

Musi ksiadz mówic ich jezykiem to latwiej zrozumią.

Nastepnego dnia mlody ksiadz wchodzi na lekcje religii i mówi:

- Pochwa

 

No to nara :D :)

I miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...