Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

sztumbrsztumbrsztumbr tak pracują betoniarki

stuk stuk tak młotki kielnie

szruszruszru beton szoruje z pompy i zalewa fundamenty

 

i tyko od czasu do czasu słychać

majster która godzina?

a wiesz też bym się napił :wink:

:p :p :p

 

jednym słowem budowy na całego

 

może dlatego na forum tak cicho :(

 

A dla mnie świeci słońce 8)

nawet jak pada deszcz

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Podkarpacie - jestem z Lubaczowa. Jestem na etapie wylewania stropu (akerman). Obecnie zastanawiam się nad wyborem materiału na instalację wodną: miedź, albo palstik. Jeżeli macie już doświadczenie w tej sprawie to proszę o pomoc - Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza: jedno już wiem: po cytrynówce nie ma kaca :p Mówię Ci :wink:

 

 

Cytrynówki to chyba nie da się za wiele wypic i dlatego nie ma po niej kaca :)

 

No tak

wyszło na to że jestem przeciwnikiem spotkań i nic tylko praca i cioranie

:p :p :p

no cóż niech i tak bedzie ale ta pora roku jest chyba najlepszą na budowy

a spotkania zimą :-? czego nie, właśnie zimą są najlepsze

po kuligu taaaakie ognisko że skakaniem :wink:

A cytrynówka jest jak najbardziej wskazana i nie ma sie po niej kaca

p o d

w a r u n k i e m

że wypije się mniej niz wiaderko na głowę :wink:

:p :p :p

 

Anika ...

januszek jak zwyle uchwycił sedno ...:wink:

 

Grześ ... nie da sie ? ...nie byłeś na ostatnim spotkaniu ...co Ty tam wiesz .... :lol: :lol::lol:

 

Faktycznie cicho :-?

pewnie ciorają?

 

oj cioramycioramy, i to jak !

tak ze nie ma nawet czasu po ...zadzie sie poskrobac :D

trzeba przeciez zapasy ( kupione przed majem) wyrobic

aby nie kusiły oczu i komus sie nie przylepiły

 

Może to cisza przed "burzą" ;)

 

no pewnie Grześ !!!:D:D:D

Aniko u mojego kolegi kominek jest oddalony od telewizora ok. 1m. Zresztą oba są w jednej obudowie i na tym samym poziomie. Wyglądają jak 2 telewizory, w tym jeden z żywym ogniem :)

 

 

:D:D:D

oj - to je dobre Grześ!!! dwa w jednym ... może u siebie rozwazyc takie cóś ...:roll::roll:

 

 

 

w z wiazku z kacem .... kawał czeski ..

kelner budzi klienta opartego na blacie stołu

"Pane Havranek ... tu se ne spi !!!

klient

"Ja ne spie!!! ja rzigam ...

 

Podobno zabudowa kuchni jest już gotowa a ja jeszcze nie pomalowałem ścian kuchni :-? . Muszę zdążyć przed montażem.

 

 

...skad ja to znam :oops: :roll:

 

 

 

Tylko to bajoro po ostatnich deszczach mnie przeraża :( Nie wiecie gdzie zdobyć płytki chodnikowe z jakiejść zrywki, demontażu itp. (tanie)? Zrobiłbym jakiś prowizoryczny chodnik.

Grześ

pytaj kolege G.

u nas szykuje sie wymiana ok 2 km ...

nie znam zasady czy dysponuje tym inwestor czy zleca pozbycie sie materiału z rozbiórki wykonawcy ... jedno wiem - sporo tego bedzie ...

BRZOZA - WSZYSTKIEGO NAJ NAJ X 100 I SORRY ZA SPÓŹNIENIE I PROSZĘ O PRZEBACZENIE.

Wojtek ... nnno coś Ty !!! daj pysia :D

 

zazdroszcze Ci tych wypadów i tych widoków ...pozdro :D

Brzoza

jeszcze raz dzięki !!!!! Myślę, że w tym wszystkim Pan Bóg też maczał palce. Jak się nie ma rodziców, to kogoś trzeba prosić o opiekę. No i czasem podsuwa taki niby zbieg okoliczności.

 

Renia... w swoje marzenia włazyłas niesamowite samozaparcie i kazdy widzi jak sie zmagałaś z tyloma przeciwnościami ...

 

my Ciebie podziwiamy ...

ale Tam ... na Górze ... tez to widać ...

na taki zbieg okolicznosci zapracowałaś

sama

 

i smiechnij sie ... OK?

 

witaj Tomekk

miedż ma własciwości przeciwbakteryjne ..ale ostroznie z wkrecaniem kranów ...

plastik podobno niezły

ale tradycjonalisci polecaja ocynk - nie do zdarcia

 

RS my tu gadu gadu ...a roboty ani sladu ...

chyba ide sie zaciorac ... jak i TY :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie cioracze - budowlańcy.

 

UWAGA KONKURS DLA KUCHARZY I NIE TYLKO.

 

Ze względu że we wcześniejszym wpisie go ogłosiłem ale jak popatrzłem jest taki nieczytelny to go powtarzam.

 

Pytanie brzmi co to są zlepieńce do jedzenia. NAGRODA - piwo wiejskie typu Zwierzyniec, Koźlak na czerwcówce.

Kto pierwszy napisze prawidłową odpowiedź na forum ten zgarnia nagrodę.

 

TOMEKK- witam serdecznie na forum co do wyboru to ja zawodowo polecam miedż - UWAGA - OCYNK przy ciepłej wodzie i c.o. jest zabroniony państwowo. Nikt tego już nie powinien polecać.

Szkoda ze wcześniej nie napisałeś we wtorek byłem w Lubaczowie.

 

To tyle na razie pozdrawiamy was razem z moją żoną co stoi nad mną i poprawia błędy i wszystko czyta.

Ze względu na powyższą cenzurę nie napiszę wam nic fajnego haha.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlepieńce to muszą być jakiegoś rodzaju pierogi, napewno coś z ciasta. No bo co można lepić - tylko ciasto, może z kapustą , albo mięsem, no chyba nie ruskie ?

 

Niniejszym informuję, że 3 godziny temu zalano mi ściany fundamentowe. Razem z ławami poszło 45 kubików betonu B-15. Kierownik zdjął miarę i będzie zamawiał strop - KANAŁOWY. Nie brałam takowego pod uwagę, dopóki mi o nim nie opowiedział. Po oglądnięciu "obrazków" i wysłuchaniu prelekcji na temat oszczędności podjęłam decyzję na tak. Prawie zero robocizny, dźwig układa belki w dwie godziny, betonu idzie bardzo mało. Wytrzymały i niedrogi. Robią na zamówienie pod podany wymiar.

W poniedziałek mam następną konferencję z panem kierownikiem, z wieloma sprawami wybiega w przód, myśli perspektywicznie.

Jakby go dzisiaj nie było na budowie zanim zaczęły zjeżdżać betoniary, zalaliby fundament pod garażem na tym samym poziomie co przy wejściu do domu, a on zauważył różnicę poziomów - do domu wejście po schodach- i kazał skorygować szalunki w ostatniej chwili.

A tak w ogóle dzięki niemu oszczędzę mnóstwo pieniędzy, wszędzie robi cięcia i wynajduje mniej kosztowne rozwiązania. A ja się na wszystko godzę jak potulny baranek.

Muszę jeszcze raz powiedzieć, że tacy fachowcy już powymierali. On jest chyba ostatni.

 

Aniko, uśmiecham się teraz częściej, bo wiem że wszystko pójdzie dobrze.

 

Pa, pa do "usłyszenia".

Przyjemnego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, obejrzałam zdjęcia z Waszego spotkania i wreszcie Was poznałam. RS, piękne miejsce, a dojazd do domu bezproblemowy? Przyznam się, że w majówkę byłam u rodziców w Łańcucie i zamówiłam parkiet. Brzoza , wszystkiego dobrego imieninowego (wiem, że Zośką nie jesteś), ale dopiero dziś poczytałam Wasze posty. Faktycznie, ludzie z Podkarpacia mają to "coś"! Pozdrawiam serdecznie wszystkich, pozwolę sobie podczytywać Was od czasu do czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, obejrzałam zdjęcia z Waszego spotkania i wreszcie Was poznałam.

no my Ciebie troche wczesniej - tez ze zdjęc ...

:D:D:D

cześć Łańcucianka :D dzieki za zyczenia

a moze mam na drugie Zosia, coo ? :wink: ( jak np Jan Maria R.?) :lol: jak byłas obok nas w Łańcucie - to czemus do nas nie wpadła choc na chwile ? dostaniesz karniaka na przyszłym spotkaniu !! :p

masz to jak w banku ...:wink:

Baru była (mimo ze udało sie dziewczynie tylko na krótko) to od razu podbiła nas swoim humorem i czulismy sie jabysmy sie znali od lat ... :lol:

a TY jak parkietami szalejesz to pewnie sie planujesz wprowadzic na koniec sierpnia przed rokiem szkolnym Joskulku tak ?

 

Wojtek... z tym ocynkim do ciepłej wody ...zaskoczenie ...nie wiedziałem ... sam mam miedź ale przy próbie wkrecania kranu przekreciłem rurke w kolanku za sciana ...

w paluszkach ... bez klucza ... (albo rurki słabe albo mam w paluszkach małe imadełka) :( :-? :roll:

 

spróbuje sie na to piwo załapac tylko czy to co mi do głowy wpadło, jadalne moze być ...

oto - co mi sie skojarzyło ...

http://www.pngs.pulsar.net.pl/geo1.htm

"...Zlepieńce są to skały składające się ze żwiru scementowanego spoiwem mineralnym...."

i jak ? wygrałem ... Zwierzynca ...?:roll::oops:

 

 

Aniko, uśmiecham się teraz częściej, bo wiem że wszystko pójdzie dobrze.

 

Pa, pa do "usłyszenia".

Przyjemnego weekendu.

 

Renia- tak trzymaj !!! super tampo !!!

bo jak Ty sie usmiechasz ... to i my sie usmiechamy ... :)

 

Słoneczko swieci ... jakie sliczne dzis !!!

 

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc dot instalacji wodnej - stawiam na miedź. Widzę że, całkiem nieźle sobie poczynacie na forum. Widzę że poruszacie temat cytrynówek itp. Ja mam niezły przepis na krupniczek. Ale to następnym razem. Co obecnie robicie w tak zimnym maju na budowach. Ja ostatnio jeździłem z córeczką Olą (17 miesięczną) kupować pustaki i piasek... [/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekk - dzielną masz córuchne ! :lol:

a u mnie płytki - ale wykończeniowka generalnie - gdzie do wykonania jest setki szczegółów, a pewne rzeczy sa korygowane na biezaco - bo np. tam teraz pasuje lustro wcześniej planowałaś gniazdko pradowe dla podswietlenia tegoż lustra ... samo zycie ...:lol:

wiesz ze Lubaczowa jest Was dwóch (looknij na mape filipsa) -

i do Muniny ... na cytrynówke tez ... :lol:

a'propos filips... czy w papierkach ruszyło do przodu ? i jaka u Ciebie pogoda ?

bo my tu zmarznieci jesteśmy, a słoneczko tylko zza chmurki nam przyswieca ...:(

 

na razie Tomekk dawaj ten przepis na krupnik ... niech sie maceruje ...

albo nie ...

zimno dziś .... znasz cos na szybko ? ...cha cha cha

 

:D:D:D

 

a jak sie zdecydowałeś na miedź - to w przejsciach przez sciany wywal osłonki z gabki a zapiankuj i przyklajstruj mocna cementówka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

brzoza, na płycie SDM znalazłem taki tekst

 

=Na głowie staje=

 

 

...Na głowie staje żeby mieć swój dom

I błogosławię każdy w nim kąt...

 

 

 

też cytrynówce mówimy nieeeee .........

 

 

ale o tym po cichutku ... ale o tym sza ... :wink:

 

wiesz RS fajny wiersz ... i chyba najlepiej docenia sie własny dom gdy wypoci sie wiadro potu, zje wiadro pyłu i po omacku potrafi sie po budowie poruszać ...

 

 

Idę się zaciorać może mi przejdzie ....

 

i przeszło ?

mi - po zacioraniu sie ... - przechodzi ... :wink:

 

 

miłego dnia

 

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

No, w końcu słoneczko. Myślicie, że to już zacznie się tak naprawdę lato?

 

RS: cudnie...

szkoda że jednak nieee... Ale może dasz się kiedyś do niej przekonać :wink:

aaaa, a co się stało z niespodziankami???

 

Renia: są jeszcze Ludzie (przez wielkie L) na tym świecie, prawda? Mam tu również na myśli brzozę :D

 

TomkuK - witaj. Dobry wybór z tą miedzią... Egoistycznie tu piszę, bo sama ją wybrałam po różnych wahaniach. jedni chwalili miedź inni plastik, postawiłam na miedź, patrząc na nią "po babsku" :wink: Biżuteria z miedzi jest piękna i trwała, a z plastiku :-? :cry: ??

 

Joskul - a może zaplanujesz wizytę u rodziców 26 czerwca? Daj się skusić :wink:

 

A tak w ogóle, to wszyscy faktycznie intensywnie cioromy :D No i dobrze. U mnie ekipy się zazębiły, a moje dzieci pytają się, czy ja wiem jeszcze, że je mam. Rano dowiedziałam się dopiero, że moje dziecko pisze dziś właśnie test kompetencyjny :cry:

Jak radzicie sobie z koniecznością bycia i w domu i codziennego pobytu na budowie? Próbowałąm odpuścić sobie w piątek po południu (coby po prostu wykonać sprzątanie) ale zaraz zostałam wezwana, bo trzeba było powiedzieć panom gdzie są jakie przewody w kominie :-? :-? i ile ich jest :-? (nie było możliwości sprawdzenia od góry).

 

Greg: a wyobraź sobie, że w kwietniu pozbyłam się płyt betonowych z podjazdu, bo myslałam sobie, że już jest po deszczach :-? I też mam problem z wjazdem na własną działkę.

 

Dobrego tygodnia i duuuużo słoneczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kiepskie to słoneczko

myslę że jak tak dalej będzie to trzeba będzie ruszyć zapasy opału na następny sezon :p :p :p

ale dla mnie świeci nie jedno słoneczko 8)

Reniu cieszę się że Tobie wszystko udaje się tak jak chciałaś albo nawet lepiej

RS myslę że jak raz spróbujesz tej cytr.. ale tej gregowej z taką nutką kawusi to zrozumiesz.

Witam wszystkich nowych z ich trafnymi wyborami.

Aniko jak sobie radzimy :-? :-? :-?

nie wiem jak inni ale ja sobie nie radzę, i wiem że coś ucieka, czegoś nie dopilnuję, na coś nie zdążę

a zycie mamy tylko jedno :(

 

i tym optymistycznym akcentem chciałbym powitać wszystkich

w tym nowym zacoiranym tygodniu

:p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :wink:

 

właśnie trzymam w garści pozwolenie na budowę :D :o

za tydzień zaczynam fundamenty :D

najpierw nie mogłem się doczekać, a teraz mam stracha ... 8)

 

Renia podaj mi na priva nazwisko tej Pani od wyceny :wink: , karteczka mi się zgubiła :oops:

 

:cry: :cry: :cry:

 

RS: Pewno przyszedł kocur. Bał się konkurencji.

 

Anika ładnie to wszystko zwalać na facetów :-?, to na pewno nie jest sprawka jakiegoś miłego koteceka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol:

no proszę, uderz w stół, a nożyce się odezwą. :p :lol:

Przecież wiecie, że w świecie kotów samice same wychowuję młode, ponieważ zdarza się, iż kocury, w obawie przed konkurencją, eliminują młode. Tak jest z lwami, gepardami itp.

Jest tak również w świecie niedźwiedzi. Niestety.

 

Wcale nie jest tak, że faceci zawsze są winni. Nie. Naprawdę przydają się w zyciu, np. do... hmmmm tego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...