Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkład Kominkowy INVICTA SELENIC


Recommended Posts

Wiem, że ten temat był już wałkowany na forum ale posty z 2003-2004 roku może się trochę zdeaktualizowały. Będąc w na zakupach w LM wpadł mi w oka w/w wkład. A że zamierzam brać się za budowę kominka z szybą boczną oferta wydała mi się atrakcyjna ok 2300 złociszy za wkład 14 KW. Zaznaczam również, że kominek będzie nam służył tylko do celów powiedzmy rekreacyjno-nastrojowych. Jak zwykle pytam: Czy ktoś z forumowiczów użytkuje wkład tego producenta i jakie są o nim opinie.

Dodam tylko że w najnowszym katralogu INVICTY wkład jest oznaczony jako do palenia ciągłego. Liczę na wiele odpowiedzi i opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8 lat używam INVICTA foyer 700 prismatique o mocy 14kW. Przez 7 lat używany był jako podstawowe źródło ciepła w domu ok. 200 m2. Poza potrzebą dołożenia uszczelek bocznych przy szybie (w ramach gwarancji) to nic się nie działo. Kominek rozpalany w październiku,wygaszany w maju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myślę Sabe że grubo się mylisz.

"Masówka" dostosowana parametrami do zachodnioeuropejskiego stylu palenia, który nijak się nie przekłada zarówno na nasz klimat jak i traktowanie kominków przez przeciętnego inwestora.

A to że jako wyrób rodem z Francji doskonale sprzedaje się głównie we francuskich sieciach hipermarketów budowlanych to raczej nie powinno nikogo dziwić.

Moją wypowiedź mogę poprzeć egzemplarzem stojącym u mnie w komórce - jego wyglądem po niedługim okresie palenia i pęknięciem tylnej płyty wkładu. Wymieniałem go na wkład innej firmy u inwestora, który nabył dom z już zamontownym takim wkładem. Wkład był jeszcze na gwarancji i pomimo posiadanej przez inwestora faktury zakupowej poprzedniego właściciela, gwarancji mu nie uznali poniweważ pęknięciu uległa część ruchoma (tylna płyta) a nie korpus wkładu. Nonsens. Wkład był kupowany w Leroy Merlin i dostałem go w celach "pokazowych" dla innych, bo inwestora, jak sam się wyraził, sporo nerwów kosztowała sama dyskusja z kierownikiem tegoż marketu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Invictę - jeden z prostych/tanich modeli - kupiłem jesienią w LM za 1400zł - palę nim w jeszcze nie zamieszkałym domu tym co mi zostało po budowie - resztki desek, kantówki ze śladami betonu, itp. Palone prawie codziennie od listopada czyli ok.5 m-cy. Jak do tej pory 0 problemów, przez ten czas 1 raz myłem szybę i to tylko, żeby sprawdzić jak działa płyn do mycia szyb. Szyba przy większym rozpaleniu i otwarciu na full szybra i dopływu powietrza, sama się w dużym stopniu oczyszcza. Jestem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem - w ciągłym użytkowaniu przez 7 lat jako podstawowe źródło ogrzewania, obecnie sporadycznie ze względu na zmianę źródła ciepła oraz wygodę. Traktowany "bez czułości". Tylna płyta nadpękła kilka lat temu ale jest cała - bez problemów można ją wyjąć do przy gruntownym czyszczeniu kominka. Jedyny błąd który zauważyłem to lekkie wygięcie się ruchomego rusztu do góry od temperatury, ale w niczym to nie przeszkadza. Kominek kupowany w firmie która zajmuje się tylko kominkami, a nie w supermarkecie. Cena raczej ze średnio-wyższej półki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem - w ciągłym użytkowaniu przez 7 lat jako podstawowe źródło ogrzewania, obecnie sporadycznie ze względu na zmianę źródła ciepła oraz wygodę. Traktowany "bez czułości". Tylna płyta nadpękła kilka lat temu ale jest cała - bez problemów można ją wyjąć do przy gruntownym czyszczeniu kominka. Jedyny błąd który zauważyłem to lekkie wygięcie się ruchomego rusztu do góry od temperatury, ale w niczym to nie przeszkadza. Kominek kupowany w firmie która zajmuje się tylko kominkami, a nie w supermarkecie. Cena raczej ze średnio-wyższej półki.

 

 

też oglądałem te cuda LM i mam pytanie w narożnikach na łączeniu ścian taka masa ala silikon do uszczelnienia to normalne prawie wszystki wkłady tej firmy wszystkie łączenia miały tak obsmarowane to za jakiś czas się nie rozszczelni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nie rozszczelniło. Po 5 latach użytkowania wymieniłem sznur uszczelniający w drzwiczkach. Po myciu szyby płyn z resztkami osadu wsiąkał w dolną część sznura który w końcu stwardniał i przestał dobrze uszczelniać. Wymiana jego przywróciła szczelność, tak że mogę zadusić dosyć mocno rozpalony ogień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

2 trakcie 3 sezonu potwierdzam to co pisałem juz wcześniej

 

mam Invictę - jeden z prostych/tanich modeli - kupiłem jesienią w LM za 1400zł - palę nim w jeszcze nie zamieszkałym domu tym co mi zostało po budowie - resztki desek, kantówki ze śladami betonu, itp. Palone prawie codziennie od listopada czyli ok.5 m-cy. Jak do tej pory 0 problemów, przez ten czas 1 raz myłem szybę i to tylko, żeby sprawdzić jak działa płyn do mycia szyb. Szyba przy większym rozpaleniu i otwarciu na full szybra i dopływu powietrza, sama się w dużym stopniu oczyszcza. Jestem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...