Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkład Kominkowy INVICTA SELENIC


Recommended Posts

Zamierzam kupić Invicte , co prawda u mnie będzie bardziej ozdobą niż kotłownią, ale kolega przez dwa sezony (i pół trzeciego) ogrzewał swój dom tylko takim wkładem - parter z poddaszem (i dziećmi:) ) - traktował go bez odrobiny litości. Przeżył pożar sadzy w kominie a teraz używa okazjonalnie. Jak wszędzie są lepsze i są gorsze produkty, tańsze i droższe. A wady czy usterki zdarzają się wszędzie. Nie potrzebuję lepszego i w zasadzie mnie nie stać na droższy - kupuję wkład Invicta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
hmm, tez mi zaproponowano invicte selenic i mam problrm: z zasady nie wierze w sprawdzalnosc na naszym rynku francuskich i włoskich artykułów. W opisie produktu jest niby zagwarantowana ciaglosc palenia ale uslyszalam jedna uwage od dystrybutora tegoz kominka: przy kominkach o tak malej mocy (ok. 14kw) nie ma doprowadzenia zimnego powietrza z zewnatrz bezposrednio do kominka. Kominki pobieraja powietrze z wewnatrz. Za to rura ta bedzie idealna do chłodzenia TYLNEJ śCIANKI kominka? Czy kominki powinny miec chłodzone scianki? Czy brak chłodzenia powoduje pekanie tychze ścianek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wychodząc z założenia, że nie ma rzeczy wiecznych(prędzej czy później każdy wkład szlag trafi) użytkuję invictę za 2200zł 14kW. Nie chciałem droższego a ten jest niebrzydki. Nic jej się nie dzieje, palę wszystkim(skąpy), szyba sie brudzi jak w innych. Sam ją montowałem konsultując sie na forum. Tak na marginesie chyba we Francji są jeszcze Alpy i w związku z tym chyba jest zimniej lub przynajmniej tak jak w Tatrach. Miałbym tylko obawy o jakość zbyt tanich wkładów invicty i innych producentów, mój jak wspomniałem był ciut droższy.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Żaden ze mnie fachowiec. Szybra w komplecie nie było ale OBI przeceniło oryginalny szyber invicty z 200 do 49zł (brakowało tylko dziurek w pręcie ze stali nierdzewnej), jak mogłem nie wziąść. Byłaby możliwość w moim kominku doprowadzenia pow bezpośrednio pod ruszt( widziałem taki sposób doprowadzenia w jakimś polskim wkładzie) i nie byłoby to specjalnie skomplikowane. Czytałem tyle różnych opinii o wkładach z bezp doprowadzeniem pow i bez, że sam jestem durny co lepsze? Mogę powiedzieć tylko to co wiem, nie będę odmiennie od innych filozofował. Rurę bertramsa fi200mm wprowadziłem pod kątem 45 stopni(kolano 3segmentowe) do komina i uszczelniłem tylko mączką szamotową i to się sprawdza. Wkład stoi na pospawanym stelażu z kształtownika o przekroju kwadratu 20x20mm, jest przymocowany do wylewki śrubami, naprawdę proste do zrobienia. Po za tym do invicty trudno będzie o oryginalny pasujący stelaż. Fotek nie mam. Jeżeli chcecie coś mądrego przeczytać o kominkach, montażu poszukajcie wpisów "JEŻa" naprawdę warto, gość ma pojęcie o tym co pisze. Jak będę miał trochę luzu potaram się podać linki do Jeżowych postów.Pozdrowiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Podnoszę temat :D

 

Ostatnio błąkając się po marketach zauważyłem właśnie kominki Invicty. Cena dosyc znośna, tym bardziej że zamierzamy palic w tym kominku sporadycznie, relaksacyjno-okazjonalnie.

 

Ktoś posiada i używa wersji "pryzmatycznej"? Ciekawy jestem ile kosztuje w wersji z podnoszonymi drzwiczkami, bo wersja tradycyjna to koszt około 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...