Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TEST OKIEN PCW 4/2006 ...... a w zasadzie przedruk


Czy uważasz , że Murator powinien ujawnić nazwy firm ?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uważasz , że Murator powinien ujawnić nazwy firm ?



Recommended Posts

:evil:

 

 

Moim zdaniem to skandal , że redakcja nie ujawnia nazw firm nieuczciwych producentów i sprzedawców okien.

 

Nie można odczytać tego inaczej niż świadome działanie na szkodę czytelników. Brak ujawnienia nazw firm przez wydawnictwo umożliwia wyłącznie pozbycie się całej partii wybrakowanych okien lub dalsze praktykowanie procederu przez nieuczciwe firmy i nabijanie przysłowiowych naiwnych klientów w "butelkę".

 

W imieniu czytelników domagam się opublikowania pełnej listy firm !!!

 

W innym przypadku można wyłącznie postrzegać pismo jako nieobiektywne , niefachowe oraz stronnicze dbające wyłącznie o własny interes - czego przepraszam państwo się obawiacie , że któraś z firm nie opublikuje reklamy czy nie pojawi się jakiś sponsorowany artykuł ??

 

Jako stałego czytelnika redakacja bardzo mnie zawiodła !!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a okna do testu to co kupili?

Tak !!!! Okna do testu zostały zakupione losowo od dealerów czy producentów przez podstawione osoby i zapłacone!!! Za wszystko płacił Związek Producentów Polskie Okna i Drzwi. Producenci okien nawet nie wiedzieli, że ktoś bada dodatkowo ich wyroby :roll: . Wszystko zostało opisane w gazecie Forum Branżowe. I jest to na razie nasłuszniejsza forma weryfikacji. Pomijam to czy powinny zostać opisane już teraz firmy , które nie przeszły testów, zwrócono im uwagę i Związek zakupi od nich losowo nastepne sztuki. W przypadku dwukrotnej zmoczki ich dane podobno mają być opublikowane.

Z tego co wiem, teraz badają następnych dziesięciu.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a okna do testu to co kupili?

Tak !!!! Okna do testu zostały zakupione losowo od dealerów czy producentów przez podstawione osoby i zapłacone!!! Za wszystko płacił Związek Producentów Polskie Okna i Drzwi. Producenci okien nawet nie wiedzieli, że ktoś bada dodatkowo ich wyroby :roll: . Wszystko zostało opisane w gazecie Forum Branżowe. I jest to na razie nasłuszniejsza forma weryfikacji. Pomijam to czy powinny zostać opisane już teraz firmy , które nie przeszły testów, zwrócono im uwagę i Związek zakupi od nich losowo nastepne sztuki. W przypadku dwukrotnej zmoczki ich dane podobno mają być opublikowane.

Z tego co wiem, teraz badają następnych dziesięciu.. :wink:

 

 

Czy mam rozumiec, że to okna które mimo wszystko przeszly test sa naprawde dobre, czy to możliwe ze losowo trafiono akurat na dobre egzemplarze okien do testów?

domyślasz sie zapewne dlaczego pytam :D :D :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że kochani nie uważnie czytaliście artykuł. Otóż jest na str.116 napisane: "Związek podjął decyzję o nieujawnianiu nazw producentów, których okna nie spełniły stawianych im wymagań. Dopiero wyniki powtórnych badań, które zostaną przeprowadzone za kilka miesięcy, przesądzą o tym, czy Związek ujawni producentów wadliwych okien. Jeśli ponowne wyniki testów ich okien będą złe, nazwa firmy zostanie podana do publicznej wiadomości."

 

Wg mnie sprawa jest jasna. Zastanówcie się dobrze zanim coś napiszecie.

Tutaj decyduje Związek Producentów Okien o publikacji nazwy firmy, a nie Murator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumiec, że to okna które mimo wszystko przeszly test sa naprawde dobre, czy to możliwe ze losowo trafiono akurat na dobre egzemplarze okien do testów?

pozdrawiam

m.

Można trafniej określić, że są dobre niż miały szczeście :lol: :lol: :lol:

Możliwe jest oczywiście, że akurat losowo trafiono na dobre okna :roll: , byłby to dosyć szczególny zbieg okoliczności w przypadku jakiegoś chałturnika. :roll: np. wyjątkowo niechlujnie pozaczyszczane zgrzewy i karby plastiku pod uszczelką uniemożliwiające docisk skrzydła do ramy pewnie wykonuje w każdym oknie i żadnych badań losowych nie przejdzie. :roll:

Jednak niektóre okna odpadły z takich powodów jak niedokręcony wkręt na zaczepie (jeden obrót )czy nie wycięta uszczelka w celu rozszczelnienia. Z rozszczelnieniem zawsze będa niesnaski, jak wycięte ( a tako rzecze aprobata) to wieje i brudzi niemiłosiernie glify :-? , ale człek się nie powinien udusić. :lol: Jak nie wycięte (tako dopuszcza aprobata :wink: w pomieszczeniach z urządzeniami do nawiewu)) to nie przechodzi badań, ale ściany są czyste i ciszej. Ja na swoich umowach z dealerami jak i klientami indywidualnymi mam punkcik, gdzie jest napisane "klient nie wyraża zgody na wycięcie szczelin infiltracyjnych w celu ...itd. zgodnie z pkt... Aprobaty nr... i wykona to we własnym zakresie" . Oczywiście informuję lojalnie klienta o zagrożeniu ,zwłaszcza w przypadku piecyków w mieszkaniu, i jeśli chce to wycinamy w trakcie produkcji.

domyślasz sie zapewne dlaczego pytam :D :D :D

To jeszcze się wozisz z tym tematem??? :roll: :roll:

Pamiętasz jak mówiłem, który z twoich faworytów ma lepsze notowania w branży??? Nie znałem wtedy jeszcze wyników badań, chociaż nie wiem czy ten drugi był już sprawdzany!!!! Mnie w pierwszej turze sie upiekło, nie badali jeszcze bo już albo byłbym w gronie laureatów w gazecie hehehe :lol: :wink: albo dostał pismo z wyszczególnieniem fuszerek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ten kilka tygodni wstecz został przedyskutowany na innym forum. W przeciwieństwie do tamtego forum tutaj duzy postęp solidnych firm. Tam mowa jest o jednej firmie, tutaj trzy. Nawet bez testów z dużą dozą prawdopodobieństwa można wskazać które okno jest dobre. Wykładnikiem jakości tych okien była cena zakupu.

Nie przykładał bym zbyt dużej wagi z punktu widzenia użytkowników do wyników tych testów. Analizując numer muratora, dyskusję na innym forum należy przypuszczać iż było to zrobione na zamówienie. Dopiero przebadanie wszystkich producentów dałoby prawdziwy obraz rynku. Nie wydaje się możliwe do wykonania ze względu na koszty. Firm produkujących okna jest kilkaset, przy założeniu że trzeba wykonać ponowne badania, kto wyrzuci takie pieniądze. Chyba że ktoś ma w tym interes. Z pewnością związku na to nie stać. Nawet zbadanie wszystkich firm nie rozwiąże problemu, ponieważ powstają nowe które zrobią wszystko aby sprzedać swój wyrób.

Według mnie dobrym weryfikatorem rynku producentów jest te kilka tysięcy firm sprzedających okna, wszak pod jednym warukiem, mam na myśli firmy które istnieją na rynku kilka lat. Jest wielu producentów którzy sprzedają okna za cenę jaką chce nabywca. Doskonałym przykładem jest rynek dużych inwestycji i przetargów gdzie oferuje się wyrób oknopodobny za rewelacyjną cenę. Regułą rynku okiennego jest zakup gotówkowy okien sprzedawcy od producenta. Trzeba być kamikadze żeby zapłacić czsem duże pieniądze za byle jaki produkt z nadzieją że nabywca da się oszukać. Czasy kiedy można było dużo odeszły. Nikt z nas nie ma ochoty zostać z bublem. Tak jak wy kupujecie codziennie chleb i mleko tak my codziennie kupujemy okna, żyjemy z tego. Każdy z nas dba o własne interesy a nie o interesy producenta. Działając na rynku okiennym codziennie przychodzą handlowcy z rewelacyjnymi cenowo ofertami. Rewelacyjna cena nie wynika z chaytatywnej działalności firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzone za kilka miesięcy, przesądzą o tym, czy Związek ujawni producentów wadliwych okien. Jeśli ponowne wyniki testów ich okien będą złe, nazwa firmy zostanie podana do publicznej wiadomości."

 

Wg mnie sprawa jest jasna. Zastanówcie się dobrze zanim coś napiszecie.

Tutaj decyduje Związek Producentów Okien o publikacji nazwy firmy, a nie Murator.

 

czyli jak decyduje związek to test jest z założenia nieobiektywny i tyle , to raczej Ty zastanów się co piszesz ?????

 

dajmy np. takie samo działanie z paliwami , jest 10 stacji paliw w twoim mieście 7 z nich wali gnojówkę w zbioroniki klientów , jakieś czasopismo o tym wie i twierdzi , że nie opublikuje bo jak może skład paliwa w ciągu kilku miesięcy się nie poprawi to wtedy opublikują .... no i się skład nie poprawia i po 3 miesiącach publikują nazwy stacji

 

 

...... i mam nadzieję , że w między czasie to Ty zatankowałeś jakąś gnojówkę na jednej z 7 stacji i układ wtruskowy za XXXX tysięcy PLN uległ awarii

 

wracając do tematu to przez te x miesięcy czyli wiosenny bum na okna ludzie mają kupować buble ???? to po cholere te testy ????

 

 

a na marginesie dziwię się , że próbujesz bronić redakcję ... może okna produkujesz :lol: twoja wypowiedź raczej jest sprzeczna z potencjanym interesem czytelników-inwestorów to po to chyba jest to forum , czasapisma typu Murator aby wspierać i pomagać w wyborach

 

ile osób wyda w tym czasie XXXXXXXX PLN i co łaskawie wydawnictwo napisze jedenak xx firm to produkuje okna do bani wiedzieliśmy ale nie napisaliśmy teraz sobie reklamujcie :x

 

żałosne !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Redakcja zwróciła uwagę na to, że z oknami nie jest różowo u nas. Podpowiada w artykule na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Redakcja ich nie badała. Dostała widocznie raport z badań. Dała cynk producentom bubli, żeby uważali. Następne badania dadzą prawdziwy obraz sytuacji. Skąd wiemy, czy felerne okno nie trafiło się producentowi jak ślepej kurze ziarno?

Do tematu będzie przecież powrót.

Inna sprawa. Zostało przebadanych 10 okien, 10 producentów. Jaki to jest odsetek wszystkich? Jakie jest prawdopodobieństwo, że trafisz właśnie na produkującego buble tutaj opisanego?

 

I tak na koniec.

Siedzę tutaj na forum już prawie trzy lata i nie zauważyłeś, że produkuję okna? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą winę trzeba udowodnić.

Nawet jeśli alkomat wskaże spożycie alkoholu to takie badanie jest uznawane za dowód dopiero po powtórnym teście lub też po badaniu krwi.

 

Jareko ma rację a Ty Wojtku nie bądź tak porywczy w wydawaniu osądów.

 

szczególnie jak delikwent miał 2 promile , potrącił dziecko na pasach , jest lekarzem, zbiegł z miejsca zdarzenia a potem próbuje udowadniać , że pił jakieś ziółka :o

 

albo poseł uciekający przez pół miasta , twierdzący , że " nie pije alkoholu on tylko degustujei potem wypluwa " :lol:

 

o czym Ty piszesz ???

 

powtarzam nie ma argumentu za nie ujawnianiem nazw firm sprzedających buble zresztą nie jest to moja odosobniona opinia zobacz ankietę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście ten artykuł dał tyle do myślenia, że zanim zdecyduję się na zakup okien, to wybiorę szpeca od tychże.

Jednocześnie wiem na co zwracać uwagę, gdzie są newralgiczne punkty w oknach. Znam się na oknach jak kura na pieprzu, ale obecnie jestem mądrzejszy po przeczytaniu artykułu. I myślę, że właśnie o to chodziło autorom artykułu. Zrobili dobrze, to w niezbyt przyjemny sposób zostali zaatakowani.

I jeszcze coś.

Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale o tym czy można udostępnić dane z badań decyduje jednostka certyfikująca.

Z każdych badań jest robiony raport z badań. Raport można udostępniać osobom trzecim po wyrażeniu zgody robiącego badania. Ja mam takie zastrzeżenie na raportach z badań moich kotłów.

Zarzuty, że staję w obronie Redakcji są tutaj śmieszne. Jak mam coś na żołądku, to mówię o tym natychmiast. Dałem chyba wystarczającą ilość dowodów na to tutaj, na tym właśnie forum.

Można spierać się na argumenty, ale należy coś konkretnego wiedzieć na ten temat.

A może któryś z producentów miał pecha. Może jakiś pracownik zły na pracodawcę wsadzić chce go na minę. Może okno uległo uszkodzeniu w sklepie, podczas transportu. Nie dziwię się, że badania będą powtórzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś. Podejrzewam, że producenci bubli nie wiedzą czy to ich, czy konkurencji zostały przebadane okna.

Ujawniając nazwy firm złych, reszta poczułaby się bezkarna, że to nie ich okna poszły do badań. Przecież taki artykuł zmusi pozostałych do przeprowadzania bardziej rzetelnej kontroli jakości. Ujawniając nazwy firm wylelibyśmy dziecko z kąpielą.

Pomyślmy i o tym.

W gąszczu firm produkujących okna jest przecież mało prawdopodobne, że trafimy na te właśnie buble.

Chcesz napiętnować 0,01% producentów, aby inni czuli się bezkarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś. Podejrzewam, że producenci bubli nie wiedzą czy to ich, czy konkurencji zostały przebadane okna.

Ujawniając nazwy firm złych, reszta poczułaby się bezkarna, że to nie ich okna poszły do badań. Przecież taki artykuł zmusi pozostałych do przeprowadzania bardziej rzetelnej kontroli jakości. Ujawniając nazwy firm wylelibyśmy dziecko z kąpielą.

Pomyślmy i o tym.

W gąszczu firm produkujących okna jest przecież mało prawdopodobne, że trafimy na te właśnie buble.

 

tylko po co ma coś być mało prawdopodobne jak może być całkowicie wykluczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...