Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

editta & kuba - zapraszamy do środka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powieje nudą jak cho..ra

http://img509.imageshack.us/img509/3636/dsc05978yh5.jpg

 

http://img164.imageshack.us/img164/308/dsc05975fd3.jpg

 

te raczej nie nadają się na forum :-?

http://img509.imageshack.us/img509/7753/adsc05972zb8.jpg

 

http://img509.imageshack.us/img509/5879/adsc05974fw0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyto, mam pytanie odnosnie podlog na pietrze - na zdjeciach widzialam, iz deski (parkiet) ukladasz na plytach osb. mozesz mi powiedziec, co jest pod nimi? jaki masz strop, czy sa wylewki, czy podloga jest wypoziomowana pod osb?

 

witaj już pędzę z odpowiedzią :wink:

strop jest drewniany, osb układane na legarach (o ile dobrze pamiętam w pokojach drewnianych w korytarzu metalowych aby trochę jeszcze usztywnić strop) bez wylewek. wypoziomowane :o :roll: no myślę, wojtek chyba nie strzelił by takiego byka :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychodzą mi wyceny na agd. wcale nie jestem zachwycona szczodrością sklepów :cry: :cry: :cry: jak to u was było (chyba ruszę się stąd z tym pytaniem). mam do wydania sporą sumkę (troszkę powyżej przeciętnej myślę) z tego co czytałam niektórym udało się nawet skrobnąć jeden sprzęt jakby za darmo. może chwilę przeczekam, a później jeszcze negocjacja telefoniczna :roll: :-? jest jeszcze jakaś nadzieja :roll:

 

 

i jeszcze jedno pytanko. zmiotka od odkurzacza centralnego wyszła mi pod zmywarką, gościu od kuchni mówił żeby przesunąć. umówiliśmy się z fachowcem od oc na poprawkę ale on mówi, że to nie szkodzi. i co zostawić czy przesunąć :roll: :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanko. zmiotka od odkurzacza centralnego wyszła mi pod zmywarką, gościu od kuchni mówił żeby przesunąć. umówiliśmy się z fachowcem od oc na poprawkę ale on mówi, że to nie szkodzi. i co zostawić czy przesunąć :roll: :roll: :-?

 

ja bym przesuneła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychodzą mi wyceny na agd. wcale nie jestem zachwycona szczodrością sklepów :cry: :cry: :cry: jak to u was było (chyba ruszę się stąd z tym pytaniem). mam do wydania sporą sumkę (troszkę powyżej przeciętnej myślę) z tego co czytałam niektórym udało się nawet skrobnąć jeden sprzęt jakby za darmo. może chwilę przeczekam, a później jeszcze negocjacja telefoniczna :roll: :-? jest jeszcze jakaś nadzieja :roll:

mój znajomy zrobił tak :

-zrobił sobie liste sprzetu agd, który go interesował

-sprawdził, które sklepy internetowe oferuja najniższe ceny na wybrany sprzęt

-wysłał maila z zapytaniem o wycenę całego sprzetu do kilku najtańszych sklepów jednocześnie, tak aby widoczna była lista adresatów wiadomości :)

-dostał b.dobre oferty, a z jednego sklepu prośbę, aby skontaktował się z nimi jak już będzie miał najniższą oferte - wtedy oni "zrobią" mu jeszcze lepszą wycenę :D

 

 

 

i jeszcze jedno pytanko. zmiotka od odkurzacza centralnego wyszła mi pod zmywarką, gościu od kuchni mówił żeby przesunąć. umówiliśmy się z fachowcem od oc na poprawkę ale on mówi, że to nie szkodzi. i co zostawić czy przesunąć :roll: :roll: :-?

 

jak to pod zmywarką? :o jeszcze nie mamy instalacji centr odkurzacza, ale wydaje mi się to malo prawdopodobne aby udalo sie szufelke zamontowac pod zmywarką

zmywarka przeciez nie stoi na nóżkach (tak jak szafki kuchenne) i nie bardzo jest jak tam "wyjść" z szufelką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bedzie slicznie! co mi sie podoba to "0" kompromisów. konsekwentnie az milo. Rzadkosc.

ojj kompromisy są, mówię ci :roll: aż się boję jak to wszystko wyjdzie, te nasze wymysły. oby stworzyły ładną, zgraną całość.

nie mam doświadczenia w urządzaniu, nie doradzał nam żaden fachowiec więc istnieje ryzyko ogólnej papraniny :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy zrobił tak :

-zrobił sobie liste sprzetu agd, który go interesował

-sprawdził, które sklepy internetowe oferuja najniższe ceny na wybrany sprzęt

-wysłał maila z zapytaniem o wycenę całego sprzetu do kilku najtańszych sklepów

zrobiłam tak samo

 

jednocześnie, tak aby widoczna była lista adresatów wiadomości :)

-dostał b.dobre oferty, a z jednego sklepu prośbę, aby skontaktował się z nimi jak już będzie miał najniższą oferte - wtedy oni "zrobią" mu jeszcze lepszą wycenę :D

no właśnie, szkoda, że nie wpadłam na ten sam pomysł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam sie z Irmą

obserwując moja droga twoje poczynania odnosi sie wrazenie ze wszystko, krok po kroku jest realizowane zgodnie z super-hiper przygotowanym planem :D

Ja mam pietra, najchetniej rzucilabym wszystko i uciekła :oops:

mam totalny misz masz w głowie, a do tego dochodzą jeszcze względy finansowe i wykonanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to pod zmywarką? :o jeszcze nie mamy instalacji centr odkurzacza, ale wydaje mi się to malo prawdopodobne aby udalo sie szufelke zamontowac pod zmywarką

zmywarka przeciez nie stoi na nóżkach (tak jak szafki kuchenne) i nie bardzo jest jak tam "wyjść" z szufelką

dzwoniłam do serwisu siemensa, chyba nie do końca wiedzą (przynajmniej pan z którym rozmawiała) co to jest ta szufelka. powiedział mi, że zmywarka stoi na 3 nóżkach i nie powinno nic przeszkadzać jeżeli jest na tyle miejsca aby ją tam wcisnąć.

 

jak wygląda ta szufelka, wiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam sie z Irmą

obserwując moja droga twoje poczynania odnosi sie wrazenie ze wszystko, krok po kroku jest realizowane zgodnie z super-hiper przygotowanym planem :D

nie mów :o :o :lol: :lol: fakt plan powstał w mojej główce jeszcze jak byłam hen daleko za wodą, teraz tylko krok po kroku go realizujemy. oczywiście dochodzą zmiany ale cały zarys pozostaje ten sam. niestety brak rysunków, wizualizacji gra na nerwach

 

Ja mam pietra, najchetniej rzucilabym wszystko i uciekła :oops:

mam totalny misz masz w głowie, a do tego dochodzą jeszcze względy finansowe i wykonanie :roll:

pietra - :lol: :lol: też mam

względy finansowe - również mnie dotyczą, prawdę powiedziawszy już dawno powinnam zacząć myśleć jak zakończyć to wszystko happy end'em

wykonanie - tu mam luzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko

wykonanie luzik :D to prawie 100% sukcesu, bo co z tego ze ja kupie wymarzone plytki jak mi fachowiec robote spieprzy :oops:

 

zobacz te zdjecie z montazu szufelki, moze bedziesz wiedziala ile potrzbujesz miejsca na wys.

wiesz jak wysokie są te nozki zmywarki? musisz wiedziec jaka bedzie przestrzen pomiedzy zmywarka o podlogą.

U mnie akurat to rursko wychodzi z ziemi i kolankiem pojdzie w kierunku szufelki

 

http://www.husky.pl/instalacja_blok.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś pomogę,właśnie montowaliśmy sobie zmywarkę i u mnie wygląda to tak: zmywarka ma nóżki takie którymi reguluje się jej wysokość,ja mam blaty w kuchni na wysokości 85 cm i żeby zmywarka pasowała do tej wysokości została tak podwyższona że pod nią jest 2,5 cm odległości do podłogi.Nie wiem czy jest to jakiś standard i czy wszystkie zmywarki są takich wymiarów,ja mam akurat boscha.

Osobiście wydaje mi się (tak na oko patrząc) że 2,5cm to trochę mało na tą szufelkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pietra, najchetniej rzucilabym wszystko i uciekła :oops:

mam totalny misz masz w głowie, a do tego dochodzą jeszcze względy finansowe i wykonanie :roll:

pietra - :lol: :lol: też mam

względy finansowe - również mnie dotyczą, prawdę powiedziawszy już dawno powinnam zacząć myśleć jak zakończyć to wszystko happy end'em

wykonanie - tu mam luzik

 

To chyba jest tak, że dom to coś więcej niż same sciany. To cała wielka kupa marzeń i oczekiwań, zwłaszcza pierwszy dom. Teoretycznie wszystko mam zaprojektowane i przemyślane, i zajmuje sie tym na codzień, i mam zaprzyjaźnioną ekipę, i znam rynek, wiem gdzie co kiedy kupować, a i tak pietra mam jak stąd do Argentyny...

Pewnie stchórzę i na czyms tam pójdę na kompromis, już widzę, ze powoli odpuszczam w sprawie drzwi, gdzieś tam sie wystraszę, gdzies pojawi sie obawa, ze jakies rozwiazanie znudzi mi się za szybko itd.

Np. podobaja mi sie tapety, bardzo, ale u siebie? no nie wiem...itd.itp co robic?

dla kogos projektuje sie łatwiej, widze kogos i wiem, ze to bedzie dla niego dobre, chyba powinnam zatrdnić projektanta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...