Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

editta & kuba - zapraszamy do środka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Editta, kamień zawsze będzie elegancji a na prawie czarnym granicie (jakiś z Brazyli czy skądś tam) będzie elegancko. Laminat odradzam, mając na myśli zwykłe laminowane blaty - straci urok eleganckiej kuchni. MDF dobrze wygląda z kamieniem. Mozęsz spróbować zrobić blaty z corianu (drogie) lub tańszego kerrocu. Wygląda dużo lepiej niż laminat (możesz uniknąć łączeń) a łatwiej go utrzymać w czystości. Ale jest najdroższy. Ja zrobię z betonu ale ja ma dębową kuchnię (tzn będę mieć) :)) u Ciebie poszłabym w kamień, pogrubiony do 5cm.

A corian wygląda coś jak http://www.poggenpohl.de/ENG/319_ENG_HTML.htm zdjęcia plusmodo. Nie widać łłączeń, nic Ci się nie obszczypie. Dowolny kształt ponoć oblewają bardzo twardą masą tylko przy płycie gazowej nie do końca (miałam przy ceramicznej i było ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do cen granitu to sprawdź czy musisz kupować całe slaby czy możesz np 1 slab i mały pasek jak Ci zabraknie. i czy jeśli jeden nie wystarczy to dostaniesz dwa prawie identyczne? czasem sie to nie opłaca. Moja koleżanka robiła ostatnio blat drewniany dębowy do jedzenia nakładany na blat wyspy o gr 10 cm i kosztował ją około 2200zł blat i noga, ale wyszło super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

editta,

a nie myslałaś o drewnianym blacie?

do tych Twoich wypasionych mebli wygladałby super

myślałam ale za dużo tego drewna by było, przynajmniej tak mi się wydaje :roll:

nie tak dawno wkleiłam zdjęcia czarnej kuchni z drewnianym blatem http://forum.muratordom.pl/budujacy-potrzebujacy-pomysly-na-urzadzanie-wnetrz,t58865-1980.htm efekt mi się nie podoba. może w dużej mierze psuje go ta podłoga, ale dla mnie kuchnie straciły na wyrazie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abb4 blat o którym myślę to nie jakiś zwykły laminat, nie wiem jak fachowo go zwą, z ciekawości zapytam. corianu nie brałam pod uwagę, bo wiem, że jest drogi. blat zupełnie bez łączeń.

gdybym zdecydowała się na granit również byłby w jednym kawałku, no i ten sam odcień na całości, niestety z grubością nie mogłabym już poszaleć

 

Moja koleżanka robiła ostatnio blat drewniany dębowy do jedzenia nakładany na blat wyspy o gr 10 cm i kosztował ją około 2200zł blat i noga, ale wyszło super

świetnie to słyszeć, dokładnie to samo chcę. nie zdecydowałam tylko jakiej grubości będzie. wszytko zależy od ceny. no właśnie :roll: :-?

 

 

 

pamiętaj o fotkach jak już będziesz po montażu :wink: a może powiedz coś więcej o swoim domu. jakie klimaty, ile już za tobą, co jeszcze planujesz. no i koniecznie jakieś zdjątka :wink: jestem bardzo ciekawa :oops: :wink: no chyba, że masz swój wątek a ja nie zauważyłam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac to ja sie boje drewnainych blatów. Obawiam się nacieć i zarysowań.

miałam taki w anglii, nie było tak źle. wszystko się porysuje jak będziesz kroić bez deski. gorzej jest z wodą, ale jak ktoś umie dbać i z tym sobie poradzi. nie jest szczególnie problematyczny, a pięknie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Editta to musi być zatem jakis taki korian lub kerrok lub jakaś tego typu masa, bo laminatu bez łaczeń się nie da. Moj dom to drewniana 50 letnia chata, ktora remontuję, mam problem z tymi zdjeciami, ale bede na budowie to porobie zdjecia i Wam wysle. odslonilam bale wewnatrz a do nich betonowa podloga, kuchnia drewniana i betonowe blaty, moze troche turkusu, granatu.. okna wstawilam szare.... zobaczymy. Ni ejest to dom marzeń, ale na razie musi wystarczyc, potem moze go będę wynajmować:)) Mam nadzieję że Wielkanoc u siebie. Twój dom jest super. Mam pozwolenie na budowę na swój dom marzeń, ale narazie ze względu na brak funduszy remontujemy ten stary. Zobaczymy:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Editta, ale sie u Ciebie robi ładnie :D

 

Jetem bardzo ciekawa efektu koncowego,

 

a co do CORIANU tu sa dostepne kolory.

http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/Colours_of_Corian/index.html

 

 

na rynku pojawiły sie inne cude podobne do Corianu, podobno bardziej twarde,ALE kolory blakną pod wspływem światła. Radze zapytać o gwarancje na kolor. Corian nie traci koloru pod wpływem światła.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...