Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam serdecznie całe Zagłębie :D

kupilismy sobie domek , który nadaje sie tylko do całkowitego remontu (własciwie to myslimy o rozbiurce) i przebudowie. bardzo prosze o jakies namiary na dobra ekipe budowlana, która bedzie solidna bo chcemy sie dosc wprowadzić ale zeby a nas nie zdarła :p Prosze o jakies informacje na priv

 

Pozdrawiam serdecznie i dziekuje z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Grzegorz, mam prośbę: w marcu tak fajnie "doradzałeś" Adamowi w wyborze projektu, że ja też tak chcę. Wprawdzie mój dom już stoi ale przed wykończeniem wnętrz chciałabym uzyskać ciutkę konstruktywnej krytyki, bo może jest coś jeszcze co można by było przerobić przed wykończeniem wnętrz. Może czegoś nie zauważyłam a to coś jest niepotrzebne lub do poprawienia. Już nie raz spotkałam się z opinią że projekty z Archipelegu są "niedopracowane". Mój projekt to "SARA".

http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500

Mam nadzieję że ten link zadziała.

Renia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ktoś potrzebował ekipy budowlanej to mogę polecić swoją ekipę, która budowała mój dom. Firma jest z Chruszczobrodu ale czy mają wolne terminy tego nie wiem. Tel na priv mogę podać ale trzeba cierpliwości bo rzadko tu zaglądam - dopóki pracuję (ale w maju będę tu częstszym gościem) - no chyba że znajdę następną pracę - to znowu będę tu rzadko. :D

Renia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak spędziliście tem piękny prawie-letni weekend???

U mnie wokół budowy rozchodziły się grillowe zapachy .... :p :p :p ... ja tymczasem likwidowałem ,,katastrofę budowlaną" na podwórku u teściowej - zimą zawaliło się (moje) zadaszenie nad drewnem które składuję od 2000r - zostało jeszcze trochę na podłogi i różne kombinacje do ogródka.

Pogoda dopisała więc się opaliłam :p a i browarka dębowego przy robocie trochę poszło .... :wink: :wink: :wink: ... pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spędziliśmy weekend? Udaliśmy się oczywiście na wizytację działki.W piątek i sobotę ekipa doprowadziła nam wodę.ok.80m.Doznaliśmy wstrząsu, gdy zobaczyliśmy hektolitry wody w wykopie. :o :o :o .Facet, który to robił (tzn kopał) powiedział, że tyle wody jeszcze nie widział :cry: :cry: :evil: Za chwilę będziemy kopać pod fundamenty.Nie wiem co to będzie?? Budujemy obok pogorii 4, przecież tam powinien być sam piasek, no nie?.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian to Ty zyjesz??? :)

Dawno Cie tu u nas nie bylo :(

 

Letni weekend pracowicie minal.Stawianie murku.

Z troche zabieram sie za robienie chodnika i tak jakos leci do przodu :)

 

Delor nie martw sie

U mnie dzialka miejscami podobna.

Takze widac ze ta okolica "tak ma"

Zapytalbym sie sasiada co i jak - ale zaraz bede mial wyklad z geologii i wogole.

Takze wole tego uniknac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - Dzięki za pocieszenie.Dziś sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej. Słońce pięknie świeci ,woda zrobiona nic nie widać :wink: Sąsiedzi mówią, że tyle wody nigdy tu nie było ,że to wszystko przez tegoroczną srogą zimę.Ale zdecydowaliśmy się podnieść nieco poziom działki (w razie czego).

 

Pozdrowienia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ludzi Pracy !!!

Czyżby wszyscy Zagłębiacy ruszyli na pochód pierwszomajowy? :D

Jakaś cisza na forum... :wink:

Chyba przez tą pogodę...

Zdaje mi się, że tylko ja się cieszę że pada - w czwartek zalewają mi "chudziaka", a myślę, że deszczówka uzupełni zagęszczanie mechaniczne i dodatkowo poprawi zagęszczenie piasku pomiędzy ścianami fundamentowymi.

Pytanie do Was - Co sądzicie o zborojeniu chudego betonu:

1. Czy nie zbroić;

2. Czy zbroić pod projektowanymi ściankami działowymi i garażu;

3. Czy zbroić całą powierzchnię?

 

Na razie skłaniam się do wariantu nr 2 ale do czwartku mam czas na podjęcie ostatecznej decyzji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian to Ty zyjesz??? :)

Dawno Cie tu u nas nie bylo :(

 

... no masz, następny się dziwi, że żyję.... :o :o :o ... co to gdzieś wisiały klepsydry z kretem :-? :-? :-? ???

Jak pisałem wyżej - w tym roku to głównie instalacje... a może i coś na mokro tj jakieś tynki wewnętrzne albo wylewki koło jesieni... :roll: :roll: :roll:

Zaglądam tu od czasu do czasu i jestem mniej więcej na bieżąco: jedni już pięknie mieszkają, inni wciąż buduję (jak ja), jeszcze inni nadal się prężą do skoku ... wszystkim życzę powodzenia :p :p :p !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, mam prośbę: w marcu tak fajnie "doradzałeś" Adamowi w wyborze projektu, że ja też tak chcę. Wprawdzie mój dom już stoi ale przed wykończeniem wnętrz chciałabym uzyskać ciutkę konstruktywnej krytyki, bo może jest coś jeszcze co można by było przerobić przed wykończeniem wnętrz. Może czegoś nie zauważyłam a to coś jest niepotrzebne lub do poprawienia. Już nie raz spotkałam się z opinią że projekty z Archipelegu są "niedopracowane". Mój projekt to "SARA".

http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500

Mam nadzieję że ten link zadziała.

Renia.

:D Domek piękny! A skoro już stoi to tylko pogratulować a nie krytykować! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ludzi Pracy !!!

Czyżby wszyscy Zagłębiacy ruszyli na pochód pierwszomajowy? :D

Jakaś cisza na forum... :wink:

Chyba przez tą pogodę...

Zdaje mi się, że tylko ja się cieszę że pada - w czwartek zalewają mi "chudziaka", a myślę, że deszczówka uzupełni zagęszczanie mechaniczne i dodatkowo poprawi zagęszczenie piasku pomiędzy ścianami fundamentowymi.

Pytanie do Was - Co sądzicie o zborojeniu chudego betonu:

1. Czy nie zbroić;

2. Czy zbroić pod projektowanymi ściankami działowymi i garażu;

3. Czy zbroić całą powierzchnię?

 

Na razie skłaniam się do wariantu nr 2 ale do czwartku mam czas na podjęcie ostatecznej decyzji :wink:

Jak najbardziej wariant 2. Dziwię się jednak, że nie masz choćby takich "maleńkich" ław pod ściankami działowymi (nie było w projekcie?)... No ale moja rada to taka musztarda po obiedzie bo dzisiaj jest piątek i chudziak już jest... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dluugiej przerwie. Budowa już na finiszu. Mam pytanie jak w Dąbrowie wygląda sprawa "odbioru" budynku. Z tego co czytalem na forum to co PINB to inne podejście do tematu. No i czy przyjeżdżają na budowę sprawdzić czy wszystko OK?

Dzisiaj mija dokładnie 21 dzień odkąd złożyłem wszystkie papiery. Odpukać w niemalowane- żadnego pisemka w sprawie uzupełnienia braków formalnych i żadnej propozycji wizyty na budowie. Martwię się tylko, żeby nie wysłali czegoś w ostatnim dniu... Poczekam jeszcze do wtorku i do meldowania!!! :D Niby wszystko mam w porządku, ale zawsze to jakiś stres jakby przyszła komisja, bo nie wiadomo do czego się mogą przypiąć... :-?

P.S. Termin na odbiór domu wybrałem perfidnie! Papiery złożyłem w piątek wielkanocny, potem święta, potem weekend pierwszomajowy, a wszystko po to aby mieli jak najmniej czasu i żeby z nudów do mnie nie zawitali... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...