Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ludziki kochane

 

Witam poswiatecznie :)

 

Szukam namiarow na taniego producent ogrodzen betonowych.

 

Wiem,wiem

Nie "kochacie" takich ogrodzen.Szczegolnie Grzegorz u sasiada ;)

 

Ale z jednej strony sasiad zaproponowal zeby na spolke postawic.

I to dosyc daleko od domu i troche za drzewami - to nie bedzie tak razilo :)

 

Najlepiej gdzies w okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam niestety ogrodzenie betonowe :oops: - ma być jako tymczasowe (ale jak wiadomo prowizorki są wieczne...), była to po prostu oprócz siatki najtańsza forma ogrodzenia - a nad siatką miała przewagę "zasłonięcia się przed oczami wścibskich" - kupowaliśmy je w firmie Gesto w Siemianowicach Śląskich - tel. 220 32 00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam niestety ogrodzenie betonowe :oops: - ma być jako tymczasowe (ale jak wiadomo prowizorki są wieczne...), była to po prostu oprócz siatki najtańsza forma ogrodzenia - a nad siatką miała przewagę "zasłonięcia się przed oczami wścibskich" - kupowaliśmy je w firmie Gesto w Siemianowicach Śląskich - tel. 220 32 00

 

Dzieki za namiar.

Tylko te ich ceny :(

Sasiad cos tam gdzies juz zalatwiac i chcialem zobaczyc czy moze gdzies cos taniej bedzie.

Nie potrzebuje zadnych cudow.Ma byc pelny do wysokosci 2 metry.No moze jakas ozdobna plyta moze byc na gorze.

A z czasem to planujemy tam posadzic bluszcz albo inne "zielsko" ;) zeby zaslonilo ten plot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zamawiacie większą ilość tego ogrodzenia to są skłonni do znacznej negocjacji ceny :D

 

W sumi etego plotu bedzie jakies 60 metrow.Z czego polowa na spolke.

Takze nie zadne tam wielkie ilosci.

Ten co mi/nam pasuje - 2 metrowy - to kosztuje 83 netto. :(

 

Sasiad niby ma oferte to 60 zlociszy.

I chyba ciezko bedzie to pobic - ta cene :-?

 

P.S.

Chociaz jakby chciec wszystko ogrodziec to bedzie tego duuuzo wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sie ktos odezwal.Bo juz myslalem ze wszystkich zasypalo albo zalało po roztopach ;)

 

Cześć wszystkim!

Oj nie zasypało tylko pół kompa rozwaliło, więc trzeba było najpierw naprawić (1000zł :evil: ) a potem się dopiąć do sieci co też trwało z tydzień... :evil:

Ale już Was mogę odwiedzać.

Trochę mi fiskus przemeblował plany budowlane na ten rok. Zabrał ulgę budowlaną, zostawił tylko remontywą, więc coś mi mówi, że zakupię te wszystkie glazury i terakoty ... do mieszkania... 8) 8) 8)

Może jeszcze jakieś drzwi wejściowe... podpowiedzcie co jeszcze może poleżeć ze cztery latka bez uszczerbku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Cześć.

magdak, w sprawie mebli kuchennych- parafrazując słynne powiedzenie Alfreda Hitchcocka: nasze negocjacje cenowe zaczęły się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie już tylko rosło. Szukamy dalej mebli do kuchni...

Adam___, na razie nie znam się na ogrodzeniach betonowych. Co najwyżej na blaszanych! :lol:

Krystian, kup wszystkie sanitariaty (umywalki, kibelki, kabiny, baterie itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

Może jeszcze jakieś drzwi wejściowe... podpowiedzcie co jeszcze może poleżeć ze cztery latka bez uszczerbku?

 

Zastanów się czy warto.

Kupisz materiału za 10 000 zł. W ramach ulgi remontowej uzyskasz zwrot 19% czyli 1900 zł.

Jeśli te same 10 000 zł wpłacisz na bezpieczną i niestresującą lokatę bankową to uzyskasz oprocentowanie roczne od 5 do prawie 7%.

Powiedzmy, że inflacja będzie spadać i przeciętne oprocentowanie w okresie 4 lat będzie wynosiło 5% czyli po 4 latach uzyskasz z odsetek 2155 zł. Niby róznica niewielka - ale jest. Istnieje co prawda ryzyko, że ceny mat. bud zmienią się w "górę" ale także mogą spaść w "dół".

Ponadto- za 4 lata będziesz mógł kupić drzwi czy też jak radzi Grzegorz umywalki, kibelki, kabiny, baterie itp nowocześniejsze o nowszej stylistyce itd. Szkoda też by to wszystko leżało w pudełkach a gwarancja mijała.

 

Niestety ale okres aż 4 lat to zbyt długo by kupować mat. bud na zapas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wowka i Grzegorz mają rację :)

Za 4 lata posiadane kafle czy armatura tak Ci się opatrzą że już nie będą cieszyć jak nowe... do tego zobaczysz pewnie mnóstwo nowych wzorów które spodobają Ci się znacznie bardziej...

 

Grzegorz - ja też mam "zagwózdkę" z meblami do kuchni, na razie zamówiłam agd.... a co do mebli to na 90% będzie stolarz mający ekspozycje w Sosnowcu...cena jeszcze do przyjęcia.... tylko cały czas trochę się obawiam czy aby w 100% zrealizuje to co sobie wymarzyłam... bo salony w których kuchnie podobają mi się bez zastrzeżeń (tu przoduje a-z kuchnie z Rozdzienia) niestety kosztują koszmarnie dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Grzegorz - ja też mam "zagwózdkę" z meblami do kuchni, na razie zamówiłam agd.... a co do mebli to na 90% będzie stolarz mający ekspozycje w Sosnowcu...cena jeszcze do przyjęcia.... tylko cały czas trochę się obawiam czy aby w 100% zrealizuje to co sobie wymarzyłam... bo salony w których kuchnie podobają mi się bez zastrzeżeń (tu przoduje a-z kuchnie z Rozdzienia) niestety kosztują koszmarnie dużo...

:D My też mamy "zagwózdkę". Znaleźliśmy stolarza, który "siedzi" w kuchniach od 15 lat (wskazał go kolega, że niby fajnie robi te kuchnie). Punkt sprzedaży ma w Będzinie na ul. Wolności. Jak się jedzie od targu będzińskiego w stronę Grodźca ulicą Wolności to jakieś 500 metrów po prawej stronie przy drodze. Byliśmy u niego przedwczoraj ponad dwie godziny; on był u nas wczoraj też dwie godziny i znowu my jedziemy dzisiaj do niego! :lol: Fajnie np. obudowuje okapy kuchenne. Ceny, mając na uwadze poprzednią ofertę- do przyjęcia. Pozostają jednak te same wątpliwości co u Ciebie:

...tylko cały czas trochę się obawiam czy aby w 100% zrealizuje to co sobie wymarzyłam...

P.S. Gdzie jest w Sosnowcu biurowiec "Europa"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Europa" jest w centrum Sosnowca, zaraz obok stacji benzynowej BP

a namiary na firmę która być może zrobi mi kuchnię:

http://www.klood.pl

 

jak wczoraj jechałam na moją budowę (gdzieś ok. 18.00) to widzialam przed Twoim domem niebieski samochód - pewnie faceta od kuchni :) - a ja jechałam na spotkanie z facetem z TTW od paneli - przyjechał na pomiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie mebli- ten producent w Będzinie zaklina się, że sprzęt do zabudowy (jaki chcemy, obojętnie- Amica, Bosch czy inny Whirpool) ma po cenach hurtowych- o wiele taniej niż po marketach. Pewnie w internecie można kupić parę groszy taniej- ale z takim zakupem jest związane pewne ryzyko i trochę kłopotów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam te stronę - http://www.avans.pl/ Znajdziesz tam wyczerpujący opis sprzętu oraz "wyjściowe" ceny obowiązujące w tej sieci.

Posiadają dużą sieć sprzedaży. Od cen podanych w internecie przy zakupie całości AGD do zabudowy kuchni uzyskałem w jednym z tych sklepów naprawdę potężny rabat. Gdy na poczatku marca żona kupowała w tym samym sklepie nową pralkę wzięto pod uwagę nasze duże zakupy z wiosny ubiegłego roku i udzielono nam kolejnego korzystnego rabatu.

 

Byłem także w kilku hurtowniach. Oferowane przez nich ceny były niestety wyższe. Zreszta co to za hurtownie w których można kupić detalicznie pojedynczy okap kuchenny.

Zanim zdecydujesz się na zakup poprzez pośrednictwo stolarza upewnij się czy sam nie zakupisz taniej.

Pamiętaj, że jeśli kupujesz np. 3 urządzenia danej firmy to często możesz otrzymać bonus od producenta np. lodówkę tej samej firmy z bonifikata 50%. I to oprócz uzyskanego rabatu od sprzedawcy.

Pozdrawiam

 

P.s To co napisałem powyżej zabrzmiało jak płatny anons reklamowy, niemniej naprawdę jesteśmy zadowoleni zarówno z jakości sprzetu jak i z obsługi a zwłaszcza ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed Twoim domem niebieski samochód

 

Niebieski Ford Transit :)

Z jakims szlaczkiem czy czyms takim z boku :)

 

A co do Avansu to sie w pelni zgadzam

Jak kupowalismy okap to przez glupote zapytalem ile rabatu dostaniemy.

No i przy cenie wyjsciowej 250 dostalismy 20 zlotych rabaty.

Niby nieduzo.Ale jednak :).Jak na taki - w sumie - drobiazg to mysle ze nie najgorzej

W Euro RTV AGD ceny mozna negocjowac od 10.000 :evil:

 

A z tego co sie dowiedzialem to ceny z ich strony sieciowej i ceny w sklepie to si emoga troche roznic.

No ale jakis rzad wielkosci mozna poznac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jednak zdecydowałam się na zakupy agd w internecie - porównałam ceny w kilku "normalnych" sklepach, w kilku internetowych, dostałam wycenę od stolarza - który też podobno zaopatruje się w dobrej hurtowni i zdecydowanie nie do przebicia była oferta sklepu internetowego z Krakowa (tak dla porównania - lodówkę która w Media Markt kosztuje 3790 kupuję za 2750...), dowóz oczywiście bezpłatny, żadnej zaliczki - płatne dopiero przy odbiorze, facet wydaje się być b. kompetentny - cały czas dostępny na gg lub e-mailu - doradził mi w wielu kwestiach, faktura, gwarancja - więc raczej dużego ryzyka nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...