Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

......

Może jeszcze jakieś drzwi wejściowe... podpowiedzcie co jeszcze może poleżeć ze cztery latka bez uszczerbku?

 

Zastanów się czy warto.

Kupisz materiału za 10 000 zł. W ramach ulgi remontowej uzyskasz zwrot 19% czyli 1900 zł.

Jeśli te same 10 000 zł wpłacisz na bezpieczną i niestresującą lokatę bankową to uzyskasz oprocentowanie roczne od 5 do prawie 7%.

Powiedzmy, że inflacja będzie spadać i przeciętne oprocentowanie w okresie 4 lat będzie wynosiło 5% czyli po 4 latach uzyskasz z odsetek 2155 zł. Niby róznica niewielka - ale jest. Istnieje co prawda ryzyko, że ceny mat. bud zmienią się w "górę" ale także mogą spaść w "dół".

Ponadto- za 4 lata będziesz mógł kupić drzwi czy też jak radzi Grzegorz umywalki, kibelki, kabiny, baterie itp nowocześniejsze o nowszej stylistyce itd. Szkoda też by to wszystko leżało w pudełkach a gwarancja mijała.

 

Niestety ale okres aż 4 lat to zbyt długo by kupować mat. bud na zapas.

Pozdrawiam

 

Wowka ale jest jeszcze inna sprawa. Jeżeli nie będę miał odpisów czy ulg w tym roku to fiskus mnie zeżre na surowo...będę musiał robić dopłatę do pobranego podatku ... a przyzwyczaiłem się do zwrotów ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian, kup wszystkie sanitariaty (umywalki, kibelki, kabiny, baterie itp.)

 

Czy to się też wlicza w ulgę remontową?

 

Wlicza sie w ulge remontowa :)

 

Wyglądu chyba nie zmieni przez te cztery latka?

 

 

No wygladu nie zmieni.Co najwyzej troche sie zakurzy.No chyba ze bedziesz regularnie szmatka odkurzal ;)

Tzn moze nowszy model wyjsc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też temat mebli kuchennych ciągnie się nieprzyzwoicie.... sprzęt agd już przyjechał, a kwestia mebli nadal nie zamknięta....

wczoraj weszliśmy przypadkiem do Agaty i kupiliśmy łóżko do sypialni, szafki nocne, stół do jadalni i krzesła (a zupełnie tego nie planowaliśmy - mieliśmy spać na samym materacu a stół miały zastępować meble ogrodowe....) - ale uznaliśmy że skoro nam się podoba a jest jeszcze w miarę przyzwoite cenowo to trzeba kupić... bo potem będzie jak z tymi meblami do kuchni...

ostatnio byłam nawet skłonna zamówić te meble w AZ KUCHNIE w Rozdzieniu - czyli tam gdzie mi się od początku podobało, po warunkiem znaaaaacznych negocjacji cenowych... negocjacje nadal trwają.... choć jak wczoraj Pani projektantka przedstawiła mi szczegółową kalkulację to miałam ochotę wstać i wyjść, bo uznałam że to i tak nie ma sensu i przekracza nasze możliwości finansowe....i powiem szczerze że mam dość tego tematu...

Grzegorz - a co z Twoim stolarzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o którego stolarza pytasz. Bo jeśli o tego od schodów, to zrezygnowaliśmy z usług. Oglądaliśmy jego dzieło i zdaniem mojej wyroczni (żona :wink: ) robi schody trochę "ładne inaczej", tzn. tralki kręcone we wszystkie możliwe strony a dodatkowo różnokolorowe odcienie drewna. Ostatecznie mamy stolarza spod Piotrkowa Trybunalskiego którego robota przypadła do gustu mojej żonie. Robi estetyczne, proste schody (może zbyt proste?). No i cena extra!

Jeżeli pytasz o stolarza od kuchni- stara się, ale my cały czas mamy przed oczami kuchnię z TTW a on jakoś nie może dogonić naszych myśli... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ja ze swoim stolarzem mam te same odczucia co Wy.... boję się efektu finalnego...

Już mi tak przez myśl przemknęło, żeby jednak odpuścić ten temat na jakiś czas i wstawić stare meble... tylko sprzęt do zabudowy już kupiony i co ja z nim zrobię..... :-? i chyba coraz bardziej jestem w stanie iść na kompromisy żeby już tylko "zamknąć ten temat"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wykończenie domu jak ktoś już mądrze stwierdził "wykańcza" - tu opcji jest setki i kosztami też różnią się drastycznie... nam z pozostałymi meblami jakoś idzie łatwiej... tylko ta kuchnia "stoi kością w gardle" - przede wszystkim niestety ze względu na koszty.... - i znów dzisiaj kolejne popołudnie spędzę w studiu kuchennym...

ale jutro odpuszczamy wszelkie tematy budowlane i zawodowe... :( :( :(

- jutro dzień zadumy nad kwestiami poważniejszymi niż meble... :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my :o ........... :roll: żona kupiła kuchnię z BRW coś ok.6m szafek, górnych

mniej o 1,5m( okno) za niecałe 5kzł, spiórkali jeden blat z winy jakiegoś

przedstawiciela z Wodzisławia Śl., ale sklep z Rybnika w którym zamawialiśmy meble załatwił wymianę blatu i nie wiem kto za to płacił, ja

nie :lol: . Kolega- stolarz, który robi kuchnie wyliczył nasz metraż na 8,5-9kzł + sprzęt AGD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...