Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich Szanownych Forumowiczów! :)

 

Mam pytanie: czy wszyscy tutaj to juz kończą swoje budowanie czy są też może tacy co dopiero zaczynaja jak ja? :) A może ktoś już mieszka/buduje się gdzieś niedaleko mnie (Dąbrowa Górnicza - Marianki)?

U mnie jeszcze daleka droga do domu. Na razie jest działka i robi się projekt, ale mam nadzieję, że jak będę potrzebował porady, namiarów na fachowców albo na materiały, to będę mógł liczyc na Waszą pomoc. :) - ładnie się uśmiecham...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy wszyscy tutaj to juz kończą swoje budowanie czy są też może tacy co dopiero zaczynaja jak ja? :)

Witam. Są nawet tacy co mają działkę a nie mogą budować :( bo nie ma planu zagospodarowania :-? Ale wierzę że kiedyś będzie :) A Twoja Dąbrowa ma taki plan ? Jaki duży domek planujesz wybudować ? Reasumując: jak zaczniesz to na pewno będziesz miał z kim pogadać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Szanownych Forumowiczów! :)

 

Mam pytanie: czy wszyscy tutaj to juz kończą swoje budowanie czy są też może tacy co dopiero zaczynaja jak ja? :) A może ktoś już mieszka/buduje się gdzieś niedaleko mnie (Dąbrowa Górnicza - Marianki)?

U mnie jeszcze daleka droga do domu. Na razie jest działka i robi się projekt, ale mam nadzieję, że jak będę potrzebował porady, namiarów na fachowców albo na materiały, to będę mógł liczyc na Waszą pomoc. :) - ładnie się uśmiecham...

Czy ja dobrze słyszałem – Marianki? To ja czuję się troszkę dalszym sąsiadem – z Sarnowa (2,5km).

Od razu nasuwa mi się pytanie jak blisko nowego zalewu stawiasz swój domek? Dawno nie byłem w tamtej okolicy. Prace nad zalewem przebiegały w imponującym tempie. Ciekaw jestem kiedy zaczną zalewać.

Co do mojego zaawansowania budowlanego to od listopada mieszkam nowym domku. Jednak do wykończenia to mu jeszcze daleko. Na razie mam wykończony tylko parter. Od ubiegłej jesieni prawie nic nie zrobiłem bo dniami i nocami kombinuje jakby tu trochę dudków zarobić na resztę.

A na naszą pomoc (zwłaszcza w radach kogo należy omijać szerokim łukiem) żawsze można liczyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... - ale dokładnie to też będę wiedział jak będę miał projekt ;)

tak więc bieżący etap budowy to oczekiwanie na projekt...

Zajrzałem na Twój dziennik budowy - kapitalne miejsce - będziesz współwłaścicielem największego basenu na tym forum :-):-) i do tego postawią Ci go za darmo :D Może w projekcie uwzględnij działalność turystyczną. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu nasuwa mi się pytanie jak blisko nowego zalewu stawiasz swój domek? Dawno nie byłem w tamtej okolicy. Prace nad zalewem przebiegały w imponującym tempie. Ciekaw jestem kiedy zaczną zalewać.

 

Do zalewu (a teraz to właściwie do brzegu wielkiej dziury w ziemi ;) ) mam jakieś 100m. Podobno już zalewają, chociaż jakoś tego za bardzo nie widzę - co najwyżej trochę więcej kałuż jest na dnie wykopu ;)

 

Może w projekcie uwzględnij działalność turystyczną.

też o czymś takim myślałem... ale... większej działki bym chyba potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Grzegorz63:Jak mogłeś zgubić namiary do cieśli? A gwarancja? Chyba, że zgubiłeś celowo? :)

Niestety, wcięło mi gdzieś cały "kapownik" z adresami i namiarami.. :-?

Pozostało tylko to, co zapisane w telefonie kom... A górale robili bez rachunku, moja więźba jak na razie ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D GRATULACJE!!! (trochę zazdroszczę. :wink: )

nie sądzę żebyśmy mieli bardziej zaawansowane wykończenie niż Wy - po prostu mieszkamy teraz w wynajmowanym mieszkaniu w bloku i stwierdziliśmy że szkoda kasy na czynsz i odstępne, w związku z tym do końca kwietnia musimy się wyprowadzić...

na razie będzie trochę prowizorki (np. docelowe meble kuchenne będą dopiero w połowie maja, na podłodze w salonie na razie beton przykryty dywanem - bo nie możemy dojść z mężem do porozumienia - ja chcę drewno, on panele)

.... ale w końcu można będzie wypić poranną kawę w ogródku :)

a u Ciebie meble kuchenne wybrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zalewu (a teraz to właściwie do brzegu wielkiej dziury w ziemi ;) ) mam jakieś 100m. Podobno już zalewają

 

Ja akurat jestem z drugiej strony tej dziury :)

Mam co prawda troche dalej.

 

Juz zalewaja.Tzn na razie woda podskorna ale juz prawie zrobili "przelew" z Przemszy.

Ogolnie od zeszlego roku bardzo widac roznice w poziomie wody.

Jak wywolam foty to je tu wrzuce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem z drugiej strony tej dziury :)

 

Antoniów? czy jeszcze gdzies indziej? tam też działki szukałem, ale jakos nie wyszło... ;)

 

Juz zalewaja.Tzn na razie woda podskorna ale juz prawie zrobili "przelew" z Przemszy.

 

ciekawe kiedy będzie widać, ze to już jakiś zalew, a nie tylko głębokie wykopy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam po pierwszej nocce??

Pamietasz wogole co Ci sie snilo??

Jezeli wogole mialas czas na sny ;) :D

 

Od soboty mieszkamy w nowym domku!!!!! I powiem Wam, że to super uczucie... przestrzeń.... cisza... spiewają ptaki....aż się chce żyć..

I mimo, że weekend minął pod znakiem przeprowadzki i mnóstwa roboty... to jakoś i tak dzisiaj mam więcej energii do życia niż zwykle...

i nawet dojazd do pracy nie zajął mi tak dużo jak się obawiałam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...