Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to tylko żelki przecież... ;)

Odniosłem wrażenie że nie chcesz kupować żelków w sklepie ze względu na koszty budowy :D i dlatego usiłujesz je rozmnożyć :D :D . Jak Ci się uda podaj patent na forumie :wink: A co do "światełka w tunelu" to wymyśliłem że jak jest ktoś kto powolutku buduje to mnie się też uda i Ty wzmocniłeś moją wiarę :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do "światełka w tunelu" to wymyśliłem że jak jest ktoś kto powolutku buduje to mnie się też uda i Ty wzmocniłeś moją wiarę :wink: Pozdrawiam

 

Na pewno się uda, bo niby czemu by się miało nie udać.

Ważne jest żeby mieć dużo entuzjazmu do tego - i chyba jeszcze więcej

cierpiliwości. Ale zawsze coś pomalutku do przodu popychać....

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam macie namiary na sprawdzone ekipy do wykonania co

wod-kan podłogówki i tynków wewnętrznych.

Chodzi mi osprawdzone ekipy ale nie za drogie

Dzisiaj dostałem wycenę na instalacje wod-kan co w tym 100m podłogówki

+piec kondensacyjny vaillanta całość 43000 wydaje mi się troche dużo

dom 220 m z garażem co o tym sądzicie?? :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie, pozdrowienia dla wszystkich, dawno mnie tu nie było,

ale zmian gruntownych po lekturze ostatnich stron nie zauważyłam. Zresztą u mnie na budowie też zmian nikt nie zaobserwuje. Nadal z utęsknieniem czekam na prąd, terminy umowy minęły a Zakład Energetyczny z Częstochowy nadal wynajduje jakieś przeszkody aby na mojej ulicy postawić słupy i pociągnąć prąd. Ostatnio na budowie sadziłam świerki, jodły, róże, piwonie, forsycje i bez lilak. I mam marzenie: "oby tylko się to wszystko przyjęło i rosło na pociechę naszą i potomstwa".

Przy domu nic nie robimy bo trudno w XXI wieku betoniarkę korbą kręcić, ale nadal jesteśmy pełni nadzieji że może chociaż wiosną robota i prąd "ruszą" z kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie, pozdrowienia dla wszystkich, dawno mnie tu nie było,

ale zmian gruntownych po lekturze ostatnich stron nie zauważyłam. Zresztą u mnie na budowie też zmian nikt nie zaobserwuje. Nadal z utęsknieniem czekam na prąd, terminy umowy minęły a Zakład Energetyczny z Częstochowy nadal wynajduje jakieś przeszkody aby na mojej ulicy postawić słupy i pociągnąć prąd. Ostatnio na budowie sadziłam świerki, jodły, róże, piwonie, forsycje i bez lilak. I mam marzenie: "oby tylko się to wszystko przyjęło i rosło na pociechę naszą i potomstwa".

Przy domu nic nie robimy bo trudno w XXI wieku betoniarkę korbą kręcić, ale nadal jesteśmy pełni nadzieji że może chociaż wiosną robota i prąd "ruszą" z kopyta.

 

łojezu

a ja właśnie tego się boję.

Jak mieliśmy kupić działkę to sprawdzaliśmy warunki techniczne i ZE odpowiedział : na czas budowy możliwe wykonanie przyłącza w roku 2005, a stałe w 2006. My zaczniemy budowę dopiero w 2006 czy to więc znaczy ze od razu zrobią nam stałe przyłącze (wyorażam sobie że stanie już jakaś skrzynka :lol: ) nie wiem czy teraz juz składać jakiś wniosek (właśnie kompletujemu papiery do pozwolenia na budowę) czy to wychodzenie przed szereg i zbyt szybko- poradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy teraz juz składać jakiś wniosek (właśnie kompletujemu papiery do pozwolenia na budowę) czy to wychodzenie przed szereg i zbyt szybko- poradźcie

Nie jest to, moim zdaniem, wychodzenie przed szereg. Jak najszybciej załatwcie pozwolenie na budowę - przecież ono jest ważne 2 lata i w tym czasie musicie zacząć budowę. Może sie okazać że ugrzęźniecie w papierach na dość długi czas więc lepiej zacząć już - pewność terminu rozpoczęcia budowy uzyskacie tylko jeśli na ręce będzie pozwolenie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie, pozdrowienia dla wszystkich, dawno mnie tu nie było,

ale zmian gruntownych po lekturze ostatnich stron nie zauważyłam. Zresztą u mnie na budowie też zmian nikt nie zaobserwuje. Nadal z utęsknieniem czekam na prąd, terminy umowy minęły a Zakład Energetyczny z Częstochowy nadal wynajduje jakieś przeszkody aby na mojej ulicy postawić słupy i pociągnąć prąd. Ostatnio na budowie sadziłam świerki, jodły, róże, piwonie, forsycje i bez lilak. I mam marzenie: "oby tylko się to wszystko przyjęło i rosło na pociechę naszą i potomstwa".

Przy domu nic nie robimy bo trudno w XXI wieku betoniarkę korbą kręcić, ale nadal jesteśmy pełni nadzieji że może chociaż wiosną robota i prąd "ruszą" z kopyta.

Taaak - zmian gruntowych nie ma - na forum też nie widać objawów życia i pewnie bym tu nie zaglądał gdyby nie świadomość że gdzieś tam w mrokach Internetu czai się Król Zagłębiowskich Spamerów ADAM żeby otworzyć następną stronę :D :D . Na razie pogoda dopisuje to i ludziska większość czasu na powietrzu spędzają. Na budowach pewnie też bo prąd mają :wink: i jak się ściemnia to świecą :D Ale i Tobie Rena podciągną - a taki "wyczekany" prąd to jest słodszy :D Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy teraz juz składać jakiś wniosek (właśnie kompletujemu papiery do pozwolenia na budowę) czy to wychodzenie przed szereg i zbyt szybko- poradźcie

Nie jest to, moim zdaniem, wychodzenie przed szereg. Jak najszybciej załatwcie pozwolenie na budowę - przecież ono jest ważne 2 lata i w tym czasie musicie zacząć budowę. Może sie okazać że ugrzęźniecie w papierach na dość długi czas więc lepiej zacząć już - pewność terminu rozpoczęcia budowy uzyskacie tylko jeśli na ręce będzie pozwolenie. Powodzenia.

nie wiem czy mnie zrozumiałeś :oops: pozwolenie załatwieamy teraz ale czy już mam składać wniosek o przyłącze do ZE pytałam.

Odbiór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym tu nie zaglądał gdyby nie świadomość że gdzieś tam w mrokach Internetu czai się Król Zagłębiowskich Spamerów ADAM żeby otworzyć następną stronę

 

Przy tym tempie pisania przez Was postow to nastepna strona otwarta bedzie gdzies w okolicach Swiąt Bozego Narodzenia :(

Czasami mam wrazenie ze chyba wszyscy tutaj wymarli.A pisac monologow za bardzo nie lubie

Ale kontroluje sytuacje ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo.... widzę, że dyskusja się ożywiła.. więc też się wtrącę.... u mnie prąd jest :) więc i pewne zmiany widać... robimy elewację (oj, mam nadzieję, że pogoda jeszcze w najbliższym czasie będzie dopisywała...).

Ostatnimi dniami musiałam wybrać kolor tynku więc snułam się po okolicy z próbnikiem kolorów i próbowałam go przymierzać do istniejących domów (z daleka oczywiście, bo nie śmiałam się nikomu wpakować na podwórko, choć czasem miałam ochotę). Czy dobrze wybrałam pewnie okaże się jak tynk będzie już na elewacji... Wokół okien planujemy o ton ciemniejsze opaski (pytanie przy okazji do Grzegorza - o ton czy o dwa lepiej, bo wydaje mi się że gdzieś kiedyś pisałeś, że Wy daliście ciemniejsze o ton i nie widać różnicy?).

Pozdrawiam wszystkim zagłębiaków serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół okien planujemy o ton ciemniejsze opaski (pytanie przy okazji do Grzegorza - o ton czy o dwa lepiej, bo wydaje mi się że gdzieś kiedyś pisałeś, że Wy daliście ciemniejsze o ton i nie widać różnicy?).

Pozdrawiam wszystkim zagłębiaków serdecznie :)

 

Wprawdzie pytanie do Grzegorza ale pozwole sobie wtracic dwa slowa

 

Tez ostatnio robilismy elewacje.Tzn malowalismy,bez tynku

I opaski wokol okien o ton ciemniejsze.

Za jasne sa.Tzn wogole nie widac roznicy ze jest inny kolor.

 

Pozdrawiam Muratorowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...