Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie wiem czy mnie zrozumiałeś :oops: pozwolenie załatwieamy teraz ale czy już mam składać wniosek o przyłącze do ZE pytałam.

Odbiór :D

Chyba faktycznie nie zrozumiałem pytania

:oops: przepraszam. Myślę że wystarczy złożyć wniosek o przyłącze wprzyszłym roku w zimie - to bezpieczne bo będą zaspy a więc i tak nic nie zrobią :D No i dodatkowo bym zadzwonił to jakiegoś kompetentnego pracownika z pytaniem i le czasu zajmie wykonanie przyłącza - bo te zmiany w prawie budowlanym mogą zdrowo namieszać w wykonastwie przyłączy - nie wiem czy prądu też ale niepokój jest. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...Wokół okien planujemy o ton ciemniejsze opaski (pytanie przy okazji do Grzegorza - o ton czy o dwa lepiej, bo wydaje mi się że gdzieś kiedyś pisałeś, że Wy daliście ciemniejsze o ton i nie widać różnicy?)...

:D Witam! My mamy opaski wokół okien o ton... jaśniejsze! :wink: Gdybym miał jeszcze raz wybierać to zrobiłbym o min. 2 a nawet 3 tony jaśniejsze bo teraz to rzeczywiście różnicy prawie nie widać. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem czy teraz juz składać jakiś wniosek (właśnie kompletujemu papiery do pozwolenia na budowę) czy to wychodzenie przed szereg i zbyt szybko- poradźcie...

No to chyba nieźle się pozmieniało w Prawie Budowlanym, bo ja aby uzyskać Pozwolenie na budowę musiałem mieć potwierdzenie z Rejonu Energetycznego kiedy i czy w ogóle mi podłączą prąd. Później na podstawie tego zapewnienia podpisałem z Energetyką umowę, wpłaciłem całą opłatę za moc zamówioną (coś około 1300 zł) i czekałem ponad rok na przyłącze... Na czas budowy prąd pożyczałem od sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam! My mamy opaski wokół okien o ton... jaśniejsze! :wink: Gdybym miał jeszcze raz wybierać to zrobiłbym o min. 2 a nawet 3 tony jaśniejsze bo teraz to rzeczywiście różnicy prawie nie widać. :-?

hmm.... jaśniejsze.... ja też chciałam jaśniejsze ale jak pooglądałam domy to wszędzie ciemniejsze... więc uznałam że to może wynika z jakiś prawideł plastycznych że powinno być ciemniejsze.... ale skoro dałeś jaśniejsze... to może się skuszę.... zawsze potem można przemalować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem czy teraz juz składać jakiś wniosek (właśnie kompletujemu papiery do pozwolenia na budowę) czy to wychodzenie przed szereg i zbyt szybko- poradźcie...

No to chyba nieźle się pozmieniało w Prawie Budowlanym, bo ja aby uzyskać Pozwolenie na budowę musiałem mieć potwierdzenie z Rejonu Energetycznego kiedy i czy w ogóle mi podłączą prąd. Później na podstawie tego zapewnienia podpisałem z Energetyką umowę, wpłaciłem całą opłatę za moc zamówioną (coś około 1300 zł) i czekałem ponad rok na przyłącze... Na czas budowy prąd pożyczałem od sąsiada.

 

no masz racje my tez jeszcze przed zakupem działki wystąpiliśmy o warunki techniczne przyłącza i takowe zapewnienie mamy i to zostanie dołączone do wniosku o pozwolenie na budiwę. moje pytanie dotyczy jednak tego czy ja mam teraz cos załatwiać żeby w marcu, kwietniu można było już (po otrzymaniu pozwolenia na budowę) z budową ruszyć. Po prostu chce ten czas "zimowy" jakoś wykorzystać, by bez przeszków (czyt. braku prądu) nie obudzić się wiosną z ręką w nocniku :cry: Mam nadzieję, że teraz mnie zrozumiałeś, bo ja to mam tendencje do owijania w bawełnę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruner dla Ciebie namiary na fachowca:

zostałam upoważniona aby tutaj podać namiary na mojego fachowca.

Fachowiec jest z Chruszczobrodu i budował mój dom (właściwie jego ludzie) bo on ma firmę budowlaną i zajmuje się całokształtem.

Jacek Kuzior tel. 673-11-12 lub 0505 681 661 prosił aby dzwonić w godzinach popołudniowych na stacjonarny, a na komórce jest uchwytny cały czas.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak poza konkursem pozdrawiam wszystkich z okazji 4-setnego postu :D Tylko sę nie śmiejcie że mało i że słaba średnia bo lepiej nie będzie. A przy okazji pytanie: skąd braliście szalunki do fundamentów (u mnie kiedyś będą potrzebne): czy wypożyczaliści (gdzie? prosze o namiar) czy może sami produkowaliście ? czy może firma lejąca fudament miała swoje ? Prosze o podzielenie sie doświadczeniem i poradę - a dlatego na Klubie Zagłębiaków bo interesuje mnie raczej najbliższa okolica ? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak poza konkursem pozdrawiam wszystkich z okazji 4-setnego postu :D Tylko sę nie śmiejcie że mało i że słaba średnia bo lepiej nie będzie. A przy okazji pytanie: skąd braliście szalunki do fundamentów (u mnie kiedyś będą potrzebne): czy wypożyczaliści (gdzie? prosze o namiar) czy może sami produkowaliście ? czy może firma lejąca fudament miała swoje ? Prosze o podzielenie sie doświadczeniem i poradę - a dlatego na Klubie Zagłębiaków bo interesuje mnie raczej najbliższa okolica ? Pozdrawiam.

 

ja też chętnie się dowiem. Właśnie przeczytałam dziennik katarka i on wypożyczał. Ciekawe jak to cenowo wygląda i czy jest w czym wybierać ( w końcu to towar bardzo wilokrotnego użytku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie wylałem ścianki fundamentowe na wypożycznych szalunkach.

wybór był kiepski, bo były bardzo używane, ale to też zależało czy akurat ktoś coś oddał, bo były tez prawie nówki... ;) w sumie udało sie po wielu perypetiach coś z tego poskładać. relacja wkrótce w dzienniku... a cena - 60 gr za m2 za dzień, więc wszystko zależy jak szybko to zrobisz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...