Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Jestem nowa na tym forum, ale czytam ten wątek od dłyższego czasu i świetnie Was znam. Mam nadzieję, że już niebawem i my zaczniemy budować. Póki co musimy utwardzić drogę dojazdową. Mam pytanie do Grzegorza 63-gdzie kupiłeś i za ile te ładne szare kamyczki, które leżą naTwojej drodze dojazdowej?Coś takiego by mi się przydalo.Z góry dziękuje.

Pozdrawiam wszystkich.

 

No to witamy :)

 

Sorki ze odpowiadam za Grzegorza.

Mam nadzieje ze sie nie pogniewa ;)

Tez przerabiam temat utwardzenia drogi :)

Jest hutniczy

Do kupienia w firmie Eko-Grys.Miesci sie ona kolo Koksowni Przyjazn.

Sa kierunkowskazy jak do nich dojechac - pomijajac fakt ze jest to koniec swiata ;)

Koszt okolo 13-15 PLN za tone netto.

Odbior wlasny io nie maja tam transportu

 

Osobiscie chyba bede bral tluczen z Dolomitow w Zabkowicach.

Koszt 21 netto za tone.

No ale chyba troche bardziej ekologiczne ;)

No i transport bedzie chyba troche tanszy

Do Zabkowic od emnie z 6 km a na koksownie jakies 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Będziemy budować (mam nadzieję niedługo) w Antoniowie. Z tego co pamiętam będziemy trochę sąsiadami. Dzięki za informacje, na pewno skorzystam.

 

No Antoniow to dwa rzuty beretem ode mnie :)

Nieraz tam bywam na spacerach z psia

Jeden z forumowiczow sie tam zaczal budowa.Tylko wywialo go/ja do Wawy :-?

A blizej masz do Zabkowic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Zagłębie

 

Kochani pomóżcie !

Szukam fajnej, w miarę atrakcyjnej działki budowlanej(900-1200m) za rozsądną cenę.

Może być Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec jak tez okolice Gródkowa czy Preczowa.

Moze jest gdzies w pobliżu czy też obok Was jakis "pustostan" ????

Oferta w biurach nieruchomości jest naprawdę co najmniej skromna i mimo ze odwiedzam je od ponad roku cięzko znaleźc coś ciekawego.Praktycznie nic nowego nie ma w ofertach.Podaz jest bardzo mala.

Może ta drogą uda mi się znaleźć coś fajnego ?

Jesli ktos zna takie miejsce proszę o kontakt na prv ew email.

Pozdrawiam wszystkich

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Zagłębie

 

Kochani pomóżcie !

Szukam fajnej, w miarę atrakcyjnej działki budowlanej(900-1200m) za rozsądną cenę.

Może być Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec jak tez okolice Gródkowa czy Preczowa.

Moze jest gdzies w pobliżu czy też obok Was jakis "pustostan" ????

Oferta w biurach nieruchomości jest naprawdę co najmniej skromna i mimo ze odwiedzam je od ponad roku cięzko znaleźc coś ciekawego.Praktycznie nic nowego nie ma w ofertach.Podaz jest bardzo mala.

Może ta drogą uda mi się znaleźć coś fajnego ?

Jesli ktos zna takie miejsce proszę o kontakt na prv ew email.

Pozdrawiam wszystkich

Krzychu

 

Skontakuj sie z Aldi.

Wyprowadzila sie do Wawy i zostala po niej rozpoczeta budowa w Antoniowie :(

Moze sie dogadacie

Jezeli sie nie myle to w Antoniowie wisiala jakas kartka o sprzedazy dzialek

 

Jakby co to wal smialo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Zagłębie

 

Kochani pomóżcie !

Szukam fajnej, w miarę atrakcyjnej działki budowlanej(900-1200m) za rozsądną cenę.

Może być Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec jak tez okolice Gródkowa czy Preczowa.

Moze jest gdzies w pobliżu czy też obok Was jakis "pustostan" ????

Oferta w biurach nieruchomości jest naprawdę co najmniej skromna i mimo ze odwiedzam je od ponad roku cięzko znaleźc coś ciekawego.Praktycznie nic nowego nie ma w ofertach.Podaz jest bardzo mala.

Może ta drogą uda mi się znaleźć coś fajnego ?

Jesli ktos zna takie miejsce proszę o kontakt na prv ew email.

Pozdrawiam wszystkich

Krzychu

 

Koło mnie (DG Marianki) są działki na sprzedaż, ale czy cena jest rozsądna to nie wiem, bo jak na razie to się jeszcze nikt nie skusił... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarek napisał:

Może ktoś się podzieli doświadczeniami, gdzie najlepiej kupować MAX'y, cegły, PGS'y itp.

Żeby była dobra jakość i cena przystępna, he he he..

 

Wprawdzie moje doświadczenie nie jest największe, ale dokonałem już zakupu materiału na swoje ściany i strop. Moje spostrzeżenie - nie warto trzymać się kurczowo jednego składu budowlanego - jeśli dana hurtownia przebije ofertę konkurencyjną w przypadku jednego produktu to z pewnością inny zamawiany towar będzie mial cenę zawyżoną. :(

Oczywiście odwiedzanie kilku składów i wybranie oferty wymaga trochę czasu, ale w przypadku większych zakupów według mnie warto. :wink:

 

Cześć Delor - cena 2,6zł za Poromur wygląda bardzo dobrze - jakie pustaki kupiłaś w tej cenie?

Wprawdzie już zakupiłem Porotherm 25 P+W ale w cenie 4,2zł (wobec cennikowej 5,37) ale to i tak nie 2,60. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Moje spostrzeżenie - nie warto trzymać się kurczowo jednego składu budowlanego...

piotrm1 masz całkowitą rację, ale kto by miał na to czas??? Sam zobaczysz- jak ekipie braknie trochę pustaków, cementu i gwoździ to dobrze mieć taką hurtownię gdzie można wszystko załatwić na telefon, dowiozą dostawczakiem brakujący towar a majster będzie mógł wziąć jakieś potrzebne drobiazgi na krechę...

Inaczej wyzioniesz ducha już po miesiącu budowania... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Tym razem Adam był czujny! :D

 

Grzegorz - miałem na myśli zakup podstawowych materiałów budowlanych, gdzie (jak sam wiesz najlepiej) kwoty do zapłaty wychodzą całkiem spore, a różnice cenowe pomiędzy ofertami poszczególnych składów są niebanalne. :wink:

Przy okazji do wszystkich:

Jakie polecacie rozwiązania jeśli chodzi o kominy? Czy zastosować któryś z gotowych systemów? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Tym razem Adam był czujny! :D

 

Staram sie jak moge ;)

 

 

Jakie polecacie rozwiązania jeśli chodzi o kominy? Czy zastosować któryś z gotowych systemów? :roll:

 

Co prawda nie jestem jeszcze na etapie kominow ale wszystko zalezy od tego jakim paliwem bedziesz grzal.

Wegiel,gaz,olej.

Lepiej zrobic komin wiekszy niz za maly.

Kolezanka sie teraz buduje i zrobila systemowy z Leiera fi 16

No i przypomnialo sie jej ze bedzie grzala eko-groszkiem.

Co prawda powiedzieli jej ze na takim kominie pociagnie.

Ale z jakim skutkiem ??

Patrz wypowiedzi Janusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Kominy mam wszystkie murowane ze zwykłej cegły. Wentylacyjne 14x14, natomiast kominek i jeden wolny kanał na ewentualny kocioł na węgiel mam 14x27. Kominek hula jak burza to i myślę że z kotłem na paliwo stałe też by nie było źle, tym bardziej że komin jest dłuższy bo mam kotłownię w piwnicy.

Kominy systemowe- nie neguję, ale te wszystkie Schiedle i inne tego typu jakieś takie delikatne i drogie jak cholera... :roll: Jest jeszcze jedna wada systemowych- zajmują więcej miejsca bo stawia się je przy ścianie a te ceglane są z reguły budowane niejako w ścianie- są zarazem częścią ściany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...