Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No jasne, że do połowy grudnia!!!

Przecież statek z Australii z Krystianowymi oknami z eukaliptusa wypływa w rejs dopiero w przyszłym tygodniu. Do Hamburga przycumuje 30 listopada. A potem to już z górki: kolej żelazna, TIR, Urząd Celny, eksporter w Warszawie, potem TIRem do lokalnego dystrybutora no i w końcu żukiem do Krystiana! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz63 - dzięki za optymizm, mam nadzieję,

że ostatni etap będzie się odbywał żukiem

a nie saniami... :lol: :lol: :lol:

 

Ostatnie wieści z frontu ,,okna" :

coś małe te trójkąty, szablon zdjęty,

firma się głowi jak to poskłada... :roll:

No cóż, za zachcianki żony (łuki, trójkąty - tylko w oknach,

bez skojarzeń 8) ) trzeba płacić... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz jesli mozna po drodze "skontroluje" Twoja budowe.

Juz w piatek widzialem ze ocieplanie na ukonczeniu :).

Domkowi bedzie ciepelko w zimowe dni.No jeszcze jak wstawisz okna to juz sie moze przypadkiem zagrzac i spocic ;).No ale okienka to chyab dopiero na wiosne beda.

Pozdrawiam

 

P.S.

Az sie boje wysylac tego posta bo zaczne nowa strone po raz kolejny ;) i

Grzegorz bedzie zly ;)

Hihihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jutro i deski pomalowane. TWU :evil: ale syf!!!!!!!!!!

 

 

No ale jak to wszystko wyschnie to ściany i góra skończone :D :D :D

Dzisiaj żoncia sprowadziła majstra od mebli kuchennych. Dobry fachowiec. Ma zrobić wycenę - na moje oko 8kzł :( choć nie mam pojęcia jakie ceny panują w tym świecie. Ciekawe o ile się pomylę :(

 

Na ogrodzie porządek na zimę zrobiony, że aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, żyjecie??? :o

Bo ja ledwo. Wprawdzie w długi weekend "byczyłem się" z rodzinką poza domem, ale teraz znowu wpadłem w mój kierat. Praca, budowa, praca, budowa... Pewnie za sto lat, ludzie będą z niedowierzaniem kiwać głowami, jak to się ciężko żyło na początku XXI wieku, tak jak teraz MY współczujemy tym którzy pracowali 100 lat temu po 16-18 godzin w fabrykach, świątek, piątek i niedziela... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka już na 1/4 dachu :p . Jak dobrze pójdzie, to do końca przyszłego tygodnia będzie pokryty cały dach (wiadomo- najwięcej roboty przy koszach). Czekam na jeszcze parę dni bez nocnych mrozów, coby mi wylali resztę schodów wejściowych do domu i może taras na gruncie... 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paleniem w piecu mam ( miałem :D ) tyle doświadczenia co z lataniem na miotle. Kupiłem piec na wegiel i koks. Producent Spółdzielnia Ogniwo - polecany przez instalatora. Cholernie ciężki - moje 22kW ważą 260kg :o Piec posiada sterownik, dmuchawę i pompę obiegową. Jak go rozpalę ( zawsze od jednej zapałki jak na starego harcerza przystało) i woda w kotle przekroczy 30 stopni, piec szczelnie zamykam bo sterowanie przejmuje komputerek. Trwa to ok. 10min. Eksperymentowalem z róznymi temperaturami teraz na piecu teraz mam ustawione 55st i jest wszędzie OK. Kupiłem w zeszłą sobote tonę węgla i tonę drobnego koksu. Wcześniej paliłem drewnem z budowy ( no bo ten hektar... ) Na razie jeszcze nie nocujemy, więc na noc nie zadajemy opału, więc większych doświadczeń nie mam. Najbardziej mnie zaskoczyła skuteczna regulacja. Nawet jak się ostro dołozy nic groźnego sie nie dzieje. A piec pracuje w obiego zamkniętym w instalacji przystosowanej go kotła gazowego.

Jak będzie więcej pytań to odpowiem. 8)

Cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała Bogu, że zasadnicze roboty mam w środku. Wczoraj po pracy zabrałem sie za czyszczenie rynien ( pierwszy raz w zyciu) za nim skończyłem po omacku była już 17!!!!!!!!!!!!! :(

A tak swoją drogą, ile tam tego było :o

Jeszcze ze dwa dni i góra bedzie pomalowana :D

Kibel, bidet i umywalka kupione. Da się żyć. Najwyższy czas sprowadzic na teren budowy wyrko, stolik i pomieszkać.

A co z forum?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górale się spieszą, bo chcą zdążyć w tym tygodniu z całym dachem, bo to- jak mówią- ostatni dach w tym roku. Trochę wątpię, żeby się wyrobili. A co do pogody to w ogóle ich nie żałuję. Jak było ładnie to się guzdrali na innej budowie. :-?

Co do laptopa i komórki to popieram! :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz usmiechnij sie.No nieraz tak bywa zo konczy sie w taka pogode ze lepiej byloby siedziec w domciu kolo pieca a nie po polu latac.

Szadam a w jakich okolicach sie budujesz bo jakos nie moge zajarzyc i skojarzyc (ale mi sie zrymowalo)

Krystian - jaki Chat bo jest ich od groma?Tzn duzo

 

Troche poeksperymentowalem.Ciekawe co z tego wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadam jest z Prudnika na Opolszczyźnie, ale ze względu na to, że jego szczenięce związki wiążą się z Gołonogiem i górką Grzegorza podłączył się do Waszego klubu :oops:

Mam nadzieję, że mój imiennik Adam nie będzie mi robił z tego powodu wyrzutów i pozwoli dalej utrzymywać z Wami przyjazne stosunki :D

Sosnowiec, Dąbrowa, Będzin, Zagórze no i Trójmiasto - Łosień Łęka Okradzionów dobrze kiedyś poznałem i czasami jeszcze odwiedzam.

Co do neostrady to tepsa w tych rejonach miasta stosuje gołębie pocztowe i horągiewki. Ale coś się wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...