Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Koszty stanu surowego zamknietego w stosunku do kosztów wykończenia 1:1,8

 

Do kosztów wykończenia wliczyłem tynki zewnętrzne, tynki wewnetrzne - gips maszynowy, regipsy na stropie poddasza, wylewki z miksokreta, instalacje wod-kan, elektryczną, gazową, antenową, telefoniczną, alarmową, grzewczą-gazową, centralnego odkurzania, videofonu, kominek, armatura łazienkowa (wanna z hydromasażem, panel prysznicowy, szafki ze zlewozmywakami itd), obudowa z drewna schodów wylewanych, panele, gresy, płytki. Uff .... to tak z grubsza.

Niestety ale wykończenie jest zdecydowanie droższe niż stan surowy.

Chociaż na koszt stanu surowego mojego budynku istotny wpływ miała cena wykonania skomplikowanej więźby oraz krycie dachówka ceramiczną.

 

Może na tę proporcje kosztów miało wpływ kilka ponadstandardowych w sumie instalacji czy też zakup pewnych artykułów z tzw "wyższej półki" :wink:

Ciekaw jestem analizy Szadama

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wowka - dzięki, wiem co mnie czeka... :roll:, mimo, że relacje będą ciut inne, gdyż elewacja jest już gotowa :p , to skarbonkę na najbliższe kilka latek mam zapewnioną... :-?

 

 

...A Z OKAZJI NADCHODZĄCYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

ZYCZĘ WSZYSTKIM, OPRÓCZ ZDROWIA I SZCZĘŚCIA, WIELE

RADOŚCI Z POSTĘPÓW NA PLACU BUDOWY...

 

KRYSTIAN[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian, naprościej wyliczyć swój "preliminarz budżetowy" w nastepujący sposób. Przyjmij cenę m2 wykońconego na Tip-Top domu np. 1100-1700 zł. (poniżej raczej nie zejdziesz a więcej to już byłaby rozpusta :p ) Cena ta zależy od przyjętego standardu, wkładu pracy własnej i rodziny itd (zresztą wiesz najlepiej od czego :p ) pomnożenie ilości metrów 170 przez hipotetyczna cenę m2 daje przedział od 187000 do 289000 zł. Wiesz ile już wydałeś. Wiesz także ile prawdopodobnie jeszcze przed Tobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://obrazki.babiniec.pl/Boże%20Narodzenie/pojazd%20Mikołaja1.gif

Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia

spędzone w gronie najbliższych przyniosą

wiele radości, ciepła i optymizmu,

a nadchodzący Nowy Rok szczęście

i pomyślność

 

Wszystkim stałym bywalcom Grupy Zagłębiowskiej oraz tym z którymi wymieniamy swoje uwagi sporadycznie...

 

życzy Wojtek

 

http://obrazki.babiniec.pl/Boże%20Narodzenie/choinka%2016.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az taki zdolny to nie jestem zeby takie cuda jak Wowka robic

ale rowniez wszystkim forumowiczom z naszej grupy zycze

 

Wszystkiego dobrego na nadchodzace Swieta Bozego Narodzenia,spelnienia marzen,smacznego karpia,duzo prezentow pod choinka,malo zmartwien zwiazanych z budowa oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...