Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie właśnie.

Grzegorz wczoraj podczas lustracji Twojej budowy :o brakowało mi okien.

Gratuluję postępu robót i już pięknej chałupy. Jak w te oknodoły wstawicz okna to będzie ekstra. Sprawdzę w piątek

 

 

.............. byłem na górce w kościele :cry:

wiem że to remont, ale przygnębiło mnie to. Zagłębiacy pilnujcie kościółka na górce. Bez niego nie będzie Zagłębia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie wiecie jak wygląda sprawa z pozwoleniem na oczyszczalnię? Dostaje się je razem z pozwoleniem na budowę domu czy trza występować

osobno? I czy ktoś z was ma zamontowaną przepompownię w oczyszczalni (mam niski stan wód gruntowych i fachowiec doradzał mi usypać górkę i w niej zamontować drenaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Widzę, że 1000 nam stuknęło... :p :p :p

Na budowach wiosna w pełni,

Grzegorz - jaki to profil???

Uller - ile +/- kosztuje woda i CO w domu, na co trzeba zwracać uwagę?

Szadam - czasy, gdy Kościoły niszczono na szczęście mamy za sobą... :wink:

A ja mam urlop i właśnie dzisiaj podpisałem umowę na pokrycie dachu i zadatkowałem na materiał (wczoraj byłem w firmie pod Bielskiem), żeby firma kupiła mi go jutro...przed kwietniowymi podwyżkami... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian, oto szczegółowe dane "moich" okien:

*Producent AP Żory,

*Profil Aluplast "Ideal 5000" o szerokości 70 mm, z uszczelnieniem środkowym, pięciokomorowy, kolor dwustronny "złoty dąb" (a jakże inaczej? :wink: ),

*Szyba klasy P4 Glaspol z "ciepłą ramką", odległość między szybami standardowa- 16 mm (czyli k=1,1),

*Okucia Winkhaus kl. B,

*Klamki Secustic z kluczykiem,

*no i takie "pierdoły", jak szprosy międzyszybowe, też w "złotym dębie". :wink:

Chyba jednak zrezygnuję z ruchomego słupka przy oknach. Tak mi się wydaje, że jednak bardziej praktyczna będzie możliwość szybkiego dostępu do obu kwaterek okiennych (wtedy obie mogą być uchylne). Przy ruchomym słupku wiadomo, najpierw trzeba otworzyć jedną kwaterkę, żeby móc otworzyć drugą...

Szadam, okna zamierzam zamontować dopiero w maju. W kościółku na górce- wstyd się przyznać, byłem chyba z pół roku temu. Nawet nie wiedziałem, że tam jest jakiś remont. :oops: Z tego widać, że z Prudnika bliżej, niż z Gołonoga! :wink:

Adam___, ale masz świetnego psiaka! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie jak wygląda sprawa z pozwoleniem na oczyszczalnię? Dostaje się je razem z pozwoleniem na budowę domu czy trza występować

osobno? I czy ktoś z was ma zamontowaną przepompownię w oczyszczalni (mam niski stan wód gruntowych i fachowiec doradzał mi usypać górkę i w niej zamontować drenaż)

Najpierw starasz się o wydanie WZiZT (Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu). Dostajesz formularz, w który musisz wpisać co chcesz wybudować i z jaką infrastrukturą. Np. dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i z Biologiczną Oczyszczalnią Ścieków. Musisz wstępnie wiedzieć (w przybliżeniu), jaka będzie powierzchnia zabudowy i kubatura budynku. Do wniosku dołączasz odręcznie naniesiony na wyrysie z mapy zasadniczej budynek i oczyszczalnię (Wyrys kupujesz sobie wcześniej w UM w Wydziale Geodezji i Kartografi). Później, w odpowiedzi na Twój wniosek Urząd Miejski zezwala, bądź nie na wybudowanie BOŚ. Jeżeli zezwoli, to we wniosku napisze Ci, jakie uzgodnienia i gdzie musisz poczynić, aby dostać Pozwolenie na budowę. Może np. zażądać wykonania od Ciebie Operatu wodno- prawnego, a to już trochę kosztuje...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian to nawet sie nie rozgladaj bo do tego czasu sie moga 100 razy zmienic ceny :(

 

Grzegorz moja psia jest tej samej rasy.Zdjecia mam ale nie mam stronki w sieci zeby je mozna bylo tam wkleic.I zeby bylo zdjecie mojego psia :)

Grzegorz czy to Ty byles w sobote okolo 13.20 (byla chyba 13.22 dokladnie wg mojego czasu :) ) w swoim domku??

Stalo 2 facetow przed brama a z daleka na bylo widac dokladnie kto.Stal chyba polonez kombi i nissan jezeli sie nie myle.Ale to nie wiem dokladnie

P.S.

Dach wyglada super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WZiZT mam wpisane szambo, ale gość z UM z Architektury powiedział, że mogę w projekcie ująć oczyszczalnię - ciekawi mnie tylko czy jeśli dostanę już pozwolenie na budowę (kończy się właśnie robić projekt) będę później mógł dokonać zmiany BOŚ na szambo lub odwrotnie. I ponawiam pytanie, czy ktoś ma zamontowaną pompkę w oczyszczalni do rozprowadzenia drenażu? I czy w ogóle warto się w to bawić przy niskim stanie wód gruntowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Uller - ile +/- kosztuje woda i CO w domu, na co trzeba zwracać uwagę?

Za całość (CO + woda i kanalizacja w budynku) zapłaciłem 17 200

14 grzejników radson+ 2 łazienkowe – 5000zł

Kocioł Vaillant 24kw + zasobnik polski 120l + niezbędny osprzęt – 5000zł

Rury, zawory, termostaty, dwie podłogówki w łazienkach i cała reszta materiału 4200zł

Robocizna 31 punktów (90zł/punkt+7% VAT)– 3000zł

Cała robota trwała dwa dni. Niestety ale okazało się, że są też straty - urwali mi klamkę przy oknie i porysowali jeden grzejnik (wydaje się, że niegroźnie)

Próba ciśnieniowa 15 atmosfer bez widocznych przecieków. Niestety gaz podłączą mi dopiero za 4 miesiące i dopiero wówczas sprawdzię wszystko na gorąco.

A na co zwracać uwagę to nie wiem bo się na tym nie znam, ale...

- zwróć uwagę czy wszystkie grzejniki maja zasilanie podpięte do jednej rury a powroty do drugiej.

- czy woda ciepła jest połączona do wyjścia z zasobnika (kotła)

- czy do ubikacji nie podłączyli ciepłej wody.

- czy po przykręceniu grzejnika przypadkiem nie będzie problemów z przykręceniem termostatu.

- czy kocioł podpięty jest zgodnie z instrukcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Grzegorz czy to Ty byles w sobote okolo 13.20 (byla chyba 13.22 dokladnie wg mojego czasu :) ) w swoim domku??

Stalo 2 facetow przed brama a z daleka na bylo widac dokladnie kto.Stal chyba polonez kombi i nissan jezeli sie nie myle.Ale to nie wiem dokladnie...

 

Adam___, wszystko się zgadza, oprócz tego, że ten drugi samochód to peugeot a nie nissan... :wink:

Wiesz co, zastanawiam się, czy nie podpisać z Tobą umowy o monitoring mojego domu, zamiast z firmą ochroniarską... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuuuuuurde.

I znowu mi strona uciekla :(

Na ostatnim poscie poprzedniej strony zastanawialem sie kiedy sie ona - tzn strona - skonczy.Za duzo myslalem a nie dzialalem :(

 

Grzegorz z daleka ciezko poznac.A az taki biegly w dalekim rozpoznawaniu nie jestem.

Poza tym proponuje troche grosza przeznaczyc na totka :).

Te 1,25 zlotego gdzies tam na dnie kieszeni to moze jeszcze znajdziesz ;)

Wtedy nie dostaniesz palpitacji przy placeniu za okna.Wrecz polecisz do kasy z dzika radoscia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...