Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej Hej. Witam i lecę zaraz na budowę, a raczej do nowego domku.

Chociaz błoto do okoła i niedorobionych rzeczy wiele to mieszka się pierwsza klasa. Z biegu wydarzeń wynika, ze jeszcze w tym tygodniu przewiozę meble i będę mieszkac z całą rodziną.

Od piatku mam juz gaz. Odrazu w domu zrobiło sie ciepło. Niestety licznik już nabił 50m3 (a gaz po 1,01zł/m3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No okolica super.To trzeba przyznac

Cisza spokoj.Tylko do autobusiku troche.A 635 rzadko jedzi :(

Jakby te wszystkie zielska wykosic to byloby calkiem niezle :)

Tylko ze trzeba byloby wszystko wykosic bo tylko na Twojej to duzo by nie dalo :(

Do mediow masz ladny kawalek :(

 

A te chalupki na dzialkach to wygladaja jak domki jednorodzinne :)

Ciekawe czy maja pozwolenie na budowe ??;)

 

A fundamenty domku wygladaja na calkiem spore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mediami to jest problem - ale mamy własnościowe 33metry więc nam sie nie pali czekamy na sąsiadów razem zawsze raźniej -

ale domek taki w sam raz - garaż na dwa samochody i dlatego robi wrażenie dużego.

Wcześniej jeździło jeszcze 175 ale przebudowują coś w Ząbkowicach - więc to trochę długo schodzi.

kupując w zeszłym roku działkę kierowaliśmy się lokalizacją - blisko przystanek autobusowy, zeby rodzice mogli do nas dojechać. Obywdoje jesteśmy zmotoryzowani więc nie był to dla nas problem - do Centrum tylko 10 minut., oraz ładną okolicą.

W momencie podjęcia decyzji ( tak pewnego dnia) dostaliśmy 3 oferty- 2 na sikorce oraz jedna pomiędzy koścołem a szkołą podstawową. Wię ta wydawała się najlepsza.- chyba zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić bez problemu. Max ma nawet lepsze właściwości wytrzymałościowe i lepiej akumuluje ciepło niż PTH 30, jest natomiast "zimniejszy". Zamiast np. 10 cm styropianu na PTH musisz dać przynajmniej 12 cm styropianu na Maxa, żeby uzyskać te same parametry cieplne ściany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeździło jeszcze 175

175 nigdy chyba tamtedy nie jezdzilo.No chyba ze daaaawno temu.

 

do Centrum tylko 10 minut., oraz ładną okolicą.

Okolica super.Polecam wycieczke do kopalni."Niedlugo" ma byc tam zalew.Tylko ciekawe kiedy :-?

 

czy ktoś ma namiary na wypożyczalnię sprzętu?

 

Jedna to wiem ze jest kolo Casotramy w Sosnowcu.Tak sie jedzie "od tylu" do niej.Nie wiem dokladnie jaka to ulica :(

Druga jest w Katowicach na Rozdzienskiego.Niedaleko Shella jak sie jedzie w kierynku Katowic.Trzeba zjechac tak jak do Shella a potem jechac pod most.I na luku po prawej stronie jest.Nazywa sie Rema-Rental

Trzecia jest w Mikolowie.Jak sie jedzie od Wisly w Kierunku Katowic.Trzeba

kolo Auchan-a zawrocic na Katowice i za stacja BP po prawej stronie.

Nazywaja sie Cramo

 

Wiecej nie znam.

Z tej ostatniej to korzystalem.W sobote jak sie wypozyczy to do poniedzialku mozna korzystac :).A placi si etak jak za dobe.No ale chyba wszystkie wypozyczalnie "tak maja" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Forumowicze, zarówno Ci którzy mnie juz znacie, jak i Ci nieznajomi. Dawno mnie na forum nie było, ale teraz obiecuję być częściej, gdyz nasze sprawy związane z działką ruszyły do przodu. Teraz mamy jakiś miesiąć na ostateczną decyzję o wyborze projektu. Ostatnio nr 1 stała sie Manuela. Już wiemy, że większego domu nie mozemy postawić, bo warunki zabudowy mamy takie, a nie inne. Liczę na Wasze cenne rady. Szczególne pozdrowienia dla Krystiana z zoną , Bodzia, Adama, Grzegorza i jego żony Beaty, Edzi, Ilony, Agi oraz wszystkich, których nie sposób wymienić, a których poznałam za zlocie w Ogrodzieńcu.

W naszym życiu pojawił się nowy domownik, 8 tygodniowy biszkoptowy Labrador Retriver o imieniu Ruby Tuesday (to na cześć The Rolling Stones- może ktoś kojarzy utwór o tytule "Ruby Tuesday"?).

Grzegorz, Twój dom jest imponujący, nie sądziłam, że jest tak ogromny!!! Jak sobie radzicie z Beatką w wnętrzami? Jakbyście wiosną myśleli o ogrodzie, to chętnie posłużę swoim doświadczeniem.

Ostatnio przejeżdżałam przez Dąbrowę Górniczą, mam wrażenie że być może widziałam Twój dom na takiej górce w okolicach cmentarza.

Adam ,masz pięknego psa, szkoda, że na zlocie nie zgadaliśmy sie w tym temacie.

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aldi - maxy na ścianie zewn. - w poprzek a w scianie wewn. - wzdłuż, lub ściana działowa z połówek maxa.

Adam_ - jak Ty to robisz ( te HOOP SIUP) :D

Enya - grupa śląska jest gdzie indziej ( nabijasz zagłębiakom licznik , no i ja też :wink: :D ), ale i tak dziekuje za pozdrowienia . Chętnie poczytam o Twoich doświadczeniach z ogrodami( ale psów nie lubie :oops: - jestem szczery - sorki Adam_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...