Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bodzio, a ja jestem ponad podziały i tam gdzie widzę ciekawe tematy i tymbardziej ludzi, których już znam osobiście, to zawsze chetnie podyskutuję. A co do sympatii do czworonogów, to powiem Ci, że mój mąż też kiedyś nie był miłośnikiem psów, ale dał sie namówić na labradora i teraz jak widzę, jak sie razem bawią i jak się nim zachwyca, to jestem przeświadczona o słuszności decyzji o posiadaniu psa. Miałeś okazję poznac nasze dzieci, nie wyobrasz sobie, jaką one mają radość :D

Pozdrawiam serdecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szczególne pozdrowienia dla ... Adama

 

A gdzie pozdrofka dla mojego psia ?? :(

 

W naszym życiu pojawił się nowy domownik, 8 tygodniowy biszkoptowy Labrador Retriver o imieniu Ruby Tuesday

 

Nie ulega watpliwosci ze nowy domownik to sama radosc :D

 

Jakbyście wiosną myśleli o ogrodzie, to chętnie posłużę swoim doświadczeniem

 

Oj u mnie bys miala pole do popisu.Pole w doslownym tego slowa znaczeniu.Jak juz obmysle co z tymi moimi "hektarami" bede robil to sie bedziemy musieli zgadac :)

 

Adam ,masz pięknego psa, szkoda, że na zlocie nie zgadaliśmy sie w tym temacie

 

No szkoda. :(

Tylko ze - jak wg mnie - akita nie nadaje sie raczej do trzymania w domu.Co prawda niektorzy mowia inaczej.Ale to pies ktory kocha dwor.Niestraszne mu mrozy i deszcze.Moja "Pani" jak deszcz pada to sie nawet z miejsca nie ruszy.Lezy jak lezala.Zamiast isc na taras na przyklad :)

Teraz to ma ciezkie dni :(.Ale az piszczy zeby ja tylko na dwor wypuscic

 

Akita i labrador to dwa zupelnie rozne psy.Jak dzien i noc.

Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie zebys sprezentowala sobie jeszcze jednego psiaka :D

 

Myslalem nad tym zeby zabrac Yume na zlot.

Ale nie wiem jakby sie zachowala.A zeby siedziala caly czas w aucie to nie za bardzo pomysl.

 

Poza tym nie wszyscy lubia psy :(

Bodzio na przyklad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio a jaka jest różnica czy Maxy kladzie sie w poprzek czy wzdluż? Ważne jest chyba jaka grubość ściany jest w projekcie

Po pierwsze -odpowiedz dotyczyła Aldi - ściana dwuwarstowa ( przy 3-warstwowej może być wzdłuż)

po drugie - pustak w poprzek jest " cieplejszy " - ma więcej przegródek

po trzecie- ściana jest bardziej wytrzymała (bezpieczniej)

a propos ilości pustaków na dom to trzeba obliczyć ile PTH wchodzi na 1m2 a ile maxów? a potem obliczyć stosunek między nimi( x maxów

podzielić przez y PTH)a ten współczynnik pomnożyc przez 2555. Wg mnie ten współczynnik to ok. 1,5

Kebuz i Enya - razem wytargujecie lepszą cenę od ekipy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba obliczyć ile PTH wchodzi na 1m2 a ile maxów? a potem obliczyć stosunek między nimi( x maxów

podzielić przez y PTH)a ten współczynnik pomnożyc przez 2555. Wg mnie ten współczynnik to ok. 1,5

 

A nie prosciej z silikatow?? ;)

 

Albo z niesmiertelnej cegly ;)

Z silikatów chyba nawet taniej ( gdzie ten Krystian? :o ), ale z cegły to już może być drozej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wylicytowania przedmiotów przekazanych przez forumowiczów na II aukcje dla Nikoli.

 

Na chwilę obecną licytujemy:

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę zobacz obrazek

2. Obrazek wyszywany przez Tolę zobacz obrazek

3. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems

4. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems

5. Kubek z logo Muratora

6. Kubek z logo Muratora

7. Kask budowlany z logo Muratora

 

 

Zapraszamy do licytowania, z radością przyjmiemy również inne przedmioty na licytacje.

 

Adres licytacji:

http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

W sprawach organizacyjnych kontakt [email protected]

Edzia & Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam - właśnie jakoś do siliki nie ma zaufania - nie wiem dlaczego - może ten biały kolor mi się nie podoba - zawsze odnoszę wrażenie że wygląda to jak styropianowe klocki lego i że ktoś się przebije łyżeczką i będzie u mnie w domu.

mam taki dziwny uraz do wszystkiego co białe - a już strach nie ogarnia na widok białego fartucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Zeby przebic silke to trzeba "troche" sily :)

Z duzym naciskiem na troche ;)

Jezeli si ebede budowal - kiedy to bedzie :( - to silka jest na pierwszym miejscu :)

 

Jak sie jedzie na Twoja dzialke to ten budynek co stoi po prawej stronie jako pierwszy - taki zoltawy jak dobrze pamietam - to wlasnie jest z Thermomuru zbudowany.Czy z czego innego.No ale jakies ksztaltki styropianowe.

Jak robilem w tym po lewej to akurat go stawiali :)

 

Jezeli chcesz poznac wrazenia jak sie mieszka w takim domku to sie zapytaj wlasciciela :)

 

P.S.

Co do budowania z silki to pogadaj z Krystianem.Moze sie nawet na wizytacje u niego zalapiesz :)

I zobaczysz jaki to "kruchy" material ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie wpadam na chwilkę do Was zobaczyć co się dzieję w regionie. Miło was ponownie usłyszeć.

Mogę się wam pochwalić ze mieszkamy już w komplecie w nowym domku. Parter zaadoptowany mamy w taki sposób że powstało dwupokojowe, 64 metrowe mieszkanko. Niestety nie omijają nas zdarzenia losowe. Dwa dni temu moja żona wpadła na TIRA (zajechał jej drogę). Całe szczęście że tylko się poobijała, ale autko chyba do kasacji. I nie wiem czy nie będziemy musieli wyczarować jakiś nowy środek lokomocji.

Chyba w życiu musi tak już być, co by nie było zbyt łatwo i nudno.

Pozdrowienia dla wszystkich

Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Grzegorz,... Jak sobie radzicie z Beatką w wnętrzami? Jakbyście wiosną myśleli o ogrodzie, to chętnie posłużę swoim doświadczeniem...

:D Enya, dopiero się przymierzamy do wnętrz. Ogród- późna wiosna przyszłego roku. Dzięki za zaoferowaną pomoc, chętnie skorzystamy!

 

...a jaka jest różnica czy Maxy kladzie sie w poprzek czy wzdluż? Ważne jest chyba jaka grubość ściany jest w projekcie...

Tak jak odpowiedział bodzio_g, jest zasadnicza różnica. Szczeliny ustawione swoją długością wzdłuż murowanej ściany wpływają na większą ciepłochronność budynku a w poprzek- na większą dźwiękochłonność ściany.

 

...Jezeli si ebede budowal - kiedy to bedzie - to silka jest na pierwszym miejscu...

:o No jak to kiedy??? Na wiosnę! :p [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...