Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przychodzi do Nikoli Św. Mikołaj...

 

Dziś jest ten szczególny dzień, kiedy obdarowujemy swoje dzieci upominkami. Nie robimy tego co prawda otwarcie, ale chowamy się za plecami Św. Mikołaja. Dziecięce marzenia bywają różne, jedne dzieci chcą klocki, inne lalkę, jeszcze inne może rowerek. Tego dnia żadne dziecko nie powinno zostać bez prezentów.

 

My jako społeczność forum Muratora, pomogliśmy w tym roku spełnić zupełnie inne marzenie małej dziewczynki, podarowaliśmy jej możliwość normalnego rozwoju, możliwość narazie zabawy, a potem nauki i życia w świecie dźwięków. Dzięki temu mała Nikola, nie zostanie w tyle za swoimi rówieśnikami, będzie mogła rozwijać się razem z nimi.

Nie ma jednak róży bez kolców. Aby móc dać Nikoli taką szanse prof. Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach k. Warszawy zdecydował, że przeprowadzi operację, pomimo że nie zebrano jeszcze całej potrzebnej kwoty (uzbierano 60 tys., brakowało 20 tys. zł), gdyż czas jest tu bardzo istotny.

Operacja odbyła się 11 października, a rodzice Nikoli podpisali specjalne oświadczenie, że w którym zobowiązują się do dopłacenia brakującej kwoty.

Przed dniem operacji zbiórka pieniędzy szła dość sprawnie, zbieraliśmy pieniądze nie tylko my, forumowicze, ale i czytelnicy Tele Tygodnia, znaczną kwotę wpłaciły Zakłady Azotowe w Puławach. Rodzice Nikoli pukali do wielu drzwi z prośbą o pomoc. W wielu z nich taką pomoc otrzymali.

Tak było przed dniem operacji, niestety po operacji emocje nieco opadły i pojawił się problem z dozbieraniem brakującej sumy. Rodzice Nikoli nadal czynnie uczestniczą w poszukiwaniach środków na dopłacenie za wykonaną operacje, niestety wielu osobom wydaje się, że teraz już nie ma po co dalej wspierać zbiórkę pieniędzy, skoro operacja się odbyła.

Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nadal chcą pomagać, do tej pory udało się uzbierać około 2/3 brakującej kwoty. Zbieraliśmy i my na forum, czy to poprzez indywidualne wpłaty, czy poprzez aukcje internetową, czy też poprzez zbiórki na spotkaniach grupowych. Wiele pieniędzy udało się zebrać rodzicom Nikoli.

 

W tym szczególnym, dla wielu dzieci dniu zwracamy się do wszystkich forumowiczów (i nie tylko), którzy mogą i chcą, aby razem z nami zrobili dziś specjalny prezent dla Nikoli, niech do niej przyjdzie dziś Św. Mikołaj. Prosimy o wsparcie każdą nawet najdrobniejszą kwotą, wielu z nas ma konta w bankach internetowych, zrobienie takiego przelewu potrwa naprawdę chwilkę, a wypisanie tradycyjnego druczku przelewu zajmie tylko minutkę dłużej.

Wielokrotnie już udowodniliście drodzy forumowicze, że zawsze można na was liczyć. Znajdujemy się w przysłowiowej sytuacji "za 5 dwunasta", jeden mały kroczek i osiągniemy cel. Nikola będzie mogła normalnie się rozwijać, a jej rodzice będą mogli poświecić jej cały swój czas, nie martwiąc się jak dozbierać brakującą kwotę.

 

Przypominamy numer konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

 

Na koniec jeszcze jedna prośba, aby dać innym przykład prosimy, aby osoby które zdecydują się wesprzeć dziś naszą akcje wpisywały się w tym wątku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=494687#494687

Nie musicie podawać ani kwot, ani żadnych innych danych, napisze po prostu coś w stylu "Najlepsze życzenia od Św. Mikołaja dla Nikoli".

Wierzymy w Was

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obecny stan licytacji:

(09.12.2004 godz. 14:00)

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 75

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 30

14. Świeca - rzeźba od Mari - 25

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 0

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 5

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

 

 

W sumie:

- 1560 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3085

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Wkrótce Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus, mam zepsutego notebooka, a moje dzieciaki nie chcą mnie dopuścić do swoich komputerów. Dlatego tak rzadko tu bywam... :(

Chyba czas na wymianę kompa!

Pozdrawiam.

Grzegorzu - pozostaje internet cafe :D Oczywiście wyeksmituj tam dzieci - będziecie mieli z żoną czas na "miodową godzinę" :D A ja tak od rzeczy tylko z okazji mojego setnego posta którego postanowiłem umieścić tutaj, z tej strony Brynicy i zadedykować wszystkim związanym z Zagłębiem forumowiczom. Pozdrowienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nieprawda jakobym się ululał... :oops: :oops: :oops:

Barbórkę spędziłem bardzo pracowicie.... :evil: :-?

... w dodatku miałem etat w przyjmowaniu delegacji z ... przedszkoli,

pod koniec których dzieci mówiłu mi tatuś... :lol: :lol: :lol: ,

no nawet załapałem się do jednej szkoły... :p :p :p

Miło olinek, że swoją setkę zamieściłeś właśnie u nas... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ostatni dzień licytacji, kończymy licytować o godzinie 20.00

Jeśli nie masz jeszcze przezentów świątecznych, zastanów się czy nie przydałoby Ci się coś z naszej licytacji.

 

 

Stan licytacji na 16.12.2004 godz. 08:00

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 79

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 45

14. Świeca - rzeźba od Mari - 40

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 20

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 10

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

Fotel naprawdę jest fajny, a obecnie wylicytowana cena jest poprostu śmiesznie niska, fotel możesz obejrzeć pod linkiem

 

W sumie:

- 1919 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3144

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Grzegorzu - pozostaje internet cafe :D...

:lol: W przyszłym tygodniu będę miał nową "maszynę". Oczywiście wybrałem taki model, którego jeszcze nie wyprodukowano, :wink: dlatego muszę czekać... :D

P.S. W moim domku w salonie mam kozę. Taką do grzania. :wink: Super sprawa. Do południa dokłada do niej mój tato, wieczorem ja. Pomimo, że ma tylko 4,5 [kW] to dała radę podnieść temperaturę w całym domu o 8 stopni. W sobotę były 4 stopnie a dzisiaj wieczorem już 12 stopni. Pomimo mrozu!!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będę miał nową "maszynę"

 

To jak zaczniesz sypac postami to ze 3 strony od razu otworzysz :)

 

Pomimo mrozu!!! :p

 

Jaki tam mroz??

W dzionek calkiem przyjemnie.I jak jade autkiem to ponizej -2 nie chce zejsc.I to okolo 19.

Pozniej to nie wiem bo jestem grzeczny chlopczyk i nie wracam pozno do domu ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jaki tam mroz??

W dzionek calkiem przyjemnie.I jak jade autkiem to ponizej -2 nie chce zejsc.I to okolo 19.

Pozniej to nie wiem bo jestem grzeczny chlopczyk i nie wracam pozno do domu ;););)

:D O 20:00 miałem na "samochodowym" -3 stopnie. A dokładny to on jest! Teraz mam na zewnątrz domu -5,6 stopnia- ten termometr też jest dokładny... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie mój fordzik nie służy do pomiaru temperatury :( , za to przejechałem nim już 141 000 km... :wink:

 

Tak wiec stanowczo musisz zmienic autko ;)

Najlepiej na Astre H albo III.

No zalezy jak kto nazywa :)

Mysle ze jak moja ma termometr to III tym bardziej :)

 

Jakbys nie wiedzial gdzie sa salony Opla to sluze info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...