Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pisze pierwszego posta, więc przepraszam za nieścisłości które mogą się pojawić

:D

 

Jestem świeżo po murarce, mider3 cena jest niezła jak na 2008 rok.

Mnie wyszła cena samej robocizny (za poziom I 5500 +strop 2000(lany +zbrojony) +II poziom z wieńcami i kominem klinkierowym 5000)+w cenie całości obłożenie domu wełną 18cm + obmurówka z porothermu 8 cm. tak więc zamknołem się w cenie robocizny 12500 słupy wejściowe lane.

Myśle żę będziecie mieli do mnie wiele pytań bo mam pare nie konwencjonalnych rozwiązań ( roletki się skryły w ścianie a parapety mam w całości z klinkieru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 519
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie stosowałem żadnych nadproży do rolet, po co wchodzić w koszty. Mam mur 3-warstwowy (25cm z Porothermu + 18cm Wełna twarda + 2 cm szczelina powietrzna i+ 8cm cegła Porotherm) w tych 18 cm wełny i 2 cm szczeliny powietrznej zmieściłem skrzynki z roletkami 15cm dla okien i 16,5cm dla drzwi, czyli zostaje jeszcze po około 1-3cm luzu na wyjęcie maskownicy. To roletki w kolorze złotego dębu skrzyneczka w kolorze ciemnego brązu i prowadnice z gumką nie ze szczotką całość kosztów 4900 zł z montażem. Mam nadzieje, że nie przepłaciłem, jak by ktoś chciał to można zamontować automatykę, ale chyba koszt 600zł dodatkowo do szt., ale na internecie widziałem sinik z wałkiem od 150zł(kiedyś może założę) podprowadzę zasilanie i sterowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem żadnych nadproży do rolet, po co wchodzić w koszty. Mam mur 3-warstwowy (25cm z Porothermu + 18cm Wełna twarda + 2 cm szczelina powietrzna i+ 8cm cegła Porotherm)

 

no ja mysle ;-)

w koszty juz wszedles robiac sciane 3W ;-) .... sciana dobra, ale obecnie nieomal niespotykana z wielu powodów ....

 

sorki za moja opinie - ale ukrycie rolet w scianie 3W trudno zaliczyc do niekonwencjonalnych rozwiazań l;-)

za to sciane 3W jak najbardziej,

 

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka jak najbardziej konstruktywna :lol:

Ale czemu poszedłem w 3W dlatego że nie ma takiej siły żeby styropian wytrzymał 50 lat pod tynkiem. Utlenianie styropianu powoduje odwarstwienie kleju i siatki od styropianu wiadomo, że nie nastąpi to za 10 lub 20lat w Polsce jest to technika stosowana od około 12-15 lat jeszcze efektów nie widzimy. wiem że przepłaciłem stosując tradycyjny, 3W ale nie mam przekonania do nowości, jeszcze jedno co popchnęło mnie do 3W 18cm wełny nie mogłem dostać nigdzie kołków do mocowania po drugie żaden fachowiec nie chciał mi kłaść wełny pod klej, po trzecie policzcie kleje siatki ja muszę doliczyć tynk wapienny no i współczynnik przenikania mam poniżej 0,2 (dom żeby nie wentylacja ogrzałbym 2xfarelka 2kW/h. koszt cegły wyniósł mnie 11tyś koszt wełny 5tyś +500zł drut 4 nierdzewka +elki+wentylacja +cement +drobiazgi całość materiału na ściany zamknął się w 20tyś myślę, że na 2007 rok to koszty materiału są dobrze skalkulowane i że mi się w końcowym efekcie opłaca. Uwaga materiały kupuję zimą nie latem

8) (OSTATECZNIE TO JA PŁACE :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim cokolwiek robie czytam wszystkie możliwe fora i instrukcje.

:wink:

 

Od 3 lat czytam i szukam materiałów na temat Inteligentny Dom, ale szukam praktyka co coś takiego zbudował sam, a nie kupił np:EIB lub inne?

 

Chce to zrobić ale na sterownikach PLC: wiem że to jest możliwe i tańsze od tych reklamówek. A może otworze na tym portalu nowe forum odnośnie tego tematu

:wink:

 

(Poco się męczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana, na której są oparte schody ma 2,5 m. Specjalnie zmniejszyliśmy otwór drzwi do salonu, chyba o 20 cm Schody przez to, że nie mogły być zbyt wysunięte, ponieważ kolidowałyby z sufitem, są dosyć strome.

Co do ceny to nie określę dokładnie, bo wykonywał je wujek, który z kolei policzył tylko za materiał. Mamy też parapety z tego samego drewna. Drewno to mahoń sapella. Tak naprawdę chciałam wenge, ale drewno było dużo droższe (x2), dlatego zdecydowaliśmy się na mahoń.

W rzeczywistości wyglądają zdecydowanie lepiej niż na fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Tak samo powiedział mi cieśla, widziałem te zdjęcia, z konstrukcją stalową troszkę to kosztuje. Będę się zastanawiał. Może ma już ktoś zdjęcia z wykończenia poddasza z słupami może mi się spodoba i słupy pozostaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie przeniesienie odbylo sie 26.09 zeszlego roku, czyli zime juz przezimowalismy i jakos zyjemy, a zostal sie ogrod do roboty i ta nieszczesna lazienka na gorze, gdzie sobie wymyslilem saune i takie inne rozne, ale jak policzylem koszty to poczekam z jakies 3 lata, bo narazie mam dosc wydawania kasy tylko na chalupe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze kasy poszlo wiecej niz myslalem, bo jednak konczylismy w 2007 roku i druga czesc budowy byla po podwyzkach pewnie, ze nie po takich jak podrozaly glowne materialy budowlane, ale wszystko jednak sporo bylo drozsze, a w sumie to narazie sie zmeczylem budowaniem i trzeba trochu pomieszkac, swoja droga mam jedna dziewczyne i jedna lazienke to starczy, a jak mnie przypili to do sasiada za rog polece;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...