Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Decoupage- wymiana doświadczeń


izat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 530
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

raffran,

decoupage to to nie jest :)

ale mimo to bardzo ładne dzieła

podoba mi się zwłaszcza imbryk jako że jestem ich kolekcjonerką :)

kto to wykonał?? sami czy dostane?? :)

 

Wiedzialem,ze to nie jest decoupage,troche o tym poczytalem,ot tak z ciekawosci.

Jedno i drugie zrobila ta sama osoba.

Mielismy kiedys taka sasiadke,ktora bawila sie w cos takiego.

Szkoda,ze juz jej nie mamy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziki drogie..

W końcu wypróbowuje papier do decu... i mam mały problem, motyw przykleiłam jak nalezy, polakierowałam juz kilka razy i teraz po kilku dniach widze ze robia sie bąble , papier odchodzi na srodku motywu.

NIe wiem czy za mało kleju dałam? Lakierowałam deske przez kilka dni.. bąble zaczynaja sie pojawiac dopiero teraz. Uzywałam kleju Marbau.

 

Czy ktos moze mi pomóc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje szybkiej pomocy. =) Już jakiś czas bawię się decoupagiem a teraz chciałam zrobić na prezent szklany talerz z craclem jednoskładnikowym, od spodu. Podobny do tego http://www.prezenty.art.pl/product_info.php?products_id=603

Jaka jest kolejność składników?? Pozdrawiam i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jednak zdaje że te pęknięcia to jednoskładnikowy. W kazdym razie chciałam użyc jednoskładnikowego bo wychodza troche inne, większe peknięcia..... A jak bym zrobiła normalnie farba, potem crack, potem inna farba albo lakier to motyw na poczatku czy na końcu??? jakie to skomplikowane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@t@rzynk@.. napisz cos o wynikach swojego eksperymentu.

 

Kasiorku czy mozesz cos doradzic apropos bąbli, o których pisałam wczesniej, a które pojawiły sie dopiero w fazie lakierowania???

 

Teraz robie mniejsze motywy i bable nie wyskakuja wiec dochodze do wniosku ze trzeba było wiecej kleju dać.

 

Mam jeszcze pytanko do bardziej doswiadczonych,, jakich patyn uzywacie do postarzania, chodzi mi o efekt pieczarkowy.. tzn delikatne brazowe przetarcia. Teraz mam Patyne "Bitume di Giudea", efekt jest piekny tylko kolor dosyc ciemny.. chodzi mi o jasniejszy. Czy ktos moze podzielic sie doswiadczeniem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa a może pogąbkuj klejem te bąbelki .....

u mnie pomogało

 

chyba że już polakierowałaś ...... :-?

 

No własnie.. problem w tym ze bable pojawiły sie po lakierowaniu.. i to nie pierwszym... i to mnie dziwi. PO przyklejeniu i wysuszeniu było OK. lakieruje domaluxem akrylowym.

 

Pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam w końcu dwuskładnikowym crackiem, tak jak mówił a Kasiorek ale po wypełnieniu, trzeba polakierować bo klej ktorym przyklejamy motyw rozpuszcza pęknięcia. Wyszło bardzo ładnie moim zdaniem tyle ze ja uzywam crack dwuskładnikowego To-Do i pęknięcia są bardzo drobne, niestety.

Ja też uzywam patyny "Bitume di Giudea" juz się przyzwyczaiłam ale mozna uzyskac inne kolory pekniec jak uzyje sie cieni do powiek..... ładnie wychodzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...